Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456203 razy)

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1175 dnia: Grudzień 10, 2017, 18:25:35 »
a może NSZZ Solidarność po prostu nie musiała delegować nikogo oficjalnie... bo tam już jej ludzie byli..

Po co oficjalnie inne związki zarzuciłyby brak współpracy można inkognito ha ha, sprawdźcie skład tego poważnego gremuim :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1176 dnia: Grudzień 10, 2017, 18:31:13 »
Eqinox coś tu się nie zgadza. Ktoś tu kręci lody na forum. Dla mnie to tak delikatnie wieje hipokryzją. :) a może NSZZ Solidarność po prostu nie musiała delegować nikogo oficjalnie... bo tam już jej ludzie byli..
Jak to się nie zgadza? Przecież jeden z cytatów który pogrubiłeś pochodzi z tej strony:
http://kspnszz.org/index.php/2017/11/27/podwyzki-dla-strazakow-psp-na-rok-2018-i-zmiany-w-przepisach-dotyczacych-naszej-sluzby/
Jak byś doczytał do końca to byś wiedział, że "Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”  nie odpowiada za działania i wypowiedzi strażaków biorących udział w niniejszym Zespole a należących do NSZZ”Solidarność”.
Więc jeśli wyjdzie coś dobrego to wszyscy powinni pamiętać, że przewodniczący KSP się odciął od bardzo licznej grupy ekspertów pracujących w tym zespole którzy poza rozporządzeniem kwalifikacyjnym szykują kolejną jeszcze większa bombę...
Jeśli wejdzie to w formie, o której słyszałem to 2018 r. będzie bardzo korzystny dla bardzo wielu strażaków.
Po co oficjalnie inne związki zarzuciłyby brak współpracy można inkognito ha ha, sprawdźcie skład tego poważnego gremuim :gwiazdki:
:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 18:46:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1177 dnia: Grudzień 10, 2017, 19:17:49 »
Tu nie chodzi o kulturę na chamstwo chamstwem odpowiadam. Bo jak ktoś piszę że ma kwalifikacje tylko nie ma prawa jazdy to jest to prawda z tym że gowno prawda. Po prostu nie ma kwalifikacji i koniec. I uważam że to chamskie właśnie gdy ludzie wymagają czasem od tej służby tego czy tamtego a od siebie byle jak najmniej. Swego czasu były nawet plany żeby na st.oper. mieć CE co też uważam za dobry pomysł bo co to za szofer co nie może pompy czy agregatu pociągnąć.

Chyba dalej źle rozumujesz. Kolega napisał, że spełnia kwalifikacje (czyli wg. mnie ma prawo jazdy i co najmniej uprawnienia na podnośnik/butle/itp.) ale nie jest kierowcą (czyt.: nie zajmuje stanowiska kierowcy) i/lub nie jeździ w zastępie jako kierowca. Przynajmniej jak to tak rozumiem.

Rozumiesz bardzo dobrze :)

Zwracam honor w takim razie. Chociaż wypadałoby zapytać zatem czemu nie jesteś kierowcą skoro masz uprawnienia? Ale nie ma po co dalej bić piany.. pozdrawiam gorąco.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1178 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:34:54 »
(...) poza rozporządzeniem kwalifikacyjnym szykują kolejną jeszcze większa bombę...

Eqinox o jakiej bombie piszesz?

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1179 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:37:45 »
Eqinox coś tu się nie zgadza. Ktoś tu kręci lody na forum. Dla mnie to tak delikatnie wieje hipokryzją. :) a może NSZZ Solidarność po prostu nie musiała delegować nikogo oficjalnie... bo tam już jej ludzie byli..
Jak to się nie zgadza? Przecież jeden z cytatów który pogrubiłeś pochodzi z tej strony:
http://kspnszz.org/index.php/2017/11/27/podwyzki-dla-strazakow-psp-na-rok-2018-i-zmiany-w-przepisach-dotyczacych-naszej-sluzby/
Jak byś doczytał do końca to byś wiedział, że "Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”  nie odpowiada za działania i wypowiedzi strażaków biorących udział w niniejszym Zespole a należących do NSZZ”Solidarność”.
Więc jeśli wyjdzie coś dobrego to wszyscy powinni pamiętać, że przewodniczący KSP się odciął od bardzo licznej grupy ekspertów pracujących w tym zespole którzy poza rozporządzeniem kwalifikacyjnym szykują kolejną jeszcze większa bombę...
Jeśli wejdzie to w formie, o której słyszałem to 2018 r. będzie bardzo korzystny dla bardzo wielu strażaków.
Po co oficjalnie inne związki zarzuciłyby brak współpracy można inkognito ha ha, sprawdźcie skład tego poważnego gremuim :gwiazdki:
:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
Masz racje wiele osób się ucieszy ale i wielu to będzie przeszkadzało.ale przyznasz ze ktos sobie droge toruje grupa strażaków z dołu? Ale mimo to będzie to bomba jak to określiłes

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1180 dnia: Grudzień 11, 2017, 14:49:49 »
Z tą "bombą" to teraz będzie już cały czas "wiemy ale nie powiemy"?

