Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456146 razy)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1850 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:06:48 »
Skalpel.. dyskusje z tym osobnikiem są bezsensowne. Nigdy racji nie przyzna bo to ona ma zawsze rację.
Nawet betonowe porównanie z inż. budownictwa nie dochodzi do tej próżni.. Bo jego zalana żelbetem głowa nie przepuszcza możliwości dialogu...
"Od podyplomówek głupsze jest kształcenie dzienne.." Różnica niewielka, że po kształceniu dziennym ten człowiek jakaś wiedzę wynosi... A na podyplomówkach uczą informatyków nigdy nie będących przy działaniach dowodzenia.. Temat rzeka.
Kształcenie dzienne jest jedyną możliwością pozyskania młodzieży chłonącej wiedzę ponadprzeciętnie do formacji. Ale tak.. z Twojej perspektywy lepiej łapać wszystko jak leci nawet bez podstawówki bo łatwiej rządzi się ludźmi którzy nie mają wymagań i nic nie chcą. A potem od biednego chłopa wymagać wiedzy z rat-med, z rat chem, zrobić z niego nurka i wysłać na kurs wysokościowy. A ten biedny chłop się stresuje.. Bo ciągle coś ciągle szkolenie bo za dużo wiedzy napływa.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline skalpel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1851 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:18:46 »
To wy macie ból dupy ze ktoś wyrownal szansę i przełamie monopol.
Wyrównał szanse :fiuu: trzeba jeszcze wyrównać szansę podoficerom i szeregowym. Kiedy się tym zajmiecie? Równy dostęp do d-cy zmiany dla wszystkich. Wykształcenie to mit, a przecież część z nich bije niektórych aspirantów na głowę. Naprawdę, traktowanie procesu podwyższania kwalifikacji kadry w kategoriach jakiejś niesprawiedliwości społecznej, to chyba tylko w PSP jest możliwe.

