Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454611 razy)

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1025 dnia: Listopad 22, 2017, 21:45:03 »
Koledzy wiadomo coś o tabeli? Wiesz coś moze Eqinox?

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1026 dnia: Listopad 22, 2017, 23:58:09 »
przyłączam się do pytania kolegi... :milcz:


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1027 dnia: Listopad 23, 2017, 16:44:56 »
Wiesz coś moze Eqinox?
Słuchy dochodzą różne, czasem sprzeczne ale powinno być dobrze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1028 dnia: Listopad 23, 2017, 19:16:32 »
A coś więcej?  :)

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1029 dnia: Listopad 23, 2017, 19:22:15 »
Wiesz coś moze Eqinox?
Słuchy dochodzą różne, czasem sprzeczne ale powinno być dobrze.
tajemniczo mówisz😊😜😜a wręcz dyplomatycznie😅lubie to😜😜

siwiak

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1030 dnia: Listopad 27, 2017, 18:41:32 »
posiada może ktoś jakieś przecieki dotyczące nowych przepisów kwalifikacyjnych?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1031 dnia: Listopad 27, 2017, 19:57:50 »
posiada może ktoś jakieś przecieki dotyczące nowych przepisów kwalifikacyjnych?

Potężna tajemnica :/ ja już słyszałem różne wersje. Począwszy od tego, że szanowny zespół się nie dogadał i załącznik zostanie całkowicie wycofany, następnie, że rozporządzenie będzie jeszcze gorsze niż sytuacja jaka jest teraz (bardzo duże wymagania głównie dla stanowisk dowódczych), kolejna wersja jest taka, że d-ca zm. = inż.poż, z-ca dowódcy zm. min. technik poż. z wyższym inż. Robią tajemnice z tego wszystkiego....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1032 dnia: Listopad 28, 2017, 06:33:52 »
Potężna tajemnica :/ ja już słyszałem różne wersje. Począwszy od tego, że szanowny zespół się nie dogadał i załącznik zostanie całkowicie wycofany, następnie, że rozporządzenie będzie jeszcze gorsze niż sytuacja jaka jest teraz (bardzo duże wymagania głównie dla stanowisk dowódczych), kolejna wersja jest taka, że d-ca zm. = inż.poż, z-ca dowódcy zm. min. technik poż. z wyższym inż. Robią tajemnice z tego wszystkiego....
Ja też, ale żadnej z wymienionych przez Ciebie. Co do tego, że zespół się dogadał to jeśli by tak było to już pewnie widział bym protokół rozbieżności bo za stare lisy tam  siedzą aby oddać skórę na kołnierz dla KG. I na 200% by to zostało udostępnione aby pokazać po której stronie była zła wola...
A potem to już z górki... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1033 dnia: Listopad 28, 2017, 22:14:07 »
Jak te stare lisy mogą  oddać skórę na kołnierz KG jak od początku są tym kołnierzem?
Jak coś wiesz to po prostu napisz.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1034 dnia: Grudzień 01, 2017, 14:41:53 »
no jak tam panowie przepis kwalifikacyjny?  :stop:miał być do 30 listopada a tu początek grudnia i cisza....tak jak pisałem wielokrotnie prędzej w rożnych tematach nic na lepsze się nie zmieni to po prostu nie leży w interesie KG i szkolnictwa w naszej instytucji...by ułatwiać  cokolwiek i komukolwiek.... :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1035 dnia: Grudzień 02, 2017, 13:18:34 »
no jak tam panowie przepis kwalifikacyjny? 
Prace chyba zakończone, teraz została cześć legislacyjna...
Jak te stare lisy mogą  oddać skórę na kołnierz KG jak od początku są tym kołnierzem?
Jak zobaczysz efekt końcowy i się ludziom spodoba to przeprosisz całą "ósemkę" i oczywiście KG?

Zaznaczam nie widziałem dokumentu, ale od zaufanej osoby wiem, że będzie to największa bomba od wielu lat, najlepszy i najłagodniejszy przepis od co najmniej dekady.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1036 dnia: Grudzień 02, 2017, 14:05:16 »
no jak tam panowie przepis kwalifikacyjny? 
Prace chyba zakończone, teraz została cześć legislacyjna...
Jak te stare lisy mogą  oddać skórę na kołnierz KG jak od początku są tym kołnierzem?
Jak zobaczysz efekt końcowy i się ludziom spodoba to przeprosisz całą "ósemkę" i oczywiście KG?

Zaznaczam nie widziałem dokumentu, ale od zaufanej osoby wiem, że będzie to największa bomba od wielu lat, najlepszy i najłagodniejszy przepis od co najmniej dekady.


