Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456115 razy)

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2175 dnia: Marzec 22, 2019, 00:00:27 »
Zachodniopomorskie. Od kilku lat brak d-cy zmiany i z-cy d-cy zmiany. Dowódcy zastępu wykonują te obowiązki ku chwale ojczyzny. Obecny przepis to fikcja, bo i tak aspiranci robią robotę, do której wg przepisu nie posiadają kwalifikacji, mimo kilkunastu lat doświadczenia.
Podobna sytuacja w każdej sąsiedniej Komendzie. Jakieś pomysły na uzdrowienie sytuacji? Oprócz oczywistej SGSP.
Bo mam pierwsze objawy czerwonki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2019, 00:03:36 wysłana przez ratownik81 »

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2176 dnia: Marzec 22, 2019, 00:09:18 »
Na SA kieruje Komendant Powiatowy (Miejski), więc jeżeli powysyłał z Twojej komendy "pociotków" to jest to wasz wewnętrzny problem. Nie ma potrzeby zmieniać stanowisk w całej Polsce bo u was jest patologia  :gwiazdki:
Zgadzam się nie trzeba tego robić by eliminować tego typu patologię ale trzeba to zrobić aby wyeliminować takie patologie:
- "z-ca dowódcy JRG" na 7 grupie:
http://www.strazdrawsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=57
- "dowódca zmiany" st. ogn. dowódca zastępu:
http://www.strazdrawsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=58
Wiesz ile tego jest na ścianie zachodniej?
Przeczytaj sobie Ocenę skutków regulacji tego projektu do czego miał doprowadzić… a czym jest? Nawet małpa to zrozumie że tam są bajki na poziomie 1000 i jednej nocy...

Ja o jednym Ty o drugim. Równie dobrze mógłbym 'odbić piłęczkę" i pokazać komendy "napchane" aspirantami i oficerami. To co przytoczyłeś tylko potwierdza to o czym napisałem, czyli nieprawidłową politykę kadrową na poziomie komend powiatowych lub nieprawidłowy rozdział aspirantów i oficerów po szkołach (co jest teraz nadrabiane w drastyczny sposób).
Widzisz Gadzina ja pracuję na ścianie zachodniej, i malo widzę wiesz co tu się dzieje, jak słusznie zauważył kolega Equinox. Więc patrz na swoje podwórko  i tyle. A i tylko pogratulować, że pracujesz w tak prawej jednostce.
To co jest na ścianie zachodniej wiąże się bezpośrednio z tym co napisałem wyżej. Przepis kwalifikacyjny w poprzedniej formie może uratuje sytuacje w takich rejonach jak ściana zachodnia, ale gdzie indziej będzie martwy, albo zablokuje absolwentów na wieki.
Nie lepszym rozwiązaniem jest spo4?

