Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456203 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1550 dnia: Maj 18, 2018, 08:22:13 »
Czyli dostając oficera cofnąłem się w tył... będąc aspirantem mógł bym awansować a będąc oficerem już nie mogę... czy moje uprawnienia do kierowania działaniami po aspirantce już nie są ważne gdy zostałem oficerem ?

Do poziomu kierowania interewncyjengo nie tracisz żadnych uprawnień będąc na stanowisku oficerskim

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1551 dnia: Maj 18, 2018, 08:26:38 »
Sumując wypowiedzi z ostatnich 2 dni ewidentnie widać, że owa "tabelka" nie jest czymś znaczącym, nie został jeszcze nawet skonsultowana i jedyne co miała wywołać to zamieszanie w szeregach. W sumie jestem to w stanie zrozumieć, ale taki projekt projektu (jakiejkolwiek dziedziny PSP by nie dotyczył) nie jest pokazywany nawet na naradach służbowych, gdyż nie może być traktowany poważnie. Wrzucenie go centralnie na pierwszą stronę KG kojarzy mi się z wrzucaniem różnych "sensacji" na portalach plotkarskich, a jednak jest to oficjalna strona KG PSP i powinny się tam znajdować konkrety a nie ciekawostki jak np. na forach internetowych. Ach, szkoda że tyle czasu poszło psu w...miskę  :wall:

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1552 dnia: Maj 18, 2018, 08:55:16 »
Jeśli przepis wejdzie do końca maja to przeproszę - w przeciwieństwie do niektórych potrafię przyznać się do błędu.
A co jeśli nie wejdzie? Kolega Eqinox obiecywał jakieś wotum dla 01... czyli dostaniemy skan z podpisem i potwierdzeniem złożenia w KG, prawda?

Realnie rzecz biorąc nie ma szans na maj, a i w czerwiec nie wierzę. Najdobitniej pokazuje to właśnie ten materiał ze strony KG - jasno pokazali że są w czarnej dupie z przepisem. Życzeniowe kolorowe tabelki to nawet nie jest projekt rozporządzenia. Tak więc raczej to nie ja będę odszczekiwał, tylko ktoś inny – tzn. nie oczekuję nawet ze ktoś się przyzna do tego że nie miał racji (bo to przecież nie mieści się w standardach pewnych osób), raczej zostaną podane kolejne powody dlaczego znowu, jakaś nieprzewidziana okoliczność (zapewne sam szatan albo i jeszcze gorszy minister finansów) nie pozwoliła na sfinalizowanie tematu, którego jak napiał sam kolega Eqinoxa, sam 01 to koledze obiecał w maju… (tylko pewnie nie dodał którego roku).
Poczekajmy niecałe 2 tygodnie i zobaczymy.
A co do tabelek - chyba nie takie były oczekiwania...
Od ciebie nie oczekuję żadnych przeprosin bo nie wierze w nich szczerość... To nawet nie jest projekt bo projekt trafi do ZZ a projekt musi zawierać uzasadnienie w tym tzw. skutki ale taki malkontent jak ty tego nie zrozumie nawet jak na stronie przeczyta. Pisze @radca że KG potrzebował 168 dni żeby pokazać założenia/projekt ja mam zdanie odmienne gdyż sam zanegował propozycje podwyżki (zresztą Florian też) więc musiał się spodziewać że może (nie musi) dojść do modyfikacji rozporządzenia płacowego wiec szacowanie skutków musiało się zacząć po wejściu w życie w/wym przepisu. Tak więc od 1 maja do 17 to raczej 17 dni z czego długi weekend do 7 maja i centralne obchody dnia strażaka... Wiec czy to długo mam wątpliwości.
Co do kształtu przepisu malkontencie jeszcze przed ZZ negocjacje  :rofl: :rofl: Z tego co słyszałem to do surowego projektu opracowanego przez zespół wprowadzono już zmiany.

 :szalony: :rofl: rozumiem że temat odszczekania już mamy załatwiony, na skan też nie mamy co liczyć, prawda?  :rofl:

Twoi nauczyciele muszą być z Ciebie dumni - atak, atak i jeszcze raz atak, nawet jak wiadomo że bitwa kończy się kląska to i tak do ostatniej kropli krwi - BRAWO TY!

Jest jeden pozytyw - nie będziesz musiał się zastanawiać czy przepraszam szczerze czy nie, bo nie będą musiał tego robić - z tym się chyba zgodzisz bez zbędnych komentarzy.