A wiesz kiedy ta "bomba" zostanie przedstawiona najbardziej zainteresowanym?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1037 dnia: Grudzień 02, 2017, 14:07:50 »
A wiesz kiedy ta "bomba" zostanie przedstawiona najbardziej zainteresowanym?
Nie mam pojęcia ile trwają prace prawników, bo nigdy się tym tematem nie zajmowałem. Ale myślę, że do konsultacji do ZZ trafi to szybko więc wtedy ujrzy światło dzienne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1038 dnia: Grudzień 02, 2017, 14:49:20 »
Myślę, że będzie to duże zaskoczenie dla podoficerów i aspirantów :straz:  I mam tu na myśli zaskoczenie pozytywne. Jednak trzeba pamiętać, że rozporządzenie to nie wszystko. Dużo będzie zależało od komendantów  :kwit:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1039 dnia: Grudzień 02, 2017, 15:05:36 »
Jestem przeciekawy... Mam nadzieję, że np. st. ogn. z 15letnim stażem będzie mógł być dowódcą zmiany! Tak było kiedyś i straż się kulała. Wtedy to straż zdobyła największy szacunek społeczeństwa na którym jedzie do dzisiaj. Teraz też by spokojnie tak mogło być. Oby... Trzymam kciuki za rozsądek. Aspirant uważam, że spokojnie poradziłby sobie jako przynajmniej zastępca komendanta powiatowego! Oby Oby ...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1040 dnia: Grudzień 02, 2017, 15:12:10 »
No chyba aż tak dobrze jak piszesz nie będzie. Obym się mylił  ^_^

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1041 dnia: Grudzień 02, 2017, 15:24:35 »
Zaznaczam nie widziałem dokumentu, ale od zaufanej osoby wiem, że będzie to największa bomba od wielu lat, najlepszy i najłagodniejszy przepis od co najmniej dekady.

Niestety ludzie przepisali się do ZZ (jedynie słusznych) i zabrakło dla nich tzw. stołków. Aspirantami obsadzi się stanowiska oficerskie, aspiranckie podoficerskimi, zadowoli się największych krzykaczy. Proceder będzie trwał z rok czasu, aż w 2019 wprowadzą bombę przewyższającą ostatnią dekadę.  :szalony:

To jest właśnie dobra zmiana tylko, że na tym traci formacja, która przez 25 lat pracowała na to zaufanie i szacunek społeczeństwa. Podzielą ludzi, każdy będzie patrzył wilkiem na drugiego, a sygnaliści będą sygnalizować.  :klol: 

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1042 dnia: Grudzień 02, 2017, 16:05:05 »
To ja już rozumiem skad się wziął wątek o zbieraniu nazwisk strażaków przynaleznych do ZZ :) To lista ewentualnych awansowanych. Jakie to proste :P

