Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1458311 razy)

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1725 dnia: Wrzesień 11, 2018, 11:26:13 »

Cytuj
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Święte słowa. Wiadomo, że każdy by chciał dla siebie jak najlepiej. Mam jednak nadzieję, że awanse będą przemyślane, a nie tylko za to, że przychodzi się do remizy.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1726 dnia: Wrzesień 11, 2018, 12:13:41 »

Cytuj
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Święte słowa. Wiadomo, że każdy by chciał dla siebie jak najlepiej. Mam jednak nadzieję, że awanse będą przemyślane, a nie tylko za to, że przychodzi się do remizy.
Ja mam nadzieje że awanse będą porostu uczciwe. Owszem nie tylko za to, że się przychodzi do remizy, ale też bez patrzenia na przynależność związkową, z grzeczności nie piesze o który ZZ chodzi bo ludzie to widzą - z resztą nie tego dotyczy ten temat.
Chodziło mi o to, że nikt przepisu nie widział w nowej formie a już kolega przewiduje, że "I tak znajdzie się grono niezadowolonych ..." Jak zobaczymy aktualny przepis to będzie można rozmawiać i odnieść się merytorycznie.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1727 dnia: Wrzesień 11, 2018, 13:22:38 »
Byłem jednym z największych pesymistów czy ten przepis wogóle wejdzie w życie, ale widziałem jego treść i stwierdzam jedno - Wszyscy będą zadowoleni!

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1728 dnia: Wrzesień 11, 2018, 14:39:11 »
Byłem jednym z największych pesymistów czy ten przepis wogóle wejdzie w życie, ale widziałem jego treść i stwierdzam jedno - Wszyscy będą zadowoleni!

Projekt przepisu kwalifikacyjnego, zapraszam do czytania, raczej nie wszyscy będą zadowoleni...zwłaszcza małe komendy  :angry:

https://drive.google.com/open?id=1vLU2KhmpRm3edXbfE_VAEUWe4vSBtq39

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1729 dnia: Wrzesień 11, 2018, 14:46:38 »
W mojej ocenie przepis jest po prostu niedopracowany... Niektóre furtki się otwierają, a inne się zamykają. Czy doszukał ktoś się w ogóle jakiś zmian w stosunku co do wcześniejszej wersji? 
:straz:

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1730 dnia: Wrzesień 11, 2018, 15:08:05 »
To samo co w Maju.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1731 dnia: Wrzesień 11, 2018, 15:16:25 »
Załącznik nr 7 znacząco zmieniony :)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1732 dnia: Wrzesień 11, 2018, 15:24:56 »
I tak tego teraz minister nie podpisze!

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1733 dnia: Wrzesień 11, 2018, 16:13:39 »
I teatrzyku ciąg dalszy, nie ma określonych grup zaszeregowania, a miały być w ramach jednego przepisu. Aby tylko zamydlić oczy...tylko w sumie jest jeszcze komu?  :angry:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1734 dnia: Wrzesień 11, 2018, 17:23:07 »
Byłem jednym z największych pesymistów czy ten przepis wogóle wejdzie w życie, ale widziałem jego treść i stwierdzam jedno - Wszyscy będą zadowoleni!

Projekt przepisu kwalifikacyjnego, zapraszam do czytania, raczej nie wszyscy będą zadowoleni...zwłaszcza małe komendy  :angry:

https://drive.google.com/open?id=1vLU2KhmpRm3edXbfE_VAEUWe4vSBtq39
czemu małe komendy maja być niezadowolone?
I tak tego teraz minister nie podpisze!
Czemu?
Załącznik nr 7 znacząco zmieniony :)
Myślę że to wielu dzisaj humor poprawi
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1735 dnia: Wrzesień 11, 2018, 17:43:19 »
Ma wejsc z dniem 1.10.2018 nie doczytałem, oby tak było
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 18:01:51 wysłana przez Tomala7777 »

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1736 dnia: Wrzesień 11, 2018, 18:55:09 »
Wg mnie dziwny dopisek o wymaganich dla zastępcy dowódcy JRG. Wczesnie nie było zapisu ze musi w 5 lat od mianowania zrobić inżyniera...