Kolego gadzina92 "Na SA kieruje Komendant Powiatowy (Miejski), ..." albo KW wysyła do KP imienne skierowanie - taka sztuczka.
Jak napisał Kolega bolex - tylko pogratulować, że pracujesz w tak prawej jednostce.
No wysyła skierowania... dwa, trzy na województwo? Miejsc jest kilkaset.
A czy pracuję w prawej jednostce? U mnie jest podobny płacz jak na tym forum. A najgłośniej płaczą ci, którzy nie zostali wysłani na aspirantkę. Ale jak komendant szukał chętnych na SK to się chowali po kątach, choć zapowiedział, że z automatu będzie aspirantka. I teraz płacz, że tylko tych z SK wysyła.  :gwiazdki: Już się chyba zaczynam przyzwyczajać. O chętnych na SGSP nawet nie wspomne, bo nie było, nie ma i zapewne nie będzie. Nawet jak niektórym proponowali zwrot całych kosztów to nie chcieli bo się nie opłaca/za długo/za ciężko.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2177 dnia: Marzec 22, 2019, 06:30:06 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2019, 15:29:09 wysłana przez kandydatSA »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2178 dnia: Marzec 22, 2019, 06:56:59 »
Jakie konsekwencje wprowadzenie tego przepisu może mieć dla przyszłorocznego absolwenta SA? Chciałbym trafić na podział, nie widzi mi się praca w SK czy już w ogóle w biurze. Nie mam jakiegoś parcia na stopnie czy stanowiska. Jesli trafię do jednostki gdzie jest sporo aspirantów i oficerów to czeka mnie biurko po 2 latach?
Nie ma co do tego żadnych zasad.
Ja o jednym Ty o drugim. Równie dobrze mógłbym 'odbić piłęczkę" i pokazać komendy "napchane" aspirantami i oficerami. To co przytoczyłeś tylko potwierdza to o czym napisałem, czyli nieprawidłową politykę kadrową na poziomie komend powiatowych lub nieprawidłowy rozdział aspirantów i oficerów po szkołach (co jest teraz nadrabiane w drastyczny sposób).
Co jest nadrabiane? Chyba chłopie nie wiesz co się dzieje w formacji... Poprzez wstrzymanie podyplomówek zrobiły się takie dziury w kraju, że szkoda gadać. Braki w stopniu coraz większym rosną na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Małopolsce (oczywiście nie we wszystkich komendach). Oczywiście trochę wody w Wiśle upłynie zanim kadra zostanie tak "wybita" jak na zachodzie ale stanie się to szybciej niż niektórzy przewidują. 
W sumie jak mi pokażesz takie komendy o których mówisz to co to zmieni ty i twój komendant zarabiacie średnio 6000 zł więc nie należy ci się żadna podwyżka i nie powinieneś się upominać? Tak by wynikało z twoich słów. Albo inny bardziej skrajny przykład to że w Szwajcarii ludziom żyje się dobrze oznacza że nie trzeba martwić się o Ugandę? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2179 dnia: Marzec 22, 2019, 09:24:05 »
Napewno ci młodzi funkcjonariusze bd bardzo zmotywowani do służby tam gdzie ich wyśla.
Szczególnie po tym jak im wpłynie 150 zł mieszkaniowki na wynajęcie czegoś 😁

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2180 dnia: Marzec 22, 2019, 10:43:14 »
Od 6 lat proszę o skierowanie na SGSP i mimo że zajmuję etat oficerski bez grupy i kasy to co roku słyszę może w przyszłym roku. Więc jak czytam że sam jestem sobie winny bo od 2013 nic nie zrobiłem to mi się nóż w kieszeni otwiera.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2181 dnia: Marzec 22, 2019, 11:35:19 »
Wszyscy od dawna wiedzą, że system szkolenia w PSP, to patologia niespotykana w jakiejkolwiek formacji i instytucji. Co zatem zostało zrobione, aby ten stan rzeczy zmienić?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2182 dnia: Marzec 22, 2019, 12:07:04 »
Jakie konsekwencje wprowadzenie tego przepisu może mieć dla przyszłorocznego absolwenta SA? Chciałbym trafić na podział, nie widzi mi się praca w SK czy już w ogóle w biurze. Nie mam jakiegoś parcia na stopnie czy stanowiska. Jesli trafię do jednostki gdzie jest sporo aspirantów i oficerów to czeka mnie biurko po 2 latach?
Nie ma co do tego żadnych zasad.
Ja o jednym Ty o drugim. Równie dobrze mógłbym 'odbić piłęczkę" i pokazać komendy "napchane" aspirantami i oficerami. To co przytoczyłeś tylko potwierdza to o czym napisałem, czyli nieprawidłową politykę kadrową na poziomie komend powiatowych lub nieprawidłowy rozdział aspirantów i oficerów po szkołach (co jest teraz nadrabiane w drastyczny sposób).
Co jest nadrabiane? Chyba chłopie nie wiesz co się dzieje w formacji... Poprzez wstrzymanie podyplomówek zrobiły się takie dziury w kraju, że szkoda gadać. Braki w stopniu coraz większym rosną na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Małopolsce (oczywiście nie we wszystkich komendach). Oczywiście trochę wody w Wiśle upłynie zanim kadra zostanie tak "wybita" jak na zachodzie ale stanie się to szybciej niż niektórzy przewidują. 
W sumie jak mi pokażesz takie komendy o których mówisz to co to zmieni ty i twój komendant zarabiacie średnio 6000 zł więc nie należy ci się żadna podwyżka i nie powinieneś się upominać? Tak by wynikało z twoich słów. Albo inny bardziej skrajny przykład to że w Szwajcarii ludziom żyje się dobrze oznacza że nie trzeba martwić się o Ugandę?