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1181 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:23:21 »
Panowie pytanie jak uważacie. Teraz dyżurny stanowiska kierowania w KP/KM stanowisko aspiranckie, a w nowym projekcie rozporządzenia podoficerskie, a brak w aspiranckim korpusie. Czy to jakiś błąd czy dla aspiranta który ma mniej niż 6 lat służby bez szkoły nie ma stanowiska w jego korpusie na SK?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1182 dnia: Grudzień 11, 2017, 16:54:26 »
A ilu straci?
Moim zdaniem nikt albo max. kilkudziesięciu oficerów, którzy służą w KM/KP gdzie jest dużo oficerów. Ale w perspektywie kilkuletniej nikt nie straci.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1183 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:23:34 »
Straci tylko Państwowa Straż Pożarna bo zrobi się kolejka odejsć ze stanowiska o kryptonimie 12. Już to przechodziliśmy przecież i to wórci.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1184 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:31:37 »
Siedem, i co z tego, że się zrobi kolejka ze stanowiska 12, jak ktoś  ma kwalifikacje i "poukładane"w głowie to dlaczego nie ma skorzystać z "okazji"!!!

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1185 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:32:03 »
chyba nie az taka kolejka bo przecież chyba jest ta "1" czyli spo czy co to tam jest...

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1186 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:41:57 »
Czy ja coś mówie o ludziach. Mówie, że PSP na tym straci i tyle. Każdego wola. Nabory u mnie nie idą a potrzebujemy około 17 ludzi. Narazie do rozmowy kwalifikacyjnej zakwalifikowała się jedna osoba. Natomiast chętnych na odejścia raczej przybędzie ... Pamiętając ostatnie karty rozkładane do końca 2013. Poza tym przez ludzi "na chwilę" na tym stanowisku zatraca się szacunek dla tych co pracuja na nim wiele lat.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1187 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:31:32 »
Pracuja przez wiele lat albo blokują przez wiele lat bo czekaja do 30lat służby, potem może dociagną do 35 a i jeszcze jak da rade dalej. Wiadomo, ze nie wszędzie ale sa takie przypadki, z drugiej strony jak zdrowie pozwala i wnukami nie trzeba się opiekować to czemu nie!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1188 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:53:56 »
Czy ja coś mówie o ludziach. Mówie, że PSP na tym straci i tyle. Każdego wola. Nabory u mnie nie idą a potrzebujemy około 17 ludzi. Narazie do rozmowy kwalifikacyjnej zakwalifikowała się jedna osoba. Natomiast chętnych na odejścia raczej przybędzie ... Pamiętając ostatnie karty rozkładane do końca 2013. Poza tym przez ludzi "na chwilę" na tym stanowisku zatraca się szacunek dla tych co pracuja na nim wiele lat.
Pleciesz trzy po trzy... Bo się boisz tego przepisu  :rofl: :rofl: Widzisz ja oficer się jakoś nie obawiam, że ktoś mnie przeskoczy w kolejce... Wiesz czym się różnimy? Ja wierze w swoje umiejętności a ty w ograniczenia prawne...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1189 dnia: Grudzień 11, 2017, 19:52:22 »
Cytuj
Czy ja coś mówie o ludziach. Mówie, że PSP na tym straci i tyle. Każdego wola. Nabory u mnie nie idą a potrzebujemy około 17 ludzi. Narazie do rozmowy kwalifikacyjnej zakwalifikowała się jedna osoba. Natomiast chętnych na odejścia raczej przybędzie ... Pamiętając ostatnie karty rozkładane do końca 2013. Poza tym przez ludzi "na chwilę" na tym stanowisku zatraca się szacunek dla tych co pracuja na nim wiele lat.
Cytuj
Pleciesz trzy po trzy... Bo się boisz tego przepisu  :rofl: :rofl: Widzisz ja oficer się jakoś nie obawiam, że ktoś mnie przeskoczy w kolejce... Wiesz czym się różnimy? Ja wierze w swoje umiejętności a ty w ograniczenia prawne...
Eqinox masz 100% racji. Niektórzy widzą problemy typu że straci na tym psp ... a może to chodzi raczej o samych siebie. Nie wiem ... może mało stażu mają? Problemy tego typu że aspirant przyblokuje oficera. A czy każdy oficer jest skazany na sukces? I tu chylę czoła dla autorów tego przepisu mając na myśli staż służby. Niektórym młodym od gwiazdek  soda bije ... a tu ściana i bardzo dobrze bo najpierw nauczyć się pracować z ludźmi. Przypominam niektórzy młodzi oficerowie żeby nie było że wszyscy do jednego wora.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 23:42:32 wysłana przez robn »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1190 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:17:20 »
Equinox zapewniam Ciebie, że mnie żaden aspirant już w życiu nie przeskoczy. A jeżeli chodzi o odejścia to u mnie z jednej jednostki w roku odeszło 6 osób z tego samego stanowiska, właśnie w 2013. U Ciebie na powiatówce nie ma problemu u mnie jest i tym się różni wieś od miasta.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1191 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:23:24 »

