Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1496033 razy)

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2125 dnia: Marzec 21, 2019, 02:43:03 »
Ciekawe jakie stanowisko względem  ww. przepisu przedstawią Związki Zawodowe zwłaszcza Solidarność?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2126 dnia: Marzec 21, 2019, 06:30:20 »
Obsady SK w KP/KM to jedyna grupa, która została podzielona stanowiskami i korpusami ze względu na miejsce pełnienia służby.
Ustawa o PSP nie rozróżnia odmiennych zadań dla obsad SK w zależności od miejsca pełnienia służby.
W związku z tym przepis ten jest sprzeczny z:
- art. 32 Konstytucji Rzeczpospolitej
- art. 13.6 Ustawy o Państwowej Straży Pożarnej
a także jest niespójny z uzasadnieniem projektu w pkt 3 i 4.
Dodatkowo podział stanowisk na SK ze względu na kategorię jednostki nie został ujęty w zakresie zmian projektu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 07:13:30 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2127 dnia: Marzec 21, 2019, 10:03:15 »
Coś mi się wydaje, że po wejściu tego przepisu to będą na siłę szukali wśród podoficerów chętnych na SA. Brak chętnych. W końcu poszli po rozum do głowy, że aspirant tak naprawdę to nie wiadomo do czego i trzeba zacząć "wygaszać" korpus. Aspiryny na SGSP będą musieli się przygotowywać.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2128 dnia: Marzec 21, 2019, 11:29:44 »
Coś mi się wydaje, że po wejściu tego przepisu to będą na siłę szukali wśród podoficerów chętnych na SA. Brak chętnych. W końcu poszli po rozum do głowy, że aspirant tak naprawdę to nie wiadomo do czego i trzeba zacząć "wygaszać" korpus. Aspiryny na SGSP będą musieli się przygotowywać.

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz? likwidacja i wygaszanie korpusu? nie wiem skąd wytrzasnąłeś taki pomysł ale wytłumacz mi w takim razie co zrobią z trzema szkołami które kształcą aspirantów?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2129 dnia: Marzec 21, 2019, 11:44:33 »
2 lata pierd.....a nic nie zmieniają ciekawe co na to ZZ że znów nas wyruchał 01

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2130 dnia: Marzec 21, 2019, 12:10:19 »
Zmieniają tylko pod siebie, główna księgowa od podoficera po st.brygadiera, naczelnicy oprócz operacyjnej bez wymogu sgsp, a co by było mało dla siebie zawsze zrobią odstępstwo . . .

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2131 dnia: Marzec 21, 2019, 12:24:58 »
Spokojnie Panowie. Nie wierzę w to, by ten przepis przetrwał rok. Straż się zesra i wiele JRG będzie miało ogromne kłopoty by zapewnić ciągłość służby. Wystarczy, że obecnie dymani aspiranci co przez te kilka lat, ku chwale ojczyzny byli ruch*i w zadek i zapieprzali na wyższych zakresach obowiązków bez kasy za nie, się postawią i nie będą pełnić obowiązków d-cy zmiany, z-cy d-cy zmiany, d-cy zastępu itp. Ciekawe co wtedy zrobią? Ześlą tłum absolwentów z SGSP by objęli te stanowiska? Może ci wysoce wykwalifikowani księgowi w stopniu st. bryg. wsiądą na pierwszy wyjazd by dowodzić? Tylko ja mam wrażenie, że choćby chcieli, to doświadczenie (a właściwie jego brak) im na to nie pozwoli i przy pierwszej większej akcji będzie beczał jeden z drugim do aspiranta z 15 letnim stażem by mu pomógł. A po powrocie do bazy obgryzał paznokcie i pisał raport, że on jednak chce do biura, bo na akcji załoga nie słucha jego rozkazów i nie są mu życzliwi a wręcz go mobbingują i szykanują ze względu na przynależność do wyższej kasty oficerów po SGSP. Nie wróże sukcesu temu przepisowi nawet na krótką metę.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2132 dnia: Marzec 21, 2019, 14:16:20 »
Spokojnie Panowie. Nie wierzę w to, by ten przepis przetrwał rok. Straż się zesra i wiele JRG będzie miało ogromne kłopoty by zapewnić ciągłość służby. Wystarczy, że obecnie dymani aspiranci co przez te kilka lat, ku chwale ojczyzny byli ruch*i w zadek i zapieprzali na wyższych zakresach obowiązków bez kasy za nie, się postawią i nie będą pełnić obowiązków d-cy zmiany, z-cy d-cy zmiany, d-cy zastępu itp. Ciekawe co wtedy zrobią? Ześlą tłum absolwentów z SGSP by objęli te stanowiska? Może ci wysoce wykwalifikowani księgowi w stopniu st. bryg. wsiądą na pierwszy wyjazd by dowodzić? Tylko ja mam wrażenie, że choćby chcieli, to doświadczenie (a właściwie jego brak) im na to nie pozwoli i przy pierwszej większej akcji będzie beczał jeden z drugim do aspiranta z 15 letnim stażem by mu pomógł. A po powrocie do bazy obgryzał paznokcie i pisał raport, że on jednak chce do biura, bo na akcji załoga nie słucha jego rozkazów i nie są mu życzliwi a wręcz go mobbingują i szykanują ze względu na przynależność do wyższej kasty oficerów po SGSP. Nie wróże sukcesu temu przepisowi nawet na krótką metę.
Sama prawda..ja już mam 5 stronicowy zakres obowiązków. Do wszystkiego się czepiają..