SA kiedyś w systemie zaocznym (nie tak dawno) kształciło się po 100-120 osób. Teraz koło 200.
SGSP kiedys zaocznych 90-120 osób. Teraz od kilku lat po 200 na rok (a ostatnio chyba nawet zwiększyli do 220).
Te dziury zostaną szybko załatane bez podyplomówek. Możesz być spokojny, nikt nie zostanie wybity. Starzy odejdą, wejdą młodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2183 dnia: Marzec 22, 2019, 19:58:46 »
SA kiedyś w systemie zaocznym (nie tak dawno) kształciło się po 100-120 osób. Teraz koło 200.
SGSP kiedys zaocznych 90-120 osób. Teraz od kilku lat po 200 na rok (a ostatnio chyba nawet zwiększyli do 220).
Te dziury zostaną szybko załatane bez podyplomówek. Możesz być spokojny, nikt nie zostanie wybity. Starzy odejdą, wejdą młodzi.
Skąd ty te liczby bierzesz? dawne dane są mniej więcej oki np. tutaj z 2014 - 133 absolwentów:
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Uroczysta-promocja-w-Szkole-Aspirantow-PSP-w-Krakowie/idn:34935
Ale obecne o 200 są mocno naciągane 160-180 w maksie więc różnica wynosi 27-37...
https://strazacki.pl/relacje/promocja-absolwentów-w-poznańskiej-szkole-aspirantów-psp
Chyba że tyle przyjęto w 2019 :D a nie czekaj naboru jeszcze nie było  :rofl:
Co do limitu miejsc do SGSP to w 2010 pamiętam to dokładnie bo mnie ta liczba zaszokowała przyjęto na zaoczną inżynierkę do SGSP ponad 180 osób więc różnica wynosi 20 osób... (zresztą jak nie wierzysz to sprawdź rozporządzenia MSWiA bo to ono decyduje o ilości miejsc na SGSP dzienny i zaocznym)
Jeśli w ten sposób chcesz braki nadrabiać to gratuluje dobrego humoru ale nie masz pojęcia co piszesz.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2184 dnia: Marzec 22, 2019, 20:10:09 »
Nie chcę Ci się szukać czy celowo podajesz dane sprzed 10 lat? Zobacz sobie ile było absolwentów w 2018, 2017 itd. a ile będzie w tym roku. Nie będę Cię w tym wyręczać, a 2010 rok to zamierzchłe czasy jak dla mnie.

Offline maju101

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2185 dnia: Marzec 23, 2019, 00:15:16 »
Jest szansa, że związki zawodowe bądź nowy KG zmieni przepis? Tak jak byśmy tego chcieli? Czy już raczej sprawa stracona?