Eqinox masz 100% racji. Niektórzy widzą problemy typu że straci na tym psp ... a może to chodzi raczej o samych siebie. Nie wiem ... może mało stażu mają? Problemy tego typu że aspirant przyblokuje oficera. A czy każdy oficer jest skazany na sukces? I tu chylę czoła dla autorów tego przepisu mając na myśli staż służby. Niektórym młodym od gwiazdek  soda bije ... a tu ściana i bardzo dobrze bo najpierw nauczyć się pracować z ludźmi. Przypominam niektórzy młodzi oficerowie żeby nie było że wszyscy do jednego wora.

Nie wiem czemu wszyscy uczepili się tych "młodych oficerów" pomijając całkowicie fakt, że część aspirantów ze sporym bagażem doświadczeń rozpoczęła w ostatnich latach SGSP, duża część nie z własnej woli, a z polecenia 01, który musiał obsadzić stanowiska oficerskie na podziale ludźmi z kwalifikacjami. To właśnie oni będą najbardziej pokrzywdzeni po wejściu w życie rozporządzenia, a nie ci "młodzi, nieobyci z ludźmi, nie znający fachu, etc.", o których się tu mówi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1192 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:35:58 »
Equinox zapewniam Ciebie, że mnie żaden aspirant już w życiu nie przeskoczy. A jeżeli chodzi o odejścia to u mnie z jednej jednostki w roku odeszło 6 osób z tego samego stanowiska, właśnie w 2013. U Ciebie na powiatówce nie ma problemu u mnie jest i tym się różni wieś od miasta.
O kurcze @eqinox ma być pod wrażeniem Pana @Siedem... Wyobraź sobie, że powiatówki są znacznie trudniejszym terenem niż KM, ale to **ój bo jakoś tak się dziwnie złożyło, że nie służę w powiatówce a w miejskiej :rofl: To wytłumacz mi proszę dokładnie czym się różni wieś od miasta... Czym twoja KM różni się od KP... Bo nie łapie...
Nie wiem czemu wszyscy uczepili się tych "młodych oficerów" pomijając całkowicie fakt, że część aspirantów ze sporym bagażem doświadczeń rozpoczęła w ostatnich latach SGSP, duża część nie z własnej woli, a z polecenia 01, który musiał obsadzić stanowiska oficerskie na podziale ludźmi z kwalifikacjami. To właśnie oni będą najbardziej pokrzywdzeni po wejściu w życie rozporządzenia, a nie ci "młodzi, nieobyci z ludźmi, nie znający fachu, etc.", o których się tu mówi.
Masz moje słowo, że na tym nie stracą  :straz: :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1193 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:54:16 »
No wydaje mi się, że czas pewne kwestie uporządkować.

Kol Eqinox znowy coś nam gwarantuje, obiecuje bomby (który to już raz?) tylko co z tego.

cd
No i bomba :) Załącznik nr 7 :)

Po pierwsze rozumiem, że to nie jest efekt prac zespołu KG to co to jest?
Realnie czym proponowane rozwiązanie jest lepsze dla strażaków od rozwiązania proponowanego przez związki zawodowe wiosną?  Pomijam dodatkowe dziwne stanowiska w KG i KW (specjalista od wszystkiego) – chociaż nie przepraszam cofam pytanie – przecież projektu nie ma?

