Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1471441 razy)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1350 dnia: Marzec 26, 2018, 15:46:32 »
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/2017-posiedzenie-zarzadu-krajowego-zzs-florian-5.html
Cytuj
Przedstawiciele kierownictwa KG PSP nie byli w stanie przedstawić spójnej informacji nt. projektu rozporządzenia kwalifikacyjnego.
Przychodzi na spotkanie świta 01..Ciekaw jestem jaki hajc i ile dodatkowo miesięcznie bierze zespół który pracuje nad przepisem.
Być może się mylę ale moje źródełka mówią, że zespół zakończył już pracę i został rozwiązany :)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1351 dnia: Marzec 26, 2018, 15:54:14 »
Cytuj
Przedstawiciele kierownictwa KG PSP nie byli w stanie przedstawić spójnej informacji nt. projektu rozporządzenia kwalifikacyjnego.
To w takim razie o co w tym wszystkim chodzi. Kto ma wogóle jakieś informacje w temacie?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1352 dnia: Marzec 26, 2018, 17:54:31 »
ja też coś czuję że przepisu nie będzie, a zastępcy nic nie powiedzą żeby nie dolewać oliwy do ognia.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1353 dnia: Marzec 26, 2018, 19:59:53 »
Wiesz czasem się nad tym zastanawiałem i wychodzi mi na to, że wszyscy staliśmy się zakładnikami obecnej sytuacji ale masz moje słowo, że jeśli przepis kwalifikacyjny w uzgodnionym kształcie nie pojawi się do naszego WZD to podniosę rękę za "votum" i nie tylko ja... Nie będę patrzył na konsekwencję tylko pójdę jak taran bo do tej pory mam w głowie słowa Roberta "zobaczycie Suski was oszuka".

Oj kolego, nie chcę być złą wróżbą i nikomu źle nie życzę. Ale żebyś nie musiał gonić do Roberta "jak taran" z hasłem "Co teraz??? Suski nas oszukał..."

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1354 dnia: Marzec 26, 2018, 20:12:14 »
Oj kolego, nie chcę być złą wróżbą i nikomu źle nie życzę. Ale żebyś nie musiał gonić do Roberta "jak taran" z hasłem "Co teraz??? Suski nas oszukał..."
Myślisz, że zawaham się przeprosić? Chociaż wątpię w wasze złe wróżby bo ja ten przepis widziałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1355 dnia: Marzec 26, 2018, 23:26:38 »
To że kolgo widziałeś przepis kwalifikacyjny to w cale nie znaczy że ten wejdzie w życie....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1356 dnia: Marzec 26, 2018, 23:28:57 »
To że kolgo widziałeś przepis kwalifikacyjny to w cale nie znaczy że ten wejdzie w życie....
To po cholerę było by to zamieszanie? Robicie to samo co w wątku z 12 godzinnym systemem czyli nakrecacie sie bez sensu!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1357 dnia: Marzec 26, 2018, 23:37:03 »
Oj kolego, nie chcę być złą wróżbą i nikomu źle nie życzę. Ale żebyś nie musiał gonić do Roberta "jak taran" z hasłem "Co teraz??? Suski nas oszukał..."
Myślisz, że zawaham się przeprosić? Chociaż wątpię w wasze złe wróżby bo ja ten przepis widziałem.
Czyli potwierdzasz, że zespół opracował przepis. A jak zakończył prace to został rozwiązany?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1358 dnia: Marzec 26, 2018, 23:39:05 »
Oj kolego, nie chcę być złą wróżbą i nikomu źle nie życzę. Ale żebyś nie musiał gonić do Roberta "jak taran" z hasłem "Co teraz??? Suski nas oszukał..."
Myślisz, że zawaham się przeprosić? Chociaż wątpię w wasze złe wróżby bo ja ten przepis widziałem.
Czyli potwierdzasz, że zespół opracował przepis. A jak zakończył prace to został rozwiązany?
Potwierdzam nawet dwa przepisy opracowano. Co do rozwiązania to powiem szczerze nic nie słyszałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1359 dnia: Marzec 27, 2018, 10:21:17 »
Pomysł był na zmianę przepisów ale tylko na początku. Teraz to tylko zwodzenie ludzi. Po przeanalizowaniu panowie doszli do wniosku że nie jest tak źle jeszcze. Podkreślam jeszcze raz przepis jest ukończony. Niektórzy nawet widzieli. A mętne tłumaczenie przez KG tylko to potwierdza.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1360 dnia: Marzec 27, 2018, 10:48:28 »
To był by dramat i pokazanie bezsilności naszych związków :( ale wg mnie wszystko wskazuje na to że tak będzie.  Na naradach komendantów nikt nawet nie wspominał o zmianie przepisu. Miało być już na 90% w maju a wyjdzie jak zawsze...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1361 dnia: Marzec 27, 2018, 10:51:23 »
To był by dramat i pokazanie bezsilności naszych związków :( ale wg mnie wszystko wskazuje na to że tak będzie.  Na naradach komendantów nikt nawet nie wspominał o zmianie przepisu. Miało być już na 90% w maju a wyjdzie jak zawsze...