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1043 dnia: Grudzień 02, 2017, 16:53:58 »
To jest właśnie dobra zmiana tylko, że na tym traci formacja, która przez 25 lat pracowała na to zaufanie i szacunek społeczeństwa. Podzielą ludzi, każdy będzie patrzył wilkiem na drugiego, a sygnaliści będą sygnalizować.  :klol:
Powiedz proszę, jakie masz wykształcenie pożarnicze i grupę uposażenia. Bo być może też jesteś "ofiarą" łagodnych przepisów kwalifikacyjnych...  Na ten szacunek pracowali przede wszystkim strażacy PB (SK) i dlatego ten przepis będzie dla nich. Obecny przepis jest oderwany od rzeczywistości!!!! Nie ma w kraju tylu oficerów i aspirantów aby obsadzić te stołki które on przewiduje. Więc ludzie na 7 grupie robią za p.o. d-cy zmiany, dyspozytorzy robią za dyżurnych operacyjnych. A teraz pytanie do ciebie "niekryty krytyku" gdzie jest równe traktowanie skoro d-ca zmiany w powiecie X ma 10 grupę a w powiecie Y ma 7? Robią to samo a chłop z powiatu "Y" jest w plecy!
To ja już rozumiem skad się wziął wątek o zbieraniu nazwisk strażaków przynaleznych do ZZ :) To lista ewentualnych awansowanych. Jakie to proste :P
Jak by tak było to by wszystkie związki nie naskrobały skarg w trybie pilnym...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1044 dnia: Grudzień 02, 2017, 18:00:31 »
Niepotrzebna agresja.
Nie można chyba uzdrowić całego systemu i uważać, ze wszędzie rozwiązania centralne bedą dobre. Na mojej zmianie jest 2ch oficerów, 5 aspirantów, 4 st. ogn. i 2 sekcyjnych (zaraz po sekcyjnych oficerowie są najmłodsi na zmianie stażem 8 i 12 lat służby) Aspirant jest dowódcą zmiany. Zmiana liczy 13 osób (1 wakat) i trzymamy 9 os. co służbę... Na innych zmianach rozkład sił jest podobny. Jak uwolniony zostanie zapis o kwalifikacjach to chyba czujesz co się zacznie w takich regionach jak mój :) Bo teraz oficerowie robią swoje i czekają w jakiejś tam kolejce, a może sie okazać, że marchchewka zacznie im ostro spierd...ć. Teraz moje pytanie do Ciebie. Ważna jest grupa i stopień czy wynagrodzenie za służbę? Skoro ktoś robi robotę nie ze swojej grupy to powinien mieć za to obligatoryjny dodatek i o to powinna być walka ZZ. Ale czy konieczny jest jego awans?.... a w konsekwencji wyprodukowanie kolejnych oficerów? Podejście takie, ze dostosowujemy wymagania do istniejącej kadry a nie odwrotnie jest krokiem wstecz jeśli chodzi o rozwój. Tak naprawdę w większości przypadków braków kadrowych na stanowiskach dowódcy zmiany mówimy o ludziach młodych, którzy w grudniu 2013 roku nie załapali się na stanowiska. Gdyby byli to ludzie, którzy tak jak mój dowódca zmiany mieli w 2013 roku około 15 lat służby spokojnie łapali by się na stanowiska o których mowa. Nie zanotowałem gwałtownej fali odejść w trzech ostatnich latach służby. Tyle, że teraz 8 letni aspirant to już stary gasior. który w 2013r miał lat służby 5. Nie wątpię, że są przypadki ludzi starszych, którzy pechem nie dostali. Ale na pewno nie jest to masa powalająca na kolana. Poza tym nikt tu, w tym wątku, nie przedstawił konkretnych twardych danych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 18:08:56 wysłana przez Siedem »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1045 dnia: Grudzień 02, 2017, 18:27:33 »
Na mojej zmianie jest 2ch oficerów, 5 aspirantów, 4 st. ogn. i 2 sekcyjnych (zaraz po sekcyjnych oficerowie są najmłodsi na zmianie stażem 8 i 12 lat służby) Aspirant jest dowódcą zmiany. Zmiana liczy 13 osób (1 wakat) i trzymamy 9 os. co służbę... Na innych zmianach rozkład sił jest podobny. Jak uwolniony zostanie zapis o kwalifikacjach to chyba czujesz co się zacznie w takich regionach jak mój :)
A u mnie brakuje, jednego dowódcy zmiany (obowiązki pełni zastępca) i dwóch zastępców dowódców zmian i jeśli przepis sie nie zmienił by to w ciagu kilku lat zostali by na PB tylko dowódcy sekcji...
Na SK jest 5 chłopaków, każdy robi to samo a mają 9,8 i 7 grupy i zależy to od tego kiedy przyszli do operacyjnej, przecież to idiotyczny.
Teraz moje pytanie do Ciebie. Ważna jest grupa i stopień (zobacz wąek o pierwszym stopniu na forum) czy wynagrodzenie za służbę? Skoro ktoś robi robotę nie ze swojej grupy to powinien mieć za to obligatoryjny dodatek i o to powinna być walka ZZ.
Ważna jest grupa, ważny jest stopień i ważne jest wynagrodzenie za służbę a dodatek to tylko część składowa wynagrodzenia. Skoro dowódca sekcji robi robotę dowódcy zmiany (bo jest wakat na tym stołku) to powinno dać mu się możliwość awansu na ten stołek.
Podejście takie, ze dostosowujemy wymagania do istniejącej kadry a nie odwrotnie jest krokiem wstecz jeśli chodzi o rozwój. Tak naprawdę w większości przypadków braków kadrowych na stanowiskach dowódcy zmiany mówimy o ludziach młodych, którzy w grudniu 2013 roku nie załapali się na stanowiska.
Przepis obecnie obowiązujący wymaga aby w danej KP było 30% oficerów i 40 % aspirantów, moim zdaniem nie powinno być więcej jak 15-20 % oficerów, aspiranci są myślę oki. ale proporcja 20/40/40 jest jak najbardziej dobra i pozwoli na dobre gospodarowanie kadrą.
Poza tym nikt tu, w tym wątku, nie przedstawił konkretnych twardych danych.
Prawdopodonie nikt w tym wątku nawet nie widział tego przepisu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1046 dnia: Grudzień 02, 2017, 19:22:19 »
To jest właśnie dobra zmiana tylko, że na tym traci formacja, która przez 25 lat pracowała na to zaufanie i szacunek społeczeństwa. Podzielą ludzi, każdy będzie patrzył wilkiem na drugiego, a sygnaliści będą sygnalizować.  :klol:
Powiedz proszę, jakie masz wykształcenie pożarnicze i grupę uposażenia. Bo być może też jesteś "ofiarą" łagodnych przepisów kwalifikacyjnych... Na ten szacunek pracowali przede wszystkim strażacy PB (SK) i dlatego ten przepis będzie dla nich. Obecny przepis jest oderwany od rzeczywistości!!!! Nie ma w kraju tylu oficerów i aspirantów aby obsadzić te stołki które on przewiduje. Więc ludzie na 7 grupie robią za p.o. d-cy zmiany, dyspozytorzy robią za dyżurnych operacyjnych. A teraz pytanie do ciebie "niekryty krytyku" gdzie jest równe traktowanie skoro d-ca zmiany w powiecie X ma 10 grupę a w powiecie Y ma 7? Robią to samo a chłop z powiatu "Y" jest w plecy!
To ja już rozumiem skad się wziął wątek o zbieraniu nazwisk strażaków przynaleznych do ZZ :) To lista ewentualnych awansowanych. Jakie to proste :P
Jak by tak było to by wszystkie związki nie naskrobały skarg w trybie pilnym...