Co do mojego "malkontenctwa", to bardzo Cię zawiodę. Jestem z gruntu pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, tylko nie lubię jak ktoś mnie próbuje w ch.. robić i głośno o tym mówię (co nie tylko Tobie się nie podoba). Przełożeni chyba też nie mają do mnie większych uwag - dostaję wysokie nagrody, awanse (oczywiście nie tak szybko jak niektórzy wybitni "oficerowie") i generalnie w robocie jest fajnie i bezproblemowo. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że służę bo chcę to robić, a nie dlatego że muszę. Mogę w każdej chwili rzucić kwitem (co zresztą rozważam) i skupić się na poważnej robocie, bez konieczności oglądania z bliska patologii służbowych. Tak więc zmartwię Cię - mnie straż nie ratuje życia. Natomiast chyba Tobie tak - sam fakt tak mocnego zaangażowania w to forum (którego poziom niestety jest powiedzmy średni) wskazuje na pewne rzeczy...
I jeszcze jedno - przeczytaj ze zrozumieniem (strasznie lubisz to sam pisać więc nie mogłem się powstrzymać) post zanim będziesz odpowiadał, szczególnie zanim zaatakujesz - podpowiedź: gdzie napisałem że pokazany materiał jest projektem rozporządzenia? upsss... napisałem że nie jest ;)
Mimo wszystko liczę że 1.06 napiszesz coś innego niż zwykle - nadzieja matką ....

Sumując wypowiedzi z ostatnich 2 dni ewidentnie widać, że owa "tabelka" nie jest czymś znaczącym, nie został jeszcze nawet skonsultowana i jedyne co miała wywołać to zamieszanie w szeregach. W sumie jestem to w stanie zrozumieć, ale taki projekt projektu (jakiejkolwiek dziedziny PSP by nie dotyczył) nie jest pokazywany nawet na naradach służbowych, gdyż nie może być traktowany poważnie. Wrzucenie go centralnie na pierwszą stronę KG kojarzy mi się z wrzucaniem różnych "sensacji" na portalach plotkarskich, a jednak jest to oficjalna strona KG PSP i powinny się tam znajdować konkrety a nie ciekawostki jak np. na forach internetowych. Ach, szkoda że tyle czasu poszło psu w...miskę  :wall:

widzisz jak to kolega zgrabnie ujął - nic dodać nic ująć ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 09:00:25 wysłana przez wikson »

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1553 dnia: Maj 18, 2018, 10:28:27 »
Wazne pytanie mi sie nasuwa, dlaczego nagle propozycja ta zaostrza wymagania dla oficerow a luzuje dla aspirantow, zazwyczaj eks-kierowcow? Czy oficerowie na stanowiskach oficerskich z niewielkim stazem sobie nie radza? Aspiranci rozumiem ze chcieliby wszystko zajmowac, najlepiej do zcy komendanta, jednak czy przygotowanie w szkołach aspirantow daje cos na temat kierowania taktycznego itp? Przecież to jest absurd ze bez niczego aspirant kierowca moze awansowac a oficer po kilku latach sgsp i potem sluzby nie moze byc zca dcy zmiany.
To taka zemsta za poprzedni przepis? Przecież to jest skandal

Offline lolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1554 dnia: Maj 18, 2018, 10:42:51 »
Zwróć uwagę na ilość stanowisk dla aspirantow i dla oficerów i porównaj z liczba oficerów "powstających" co roku.
Co do SGSP to w porównaniu z SA przygotowanie do dowodzenia jest na takim samym poziomie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1555 dnia: Maj 18, 2018, 11:09:28 »
To że wachlarz stanowisk oficerskich jest większy to nie znaczy ze wszystkie opcje są wykorzystywane i obsadzone. Nawet regulaminy organizacyjne w wiekszosci przypadkow nie przewidują np stanowiska oficera operacyjnego w kp 2kat itd. itp.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1556 dnia: Maj 18, 2018, 11:52:26 »
Koledzy przepis kwalifikacyjny jeszcze nie wszedł a juz są płaczki a dlaczego oficer nie może a aspirant może i odwrotnie.Ludzie opanujcie się.Niech wszyscy absolwenci popracują na pb co najmniej 10 lat a potem pchajcie się do koryta bo widzę że tylko na tym większości zależy.
Tylko płacz i żal króluje na tym forum niestety.
Przecież wszyscy a przynajmniej większość z nas którzy mają naście lat służby wiedzą że PSP to było zawsze kolesiostwo i garbienie i uwierzcie mi że to się nigdy nie zmieni.
Pozdrawiam

