Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1458082 razy)

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1650 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:17:06 »
Jakiś czas temu był tu link do projektu przepisu kwalifikacyjnego ale niestety nie mogę go znaleźć. Z tego co słyszałem to podobno wg nowego przepisu będąc w korpusie aspiranckim można nawet zostać dowódcą jednostki... Jak to ma się do tego, że ten sam przepis nie pozwala np. na objęcie stanowiska dyżurnego operacyjnego powiatu  aspirantowi? Jak zwykle zapomnieli o Stanowiskach Kierowania??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1651 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:38:17 »
Starszy Dyżurny SK ma być zaszeregowany do 9 grupy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1652 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:27:00 »
ASpirant d-ca JRG ale po ukończeniu SPO/SPK jak się nie myle :kwit:

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1653 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:38:10 »
Starszy Dyżurny SK ma być zaszeregowany do 9 grupy.
Owszem, ale w komendach 3,4 i 5 kategorii ma być to stanowisko aspiranckie.

Online mlody112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1654 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:12:26 »
Wiadomo coś co z tym przepisem? Będzie w tym roku wprowadzony?

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1655 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:37:01 »
Starszy Dyżurny SK ma być zaszeregowany do 9 grupy.

Pytanie dotyczyło dyżurnego operacyjnego a nie dyżurnego SK.(jeśli kiedykolwiek komendant zmieni regulamin organizacyjny i zechce takiego stanowiska (st.dyż.sk)
Na stanowiskach kierowania największa patologia, ludzie w stałej obsadzie bez kwalifikacji do stanowisk DO, wykonują zadania Dyżurnego Operacyjnego latami, teraz pominięci nawet w "projekcie". W którym to aspirant może być dowódcą zmiany, bądź jednostki ale już Dyżurnym Operacyjnym nie. Ustosunkuj się proszę do tego faktu!

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1656 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:50:22 »
Jakiś czas temu był tu link do projektu przepisu kwalifikacyjnego ale niestety nie mogę go znaleźć. Z tego co słyszałem to podobno wg nowego przepisu będąc w korpusie aspiranckim można nawet zostać dowódcą jednostki... Jak to ma się do tego, że ten sam przepis nie pozwala np. na objęcie stanowiska dyżurnego operacyjnego powiatu  aspirantowi? Jak zwykle zapomnieli o Stanowiskach Kierowania??
Pamiętają o Stanowiskach Kierowania ale obawiam się, że nie do końca to przemyśleli, przynajmniej jeśli chodzi o SK.
Według projektu w KP/M 1 i 2 kategorii pozostaje stanowisko w korpusie oficerskim, Dyżurny Operacyjny i 10 grupa, maks. stopień mł. brygadier.
W KP/M niższych kategorii ma to być stanowisko w korpusie aspiranckim,  Starszy Dyżurny Stanowiska Kierowania i 9 grupa, maks stopień aspirant sztabowy.
Do tej pory w KP niższych kategorii zachętą do przejścia na SK dla aspirantów posiadających wykształcenie wyższe była możliwość awansu i zmiany korpusu na oficerski. A i tak w wielu komendach brakowało chętnych.
Póki co to tylko projekt ale jeżeli aspirant będzie mógł awansować na wyższe stanowiska to czy będzie chciał przejść na SK?

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1657 dnia: Sierpień 15, 2018, 14:18:46 »
Idąc tą drogą to tak jakbyśmy zaproponowali aspirantowi starszego dowódcę sekcji 9 grupę i dowodzenie zmianą!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1658 dnia: Sierpień 15, 2018, 14:48:04 »
Pytanie dotyczyło dyżurnego operacyjnego a nie dyżurnego SK.(jeśli kiedykolwiek komendant zmieni regulamin organizacyjny i zechce takiego stanowiska (st.dyż.sk)
Na stanowiskach kierowania największa patologia, ludzie w stałej obsadzie bez kwalifikacji do stanowisk DO, wykonują zadania Dyżurnego Operacyjnego latami, teraz pominięci nawet w "projekcie". W którym to aspirant może być dowódcą zmiany, bądź jednostki ale już Dyżurnym Operacyjnym nie. Ustosunkuj się proszę do tego faktu!
Bazując na projekcie który widziałem:
Jak zechce? KM/KP nie będą mieli możliwości nie zmienienia regulaminu bo zniknie kilka stanowisk np. we wszystkich KM/KP zniknie starszy operator sprzętu specjalnego który zostanie zastąpiony przez starszego operatora sprzętu zaszeregowanego do grupy 7.
Co do dyżurnych operacyjnych to z tego co słyszałem od autorów projektu: strażaccy zajmujący stanowisko oficerskie dyżurny operacyjny będą mogli awansować do maksymalnego stopnia zawartego w przepisie z 2016 r.  czyli mł. brygadiera nawet po wejściu w życie nowego przepisu.
Nie widziałem założeń ani np. ile stanowisk oficerskich na SK jest zajętych w skali kraju... Być może ktoś to przeanalizował...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1659 dnia: Sierpień 15, 2018, 15:03:28 »
A co z tym dowódcą zmiany i zastepca jrg w załączniku?? Będzie konieczny spf czy nie? Chciałeś na barykady wejść jeżeli magiczna jedynka nie zniknie....


