Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 773794 razy)

Offline Grze79

• Bywalec
  • *
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1540 dnia: Maj 17, 2018, 20:19:07 »
To chyba dobrze.. jednak ze mam charakter jaki mam.. a tez lubię sobie dodać wiec śmiem twierdzić skoro bez komentarza o związkach.. czyli coś w tym jest  :wacko: :wacko: :wacko:

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1541 dnia: Maj 17, 2018, 21:51:20 »
Czy zauważyliście, że w tej tabeli zwiększono grupy uposażenia dla komendantów? To już przesada  :tuba:

Offline Bednar998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #1542 dnia: Maj 17, 2018, 21:58:41 »
Rozmowa toczy się na zasadzie „widziałem” , „słyszałem” bez żadnych konkretow. Powtarzam można pisać i mówić o wszystkim trzeba konkretnego działania. W tej chwili jedna publikacja nie mówi o niczym. I ogłoszenie 01 niczego nie zmieniła, wręcz przeciwnie wylała fale pytan i niedomowien.

Offline Jaro998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #1543 dnia: Maj 17, 2018, 22:11:14 »
Czy dobrze rozumiem ,ze w tym projekcie będąc oficerem po studiach cywilnych bądź po studiach podyplomowych SPO ( wcześniej będąc aspirantem z technikiem pożarnictwa ) nie mogę dostać stanowiska zastępcy dowódcy zmiany ani dowódcy zmiany ???

Offline Zuzin

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1544 dnia: Maj 17, 2018, 22:18:37 »
Zgadza sie musisz miec SPO i SPK

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1545 dnia: Maj 17, 2018, 22:25:04 »
W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego przy tak niskim polu manewru jeżeli chodzi o stanowiska oficerskie i aspiranckie utrzymywać na siłę, że d-ca zmiany jest tylko na 10 grupie. Następne stanowisko to z-ca d-cy JRG czyli grupa 12. Można by spokojnie zwiększyć grupę d-cy zmiany na 11 i tym samym rozszerzyć możliwości dla aspirantów i oficerów.
Np. w KM st. specjalista i z-ca naczelnika to 10 grupa. Równie dobrze d-ca zmiany mógłby być równorzędny z z-cą d-cy JRG co dałoby jeszcze większe pole do popisu.

Offline Jaro998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #1546 dnia: Maj 17, 2018, 22:30:37 »
Czyli dostając oficera cofnąłem się w tył... będąc aspirantem mógł bym awansować a będąc oficerem już nie mogę... czy moje uprawnienia do kierowania działaniami po aspirantce już nie są ważne gdy zostałem oficerem ?

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1547 dnia: Maj 17, 2018, 22:35:35 »
No chyba, że będziesz zajmował stanowisko aspiranckie wtedy jest git, bo wg obecnej logiki nawet jeżeli będziesz miał stanowisko oficerskie to pewnie kolejnej gwiazdki nie dostaniesz...ale generałem pewnie mógłbyś być :)

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1548 dnia: Maj 17, 2018, 22:38:54 »
Obecnie najlepiej wychodzą ci, którzy nie zajmują stanowisk związanych z działaniami operacyjnymi i najlepiej przyszli do PSP od tzw. stażysty oraz nie są w pionie operacyjnym...awansujesz zgodnie z przepisem :)))))) a kasę oczywiście masz identyczną :) zresztą można być w pionnie opercyjnym i nie mieć kwalifikacji do dowodzenia i też będziesz pracował...CYRK :gwiazdki: w sensie pracować w wydziale operacyjnym :)

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1549 dnia: Maj 17, 2018, 22:43:05 »
A motyw już chyba najlepszy, że możesz być podoficerem z SPO i zajmować stanowisko oficerskie...oczywiście nie musisz mieć kwalifikacji do dowodzenia akcjami...z tym niech się męczą koledzy z pionów operacyjnych - reszta może pracować spokojnie. W końcu cytat: "nie po to się do PSP przyjąłem, żeby zginąć w pożarze".
 Użyj przycisku modyfikuj- regulamin forum !!! 
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2018, 23:26:41 wysłana przez wujo 2010 »