midlum

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1557 dnia: Maj 18, 2018, 12:01:42 »
Jakie poluzowanie dla asp.???
Czy z-ca  d-cy zmiany to wszystko na co zasługuje aspirant?
U mnie szefem zmiany jest asp. i nie zamienił bym go na innego, doskonale sobie radzi w działaniach i sprawach związanych ze służbą.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1558 dnia: Maj 18, 2018, 12:20:47 »
Propozycja grup na SKKM/SKKP jest dziwna - oficerowie mogą być tylko w KM/KP I lub II kategorii. Jakie jest racjonalne wytłumaczenie tego? Większa ilość zgłoszeń, zdarzeń? Tylko weźmy też pod uwagę, że obsada stanowisk kierowania w tych komendach jest znacznie liczniejsza i podejrzewam, że gdyby wyliczyć ilość zdarzeń na osobę to średnie wartości byłyby zbliżone przynajmniej do KM/KP III kategorii, jak nie wszystkich.
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1559 dnia: Maj 18, 2018, 13:01:04 »
Panowie, niedoceniani oficerowie, jeżdżący " na desancie" , zapraszamy na zachód kraju, gdzie nie ma d-ców zmian , ponieważ jest deficyt oficerów. Czepiacie się aspirantów, jakby to oni ustalili przepisy. Nie oni ustalają politykę kadrową. U mnie nie ma d-cy zmiany od 15 miesięcy , papiery same się nie robią, zmiana służbowa sama się nie nadzoruje, itd. Jeszcze raz zapraszam na zachód wypełnić braki w oficerach.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 13:37:06 wysłana przez Spartan998 »

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1560 dnia: Maj 18, 2018, 14:07:58 »
Zartujesz sobie ze mnie? To jest przepasc

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1561 dnia: Maj 18, 2018, 15:53:51 »
Słuchajcie. To tylko propozycja. Od tego do wejścia w życie może minąć kupa czasu, o ile w ogóle tak się stanie. Nie ma co się szarpać

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1562 dnia: Maj 18, 2018, 16:34:18 »
Masz jak najbardziej rację, tutaj bardziej chodzi o to ile można czekać. W ten sposób to dojdziemy do końca kadencji rządu...i znowu od nowa to samo, czyli obiecanki, cacanki  :cooo:

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1563 dnia: Maj 18, 2018, 17:29:29 »
Te zmiany to krok w tył psp, szczególnie niebezpieczny w obliczu nowych wyzwań i zadań nakładanych na nas. Kolejne pole do popisu dla klakierow, bo wachlarz możliwości wiekszy, nie kompetencje, a model personalny będzie podczas dawania odpowiedzialnych stanowisk. Panowie beda mogli sie wykazac, zeby zdobyc zaufanie wodza, a wódz uzyskać wiernych klakierow, za obietnice aspirantki...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1564 dnia: Maj 18, 2018, 17:41:15 »
Te zmiany to krok w tył psp, szczególnie niebezpieczny w obliczu nowych wyzwań i zadań nakładanych na nas. Kolejne pole do popisu dla klakierow, bo wachlarz możliwości wiekszy, nie kompetencje, a model personalny będzie podczas dawania odpowiedzialnych stanowisk. Panowie beda mogli sie wykazac, zeby zdobyc zaufanie wodza, a wódz uzyskać wiernych klakierow, za obietnice aspirantki...
A za obiecane szkoły główne i podpylomówki to już klakierzy nie szli?
Krok w tył to został zrobiony w latach 2015-2016 bo mimo, że moje województwo jest w czubie nasycenia kadrą pożarniczą mamy prawie 50% wakatów (w mojej komendzie) na stanowiskach dowódczych na PB posiłkujemy się kombinowaniem w regulaminach organizacyjnych. Bo ludzie robiący robotę dowódcy zmiany (z-cy d-cy) ponad rok nie mogą objąć tych stołków przecież to absurd! Znam przypadek że z-cą dowódcy JRG został kadrowy bo tylko on miał kwalifikacje (i wymagany staż) w całej komendzie! Gdzie jest granica głupty?!? 
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 18:07:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1565 dnia: Maj 18, 2018, 20:20:06 »
Zgadzam sie ze jest problem ale dlaczego przy okazji zmiany przepisów, rozluźnienia wymagań inne sie zaostrza? Generowany jest kolejny problem w ten sposób. Tych oficerow trzeba gdzies upchac i pozajmowac wiele stanowisk oprócz zcy dcy zmiany o dcy zmiany. Na zastępcę czy naczelnika wydzialu jest jakis kosmiczny staz. Jak nje na pb to gdzie maja sie realizować?  Za chwile będzie problem z obsadzeniem biurowych bo na 8 grupe nikt nie pojdzie do biura, woli sciemniac na 7 czy 8 w pb i dorobić sobie na budowie, a to nie tędy droga...