Offline marian15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2133 dnia: Marzec 21, 2019, 14:38:44 »
Uczyć się a nie na drapane liczyć!!! Najlepiej głośno krzyczeć a nic od siebie. Idź człowieku jeden z drugim na szkołę i bez łaski dostaniesz stanowisko z biegiem czasu. A jak tak słodko jest na biurach  i takie gigantyczne dodatki tam są to myślę, że warto się przenieś i "odpykać 8 godzin i odpoczywać we wszystkie weekendy i święta". Tylko tak na marginesie skończy się dodatkowa praca albo chociaż ciężko będzie ją pogodzić. Tylko wymagać nic więcej- najlepiej nadgodziny, 3 fuchy i jeszcze dać dowódce zmiany to sobie ustali weekendy i świeta wolne i będzie Pan na włościach aaa no i jeszcze jakakolwiek zmiana to jeden wielki krzyk i lament bo tak było a Ci tylko wymyślają!!!
Przepisy i zasady nie są idealne i bardzo dużo im do nich brakuje ale ludzie czego byście chcieli? Spójrzcie, że niektórzy muszą wiele przejść żeby zdobyć pewnien stopień i stanowisko a czasami mają gorzej od Was... Oczywiście też nie uważam "pchania swoich" ale tylko tacy tworzą ten system...

Offline marian15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2134 dnia: Marzec 21, 2019, 14:45:43 »
Uczyć się a nie na drapane liczyć!!! Najlepiej głośno krzyczeć a nic od siebie. Idź człowieku jeden z drugim na szkołę i bez łaski dostaniesz stanowisko z biegiem czasu. A jak tak słodko jest na biurach  i takie gigantyczne dodatki tam są to myślę, że warto się przenieś i "odpykać 8 godzin i odpoczywać we wszystkie weekendy i święta". Tylko tak na marginesie skończy się dodatkowa praca albo chociaż ciężko będzie ją pogodzić. Tylko wymagać nic więcej- najlepiej nadgodziny, 3 fuchy i jeszcze dać dowódce zmiany to sobie ustali weekendy i świeta wolne i będzie Pan na włościach aaa no i jeszcze jakakolwiek zmiana to jeden wielki krzyk i lament bo tak było a Ci tylko wymyślają!!!
Przepisy i zasady nie są idealne i bardzo dużo im do nich brakuje ale ludzie czego byście chcieli? Spójrzcie, że niektórzy muszą wiele przejść żeby zdobyć pewnien stopień i stanowisko a czasami mają gorzej od Was... Oczywiście też nie uważam "pchania swoich" ale tylko tacy tworzą ten system...
nie tylko tacy