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1737 dnia: Wrzesień 11, 2018, 19:01:02 »
A teraz musi. Jest możliwość objęcia? Jest. Uzupełni kwalifikacje i będzie. W czym problem?:)

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1738 dnia: Wrzesień 11, 2018, 19:42:12 »
A nie mówiłem że znajdzie się grono niezadowolonych ?  :rofl:

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1739 dnia: Wrzesień 11, 2018, 20:53:49 »
Ciężko żeby zadowolił absolwentów dziennych, którzy 4 /6 lat służby i nauki mają nagle wymazane z życiorysu. W praktyce po 2 latach już wogóle nie dając im szansy na pełnienie służby w podziale, no bo muszą dostać wyższą grupę, która nie jest przewidziana w systemie 24/48, a tym którzy już pełnią slużbę stałą zamykają możliwość awansu bo będzie się liczyć tylko i wyłącznie staż służby, a nie umiejętności i wykształcenie.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1740 dnia: Wrzesień 11, 2018, 21:06:03 »
Absolwent to brzmi niebezpiecznie w PSP, często mają wygórowane mniemanie o sobiei swoich kwalifikacjach, i nie wiedzą co to pokora, ale czego oczekiwać po uczniach skoro nauczyciele znają rzemiosło strażackie z książki i ewentualnie poligonu... ( nie mowie ze wszyscy ale jakoś takich spotykam) i odrazu by chcieli zostać min 11 i tutaj jestem za badaniami psychologicznym do stanowisk dowódczych + czasookres na PB
Natomiast skur..... będzie nie wliczanie szkoły w służbę. ...
Co do załącznika do puki nie będzie podpisane jeszcze wiele może się zdarzyć... :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 21:10:52 wysłana przez mulat81 »

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1741 dnia: Wrzesień 11, 2018, 22:09:20 »
Strasznie mnie boli jedna część ciała. Mianowicie pupa.
Właśnie zostałem wyru...ny !

6 lat jako "mięso armatnie" w SGSP. Służby, cwiczenia, poligony, powodzie, COO, nauka. 2 lata dziennych studiow magisterskich dla najlepszych słuchaczy.

A teraz plus 6 lat do każdego stanowiska!
Ktoś się popisał! Brawo "Wy"!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1742 dnia: Wrzesień 11, 2018, 22:13:59 »
@mulat81
Do stażu służby szkoła się wlicza i do wysługi emerytalnej też. Po prostu nie wlicza się do zajmowania stanowisk. Wiesz że do 2016 r. (lub 2015) w rozporządzeniu kwalifikacyjnym nie wliczano do stażu wymaganego do zajmowania stanowiska czasu służby kandydackiej. Przepis opracowany przez poprzedniego KG przewidywał, że komendantem w KM PSP Warszawa mógł zostać chłopka 6 lat po skończeniu dziennej magisterki na SGSP jego zastępcy wystarczały 4 lata, dowódca JRG 2 lata... Itd...  Dowódca zmiany wymagany staż na PB.... 0 (ZERO) lat służby stałej....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1743 dnia: Wrzesień 11, 2018, 22:28:12 »
A teraz musi. Jest możliwość objęcia? Jest. Uzupełni kwalifikacje i będzie. W czym problem?:)
A jak go mianują i nie uzupełni to posiedzi i pójdzie na emkę :szalony:

Offline Marcin92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1744 dnia: Wrzesień 11, 2018, 22:34:05 »
Strasznie mnie boli jedna część ciała. Mianowicie pupa.
Właśnie zostałem wyru...ny !

6 lat jako "mięso armatnie" w SGSP. Służby, cwiczenia, poligony, powodzie, COO, nauka. 2 lata dziennych studiow magisterskich dla najlepszych słuchaczy.

A teraz plus 6 lat do każdego stanowiska!
Ktoś się popisał! Brawo "Wy"!