Skoro projektu nie ma to kiedy będzie? I o czym właściwie rozmawiamy, skoro to co zostało opublikowane zostało (jak zapewnia Eqinox) potężnie zmodyfikowane.

Ale nie musicie się martwić kol. Eqinox już obiecał nam kolejną bombę

Więc jeśli wyjdzie coś dobrego to wszyscy powinni pamiętać, że przewodniczący KSP się odciął od bardzo licznej grupy ekspertów pracujących w tym zespole którzy poza rozporządzeniem kwalifikacyjnym szykują kolejną jeszcze większa bombę...
Jeśli wejdzie to w formie, o której słyszałem to 2018 r. będzie bardzo korzystny dla bardzo wielu strażaków.

Moglibyśmy poznać nazwiska tych ekspertów? Bo jesli to tych o sobach o których wiem, to do ekspertów im trochę brakuje. :szalony:


Ale nie wiem czy mogę pytać, bo przecież kol. Eqinox waie co mówi, bo pełni służbę w którejś z mniejszych komend miejskich lubelszczyzny (nie z km Lublin więc Bielsk, Chełm lub Zamość), zapewne na stanowisku związanym z działaniami (JRG, SK lub operacyjna) i zapewne z tego tytułu wie tyle na temat zamiarów komendanta głównego i jego zespołów.
Zupełnie jak każdy iny strazak w takiej sytuacji …
Już raz to mówiłem i powtórzę kol. Eqinox wie tyle ile zostanie mu przekazane i to przekazuje.


a może NSZZ Solidarność po prostu nie musiała delegować nikogo oficjalnie... bo tam już jej ludzie byli..

Po co oficjalnie inne związki zarzuciłyby brak współpracy można inkognito ha ha, sprawdźcie skład tego poważnego gremuim :gwiazdki:

Jeszcze raz należy wytłumaczyć. Projekt rozporządzenia zgłosiła Solidarność wiosną. Zespół KG nie jest zespołem z udziałem Solidarności. (to że w zespole jest grupa osób z S dążących do zmiany obecnego przewodniczącego Sekcji Krajowej – jest zupełnie przypadkowym zbiegiem okoliczności).   :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1194 dnia: Grudzień 12, 2017, 13:50:57 »
Eqinox - kiedy ma nowe rozporzadzenie wejsc w zycie?
Ja słyszałem dwie daty jedna to marzec 2018 druga dzień strażaka 2018. Data 1 stycznia jest praktycznie nie realna bo jeszcze nawet konsultacji nie było.
Teraz świetny przepis ich zablokuje i aspirant po technikum zaocznym ich przeskoczy i zablokuje do emy... Potem oficerowie na dowódcy zastępu z dwoma gwiazdkami będą bili rekordy stażu bez awansu...
Powiem ci @bartu jak zaczynałem służbę w komendzie w której służę obecnie tzw. kadra stanowiła 40-50% (aspiranci i oficerowie) ogółu i wiesz z perspektywisty czasu wiem, że dla wszystkich miejsca starczyło, zmieniali się komendanci, zmieniali się dowódcy JRG, naczelnicy i dowódcy na PB. Przepis pozwalał aspirantowi zająć większość stanowisk które obecnie są zarezerwowane dla oficerów. I wśród oficerów jednostkowe przypadki zostały odprawione na 10 grupie... (nie kojarzę żadnego który by odszedł niżej)
Dla mnie obawy absolwentów SGSP wobec tego przepisu to zwykła fanaberia w klimacie psa ogrodnika! Żeby nie było skończyłem tą szkołę.

I tak i nie. To nie do końca zwykła fanaberia.
Wyobraź sobie taką sytuację.
Mała Komenda Powiatowa.
Zwalnia się stanowisko np. Zastępcy Dowódcy JRG.

Są dwaj oficerowie aspirujący na to stanowisko.
Oboje mają 11 lat służby.

Oficer X - Skończył szkołę aspirantów. Zrobił 4 lata w SGSP, kupując sprawozdania i zdając egzaminy "na słuchawie". Zrobił studia II stopnia i jakąś podyplomówkę w "Wyższej Szkole Wszystkiego Najlepszego". Mierny, kiepski ale spełnia wymagania.

Oficer Y - Ukończył Studia I stopnia i studia II stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej. Dobry, ambinty, ma predyspozycje. Niestety nie spełnia wymagań bo ma tylko 5 lat służby stałej.

Poza tym brak innych potencjalnych chętnych z innych ościennych komend oraz innych funkcjonariuszy spełniających wymagania.