A jako, że strategią jest teraz sprowadzenie rozmówców do roli młokosów obawiających się o swoją karierę, dodam, że swój stołek już mam, swoje lata służby też, a zaczynałem od SA. Więc żadna rywalizacja mnie nie czeka. Mój ból głowy wynika z obaw odnośnie kondycji tej służby w perspektywie kolejnych kilkunastu lat. I tylko z tego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1852 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:26:27 »
Tyle dyskusji na temat rozporządzenia które:
- jest projektem
- nie ma dokładnej daty
- jest niby data wejścia w życie z dniem 1 października.
- pokazuje się informacja po ogłoszeniu akcji protestacyjnej.
Czy to wszystko nie jest szyte grubymi nićmi i służy tylko temu, aby nie jechać na protest?
10 sierpnia datowane jest pismo... Więc jeszcze wtedy manifestacji data nie była znana...
Skalpel.. dyskusje z tym osobnikiem są bezsensowne. Nigdy racji nie przyzna bo to ona ma zawsze rację.
Nawet betonowe porównanie z inż. budownictwa nie dochodzi do tej próżni.. Bo jego zalana żelbetem głowa nie przepuszcza możliwości dialogu...
"Od podyplomówek głupsze jest kształcenie dzienne.." Różnica niewielka, że po kształceniu dziennym ten człowiek jakaś wiedzę wynosi... A na podyplomówkach uczą informatyków nigdy nie będących przy działaniach dowodzenia.. Temat rzeka.
Kształcenie dzienne jest jedyną możliwością pozyskania młodzieży chłonącej wiedzę ponadprzeciętnie do formacji. Ale tak.. z Twojej perspektywy lepiej łapać wszystko jak leci nawet bez podstawówki bo łatwiej rządzi się ludźmi którzy nie mają wymagań i nic nie chcą. A potem od biednego chłopa wymagać wiedzy z rat-med, z rat chem, zrobić z niego nurka i wysłać na kurs wysokościowy. A ten biedny chłop się stresuje.. Bo ciągle coś ciągle szkolenie bo za dużo wiedzy napływa.
Skoro kształcenie dzienne oficerów strażackich to taka rewelacja wymień 3 kraje z pierwszej 20 najlepiej rozwiniętych które ten genialny pomysł wykorzystują... Mi się kojarzy tylko dawny blok wschodni Białoruś Rosja i Ukraina...
Wyrównanie szans osoby z wyższymi kwalifikacjami do osoby z niższymi ? Pomyśl trochę, totalnie bez sensu. Doświadczeni aspiranci, kolego przeczytaj mój post ze zrozumieniem bo coś ciężko Ci idzie. No to w takim razie inaczej według twojego toku myślenia doświadczony aspirant przegra z jeszcze bardziej doświadczonym ogniomistrzem. Czyli wykasować korpusy aspiranckie i oficerskie
1. Od kiedy wlicza się służbę kandydacką do stażu wymaganego do zajęcia stanowiska? Czy aby nie od 2016 (2015)? Czemu nikt w PSP do tego momentu na to nie wpadł że 0 lat służby stałej to za mało aby dowodzić zmianami? a 6 lat to też mało aby zostać 01 w KM PSP Warszawa...
2. Nie mój tok myślenia to powrót do jasnych zasad ja jako przełożony mogę zawnioskować aby dowódcą zastępu był inż. pożarnictwa, technik pożarnictwa i podoficer.... Mogę zawnioskować aby z tej trójki dowódcą zmiany został technik pożarnictwa, a podoficer trafił na zaoczne SA PSP... 
A jako, że strategią jest teraz sprowadzenie rozmówców do roli młokosów obawiających się o swoją karierę, dodam, że swój stołek już mam, swoje lata służby też, a zaczynałem od SA. Więc żadna rywalizacja mnie nie czeka. Mój ból głowy wynika z obaw odnośnie kondycji tej służby w perspektywie kolejnych kilkunastu lat. I tylko z tego.
Mój znajomy i sąsiad jest naczelnikiem wydziału w policji i podlega mu ponad 50 osób a jest aspirantem sztabowym... Tylko w PSP aby objąć dowodzenie 11 ludźmi wymaga się 4 lat w Warszawie!
Mylę się? To powiedz gdzie.... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1853 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:27:02 »
Tak skończyłem SGSP . To wy macie ból dupy ze ktoś wyrownal szansę i przełamie monopol. A dodatkowo Maciek ból głowy bo większości z was przegra rywalizacje z doświadczonymi aspirantami.
Nie wierze w to co czytam ...

Niezapominajka że dowodzenie zmiana to też najczęściej kierowanie działaniem ratowniczym.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 22:31:32 wysłana przez 112psp »