Niestety ja już się nie załapię na te tzw. względem Ciebie łagodne przepisy.
Właśnie takie działania ZZ (jedynie słusznych) oraz samego KG z kilkoma doradcami przyspieszyły moją decyzję o  :szalony:
Pewnie w tym Co piszesz masz trochę racji, tylko szkoda, ze nikt tego wcześniej przez tyle lat nie zauważył ze strony służbowej, a zaczynałem służbę jak w kalendarzu po 19 była 8.  :fiuu:
 

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1047 dnia: Grudzień 02, 2017, 21:22:47 »
No dobra ale chyba rozumiesz, że Twója komenda to nie jest cała Polska? I że są regiony, gdzie powrót stanowisk łamanych wcale nie będzie miał pozytywnego skutku? Doprowadzi do tego, że jeden jeleń będzie się uczył i starał a drugi będzie się śmiał bo miał go kto wcisnąć? Jak to zresztą było na sam koniec załącznika, gdzie wciskano ile wlazło. Byli i tacy co w rok z ratownika na starszego następnie na operatora i dowódcę zastępu wskakiwali .... :) Dzisiaj ani z nich operator ani dobry dowódca nie jest. Ale co samochód dowódcy naprawiali... to naprawiali ... wróci lizanko... ale może o to chodzi?? :) Nigdy się tym nie zhańbiłem i nie zamierzam. Stan obecny jest jasny i klarowny. Wrócimy do furtek... a może do wrót nawet.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1048 dnia: Grudzień 02, 2017, 21:52:29 »
.......Doprowadzi do tego, że jeden jeleń będzie się uczył i starał a drugi będzie się śmiał bo miał go kto wcisnąć?.....

Podpisuje się obiema rękami. Uczyć się uczyć, a na stołku do bólu będzie doświdczony ogn. A nie daj Boże "ten uczony jeleń" pójdzie do góry, to taki ogn. wielce doświadczony w oczy się będzie śmiał, że on pracuje sobie na podziale, drugie tyle zarobi dorabiając, a młody WYKSZTAŁCONY do biura z zakazem dodatkowego zarobkowania. I to zdanie.... "widzisz młody po co Ci były te szkoły???".

Nigdy się tym nie zhańbiłem i nie zamierzam. Stan obecny jest jasny i klarowny. Wrócimy do furtek... a może do wrót nawet.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1049 dnia: Grudzień 02, 2017, 22:32:43 »
Panowie wszystko się zgadza może być furtką z ta różnica ze powinna  być  szersza możliwość kształcenia....jeśli chodzi podoficerów....no chyba nikt tu z panów nie uważa że starszy operator sprzętu specjalistycznego powinien być  wysyłamy na dwa lata na szkołę.... takich przypadków w obecnych przepisach jest wiele....ja osobiście jestem zdania ze powinno byc szkolenie stanowiskowe (dowódcę, kierowca,ratownik) oczywiscie poza stopnie za kurs podstawowy pozostale powinny być nadawane za czazsokores do st. asp. sztab. inny temat to szkoła główna