Kolego ale Ty uważasz że masz "gwiazdki" to już jesteś najlepszy?
Za kogo się uważasz? U mnie na jednostkę przyszło 2 młodych oficerów rok temu. Zachowują się do tej pory jak by posdradali rozumu,czego to oni nie wiedzą i jak mądrzy nie są. Ja siedząc z tylu na aucie wolę słuchać kolegi ogniomistrza który jest dowódca zastępu już parę lat bo ma duuużo większe doświadczenie niż taki młody oficer który to sie uczył tak jak napisałeś na poligonie.  A poligon na prawdziwy pożar czy akcja to jest wgl co innego.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1745 dnia: Wrzesień 11, 2018, 22:40:38 »
@mulat81
Do stażu służby szkoła się wlicza i do wysługi emerytalnej też. Po prostu nie wlicza się do zajmowania stanowisk. Wiesz że do 2016 r. (lub 2015) w rozporządzeniu kwalifikacyjnym nie wliczano do stażu wymaganego do zajmowania stanowiska czasu służby kandydackiej. Przepis opracowany przez poprzedniego KG przewidywał, że komendantem w KM PSP Warszawa mógł zostać chłopka 6 lat po skończeniu dziennej magisterki na SGSP jego zastępcy wystarczały 4 lata, dowódca JRG 2 lata... Itd...  Dowódca zmiany wymagany staż na PB.... 0 (ZERO) lat służby stałej....
To przepraszam zostałem wprowadzony w błąd przez obecnego studenta sgsp który mówił mi że jest przymiarka aby szkoły nie wliczać do wysługi, i ze z tego powodu jest dym na sgsp co do stażu do zajmowania stanowisk to tak powinno być i szkoda ze ☆☆ nie chcą tego zaakceptować 😞, i patrząc z perspektywy czasu twierdzę że w msw na wszystkie stanowiska dowódcze powinny być odpowiednie testy psychologiczne wówczas myślę że byłoby dużo mniej problemów...

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1746 dnia: Wrzesień 11, 2018, 23:15:31 »
Strasznie mnie boli jedna część ciała. Mianowicie pupa.
Właśnie zostałem wyru...ny !

6 lat jako "mięso armatnie" w SGSP. Służby, cwiczenia, poligony, powodzie, COO, nauka. 2 lata dziennych studiow magisterskich dla najlepszych słuchaczy.

A teraz plus 6 lat do każdego stanowiska!
Ktoś się popisał! Brawo "Wy"!

Kolego ale Ty uważasz że masz "gwiazdki" to już jesteś najlepszy?
Za kogo się uważasz? U mnie na jednostkę przyszło 2 młodych oficerów rok temu. Zachowują się do tej pory jak by posdradali rozumu,czego to oni nie wiedzą i jak mądrzy nie są. Ja siedząc z tylu na aucie wolę słuchać kolegi ogniomistrza który jest dowódca zastępu już parę lat bo ma duuużo większe doświadczenie niż taki młody oficer który to sie uczył tak jak napisałeś na poligonie.  A poligon na prawdziwy pożar czy akcja to jest wgl co innego.

1. W żadnym wypadku nie czuje sie lepszy. Ale tez nie czuje sie gorszy od np. Czlowieka ktory przyszedl z naboru, zrobil studia podyplomowe SPO i moze zajac stanowiska 6 lat szybciej niz ja.

2. W trakcie 6 lat SGSP widzialem pozary, wypadki itd nie tylko na poligonie. 

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 23:19:09 wysłana przez potraski »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1747 dnia: Wrzesień 12, 2018, 07:05:25 »
Pytanie zasadnicze. Czemu tyle to trwało?
I czemu kół Eqinox nie przeszkadza faworyzowanie dużych jednostek?

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1748 dnia: Wrzesień 12, 2018, 07:10:10 »
Pytanie zasadnicze. Czemu tyle to trwało?
I czemu kół Eqinox nie przeszkadza faworyzowanie dużych jednostek?

Bo wiele się na lubelszczyźnie zmieniło za nowego przewodniczącego :) przede wszystkim ogrom inwestycji, z których strażacy są tak zadowoleni, że nawet uposażenie im nie straszne :)

Druga sprawa to garaże zaczęto budować dwupoziomowe i tak stworzono "duże" jednostki, zaskakująca myśł techniczna  :wall: najważniejsze, że strażakom przez to żyje się lepiej i protestu tam nie będzie :)

Humaniści, nie ważne co dla ciała, ważne co dla ducha :rofl: :rofl: :rofl:

Czekamy na łodzie gaśnicze i śmigłowce, ale to tez na pewno konieczne przy tak potężnych akwenach :) w sumie sputnikiem tez pewnie nikt nie pogardzi, wtedy to będzie dopiero dobrze :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1749 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:12:09 »
Pytanie zasadnicze. Czemu tyle to trwało?
I czemu kół Eqinox nie przeszkadza faworyzowanie dużych jednostek?
Ludzie ocenią czy przepis faworyzuje duze komendy  czy duże grupy strażaków tak ja to widzę. Podoficerowie odzyskaja grupę 7 (wcześniej grupa 6) wraca dla podoficerów (nie kierowcow) dowódca zastepu. Dla aspirantow wraca grupa 9,10 i 12 (wcześniej grupa 8). Dla oficerów bez podyplomowek grupa 9,10 i 12 (wcześniej grupa 8). Kogo ten przepis faworyzuje ludzie ocenią.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.