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1854 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:33:07 »
I znalazło się grono niezadowolonych na ten przepis  :rofl: za chwilę we wtorek się okaże że będzie grono niezadowolonych na propozycje MSWiA   :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1855 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:34:26 »
Niezapominajka że dowodzenie zmiana to też najczęściej kierowanie działaniem ratowniczym.
No i... Od kiedy służę znam aspirantów dowodzących JRG i zmianami i mam z nimi lepsze doświadczenia niż z oficerami po jedynej słusznej szkole...
I znalazło się grono niezadowolonych na ten przepis  :rofl: za chwilę we wtorek się okaże że będzie grono niezadowolonych na propozycje MSWiA   :szalony:
Oj będzie i to duża grupa jakieś 8000 strażaków... Ale to już będzie zwykła zawiść...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1856 dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:09:44 »
Nikt nie powinien być stronniczy w ocenie kto się bardziej nadaje na szefa zmiany tylko na podstawie własnych przykrych doświadczeń/zazdrości Itd. Trzeba pamiętać ,że w każdej grupie czy to aspirantów czy oficerów, a nawet szeregowych znajdzie się parę czarnych owiec,bo taka jest kolej rzeczy. Ja również mogę powiedzieć,że wszyscy aspiranci są niedobrzy,bo natknąłem się na szkole z kilkoma specyficznymi egzemplarzami. Wiem jednak,że wśród swoich ziomków mam osoby,które zwyczajnie się nie starają. System szkolenia jest skopany i strzelam sobie w kolano twierdząc, że ani aspiranci ani oficerowie nie zasługują od razu na stanowiska dowódcze, bo przychodząc po szkole podoficer ma większe doświadczenie bojowe. Jednakze ta nieszczęsna machina już się kręci i każdy z absolwentów powinien trochę najpierw od siebie pokazać skruchy i starania, zanim zrobi z siebie alfę i omegę. Jak dla mnie każdy powinien startować na równi i dopiero weryfikacja ,uczciwa  w czasie służby, powinna skutkować wysłaniem do szkoły oficerskiej/aspiranckiej. Wiem że ta weryfikacja jest jednak niemożliwa przy obecnym nepotyzmie w polityce a tym samym w służbach.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1857 dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:22:25 »
Wiem że ta weryfikacja jest jednak niemożliwa przy obecnym nepotyzmie w polityce a tym samym w służbach.
Święte słowa .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1858 dnia: Wrzesień 16, 2018, 12:38:00 »
Wiem że ta weryfikacja jest jednak niemożliwa przy obecnym nepotyzmie w polityce a tym samym w służbach.
Święte słowa .
A skąd on (nepotyzm) się wziął w służbach? Jestem ciekaw waszych odpowiedzi...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1859 dnia: Wrzesień 16, 2018, 12:44:48 »
Na pewno Twoja przykladowa roszczeniowa postawa w stosunku do jedynego słusznego korpusu nie ma wpływu na obniżenie faworyzowania koleżków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1860 dnia: Wrzesień 16, 2018, 12:54:45 »
Na pewno Twoja przykladowa roszczeniowa postawa w stosunku do jedynego słusznego korpusu nie ma wpływu na obniżenie faworyzowania koleżków.
Ja na równi taktuje każdy korpus i uważam, że jeśli coś się sprawdzało to należy tego nie zaczepiać... To, że ktoś to zmeinił bardzo mocno na nie korzyść aspirantów (przy okazji oberwali i podoficerowie). 
Grupa ludzi na tym forum usiłuje wmówić, że nowy przepis kwalifikacyjny jest zły... Bo to bo tamto... A to jedna wielka bzdura, w skali kraju on w obecnym kształcie jest niezbędny! Setki (może tysiące) aspirantów (i oficerów bez podylomówek) robią robotę zastępców dowódców zmian i dowódców zmian zajmując stanowiska dowódcy sekcji... To samo z podoficerami którzy robią za dowódców zastępów będąc starszymi ratownikami... Przecież to jest wyzysk w białych rękawiczkach.  I dla jaśnie państwa wszystko jest oki, otóż mości Panowie ni wuja!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1861 dnia: Wrzesień 16, 2018, 13:04:40 »
Tak skończyłem SGSP . To wy macie ból dupy ze ktoś wyrownal szansę i przełamie monopol. A dodatkowo macie ból głowy bo większości z was przegra rywalizacje z doświadczonymi aspirantami.
A że w wielu wcześniejszych postach szufladkujesz i plujesz jadem to wg Ciebie równe traktowanie korpusów. Poza tym zbyt emocjonalnie do wszystkiego podchodzisz ,a zbytnie rozgoryczenie i impulsywność w tej formacji to zły zwiastun. To prawda, wszyscy tu się kłócą o to który przepis kwalifikacyjny jest sluszniejszy, ale problem będzie dalej leżał w systemie szkolnictwa i określeniu szczegółowych kierunków studiów, wymagań od strażaka w czasie służby stałej! Choćby i zmienili sto razy ten przepis to i tak zawsze znajdzie się grono niezadowolonych.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1862 dnia: Wrzesień 16, 2018, 14:29:31 »
Największym problemem jest brak czegos, co jest podstawą dużych i sprawnie działajacych firm...

POLITYKA KADROWA lub przyjemniej PLANOWANIE KADROWE lub ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI.

Nikt nie wie kim będzie jutro, a przy fali odejść trwającej i pogłebiającej się (buuum w 2019) naprawdę będzie wesoło.

Dziś jesteś dca zastępu, jutro Sk, pojutrze kwatermistrz, przyszły  tydzień w prewencji, kilka dni dca zmiany i lądujesz w operacyjnej. Często dziełem przypadku jest to, gdzie się trafi. Decyzje podejmowane są z dnia na dzień.