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2135 dnia: Marzec 21, 2019, 15:00:02 »
Kolego marian15 chłopaki piszą o obecnej patologii służby, kwalifikacji do zajmowania stanowisk nie mają i nie będą mieć wg nowego przepisu, ale z powodu braków kadrowych pełnią latami funkcje d-ców zmian , ich zastępców itd. Często nawet bez wpisu do zakresu obowiązków i bez żadnej gratyfikacji. To jest właśnie ta niesprawiedliwość. W takim razie powinno być jak w wojsku nie masz stanowiska a spełniasz kwalifikacje to siup go na drugi koniec Polski gdzie czeka stanowisko . To by się zaczął lament.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2136 dnia: Marzec 21, 2019, 15:06:05 »
Idź człowieku jeden z drugim na szkołę i bez łaski dostaniesz stanowisko z biegiem czasu.

hehe powiedz to ogn. albo st.ogn. który już 15 rok czeka aż go wyślą do SA PSP , u nas takich jest baaardzo dużo, chcą deklarują się ale miejsc jakby trochę brakuje..syty głodnego nie zrozumie taki morał Twoich "wypocin". I można coś napisać sensownie bez !!!!!!!!. !!!!!!!

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2137 dnia: Marzec 21, 2019, 15:21:17 »
Dalej krzyki tylko o dowódcę zmiany i jego zastępcę. Krótkowzroczność w naszej formacji jest straszna. Każdy patrzy na własne 4 literki.. a to smutne. Grupa ludzi, która miała czas od 2013 roku na uzupełnienie wykształcenia nie zrobiła nic czekając na mannę z nieba. Minusy każdy dostrzega pod względem własnego rozwoju w tej formacji. Ale na plus. Usunięcie nareszcie stanowiska st. operatora sprzętu specjalnego. Pojawienie się stanowisk dla absolwentów, czyli koniec patologii z mł. kpt. na starszym ratowniku, czy mł. asp. na młodszym ratowniku (!) bo o takiej historii słyszałem. Stanowisko dwa korpusy niżej niż kwalifikacje. Patrząc na inne formacje w naszym kraju to może i faktycznie korpus aspirantów kiedyś zostanie wciągniety do podoficerów i nie będzie wymagał 14 kilkudniowych wizyt w SA. Tylko co z tymi szkołami.. tam też pracują ludzie, ale może to jest początek tej reformy szkolnictwa o której mówił Eqinox :rofl:. No i w KM/KP główny księgowy st. bryg. Eh.. to stanowisko powinno być cywilne tak samo jak wszystkie sekcje/wydziały kwatermistrzowskie.. tam powinni pracować specjaliści od finansów, przetargów i zakupów.. a nie strażacy.. Temat przepisu jest bardzo trudnym tematem.. szkoda, że 95% osób nie wie czemu pojawił się nowy przepis z tymi kosmetycznymi zmianami dla KM/KP.. czemu nie wiedzą? Bo nie interesuje ich nic więcej oprócz tego PRLowskiego stwierdzenia "co dali?"(czyli zał. 3 - tabelka na stronie 9 i 10). A tu.. nic nie dali..  :gwiazdki:
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2138 dnia: Marzec 21, 2019, 15:38:24 »
Celowo wspomniałem o D-cy zmiany i jego zastępcy bo to największa odpowiedzialność, przecież są również dyżurni, wg nowego przepisu jedni st.sekcyjni a drudzy mł. brygadierowie (na starym przepisie) ta sama robota za całkiem inną kase.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2139 dnia: Marzec 21, 2019, 15:40:42 »
Dokładnie. Szkoda strzępić język. Patrząc na to wszystko widzę obraz równi pochyłej. Niestety, ale skierowanej w dół. Problem w tym, że nawet dron i traktor jej nie pokona :-D
 