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2186 dnia: Marzec 23, 2019, 07:54:37 »
Czy coś zmienią? Możliwe ale bardzo niewiele. Nikt nie dopuści aby w sgsp były puste miejsca. Może... dowódca zmiany i zastępca aspirant ale w ciągu 4 lat uzupełni kwalifikacje.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2187 dnia: Marzec 23, 2019, 08:22:37 »
arek sam dobrze wiesz że wiele osób jak dostanie awans pod warunkiem uzupełnienia wykształcenia da nogę na eme.
Może niech obecna władza przestrzega obecnego przepisu i pozwoli ludziom po SPF zajmować stanowiska zgodnie z przepisami a nie tylko wybranym. Poczytaj w ocenie skutków regulacji - jaki problem jest niby rozwiązywany : trudności z pozyskiwaniem osób do pracy w systemie 8 godzin, brak realnej możliwości obsadzenia etatów dowódców na stanowiskach dowódców. I jakoś ten przepis tego nie robi. Osoby z wyższym wykształceniem z tytułem mgr i ukończonymi SPF nie mogą nadal według 01 być powoływani na D-ców JRG i Naczelników Wydziału Operacyjnego.
Totalny brak osób do pracy w systemie 8 godzin. Czym ich zachęcić? Wolne soboty i niedziele - nieprawda - zabrania OSP, zawody szkolenia i już po wekendach. Brak nadgodzin. Teraz jak nadgodziny mają być pełnopłatne dopiero zacznie się o nie wojna. I jeszcze jedno. To biuro łata dziury na JRG jak nie wyrabiają się z nadgodzinami bo szkolenia urlopy lub L-4 a nie na odwrót.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2188 dnia: Marzec 23, 2019, 08:51:50 »
Karol masz racje i jest dokładnie jak napisałeś. Dadzą nogę na eme ... może tak być... ale wystarczy zapis że nie może odejść na eme ze stanowisko do którego nie posiada kwalifikacji. W ocenie skutków jest jeszcze że braki szczebla dowodczego na ścianie północnej i zachodniej kraju. Ja jestem z zachodniopomorskiego i w mojej jrg na 3 zmiany jest 1 dowódca zmiany i 1 zastępca. Braki osób z kwalifikacjami i resztę ogarniaja dowódcy zastępu. Jest 3 kolegów którzy są na sgsp którzy mogliby zająć stanowiska za zgodne przede wszystkim z grupą. Dodam że jeszcze nie ma zastepcy dowódcy jrg. Tak jest prawie w każdej kp z zachodniopomorskiego. Mówią niektórzy że młodzi że szkół już do nas jadą. Większość młodych ucieknie od nas bo jest droga jedna... 8h. U mnie komendant już czeka na młodych po szkołach bo za 3 ... 4 lata prewencja i operacyjna idzie na eme. Już powiedział że dostanie 2 młodych w tym roku i za 4 lata chłopaki w sam raz do biura. Dobrze by było gdyby chociaż trochę uchylił minister drzwi ....

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2189 dnia: Marzec 23, 2019, 12:35:55 »
Wg mnie trzeba zadac sobie pytanie- czy absolwent szkoły aspirantow jest w stanie dowodzić zmianą, lub zastępować dowódcę zmiany? Po co występuje fikcyjne szkolenie spo2/4 skoro nie wnosi to nic do służby? Dlaczego w takim bądź razie marnuje się pieniądze na fikcyjne szkolenie w sgsp? Czy te szkolenia nie maja na celu tylko i wyłącznie zająć czas wykładowców i poprawić statystykę szkoły głównej? Po co utrzymuje się szkoły aspirantow skoro po tej szkole można zajmować stanowiska wg stopnia grupa 7-8, ewentualnie absolwent aspirant- nie wiem jaka to bedzie grupa. Dlaczego nie myśli się perspektywicznie i nie planuje tego co będzie za 5 lat, jakie skutki wzmożonego odejścia na emeryturę- można to przewidywać z dużą dozą prawdopodobieństwa. Czy obecni przełożeni różnego szczebla nie powinni być "realnymi wizjonerami? Czy są tylko po to, żeby w błyskawiczny sposób wskoczyć na stabowisko- być wiernym? Miernym? Dewaluacja stopni- szczególnie oficerskich, w tym generalskich stała się powszechnościa- jest to przykre. Kiedy przełożeni zaczną rozumieć, ze tak jak oni- marzą o stołku, stopniu generalskim, tak każdy z nas marzy o np szkole aspiranckiej, stanowisku dowódcy zastępu, szkole oficerskiej, stanowisku dowodcy zmiany, st. Specjalisty? Czy to trudno zrozumieć, że większość z nas ma ambicję? Ważne, jeśli te ambicję są zdrowe. Czy tak trudno zrozumieć, że dodatek motywacyjny, faktycznie ma wartość motywacyjna, jesli zostaniemy dostrzezeni, a nie dostanie go ktoś po raz wtory... smutne to wszystko. Nie można w końcu zamiast dawania obowiązków pomyśleć o uczciwym określeniu zasad nadawania stopni, mianowania czy powoływania ba stanowiska? Ciągle ktoś musi być przywieziony w teczce?
Jeśli czyta to ktoś z gr powyżej 17... zabiliscie w nas ambicje swoim -niestety- krotkowzrocznym patrzeniem na -do niedawna- w miare stabilną formację. Państwową Straż Pożarną