Są komendy, które  dobrze trafiły z 01 i ktoś stara się ugryźć temat, ale częściej to dzieło przypadku...

A jeśli przepis wejdzie w proponowanym kształcie, jestem ciekaw czy na zaoczne inż. poż. w SGSP uda się uzbierać chociaż 1 pluton.. ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 16:47:24 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1863 dnia: Wrzesień 16, 2018, 14:43:06 »
A jeśli przepis wejdzie w proponowanym kształcie, jestem ciekaw czy na zaoczne inż. poż. w SGSP uda się uzbierać chociaż 1 pluton.. ;)
Jak obowiązywał załącznik numer 6.... To zdarzały się roczniki które zaczynając zbliżały się do 200 ludzi... Wtedy praktycznie każdy kto miał technika pożarnictwa i wyższe dostawał **. Wiec dlaczego teraz ma być odwrotnie?
Myślę, że chętnych będzie aż nadto bo do póki bardzo mało ludzi dostaje ** za cywilne wykształcenie, SGSP będzie popularna jak nigdy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1864 dnia: Wrzesień 16, 2018, 14:55:01 »
Z tego co widzę, na moim podwórku, w ostatnich latach, praktycznie wszyscy asp, którzy  rozpoczynali zaocznie SGSP, robili to pod kątem dcy i zcy dcy zmian. Tylko i wyłącznie.

Od tamtego czasu trochę się zmieniło, ludzie nie są ślepi i widzą, że 8h nie jest sielanką.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 15:28:16 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1865 dnia: Wrzesień 16, 2018, 16:47:53 »
Widzie, że jeden kraj, jedna straż a całkiem różna sytuacja w komebdach.

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1866 dnia: Wrzesień 16, 2018, 16:52:42 »
Zgadzam się z przedmówcą @sheldon. Wielu aspirantów służących na PB mogło kończyć swoją ścieżkę awansową na d-cy zastępu dlatego decydowali się na 4 letnią edukację. Jak wejdzie przepis w przedstawionym kształcie to jestem przekonany, że chętnych będzie o połowę mniej niż przez ostatnie parę lat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1867 dnia: Wrzesień 16, 2018, 16:59:21 »
Zgadzam się z przedmówcą @sheldon. Wielu aspirantów służących na PB mogło kończyć swoją ścieżkę awansową na d-cy zastępu dlatego decydowali się na 4 letnią edukację. Jak wejdzie przepis w przedstawionym kształcie to jestem przekonany, że chętnych będzie o połowę mniej niż przez ostatnie parę lat.
Liczba chętnych wielokrotnie przekracza liczbę miejsc więc w czym problem?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1868 dnia: Wrzesień 16, 2018, 21:16:20 »
Chęci? Co to za profesjonalny wyznacznik? Kwalifikacyjny jest odpowiedzią na ochotę? Amatorka. Odpowiedzią powinno być otwarcie szkół i swoboda w naborach a nie limity KG i obniżenie wymagań na stanowiskach przepisem kwalifikacyjnym.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1869 dnia: Wrzesień 16, 2018, 21:25:51 »
wraca stare: nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera
to efekt obniżenia kwalifikacji
i dodatkowy efekt będzie osiągnięty kiedyś: idiota bez wiedzy ale z władzą (technologia i technika oraz postęp pędzą do kwadratu) a wiedza strażaka stoi. Młodzi którzy przyjdą kiedyś to docenią. Nie matura lecz chęć szczera.....
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1870 dnia: Wrzesień 16, 2018, 21:40:28 »
wraca stare: nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera
to efekt obniżenia kwalifikacji
i dodatkowy efekt będzie osiągnięty kiedyś: idiota bez wiedzy ale z władzą (technologia i technika oraz postęp pędzą do kwadratu) a wiedza strażaka stoi. Młodzi którzy przyjdą kiedyś to docenią. Nie matura lecz chęć szczera.....
Dokładnie a komentator to jakie teraz stanowisko ma w PSP?
Niedowartościowany emeryt... Czy za biurkiem... Nikt z PB nie pierdzielił by takich głupot…
robn odpowiedz czy mam rację?
PS. jak młodzi docenią to będę naprawdę szczęśliwym człowiekiem... Bo starzy docenią najszybciej to rozporządzenie...
Chęci? Co to za profesjonalny wyznacznik? Kwalifikacyjny jest odpowiedzią na ochotę? Amatorka. Odpowiedzią powinno być otwarcie szkół i swoboda w naborach a nie limity KG i obniżenie wymagań na stanowiskach przepisem kwalifikacyjnym.
Ah a obecna liczba chętnych nakazowa przepisami to wyznacznik jakości... Nie da się inaczej to popieprzony monopol który jakość zaniża...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1871 dnia: Wrzesień 16, 2018, 22:17:09 »
Jak za rok dostaniesz komendanta lub zastępce to zmienisz punkt widzenia
wejdziesz w fotel starego swego i zaczniesz equinoxową leśniczówkę. Amen.