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1566 dnia: Maj 18, 2018, 23:54:56 »
Jako iż za rok kończę SGSP jako inżynier to też się wypowiem. Od dwóch lat są przydziały aby wypełniać luki na zachodzie na stanowiskach obecnie oficerskich bo brakuje ludzi i na PB i w biurach. Przepis nagle chce uciąć nam staż służby kandydackiej i uniemożliwić zajęcie tych stanowisk. KG chyba nie wie na co się zdecydować. Skierować na te stanowiska starszych ludzi z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą nabyta w praktyce czy młodych ludzi z wiedzą ale kilkuletnim doświadczeniem. Jak ktoś nie wie o co chodzi to niech sobie dla przykładu przeliczy ile potrzeba lat strażakowi z ulicy po zaocznej aspirantce i zaocznym SGSP, strażakowi po dziennej aspirantce i zaocznym SGSP oraz strażakowi po 6 latach dziennego SGSP aby zająć stanowisko zastępcy naczelnika wydziału.

Offline Bednar998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1567 dnia: Maj 19, 2018, 18:54:05 »
Przeczytałem dokładnie ten tzw projekt i to wszystko daje więcej tylko komendantom i wysoko postawionym wiec prosty wniosek ze 01 chce dla KG i dla siebie jak najlepiej .... :wacko:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1568 dnia: Maj 19, 2018, 18:58:47 »
Przeczytałem dokładnie ten tzw projekt i to wszystko daje więcej tylko komendantom i wysoko postawionym wiec prosty wniosek ze 01 chce dla KG i dla siebie jak najlepiej .... :wacko:
skoro dokładnie przeczytales to wskaz który komendanta cokolwiek zyskuje albo jesteś klamca...
Bo ja nie widzę żadnego który cokolwiek zyskuje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1569 dnia: Maj 19, 2018, 19:49:34 »
Przeczytałem dokładnie ten tzw projekt i to wszystko daje więcej tylko komendantom i wysoko postawionym wiec prosty wniosek ze 01 chce dla KG i dla siebie jak najlepiej .... :wacko:
skoro dokładnie przeczytales to wskaz który komendanta cokolwiek zyskuje albo jesteś klamca...
Bo ja nie widzę żadnego który cokolwiek zyskuje.
Tabelka przewiduje grupy komendanckie ale nie wiadomo które dla jakiej kategorii

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1570 dnia: Maj 19, 2018, 19:50:42 »
Tabelka przewiduje grupy komendanckie ale nie wiadomo które dla jakiej kategorii
17- I kategoria
16- II kategoria
15 - III-V kategoria
Tak jak do tej pory :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1571 dnia: Maj 19, 2018, 19:52:35 »
Tabelka przewiduje grupy komendanckie ale nie wiadomo które dla jakiej kategorii
17- I kategoria
16- II kategoria
15 - III-V kategoria
Tak jak do tej pory :D
Nie wynika to z tej kolorowej tabelki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1572 dnia: Maj 19, 2018, 19:53:36 »
Nie wynika to z tej kolorowej tabelki.
Wynika tylko wystarczy poza tabelką opis przeczytać... Grupy które się zmieniają mają inny kolor  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1573 dnia: Maj 19, 2018, 19:56:43 »
Poczekałbym z oceną tego czegoś do czasu zapisania tego w formie rozporządzenia które trafi na ścieżkę legislacyjna bo narazie to bajania o niczym

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1574 dnia: Maj 19, 2018, 20:00:35 »
Poczekałbym z oceną tego czegoś do czasu zapisania tego w formie rozporządzenia które trafi na ścieżkę legislacyjna bo narazie to bajania o niczym
Ale to ty zacząłeś i wyciągnąłeś jakieś absurdalne wnioski które w tym wątku napisałeś. W jakim celu niech sobie użytkownicy sami ustalą  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.