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1661 dnia: Sierpień 15, 2018, 16:56:04 »
A co z tym dowódcą zmiany i zastepca jrg w załączniku?? Będzie konieczny spf czy nie? Chciałeś na barykady wejść jeżeli magiczna jedynka nie zniknie....
A jak myślisz?  :wacko: :wacko:
Chyba nie muszę zbierać drewna na barykady.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1662 dnia: Sierpień 15, 2018, 18:41:17 »
Pytanie dotyczyło dyżurnego operacyjnego a nie dyżurnego SK.(jeśli kiedykolwiek komendant zmieni regulamin organizacyjny i zechce takiego stanowiska (st.dyż.sk)
Na stanowiskach kierowania największa patologia, ludzie w stałej obsadzie bez kwalifikacji do stanowisk DO, wykonują zadania Dyżurnego Operacyjnego latami, teraz pominięci nawet w "projekcie". W którym to aspirant może być dowódcą zmiany, bądź jednostki ale już Dyżurnym Operacyjnym nie. Ustosunkuj się proszę do tego faktu!
Bazując na projekcie który widziałem:
Jak zechce? KM/KP nie będą mieli możliwości nie zmienienia regulaminu bo zniknie kilka stanowisk np. we wszystkich KM/KP zniknie starszy operator sprzętu specjalnego który zostanie zastąpiony przez starszego operatora sprzętu zaszeregowanego do grupy 7.
Co do dyżurnych operacyjnych to z tego co słyszałem od autorów projektu: strażaccy zajmujący stanowisko oficerskie dyżurny operacyjny będą mogli awansować do maksymalnego stopnia zawartego w przepisie z 2016 r.  czyli mł. brygadiera nawet po wejściu w życie nowego przepisu.
Nie widziałem założeń ani np. ile stanowisk oficerskich na SK jest zajętych w skali kraju... Być może ktoś to przeanalizował...
Czyli Dyżurny operacyjny w komendach kat 3+ do likwidacji, Dyżurny Stanowiska Kierowania grupa w dół z 7 na 6 i nowe stanowisko starszy dyżurny SK nic tylko qr%wa skakać do góry . . .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1663 dnia: Sierpień 15, 2018, 19:52:46 »
Czyli Dyżurny operacyjny w komendach kat 3+ do likwidacji, Dyżurny Stanowiska Kierowania grupa w dół z 7 na 6 i nowe stanowisko starszy dyżurny SK nic tylko qr%wa skakać do góry . . .
Buhaha
Odpowiedz wprost patrząc na oba rozporządzenia:
1. Jaka maksymalna grupa przewidywana jest dla podoficera na SK wg. przepisu z 2016 i projektu z 2018?
2. Jaka maksymalna grupa przewidywana jest dla aspiranta na SK wg. przepisu z 2016 i projektu z 2018?
Jeśli zapisy z projektu 2018 są niekorzystne dla SK to ja jestem Św. Mikołaj.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1664 dnia: Sierpień 15, 2018, 19:56:33 »
Czyli Dyżurny operacyjny w komendach kat 3+ do likwidacji, Dyżurny Stanowiska Kierowania grupa w dół z 7 na 6 i nowe stanowisko starszy dyżurny SK nic tylko qr%wa skakać do góry . . .
Buhaha
Odpowiedz wprost patrząc na oba rozporządzenia:
1. Jaka maksymalna grupa przewidywana jest dla podoficera na SK wg. przepisu z 2016 i projektu z 2018?
2. Jaka maksymalna grupa przewidywana jest dla aspiranta na SK wg. przepisu z 2016 i projektu z 2018?
Jeśli zapisy z projektu 2018 są niekorzystne dla SK to ja jestem Św. Mikołaj.