Kolego marian15 chłopaki piszą o obecnej patologii służby, kwalifikacji do zajmowania stanowisk nie mają i nie będą mieć wg nowego przepisu, ale z powodu braków kadrowych pełnią latami funkcje d-ców zmian , ich zastępców itd. Często nawet bez wpisu do zakresu obowiązków i bez żadnej gratyfikacji. To jest właśnie ta niesprawiedliwość. W takim razie powinno być jak w wojsku nie masz stanowiska a spełniasz kwalifikacje to siup go na drugi koniec Polski gdzie czeka stanowisko . To by się zaczął lament.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2140 dnia: Marzec 21, 2019, 15:52:41 »
Muszą chłopaki z ZZ Florian zapytać KG01 dlaczego tak zmienili ten przepis, skasowali załącznik nr 7 i zrobił nas w bambuko bo w październiku był jeszcze ten stary projekt który miał iść do MSWIA

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2141 dnia: Marzec 21, 2019, 15:59:46 »
Muszą chłopaki z ZZ Florian zapytać KG01 dlaczego tak zmienili ten przepis, skasowali załącznik nr 7 i zrobił nas w bambuko bo w październiku był jeszcze ten stary projekt który miał iść do MSWIA
Jakie zmienił?! Oficjalnie.. żaden projekt tego przepisu z KG nie wypłynął wcześniej.. wszystko co było pokazywane tutaj.. nie miało żadnego potwierdzenia z KG. Równie dobrze to mogły być czyjeś "marzenia", a nie projekt przepisu.
A kto Ci mówił, że to co było w październiki "miało iść do MSWiA" ?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2142 dnia: Marzec 21, 2019, 16:03:55 »
a kto powołał zespół który tworzył tamten projekt dziadek mróz?

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2143 dnia: Marzec 21, 2019, 16:08:19 »
a kto powołał zespół który tworzył tamten projekt dziadek mróz?
Pokaż mi jakiekolwiek nazwisko przy tamtym projekcie. Gall Anonim albo i dziadek mróz :)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2144 dnia: Marzec 21, 2019, 16:13:02 »
był jakiś zespół który stworzył tamten przepis czy nie?

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2145 dnia: Marzec 21, 2019, 16:18:04 »
był jakiś zespół który stworzył tamten przepis czy nie?
Zobacz kto jest pod nim podpisany i wtedy będziesz wiedział kto go utworzył. A zespół był powołany. I powiedz skąd wiesz, że zespół utworzył tamto coś a nie to co ukazało się teraz?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2146 dnia: Marzec 21, 2019, 16:29:58 »
Nie wiem ale ciągle była gadka o tamtym, ten nic nie zmienia wiec po co to wprowadzać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2147 dnia: Marzec 21, 2019, 16:32:49 »
a kto powołał zespół który tworzył tamten projekt dziadek mróz?
Pokaż mi jakiekolwiek nazwisko przy tamtym projekcie. Gall Anonim albo i dziadek mróz :)
podaj w PM e-mail A dostaniesz wersję z pismem przewodnim podpisane przez KG PSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2148 dnia: Marzec 21, 2019, 16:33:31 »
Nie wiem ale ciągle była gadka o tamtym, ten nic nie zmienia wiec po co to wprowadzać
Temat przepisu jest bardzo trudnym tematem.. szkoda, że 95% osób nie wie czemu pojawił się nowy przepis z tymi kosmetycznymi zmianami dla KM/KP.. czemu nie wiedzą? Bo nie interesuje ich nic więcej oprócz tego PRLowskiego stwierdzenia "co dali?"(czyli zał. 3 - tabelka na stronie 9 i 10). A tu.. nic nie dali..  :gwiazdki:
Utwierdziłeś mnie w tym przekonaniu. Dzięki!

a kto powołał zespół który tworzył tamten projekt dziadek mróz?
Pokaż mi jakiekolwiek nazwisko przy tamtym projekcie. Gall Anonim albo i dziadek mróz :)
podaj w PM e-mail A dostaniesz wersję z pismem przewodnim podpisane przez KG PSP
Pismo przewodnie mnie nie interesuje. Interesuje mnie pieczątka i podpis pod którąkolwiek z wersji przepisu wcześniej krążących. Nie ma podpisu to dla mnie coś jest nieważne.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2149 dnia: Marzec 21, 2019, 16:38:25 »
Pismo przewodnie z podpisem Leszka Suskiego z sygnatura biura prawnego i 30 stron projektu łącznie z załącznikiem nr 7. Kierowane do MSWiA.
Jeden plik..  skan w formacie pdf
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.