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2190 dnia: Marzec 23, 2019, 20:42:49 »
Kiedyś jak zacząłem służbę trafiłem na dwóch dowódców JRG jeden miał na imię Tomek drugi Heniek obaj mieli absolwentki SCHP (wg Tomka to Szkoła Ciężkich Holowników Podwodnych bo wtedy MON miał darmową PKP wiec udawali marynarkę) jeden nawet jeździł białym dużym fiatem (tyle pamiętam bo twarzy nie)... Potem miałem chyba wszystkie stopnie oficerskie za dowódców (i komendantów) żadna szkoła nie uczy życia i żadna nie daje doświadczenia. Teraz sam jestem na tym miejscu i w dupie mam stopień (oraz czy jest po SGSP czy po SGGW) liczy się dla mnie coś innego... Wiedza i doświadczenie.
Pamiętam do tej pory rady jakie otrzymałem tyle lat temu... Młody pamiętaj bajki o znajomych twarzach wywal na śmietnik bo jak się pali pod dupą to kolega strażak się przyda. CHDS to też ważna rada młody CHroń Dupę Swoją bo nikt tego nie zrobi lepiej od ciebie...  Miło to wszystko wspominam być może dlatego że nie byłem wtedy siwy jak Gerald z Riwii :rofl:
Przepis kwalifikacyjny w wydaniu obecnym i poprzednim krzywdzi cała PSP...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2191 dnia: Marzec 23, 2019, 20:51:15 »
A wg Cb Eqinox, który byłby lepszy dla ogółu projekt rozporządzenia kwalifikacyjnego?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2192 dnia: Marzec 23, 2019, 20:55:40 »
A wg Cb Eqinox, który byłby lepszy dla ogółu projekt rozporządzenia kwalifikacyjnego?
Zespół powołany decyzją 33 z dnia 26 czerwca 2017 r  opracował moim zdaniem optymalne rozwiązania... 13 lat służby (W TYM 10 LAT WYJAZDOWYCH) w PSP dla aspiranta który chce objąć stanowisko z-cy dowódcy jrg. Może bym to trochę podniósł ale naprawdę moje doświadczenia z aspirantami dowódcami JRG są dobre.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2193 dnia: Marzec 23, 2019, 21:48:19 »
Wiele stanowisk ma sztucznie nadmuchane wymagania  miedzy innymi sgsp, a podstawowego elementu jakim jest badanie psychologiczne czy gość się nadaje do kierowania grupą  nie ma ... :wall:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2194 dnia: Marzec 23, 2019, 22:52:53 »
Może jestem w błędzie, może macie inne zdanie i szanuję to ale...   -_-
Czy bycie zastępcą dowódcy zmiany lub dowódcą zmiany to,taki rarytas? Co rok utwierdzam się w tym, że najlepszym stanowiskiem na podziale bojowym jest dowódca sekcji. Oczywistym jest, że zależy ile jest aut wyjazdowych, ale zdarzaja się JRG, gdzie jest 8-9 osób i taki dowódcą sekcji kim będzie dowodził? Siedzi elegancko w "drugiej klasie", weźmie parę złotych mniej, ale  odwrotnie proporcjonalnie, a nawet do kwadratu ma więcej spokoju. Zależy wszystko kto jak podchodzi do służby. Ale jak ktos ma więcej jak 10 lat służby i widzi obecny cyrk to pójdzie dorobi dwa koła na boku, a do JRG przyjdzie, monete skasuje i przeleci.
Jaki szacunek - taki pracunek :) tak jakoś mi się hasło wymyślilo