Święty mikołaju cofnij się do przepisów z przed 2014 roku podoficer 7 grupa, aspirant 9 wiec taka dobra zmiana na SK . . .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1665 dnia: Sierpień 15, 2018, 20:18:27 »
Święty mikołaju cofnij się do przepisów z przed 2014 roku podoficer 7 grupa, aspirant 9 wiec taka dobra zmiana na SK . . .
To przepisy dużo sprzed 2014 :P
A zablokowanie dyżurnego operacyjnego nie wynikało ze zmiany przepisu kwalifikacyjnego (rozporządzenia) a z 3 transzy ustawy deregulacyjne (w PSP mega-regulacyjnej) która zmieniła w znaczny sposób art. 36 ustawy o PSP.
Ale to nie o tym teraz rozmowa odpowiedz proszę na moje dwa pytania...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1666 dnia: Sierpień 15, 2018, 21:07:16 »
Generalnie brak słów. Przepis który od bardzo dlugiego już czasu nie może wejść w życie a jak już wejdzie to i tak blokuje drogę awansu. Jako dyżurny stanowiska kierowania w stopniu aspiranta mimo iż w mojej komendzie brakuje dyżurnego operacyjnego i tak nie mam szans na szkołę bo wiadomo jak to się odbywa. Pewnie wciągną plecaka i tyle z marzeń o awansie i wyższym stanowisku. Niestety patologii w PSP ciąg dalszy...

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1667 dnia: Sierpień 15, 2018, 21:13:10 »
To są przepisy dokładnie z przed 2014 roku, a obowiązujące nawet do 2016 roku kiedy to nowa władza wprowadziła zmianę w przepisie kwalifikacyjnym w którym zablokowała aspirantom możliwość awansowania na Dyżurnego Operacyjnego (już kiedyś przytaczałem zapis w ustawie).
ad.1 podoficer mianowany na stanowisko Dyżurnego Stanowiska Kierowania np w 2013r. na dzień dzisiejszy ma 7 grupę wg nowych przepisów będzie miał 6
ad.2 aspirant mianowany na stanowisko Dyżurnego Operacyjnego np w 2013r na dzień dzisiejszy grupa 9 wg nowych brak możliwości awansów nowa grupa 9, która de facto jest grupą aspirancką, mam tu na myśli porównanie stanowisk niby ta sama grupa ale różne dodatki służbowe ponieważ Dyżurny SK będzie nadal podlegał DO.   
Więc pokaż mi gdzie tu ułatwienia w porównaniu do stanowisk na podziale bojowym gdzie aspirant będzie mógł zajmować stanowiska d-cy zmiany, z-dcy zmiany bądź z-dcy jrg

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1668 dnia: Sierpień 15, 2018, 21:14:24 »
Generalnie brak słów. Przepis który od bardzo dlugiego już czasu nie może wejść w życie a jak już wejdzie to i tak blokuje drogę awansu. Jako dyżurny stanowiska kierowania w stopniu aspiranta mimo iż w mojej komendzie brakuje dyżurnego operacyjnego i tak nie mam szans na szkołę bo wiadomo jak to się odbywa. Pewnie wciągną plecaka i tyle z marzeń o awansie i wyższym stanowisku. Niestety patologii w PSP ciąg dalszy...
Nie czytałeś projektu przepisu prawda?
Daje on możliwość zajęcia grupy 9 dla aspiranta... czyli równorzędnej do dyżurnego operacyjnego... Więc gdzie jest ta blokada?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1669 dnia: Sierpień 15, 2018, 21:15:17 »
Generalnie brak słów. Przepis który od bardzo dlugiego już czasu nie może wejść w życie a jak już wejdzie to i tak blokuje drogę awansu. Jako dyżurny stanowiska kierowania w stopniu aspiranta mimo iż w mojej komendzie brakuje dyżurnego operacyjnego i tak nie mam szans na szkołę bo wiadomo jak to się odbywa. Pewnie wciągną plecaka i tyle z marzeń o awansie i wyższym stanowisku. Niestety patologii w PSP ciąg dalszy...