ja jestem stary i nie mam syndromu małego członka,
wszyscy młodzi za to mają, oglądają swoje i się chwalą, ze ten został d-cą po 4 latach, tamten po 6 tamten komendantem po 13 choć nie mógł formalnie, zastępcą komendanta z d-cy zmiany (choć nigdy nie zrobił poważnego papieru prócz notatki służbowej). To jest zauważany syndrom młodzieży na fali. A ich młodzi na to patrzą i szyyybkooo się uczą od najlepszych.

Wracając do meritum. Oczywiście ze mało kto by z PB chciał podnoszenia wiedzy i kwalifikacji,
po co jeździć na szkolenia, po co recertyfikacje, po co dodatkowo zawracają co chwilę dupę strażakom z podziału durnymi pismami że to trzeba robić tak, tamto tak, przecież strażak po kursie podstawowym zjadł wszystkie rozmumy i może być komendantem.
Po co ma marnować czas, kasę, i jeszcze raz czas. Obniżyć wymagania ze strażak po 3 latach stażu jest przechuj i na wzór OSP wysłać go na kurs dowodzenia interwencyjnego 24 godziny w ramach czasowych.
Alleluja i do przodu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 22:21:08 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1872 dnia: Wrzesień 16, 2018, 22:21:18 »
Jak za rok dostaniesz komendanta lub zastępce to zmienisz punkt widzenia
wejdziesz w fotel starego swego i zaczniesz equinoxową leśniczówkę. Amen.
Wracając do meritum. Oczywiście ze mało kto by z PB chciał podnoszenia wiedzy i kwalifikacji,
po co jeździć na szkolenia, po co recertyfikacje, po co dodatkowo zawracają co chwilę dupę strażakom z podziału durnymi pismami że to trzeba robić tak, tamto tak, przecież strażak po kursie podstawowym zjadł wszystkie rozmumy i może być komendantem.
Po co ma marnować czas, kasę, i jeszcze raz czas. Obniżyć wymagania ze strażak po 3 latach stażu jest przechuj i na wzór OSP wysłać go na kurs dowodzenia interwencyjnego 24 godziny w ramach czasowych.
Alleluja i do przodu
Jak byś nie lawirował kolego ROBN to oczekuje odpowiedzi na pytanie... Masz jaja powiedzieć prawdę? Kto atakuje mądry przepis który kończy z wyzyskiem ludzi...
Emeryt... czy z za biurka...

Dla twojej informacji już 3 razy odmówiłem objęcia stanowisk które wymieniłeś... I odmówię jeszcze wiele razy...
PS. mój 01 nie może się doczekać przepisu kwalfikacyjnego... Bo to prawdziwy oficer który uważaża że jak ktoś robi robotę dowódcy zmiany to ma mieć stanowisko dowódcy zmiany!

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 22:52:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1873 dnia: Wrzesień 17, 2018, 00:35:40 »
jak mówiłem jestem za ewolucją a nie za cofaniem się w rozwoju, nie zniżę się by zadowolić twoje ego. pa,
EGO = 1 / wiedza

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1874 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:02:40 »
Apropo stanowiska w prewencji. Czy na tym stanowisku obowiązkowo jest posiadanie wyższego wykształcenia?