Offline absolwent1234

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #1550 dnia: Maj 18, 2018, 00:35:18 »
Na tym forum wypowiadają się różnego rodzaju grupy interesów, myślę, że warto jednak spojrzeć na sytuację z perspektywy dziennego absolwenta SGSP. Przepis kwalifikacyjny, który by wszedł w obecnym brzmieniu wymazuje z życiorysu 4, a w przypadku magistrów 6 lat życia. Okres pełnienia służb zarówno na szkolnym JRG (dla nie wtajemniczonych bo już czytałem różnego rodzaju komentarze szkoła ma własny rejon działania Żoliborz) oraz jeżdzenie i pełnienie służb na Warszawskich JRG nagle się nie liczy i idzie w zapomnienie. Nie wspominając już ilość odwodów i służb wewnętrzych jaka jest do obstawienia codziennie, dając czasem  10 i  więcej służb w miesiącu, więc pytam: w czym pełnienie służby kandydanckiej jest gorsze? Ogień parzy kadetów i podchorążych mniej? Cieciowanie na dyżurnym też jest inne? Dodatkowo przepis, co według mnie jest najbardziej krzywdzące wykopuje po 3 latach absolwenta do biura , bo nie ma przewidzianego dla niego miejsca  na PB bo przecież nie ma "lat doświadczenia" by móc pełnić inne stanowisko. Na koniec kwadratura koła: ma je zdobywać w pracy biurowej (nie umniejszam tu pracy biurowych jednakże ma ona zupełnie inny charakter) ,by w przyszłości ewentualnie móc znowu wrócić na podział jako np. z-ca czy szef zmiany ....

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1551 dnia: Maj 18, 2018, 01:40:38 »
Ciekawe czy krytycy Eqinoxa przysłowiowo odszczekaja swoje posty  :rofl:

Jeśli przepis wejdzie do końca maja to przeproszę - w przeciwieństwie do niektórych potrafię przyznać się do błędu.
A co jeśli nie wejdzie? Kolega Eqinox obiecywał jakieś wotum dla 01... czyli dostaniemy skan z podpisem i potwierdzeniem złożenia w KG, prawda?

Realnie rzecz biorąc nie ma szans na maj, a i w czerwiec nie wierzę. Najdobitniej pokazuje to właśnie ten materiał ze strony KG - jasno pokazali że są w czarnej dupie z przepisem. Życzeniowe kolorowe tabelki to nawet nie jest projekt rozporządzenia. Tak więc raczej to nie ja będę odszczekiwał, tylko ktoś inny – tzn. nie oczekuję nawet ze ktoś się przyzna do tego że nie miał racji (bo to przecież nie mieści się w standardach pewnych osób), raczej zostaną podane kolejne powody dlaczego znowu, jakaś nieprzewidziana okoliczność (zapewne sam szatan albo i jeszcze gorszy minister finansów) nie pozwoliła na sfinalizowanie tematu, którego jak napiał sam kolega Eqinoxa, sam 01 to koledze obiecał w maju… (tylko pewnie nie dodał którego roku).
Poczekajmy niecałe 2 tygodnie i zobaczymy.

A co do tabelek - chyba nie takie były oczekiwania...

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1552 dnia: Maj 18, 2018, 06:44:06 »
Na tym forum wypowiadają się różnego rodzaju grupy interesów, myślę, że warto jednak spojrzeć na sytuację z perspektywy dziennego absolwenta SGSP. Przepis kwalifikacyjny, który by wszedł w obecnym brzmieniu wymazuje z życiorysu 4, a w przypadku magistrów 6 lat życia. Okres pełnienia służb zarówno na szkolnym JRG (dla nie wtajemniczonych bo już czytałem różnego rodzaju komentarze szkoła ma własny rejon działania Żoliborz) oraz jeżdzenie i pełnienie służb na Warszawskich JRG nagle się nie liczy i idzie w zapomnienie. Nie wspominając już ilość odwodów i służb wewnętrzych jaka jest do obstawienia codziennie, dając czasem  10 i  więcej służb w miesiącu, więc pytam: w czym pełnienie służby kandydanckiej jest gorsze? Ogień parzy kadetów i podchorążych mniej? Cieciowanie na dyżurnym też jest inne? Dodatkowo przepis, co według mnie jest najbardziej krzywdzące wykopuje po 3 latach absolwenta do biura , bo nie ma przewidzianego dla niego miejsca  na PB bo przecież nie ma "lat doświadczenia" by móc pełnić inne stanowisko. Na koniec kwadratura koła: ma je zdobywać w pracy biurowej (nie umniejszam tu pracy biurowych jednakże ma ona zupełnie inny charakter) ,by w przyszłości ewentualnie móc znowu wrócić na podział jako np. z-ca czy szef zmiany ....
Każda grupa interesów (jak to sam nazwałeś) musi mieć świadomość, że jeśli za bardzo przyciśnie do gleby inną grupę to ta grupa się odwinie... Za poprzedniej ekipy zglebiono aspirantów i podoficerów zabierając im coś co do tej pory było normą oddając średni szczebel dowódczy absolwentom SGSP (dziennym, zaocznym, SPFom) potem zlikwidowano ustawowo SPF więc już praktycznie zostawiono absolwentów inżynierki. Prawda jest taka że SGSP chociażby pracowała całą dobę to nie zdążyło by z produkcją dla całej PSP.