Największy absurd polega na tym, że oficerowie po jedynej słusznej szkole bronią się rękami i nogami przed stanowiskiem wg nich na portierni, i pewnie dlatego decyzja o likwidacji stanowiska w  komendach 3+ to splunięcie w twarz dotychczasowym aspirantom którzy przez lata wykonują ich obowiązki na niższych stanowiskach bez gratyfikacji i czekają przez wiele lat na możliwość awansu na DO,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 22:05:55 wysłana przez Lukass_PL »

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1670 dnia: Sierpień 15, 2018, 21:18:48 »
Czytałem i widziałem tą 9 grupę. Pytanie jak to sie ma do różnic kwotowych w grupach biorąc pod uwagę to iż najwięcej można zyskać w dodatku służbowym za stanowisko? Pracuję już ładnych parę lat na SK. Lubię mimo wszystko tę robotę. Najśmieszniejsze jest to że ludzie ktorzy kończyli aspirantke rok przede mna są już w stopniu kapitana. Stanowiska oficerskie dostali z urzędu nie widząc nawet SGSP. Jak tu się nie wkurzać?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 21:32:31 wysłana przez Muminek »

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1671 dnia: Sierpień 15, 2018, 22:13:58 »
Generalnie brak słów. Przepis który od bardzo dlugiego już czasu nie może wejść w życie a jak już wejdzie to i tak blokuje drogę awansu. Jako dyżurny stanowiska kierowania w stopniu aspiranta mimo iż w mojej komendzie brakuje dyżurnego operacyjnego i tak nie mam szans na szkołę bo wiadomo jak to się odbywa. Pewnie wciągną plecaka i tyle z marzeń o awansie i wyższym stanowisku. Niestety patologii w PSP ciąg dalszy...
Nie czytałeś projektu przepisu prawda?
Daje on możliwość zajęcia grupy 9 dla aspiranta... czyli równorzędnej do dyżurnego operacyjnego... Więc gdzie jest ta blokada?
Kolego Eqinox do tej pory dla wielu aspirantów SK dawało możliwość dalszego awansu po studiach cywilnych na stopień oficerski - znam osobiście kilku takich. Nowy przepis na to nie pozwoli a do tego jeszcze zmniejszy "atrakcyjność"  tego stanowiska poprzez zwiększenie możliwości awansu aspirantom na PB. Więc po wejściu nowego przepisu wiele osób może stwierdzić, że nie ma sensu przechodzić na SK gdzie specyfika służby jest trochę inna, skoro na PB też jeszcze można awansować.
Uważam że powinno się zwiększyć możliwość awansu dla aspirantów ale zmniejszanie "atrakcyjności" SK nie jest dobrym rozwiązaniem bo i tak już są problemy ze znalezieniem chętnych na to stanowisko.

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1672 dnia: Sierpień 16, 2018, 06:13:33 »
Eqinox pisałes kiedys ze przepis przedstawiony przez KG  bedzie różnił  sie od tego oficjalnego , że d-ca zmiany będzie mógł być aspirantem . To jak to wkońcu będzie ? i czy w ogóle ten przepis wejdzie kiedyś ?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1673 dnia: Sierpień 16, 2018, 06:42:42 »
Napisał, że spf nie będzie wymagany. Ja nam odmienną wiedzę. Zobaczymy.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1674 dnia: Sierpień 16, 2018, 07:17:47 »
Eqinox pisałes kiedys ze przepis przedstawiony przez KG  bedzie różnił  sie od tego oficjalnego , że d-ca zmiany będzie mógł być aspirantem . To jak to wkońcu będzie ? i czy w ogóle ten przepis wejdzie kiedyś ?

Wszyscy mu zadają pytania jakby on był jakąś wyrocznią i czekają na jego opinie jak na zbawienie a już historia pokazała że on konfabuluje sam coś obiecuje zapewnia później okrakiem się z tego wycofuje tracąc wiarygodność. Ja już dawno traktuję to co on pisze jak powietrze. Zresztą liczba postów Sama mówi za siebie w myśl zasady krowa która dużo ryczy mało mleka daje.