Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1457248 razy)

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1200 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:47:56 »
Mam ogromny szacunek do wszystkich funkcjonariuszy, starszych, młodszych i w każdym korpusie.

I wcale nie twierdzę, że lepszy jest ten, który robił lepsze sprawozdania.
Wiadomo, że to nie przekłada się na służbę. Tak samo, jak ukończenie Studiów itd.

Chodziło mi tylko o przykład. Przepis powinien być dopracowany.

I tylko tyle.

Pozdrawiam

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1201 dnia: Grudzień 12, 2017, 15:27:04 »
Masakra... Zrobił sam sprawozdania z hydromechaniki i powiedzmy rat-chem i będzie lepszym d-cą? W takim przepisie kwlifikacyjnym staż to podstawa. Uwierz mi bo sam się przekonałem, że młody absolwent nawet nie ma szans ze starym podoficerem co jest d-cą zastępu przez dobrych kilka lat. Gniecie doświadczeniem, znajomościa prawdziwego a nie teoretycznego prowadzenia działań,znajomością ludzi którymi dowodzi i szacunkiem jakim dażą go Ci ludzie. Młodzi zdolni będą mieć kupę czasu na wypracowanie tego. Jeśli ktoś czuje się mocno w nauce to PB nie do końca miejsce dla niego, takie moje zdanie. Tam są ważniejsze inne predyspozycje

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1202 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:03:03 »
Dokładnie tak jest dodam tylko ze sporo z tych ludzi ma bardzo dobre wykształcenie cywilne....

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1203 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:32:13 »
Ciekawe dlaczego na lekarzy nie przyjmują np. po ochronie środowiska? Przecież to bardzo dobre wykształcenie.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1204 dnia: Grudzień 12, 2017, 17:25:38 »
Ciekawe dlaczego na lekarzy nie przyjmują np. po ochronie środowiska? Przecież to bardzo dobre wykształcenie.
Nie zapomnij, że każdy z nas ma przecież jakiś kurs/szkołę pożarniczą ukończoną.
I to przecież normalne, że najważniejsze jest DOŚWIADCZENIE nabyte TYLKO przez lata służby.
Do tego jeszcze dochodzą predyspozycje, inteligencja, szacunek podwładnych ... itp.
Mając na uwadze powyższe - żaden przepis kwalifikacyjny nie będzie idealny.
Dlatego dobrze, że zwiększają staż do objęcia stanowiska.
Tak na marginesie - ile z wiedzy teoretycznej zdobytej w szkołach pożarniczych wykorzystujesz przy 99% interwencji ?
Tą wiedzę zdobywa się latami na podziale. Dobrze jest jak równolegle jeszcze się uczysz ...
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1205 dnia: Grudzień 12, 2017, 17:53:25 »
A gdzie ja napisałem, że doświadczenie jest nieważne albo że zwiększanie stażu jest złe?
Tyle, że u nas niedługo będzie 50% oficerów a pozostałe 50% będzie spełniać kwalifikacje bo skończyło szkółkę niedzielną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 17:58:03 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1206 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:00:22 »
A gdzie ja napisałem, że doświadczenie jest nieważne albo że zwiększanie stażu jest złe?
Tyle, że u nas niedługo będzie 50% oficerów a pozostałe 50% będzie spełniać kwalifikacje bo skończyło szkółkę niedzielną.

Czytaj ze zrozumieniem. No chyba, że nabijasz posty ;)
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1207 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:08:45 »
Ogniomiszcz - nie przesadzaj z tymi 50% oficerów ( 27%) w skali kraju!!! Ponadto skoro natworzonych jest tyle stanowisk oficerskich to dlaczego nie maja być obsadzone?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1208 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:32:04 »
Ogniomiszcz - nie przesadzaj z tymi 50% oficerów ( 27%) w skali kraju!!! Ponadto skoro natworzonych jest tyle stanowisk oficerskich to dlaczego nie maja być obsadzone?
27% z 30 000 to jest jakieś 8 100 i jeszcze 4 roczniki w SGSP... Razem to będzie około 9 000...
Masakra. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 20:17:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline petson998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1209 dnia: Grudzień 12, 2017, 19:21:35 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 17:47:36 wysłana przez petson998 »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1210 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:32:50 »
Jeśli to wersja ostateczna to szkoda że w załączniku 7 znów  zapomniano o SK.   :-\
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1211 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:37:11 »
Jeśli to wersja ostateczna to szkoda że w załączniku 7 znów  zapomniano o SK.   :-\