Chyba nie do końca prawda bo w niektórych województwach 01 kw zabronił zmieniac regulamin organizacyjny do czasu wejścia nowego przepisu
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1362 dnia: Marzec 27, 2018, 11:55:10 »
A u mnie zmiana regulaminu właśnie jest w trakcie :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1363 dnia: Marzec 27, 2018, 11:58:43 »
A u mnie zmiana regulaminu właśnie jest w trakcie :)
Zobaczymy co KW odpowie :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1364 dnia: Marzec 27, 2018, 11:59:15 »
U mnie KW właśnie klepnął  nowy regulamin

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1365 dnia: Marzec 27, 2018, 12:04:15 »
Owszem taka sytuacja miała miejsce. Ale zwróć uwagę na inny fakt że skoro zastępca KG idzie na spotkanie ze związkami a pewne tematy są wałkowanie na okrągło czyli podwyżki , przepis i umundurowanie itd... A faceta opowiada metnie tzn że jest coś na rzeczy...Bo chyba nikt nie sądzi że facet poszedł nie przygotowany albo z łapanki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1366 dnia: Marzec 27, 2018, 12:51:33 »
Owszem taka sytuacja miała miejsce. Ale zwróć uwagę na inny fakt że skoro zastępca KG idzie na spotkanie ze związkami a pewne tematy są wałkowanie na okrągło czyli podwyżki , przepis i umundurowanie itd... A faceta opowiada metnie tzn że jest coś na rzeczy...Bo chyba nikt nie sądzi że facet poszedł nie przygotowany albo z łapanki.
Nie postawił bym pieniędzy na twoją wersję. Patrrz na temat podwyżki na spotkaniu z "F" mówią 42 mln zł a MSWiA pisze 36 mln zł a więc przyszli nieprzygotowani.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1367 dnia: Marzec 27, 2018, 13:15:08 »
Tylko z tą różnicą że akurat te pieniądze daje MSW i to ministerstwo mogło zmienić decyzję co do sumy...A przepisem pracował zespół przy KG. Uważasz że zastępca nic na temat przepisu nie wiedział? Nie sądzę. Śmiem twierdzić że nowa kwalifikacja nie wejdźie. A napewno nie w czerwcu. Dlaczego? W lipcu kończą edukację oficerowie a koło września aspiranci. Dla nich są trzymane stanowiska. Nie chcę rozwodzić się nad szczegółami ale widzę to choć by po przykładzie mojego województwa. Gdzie ludzie jadą na zakresach a już większość zapowiedziano że niestety ale najprawdopodobniej stracą to na rzecz powyższych absolwentów. Poprostu tamta grupa ludzi spełnia kwalifikacje a obecna nie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1368 dnia: Marzec 27, 2018, 13:17:19 »
Tylko z tą różnicą że akurat te pieniądze daje MSW i to ministerstwo mogło zmienić decyzję co do sumy...A przepisem pracował zespół przy KG. Uważasz że zastępca nic na temat przepisu nie wiedział? Nie sądzę. Śmiem twierdzić że nowa kwalifikacja nie wejdźie. A napewno nie w czerwcu. Dlaczego? W lipcu kończą edukację oficerowie a koło września aspiranci. Dla nich są trzymane stanowiska. Nie chcę rozwodzić się nad szczegółami ale widzę to choć by po przykładzie mojego województwa. Gdzie ludzie jadą na zakresach a już większość zapowiedziano że niestety ale najprawdopodobniej stracą to na rzecz powyższych absolwentów. Poprostu tamta grupa ludzi spełnia kwalifikacje a obecna nie.