Jeśli przepis wejdzie do końca maja to przeproszę - w przeciwieństwie do niektórych potrafię przyznać się do błędu.
A co jeśli nie wejdzie? Kolega Eqinox obiecywał jakieś wotum dla 01... czyli dostaniemy skan z podpisem i potwierdzeniem złożenia w KG, prawda?

Realnie rzecz biorąc nie ma szans na maj, a i w czerwiec nie wierzę. Najdobitniej pokazuje to właśnie ten materiał ze strony KG - jasno pokazali że są w czarnej dupie z przepisem. Życzeniowe kolorowe tabelki to nawet nie jest projekt rozporządzenia. Tak więc raczej to nie ja będę odszczekiwał, tylko ktoś inny – tzn. nie oczekuję nawet ze ktoś się przyzna do tego że nie miał racji (bo to przecież nie mieści się w standardach pewnych osób), raczej zostaną podane kolejne powody dlaczego znowu, jakaś nieprzewidziana okoliczność (zapewne sam szatan albo i jeszcze gorszy minister finansów) nie pozwoliła na sfinalizowanie tematu, którego jak napiał sam kolega Eqinoxa, sam 01 to koledze obiecał w maju… (tylko pewnie nie dodał którego roku).
Od ciebie nie oczekuję żadnych przeprosin bo nie wierze w nich szczerość... To nawet nie jest projekt bo projekt trafi do ZZ a projekt musi zawierać uzasadnienie w tym tzw. skutki ale taki malkontent jak ty tego nie zrozumie nawet jak na stronie przeczyta. Pisze @radca że KG potrzebował 168 dni żeby pokazać założenia/projekt ja mam zdanie odmienne gdyż sam zanegował propozycje podwyżki (zresztą Florian też) więc musiał się spodziewać że może (nie musi) dojść do modyfikacji rozporządzenia płacowego wiec szacowanie skutków musiało się zacząć po wejściu w życie w/wym przepisu. Tak więc od 1 maja do 17 to raczej 17 dni z czego długi weekend do 7 maja i centralne obchody dnia strażaka... Wiec czy to długo mam wątpliwości.
Co do kształtu przepisu malkontencie jeszcze przed ZZ negocjacje  :rofl: :rofl: Z tego co słyszałem to do surowego projektu opracowanego przez zespół wprowadzono już zmiany.

midlum

• Gość
« Odpowiedź #1553 dnia: Maj 18, 2018, 08:16:56 »
Przecież aspirant + SPO + SPF = mł.kpt. W końcu po to wszyscy jeździli na podyplomówki żeby wskoczyć w korpus oficerski. Więc po co ten załącznik nr 7 który dla aspiranta tak naprawdę nic nie daje.

Offline emer

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #1554 dnia: Maj 18, 2018, 08:22:13 »
Czyli dostając oficera cofnąłem się w tył... będąc aspirantem mógł bym awansować a będąc oficerem już nie mogę... czy moje uprawnienia do kierowania działaniami po aspirantce już nie są ważne gdy zostałem oficerem ?

Do poziomu kierowania interewncyjengo nie tracisz żadnych uprawnień będąc na stanowisku oficerskim

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1555 dnia: Maj 18, 2018, 08:26:38 »
Sumując wypowiedzi z ostatnich 2 dni ewidentnie widać, że owa "tabelka" nie jest czymś znaczącym, nie został jeszcze nawet skonsultowana i jedyne co miała wywołać to zamieszanie w szeregach. W sumie jestem to w stanie zrozumieć, ale taki projekt projektu (jakiejkolwiek dziedziny PSP by nie dotyczył) nie jest pokazywany nawet na naradach służbowych, gdyż nie może być traktowany poważnie. Wrzucenie go centralnie na pierwszą stronę KG kojarzy mi się z wrzucaniem różnych "sensacji" na portalach plotkarskich, a jednak jest to oficjalna strona KG PSP i powinny się tam znajdować konkrety a nie ciekawostki jak np. na forach internetowych. Ach, szkoda że tyle czasu poszło psu w...miskę  :wall:

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1556 dnia: Maj 18, 2018, 08:55:16 »

Od ciebie nie oczekuję żadnych przeprosin bo nie wierze w nich szczerość... To nawet nie jest projekt bo projekt trafi do ZZ a projekt musi zawierać uzasadnienie w tym tzw. skutki ale taki malkontent jak ty tego nie zrozumie nawet jak na stronie przeczyta. Pisze @radca że KG potrzebował 168 dni żeby pokazać założenia/projekt ja mam zdanie odmienne gdyż sam zanegował propozycje podwyżki (zresztą Florian też) więc musiał się spodziewać że może (nie musi) dojść do modyfikacji rozporządzenia płacowego wiec szacowanie skutków musiało się zacząć po wejściu w życie w/wym przepisu. Tak więc od 1 maja do 17 to raczej 17 dni z czego długi weekend do 7 maja i centralne obchody dnia strażaka... Wiec czy to długo mam wątpliwości.
Co do kształtu przepisu malkontencie jeszcze przed ZZ negocjacje  :rofl: :rofl: Z tego co słyszałem to do surowego projektu opracowanego przez zespół wprowadzono już zmiany.