Przecież zasłużeni krzykacze i założyciele jedynie słusznych ZZ nie pójdą na SK zapomnij.  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1212 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:45:06 »
Jeśli to wersja ostateczna to szkoda że w załączniku 7 znów  zapomniano o SK.   :-\
To jest identyczny dokument jak kilka stron wstecz :)
PS. Zwróć uwagę, że starszy dyżurny SK jest w tej wersji na 9 grupie :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1213 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:59:38 »
Co za wylewanie żali, temat jest o przepisie kwalifikacyjnym i po co ten spam, będzie wersja ostateczna to będzie dyskusja, zawsze ktoś będzie miał, ale :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1214 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:34:37 »
Przyglądam się dyskusji i wiecie co. Zasięgnijcie opinii w kadrach komend bo u mnie ruszyła machina przeszeregowań na stanowiskach. Z tego co wiem to już dowódcy JRG przekazują pilnie informację na polecenie 01 zgodnie z przesłanymi z KW tabelami do załącznika.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1215 dnia: Grudzień 13, 2017, 15:11:16 »
Jakie województwo jest takie zapobiegliwe jeżeli można wiedzieć ? Skoro to tylko projekt to jeszcze trochę czasu upłynie żeby to wprowadzić a poza tym trzeba jeszcze podmienić regulaminy organizacyjne i wiele innych kwestii.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1216 dnia: Grudzień 19, 2017, 11:36:32 »
Jak to się stało że znikło z tego tematu z 30 ostatnich postów. :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 21:46:02 wysłana przez adam.pul »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1217 dnia: Grudzień 19, 2017, 18:20:48 »
Jak to się stało że znikło z tego tematów z 30 ostatnich postów. :gwiazdki:
Spamowisko się zrobiło w którym udowadniano wyższość dobrego aspiranta nad złym oficerem, dobrego podoficera nad złym aspirantem. Żeby nie było też dorzuciłem swoje trzy grosze. Do tematu przepisu kwalifikacyjnego nie wiele (albo nic) wnosiło.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1218 dnia: Grudzień 19, 2017, 19:28:06 »
Hej ktoś coś wie?? Podobno od maja 2018 zał nr 6  powraca i asp maks do dowódcy JRG???

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1219 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:21:36 »
Raczej do z-cy d-cy JRG i pewnie asp. po spełnieniu odpowiednich kwalifikacji typu podyplomówki!!!

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1220 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:24:29 »
Jedynie co wróciło to walka o stołki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 14:50:57 wysłana przez adam.pul »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1221 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:33:41 »
Jedynie co wróciło to walka o stołki. Kontrola z KW wydała ocenę negatywną podczas kontroli stwierdzając że aspirant pełniący obowiązki dowódcy zmiany nie może tego robić, jeżeli na zmianie służbowej był człowiek z uprawnieniami. Komendant wraz z dowódca JRG na dywanik do Województwa w trybie pilnym.
Fakt jest taki, że sami na siebie ukręcili bat, bo gdyby ktoś był nie zadowolony z działań i sprawa skończył by się w sądzie miał możliwość dać na stanowisko gościa z odpowiednimi papierami.
a kiedy takie coś się wydarzyło ? Z chęcią zobaczyłbym skan z takim zapisem na priv.
pozdrawiam

ps.
w biurach w każdej kp/km jest przynajmniej kilku oficerów mogących wejść na podział bojowy, zapewnić wg Ciebie odpowiednią osobę z kwalifikacjami na d-cę zmiany. KG wie o takich przypadkach (aspirant jako d-ca zmiany, nie mówiąc o podoficerach dublerach)  przynajmniej od kilkunastu lat, w SWD jest o tym czarno na białym codziennie w całej Polsce i żadnej reakcji ?? Żadnego polecenia dla komendantów powiatowych czy miejskich od kilkunastu lat ???

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1222 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:58:07 »
 :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 14:27:53 wysłana przez adam.pul »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1223 dnia: Grudzień 19, 2017, 22:13:12 »
Ale wiesz o tym że posiadanie kwalifikacji to nie wszystko co potrzebne aby zająć stanowisko, jest jeszcze opinia służbowa i wniosek o awans.

I jeszcze tak z ciekawości, a co ten aspirant się nie sprawdzał, dawał ciała przy akcjach , czy jak? . Bo jeśli koleś dobrze wywiązywał się z swoich zadań to ten twój " chłop" to zwykły podpierdalacz , który kierowany swoimi ambicjami nie mogąc się inaczej sprawdzić i wykazać najzwyczajniej w świecie okazała się szują a dalsze usprawiedliwianie jego zachowania to dorabianie ideologii do faktu.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1224 dnia: Grudzień 19, 2017, 22:14:22 »
Komendant i dowódca JRG biorą odpowiedzialność na siebie za każdą akcję kierowaną przez takiego gościa, a tym bardziej  jeżeli jest ktoś na tej samej zmianie służbowej kto ma uprawnienia do dowodzenia.