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2195 dnia: Marzec 23, 2019, 23:13:45 »
A wg Cb Eqinox, który byłby lepszy dla ogółu projekt rozporządzenia kwalifikacyjnego?
Zespół powołany decyzją 33 z dnia 26 czerwca 2017 r  opracował moim zdaniem optymalne rozwiązania... 13 lat służby (W TYM 10 LAT WYJAZDOWYCH) w PSP dla aspiranta który chce objąć stanowisko z-cy dowódcy jrg. Może bym to trochę podniósł ale naprawdę moje doświadczenia z aspirantami dowódcami JRG są dobre.
a na dowódcę zastępu stażysta na końcówce stażu, aby miał dwa lata wyjazdowe i 2 lata w związkach....
kolegów aspirantów pchacie, którym się nie chciało nic. Nie dość , ze spłaszczenie płac w grupach, to jeszcze wymagań dla stanowisk. Taka jest solidarność
EGO = 1 / wiedza

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2196 dnia: Marzec 24, 2019, 08:10:39 »
Robn nie każdy ma układy jak ty, a niektórzy mają ale chcą zachować prosty kręgosłup, bo podejrzewam, że co wybory twój się trochę krzywi. Nie chcę komentować twoich idiotyzmow, na temat tego, że aspirantom nie chce się nic. Nie jeden aspirant pewnie ci podstawy tlumaczyl, a teraz strugasz bohater. Szanujmy się wszyscy, bo mamy wspolny cel. Niech nikomu promocja oficerska nie przysloni rozsądku bo jak widać, bywa różnie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2197 dnia: Marzec 24, 2019, 08:14:07 »
a na dowódcę zastępu stażysta na końcówce stażu, aby miał dwa lata wyjazdowe i 2 lata w związkach....
kolegów aspirantów pchacie, którym się nie chciało nic. Nie dość , ze spłaszczenie płac w grupach, to jeszcze wymagań dla stanowisk. Taka jest solidarność
Nie no idąc twoim tokiem rozumowania to na kierowcę PSP powinno się mieć uprawnienia co najmniej na Jumbo Jeta…. W sumie za krótkie mogą być przydały by się wahadłowce i 7 grupa jak znalazł z takimi kwitami... 
Wiesz, że gdyby to ode mnie zależało to w PSP było by 10-15 grup zaszeregowania nie jak 20 które są obecnie. Ostatnio jechałem na uroczystości z naczelnikiem wydziału prewencji Policji w KMP i wiesz jaką ma grupę aspirant sztabowy (tak aspirant mianowany dwa lata temu dowodzi 59 ludźmi! a w PSP nie może 7 dowodzić bo oszołomstwo broni stołków) a no naczelnik ma 9 grupę... Szok?
PS. moja kobieta skończyła kierunek na którym kształcą się piloci samolotów pasażerskich... I wyobraź sobie że czas szkolenia kierowcy samochodu ciężarowego w PSP jest dłuższy niż pilota Locie :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2019, 08:19:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2198 dnia: Marzec 24, 2019, 10:26:39 »
Robn nie każdy ma układy jak ty, a niektórzy mają ale chcą zachować prosty kręgosłup, bo podejrzewam, że co wybory twój się trochę krzywi. Nie chcę komentować twoich idiotyzmow, na temat tego, że aspirantom nie chce się nic. Nie jeden aspirant pewnie ci podstawy tlumaczyl, a teraz strugasz bohater. Szanujmy się wszyscy, bo mamy wspolny cel. Niech nikomu promocja oficerska nie przysloni rozsądku bo jak widać, bywa różnie

@strazakos_jrg czy każdy musi mieć układy by zdobywać wyższe stopnie?
Jeżeli tak myślisz, no to nie pozostało Ci nic innego jak za przeproszeniem obskakiwać dookoła ludzi którym zależy wyłącznie na karierze. Może pociągną i Ciebie.