:szalony: :rofl: rozumiem że temat odszczekania już mamy załatwiony, na skan też nie mamy co liczyć, prawda?  :rofl:

Twoi nauczyciele muszą być z Ciebie dumni - atak, atak i jeszcze raz atak, nawet jak wiadomo że bitwa kończy się kląska to i tak do ostatniej kropli krwi - BRAWO TY!

Jest jeden pozytyw - nie będziesz musiał się zastanawiać czy przepraszam szczerze czy nie, bo nie będą musiał tego robić - z tym się chyba zgodzisz bez zbędnych komentarzy.

Co do mojego "malkontenctwa", to bardzo Cię zawiodę. Jestem z gruntu pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, tylko nie lubię jak ktoś mnie próbuje w ch.. robić i głośno o tym mówię (co nie tylko Tobie się nie podoba). Przełożeni chyba też nie mają do mnie większych uwag - dostaję wysokie nagrody, awanse (oczywiście nie tak szybko jak niektórzy wybitni "oficerowie") i generalnie w robocie jest fajnie i bezproblemowo. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że służę bo chcę to robić, a nie dlatego że muszę. Mogę w każdej chwili rzucić kwitem (co zresztą rozważam) i skupić się na poważnej robocie, bez konieczności oglądania z bliska patologii służbowych. Tak więc zmartwię Cię - mnie straż nie ratuje życia. Natomiast chyba Tobie tak - sam fakt tak mocnego zaangażowania w to forum (którego poziom niestety jest powiedzmy średni) wskazuje na pewne rzeczy...
I jeszcze jedno - przeczytaj ze zrozumieniem (strasznie lubisz to sam pisać więc nie mogłem się powstrzymać) post zanim będziesz odpowiadał, szczególnie zanim zaatakujesz - podpowiedź: gdzie napisałem że pokazany materiał jest projektem rozporządzenia? upsss... napisałem że nie jest ;)
Mimo wszystko liczę że 1.06 napiszesz coś innego niż zwykle - nadzieja matką ....

Sumując wypowiedzi z ostatnich 2 dni ewidentnie widać, że owa "tabelka" nie jest czymś znaczącym, nie został jeszcze nawet skonsultowana i jedyne co miała wywołać to zamieszanie w szeregach. W sumie jestem to w stanie zrozumieć, ale taki projekt projektu (jakiejkolwiek dziedziny PSP by nie dotyczył) nie jest pokazywany nawet na naradach służbowych, gdyż nie może być traktowany poważnie. Wrzucenie go centralnie na pierwszą stronę KG kojarzy mi się z wrzucaniem różnych "sensacji" na portalach plotkarskich, a jednak jest to oficjalna strona KG PSP i powinny się tam znajdować konkrety a nie ciekawostki jak np. na forach internetowych. Ach, szkoda że tyle czasu poszło psu w...miskę  :wall:

widzisz jak to kolega zgrabnie ujął - nic dodać nic ująć ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 09:00:25 wysłana przez wikson »

Offline bartu

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1557 dnia: Maj 18, 2018, 10:28:27 »
Wazne pytanie mi sie nasuwa, dlaczego nagle propozycja ta zaostrza wymagania dla oficerow a luzuje dla aspirantow, zazwyczaj eks-kierowcow? Czy oficerowie na stanowiskach oficerskich z niewielkim stazem sobie nie radza? Aspiranci rozumiem ze chcieliby wszystko zajmowac, najlepiej do zcy komendanta, jednak czy przygotowanie w szkołach aspirantow daje cos na temat kierowania taktycznego itp? Przecież to jest absurd ze bez niczego aspirant kierowca moze awansowac a oficer po kilku latach sgsp i potem sluzby nie moze byc zca dcy zmiany.
To taka zemsta za poprzedni przepis? Przecież to jest skandal

Offline lolek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1558 dnia: Maj 18, 2018, 10:42:51 »
Zwróć uwagę na ilość stanowisk dla aspirantow i dla oficerów i porównaj z liczba oficerów "powstających" co roku.
Co do SGSP to w porównaniu z SA przygotowanie do dowodzenia jest na takim samym poziomie.

Offline Siedem

• Strażak Sam
« Odpowiedź #1559 dnia: Maj 18, 2018, 11:09:28 »
To że wachlarz stanowisk oficerskich jest większy to nie znaczy ze wszystkie opcje są wykorzystywane i obsadzone. Nawet regulaminy organizacyjne w wiekszosci przypadkow nie przewidują np stanowiska oficera operacyjnego w kp 2kat itd. itp.