Kto dostaje stanowisko? Oficer X bo spełnia wymagania.
Ma dopiero 11 lat służby więc blokuje stanowisko na ....... lat.

A Oficer Y?
W najbliższym czasie nie dostanie stanowiska bo wszystko zajęte.

Przed emeryturą? Owszem, dostanie.

Ale może chciałby zarobić więcej teraz, bo żyje tu i teraz.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1195 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:04:33 »
Naprawdę u was tak biją się o stanowisko 12?
Przecież to się zupełnie nie opłaca. 200-300 zł więcej ale za to częstsze dojazdy, brak pieniędzy z nadgodzin, mniej czasu na dorabianie i biurowa robota.
U mnie chętnych ze zmian do biura nie ma ani jednego.

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1196 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:12:54 »
Naprawdę u was tak biją się o stanowisko 12?
Przecież to się zupełnie nie opłaca. 200-300 zł więcej ale za to częstsze dojazdy, brak pieniędzy z nadgodzin, mniej czasu na dorabianie i biurowa robota.
U mnie chętnych ze zmian do biura nie ma ani jednego.

1. 200-300zł nie wliczając podwyżki dodatku służbowego.
2. Jeśli masz blisko do komendy to bez różnicy.
3. Brak pieniędzy z nadgodzin - za to mniej godzin w pracy
4. Może ktoś studiował kilka lat po to żeby mieć jedną dobrą pracę bez dorabiania.
5. Biurowa robota też jest ok. A realizować się można nadal np w OSP.


Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1197 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:27:34 »
I tak i nie. To nie do końca zwykła fanaberia.
Wyobraź sobie taką sytuację.
Mała Komenda Powiatowa.
Zwalnia się stanowisko np. Zastępcy Dowódcy JRG.

Są dwaj oficerowie aspirujący na to stanowisko.
Oboje mają 11 lat służby.

Oficer X - Skończył szkołę aspirantów. Zrobił 4 lata w SGSP, kupując sprawozdania i zdając egzaminy "na słuchawie". Zrobił studia II stopnia i jakąś podyplomówkę w "Wyższej Szkole Wszystkiego Najlepszego". Mierny, kiepski ale spełnia wymagania.

Oficer Y - Ukończył Studia I stopnia i studia II stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej. Dobry, ambinty, ma predyspozycje. Niestety nie spełnia wymagań bo ma tylko 5 lat służby stałej.

Poza tym brak innych potencjalnych chętnych z innych ościennych komend oraz innych funkcjonariuszy spełniających wymagania.

Kto dostaje stanowisko? Oficer X bo spełnia wymagania.
Ma dopiero 11 lat służby więc blokuje stanowisko na ....... lat.

A Oficer Y?
W najbliższym czasie nie dostanie stanowiska bo wszystko zajęte.

Przed emeryturą? Owszem, dostanie.

Ale może chciałby zarobić więcej teraz, bo żyje tu i teraz.

Młody i ambitny oficer niech nabierze najpierw doświadczenia jako dowódca zastępu potem sekcji i zmiany. Praca z ludźmi jest bardzo ciężka i tu nie wystarczy dobry dyplom. Staż służby w tym projekcie jest bardzo adekwatny do czasu nabrania doświadczenia do kierowania ludźmi. Zresztą nie kończą się stanowiska w kp/km na dowódcy jrg dla oficera prymasa. Jest jeszcze operacyjna i prewencja i może niech tam jeszcze czegoś liźnie ...

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1198 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:32:09 »
Zgadzam się co do doświadczenia.

Chodziło mi wyłącznie o przykład w którym, ktoś kto jest dobry (a np. sytuacje losowe eliminują go ze służby w PB) nie może zając stanowiska bo zajął je ktoś o gorszych kwalifikacjach z powodu niedopracowanego przepisu.

Stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG jest przykładowe. Równie dobrze może to być Naczelnik Operacyjnej lub Prewencji itd.
Schemat lat służby się powtarza.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1199 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:41:52 »
Zgadzam się co do doświadczenia.

Chodziło mi wyłącznie o przykład w którym, ktoś kto jest dobry (a np. sytuacje losowe eliminują go ze służby w PB) nie może zając stanowiska bo zajął je ktoś o gorszych kwalifikacjach z powodu niedopracowanego przepisu.

Stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG jest przykładowe. Równie dobrze może to być Naczelnik Operacyjnej lub Prewencji itd.
Schemat lat służby się powtarza.

Z twoich wypowiedzi wynika, że dobry jest ten kto dobre sprawozdania robił w szkole. Litości... i więcej szacunku