A wiesz, że przepis nakazowo wprowadza stanowiska oficer-absolwent i aspirant-absolwent na okres minimum 2 lat maksimum 3 lat. I jak to się ma do twojej teorii?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1369 dnia: Marzec 27, 2018, 14:23:20 »
Tylko z tą różnicą że akurat te pieniądze daje MSW i to ministerstwo mogło zmienić decyzję co do sumy...A przepisem pracował zespół przy KG. Uważasz że zastępca nic na temat przepisu nie wiedział? Nie sądzę. Śmiem twierdzić że nowa kwalifikacja nie wejdźie. A napewno nie w czerwcu. Dlaczego? W lipcu kończą edukację oficerowie a koło września aspiranci. Dla nich są trzymane stanowiska. Nie chcę rozwodzić się nad szczegółami ale widzę to choć by po przykładzie mojego województwa. Gdzie ludzie jadą na zakresach a już większość zapowiedziano że niestety ale najprawdopodobniej stracą to na rzecz powyższych absolwentów. Poprostu tamta grupa ludzi spełnia kwalifikacje a obecna nie.
A wiesz, że przepis nakazowo wprowadza stanowiska oficer-absolwent i aspirant-absolwent na okres minimum 2 lat maksimum 3 lat. I jak to się ma do twojej teorii?
A po tym okresie dostaną dowódcę zastępu/sekcji (w przypadku oficera-absolwenta) lub starszego ratownika/dowódcę zastępu (w przypadku aspiranta-absolwenta)? Drugą kwestią jest zmiana regulaminu komendy - czy wprowadzenie grup dla absolwentów będzie skutkiem zamiany (zabrania) grupy dowódcy zastępu? A co jeśli po tych maksimum 3 latach nie będzie wolnej innej grupy?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1370 dnia: Marzec 27, 2018, 14:26:28 »
A co z obecnymi absolwentami np oficerami, którzy są 4-5 lat dowódcami zastępu? Oni nie mogą awansować na *** ale nowy absolwent będzie mógł? i sumarycznie będzie miał wyższy stopień niż obecni oficerowie dowódcy zastępu :) Więcej takich kwiatków w tej całej propozycji było.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1371 dnia: Marzec 27, 2018, 14:29:46 »
Owszem taka sytuacja miała miejsce. Ale zwróć uwagę na inny fakt że skoro zastępca KG idzie na spotkanie ze związkami a pewne tematy są wałkowanie na okrągło czyli podwyżki , przepis i umundurowanie itd... A faceta opowiada metnie tzn że jest coś na rzeczy...Bo chyba nikt nie sądzi że facet poszedł nie przygotowany albo z łapanki.
Nie postawił bym pieniędzy na twoją wersję. Patrrz na temat podwyżki na spotkaniu z "F" mówią 42 mln zł a MSWiA pisze 36 mln zł a więc przyszli nieprzygotowani.
Przecież pisałeś, że jest 45 mln. L.S. Cię oszukał?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1372 dnia: Marzec 27, 2018, 14:42:04 »
A po tym okresie dostaną dowódcę zastępu/sekcji (w przypadku oficera-absolwenta) lub starszego ratownika/dowódcę zastępu (w przypadku aspiranta-absolwenta)? Drugą kwestią jest zmiana regulaminu komendy - czy wprowadzenie grup dla absolwentów będzie skutkiem zamiany (zabrania) grupy dowódcy zastępu? A co jeśli po tych maksimum 3 latach nie będzie wolnej innej grupy?
Własnie odwrotnie bo będzie z tym stanowiskiem tak jak ze stanowiskiem stażysta czyli nie będzie go w regulaminie.
A co z obecnymi absolwentami np oficerami, którzy są 4-5 lat dowódcami zastępu? Oni nie mogą awansować na *** ale nowy absolwent będzie mógł? i sumarycznie będzie miał wyższy stopień niż obecni oficerowie dowódcy zastępu :) Więcej takich kwiatków w tej całej propozycji było.
To wina obecnego przepisu czy poprzedniego... To niedociągnięcia przepisu z 2016 r. usunie przepis z 2018 r...
Przecież pisałeś, że jest 45 mln. L.S. Cię oszukał?
Własnie się zastanawiam bo kwota 125 zł nijak się ma do 45 mln zł... Zarówno 45 mln zł jak i 125 zł padało z kilku źródeł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1373 dnia: Marzec 27, 2018, 14:49:18 »
Szczęśliwie księgowość z km i kp do wojewódzkiej idzie to nie będzie w finansach opcji, ze st.ogn. główny księgowy będzie przełożonym specjalistów oficerów. Co zakładał "przepis z 2018" :)

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1374 dnia: Marzec 27, 2018, 14:53:25 »
Oby z przepisem kwalifikacyjnym nie było tak jak z nowym umundurowaniem. Tajne komisje, brak jasnych i przejrzystych informacji; a na koniec spektakularny efekt---> wielka kupa :)