Co do dalszej Twojej wypowiedzi, to wiedz, że od każdego człowieka można się czegoś nauczyć, tylko trzeba chcieć. Nie zdarzyło Ci się nic nauczyć czegoś od chłopaków, którzy są od Ciebie niżsi stopniem, z którymi masz do czynienia na co dzień?

Piszesz szanujmy się, a sam ubliżasz, prawdopodobnie nie znając @robn.

Może jestem w błędzie, może macie inne zdanie i szanuję to ale...   -_-
Czy bycie zastępcą dowódcy zmiany lub dowódcą zmiany to,taki rarytas? Co rok utwierdzam się w tym, że najlepszym stanowiskiem na podziale bojowym jest dowódca sekcji. Oczywistym jest, że zależy ile jest aut wyjazdowych, ale zdarzaja się JRG, gdzie jest 8-9 osób i taki dowódcą sekcji kim będzie dowodził? Siedzi elegancko w "drugiej klasie", weźmie parę złotych mniej, ale  odwrotnie proporcjonalnie, a nawet do kwadratu ma więcej spokoju. Zależy wszystko kto jak podchodzi do służby. Ale jak ktos ma więcej jak 10 lat służby i widzi obecny cyrk to pójdzie dorobi dwa koła na boku, a do JRG przyjdzie, monete skasuje i przeleci.
Jaki szacunek - taki pracunek :) tak jakoś mi się hasło wymyślilo

I wszystko w temacie!
Większość ludzi uważa, że stopień im się należy i nie będą podnosić swoich kwalifikacji bo im się to nie opłaca. Ostatnio na jednym ze szkoleń namawiałem aspirantów by poszli do SGSP, bo mają taką możliwość. Wiesz jaka była ich reakcja? Wyśmiali mnie, właśnie z przyczyn o których wspomniałeś powyżej.

W większości firm dobrze prosperujących jest jedna prosta zasada - chcesz awansować? To podnieś swoje kwalifikacje, by firma pięła się jeszcze bardziej w górę. Po co wspierać finansowo aspirantów służących np. w Warszawie by skończyli SGSP, jak Oficerów jest od groma i ścieżka awansu jest dla nich zamknięta? Przeznaczyć te pieniądze na kształcenie ludzi z odległych zakątków Polski, gdzie są braki kadrowe w taki sposób by ludziom chciało się uczyć i dojeżdżać do Warszawy. Problem jest w tym, że większości ludzi z tamtych zakątków się nie opłaca. Wszędzie pieniądze są wyznacznikiem i to się nigdy nie zmieni. Każdy ma rodzinę i chce ją utrzymywać w najlepiej jak się tylko da, a jak może dorobić za granicą to ma w czterech literach kształcenie, po którym dostanie kilka złotych więcej.
Ta patologia powinna ulec zmianie, a nie przepisy.

Nie masz możliwości awansowania, to wiedz, że szczerze bardzo mi przykro. Nie zostało Ci nic innego jak czekać na lepsze czasy (może się okazać, że nigdy ich nie doczekasz) lub przenieść się w miejsce, gdzie ktoś doceni Twoje ambicje.
Niemniej jednak jeżeli Ci zależy to przemyśl to o ile masz możliwość, bo może coś albo ktoś wiąże Cię z danym miejscem.
Wiem, że nie tak to powinno wyglądać, no ale póki nie zmienią się ludzie na stanowiskach kierowniczych poszczególnych komend, dopóty nie będzie lepiej. Przykre ale prawdziwe.

 :straz:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2199 dnia: Marzec 24, 2019, 11:35:11 »
Zacząłes mówić poniekąd sensownie, ale nie ze wszystkim się zgadzam. Problemem nie jest to, że komendant czy dowódca jrg nie chca mnie puścić tylko komenda nie dostaje miejsca, bo wszystko sie pcha na zachod i północ. Bo parę razy slyszalem czy poszedl bym na inz, pisałem raport, a komenda nie ma miejsca. Nie będę się nikogo prosil, jest patologia i kolesiostwo więc sory, dorobie sobie poza służba,  a ambicjonalnie sobie poradzę spokojnie, zabili wszelakie ambicje