Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455780 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1000 dnia: Październik 09, 2017, 18:33:42 »
To popatrz na grupy specjalistów/st. specjalistów i podobnych. Wymieniłeś grupy bardzo nieliczne etatowo. Na najliczniejszych etatach nie ma istotnej różnicy - zwykle 1 grupa w odniesieniu do KW.
Weź przestań z takimi argumentami w średniej wielkości powiatówce jest 60-70 etatów i jedna grupa 13,14,15 czyli jakieś 5% etatów ma tzw. wysoką grupę. W KG jest około 30%-40% Przyjrzyj się jest 12 biur czyli 12 dyrektorów na 17 grupie i 12 zastępców na grupie 16, jest 34 wydziały - czyli 34 etaty naczelników na 15 grupie i 34 zastępców naczelnika  na grupie 13. To masz na szybko policzone bez liczby doradców i głównych specjalistów oraz radców prawnych i kierowników sekcji.   
W którym miejscu pisałem że zmiana ma być w rozporządzeniu? Nie ważne - rozumiem że masz sprawdzoną wiedzę że takie prace nie są prowadzone (nie przez ten sam zespół, tylko ogólnie że takich prac nie ma)?
Wątek w którym piszesz jest o tzw. przepisie kwalffikacyjnym czyli o rozporządzeniu. Wprowadzenie  zmian o których piszesz były by przysłowiowym mieczem Damoklesa dla całej PSP. Na szczęście jest tak samo prawdziwe jak wersja o nowym stopniu generalskim i o marszałku pożarnictwa.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2017, 18:40:36 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1001 dnia: Październik 09, 2017, 19:20:34 »
Rozporządzenie "kwalifikacyjne" (w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP) nie mówi też o grupach uposażenia. Określa wymagania dla poszczególnych stanowisk. Grupy są w rozporządzeniu w sprawie uposażenia strażaków PSP.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1002 dnia: Październik 09, 2017, 19:21:39 »
Rozporządzenie "kwalifikacyjne" (w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP) nie mówi też o grupach uposażenia. Określa wymagania dla poszczególnych stanowisk. Grupy są w rozporządzeniu w sprawie uposażenia strażaków PSP.
Zespół o którym mowa pracuje nad oboma rozporządzeniami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1003 dnia: Październik 09, 2017, 22:14:32 »
To popatrz na grupy specjalistów/st. specjalistów i podobnych. Wymieniłeś grupy bardzo nieliczne etatowo. Na najliczniejszych etatach nie ma istotnej różnicy - zwykle 1 grupa w odniesieniu do KW.
Weź przestań z takimi argumentami w średniej wielkości powiatówce jest 60-70 etatów i jedna grupa 13,14,15 czyli jakieś 5% etatów ma tzw. wysoką grupę. W KG jest około 30%-40% Przyjrzyj się jest 12 biur czyli 12 dyrektorów na 17 grupie i 12 zastępców na grupie 16, jest 34 wydziały - czyli 34 etaty naczelników na 15 grupie i 34 zastępców naczelnika  na grupie 13. To masz na szybko policzone bez liczby doradców i głównych specjalistów oraz radców prawnych i kierowników sekcji.   

Nie chodzi o to ile stanowisk jest w jakiej komendzie tylko o to, że ludzie z np. 13 w KW nie chcą przechodzić do KG na 14-15 itp., bo to tylko 1-2 grupy, a jak wiadomo zbyt dużych różnic w kasie to nie daje, tym bardziej że dodatki w KG do najwyższych nie należą, a warunki pracy specyficzne. Jak zrobi się znaczne różnice pomiędzy grupami to podobno liczą na większe zainteresowanie.
Zaznaczę że nie jest to stwierdzenie (jak to raczyłeś odebrać i odpowiednio skomentować), a pytanie zadane w pierwszym moim poście.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1004 dnia: Październik 15, 2017, 08:42:17 »
Jedno mnie zastanawia (poza zmianą podpisu Eqinoxa :rofl:) skoro projekt zmiany rozporządzenia kwalifikacyjnego w zakresie rozwiązań z załącznika nr 6 Solidaność przedłożyła wiosną, to nad czym tak długo pracuje zespół. 8 miesięcy analizy jednej tabelki???

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1005 dnia: Październik 15, 2017, 10:01:53 »
Przywrócenie stanowisk dowódczych na zmianach dla aspirantów z wyższym - okej, ale dla inżynierów i dodatkowo dla licencjatów z kierunkami przydatnymi w służbie (tak, określić w końcu te grupę).

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1006 dnia: Październik 15, 2017, 12:23:02 »
Jedno mnie zastanawia (poza zmianą podpisu Eqinoxa :rofl:) skoro projekt zmiany rozporządzenia kwalifikacyjnego w zakresie rozwiązań z załącznika nr 6 Solidaność przedłożyła wiosną, to nad czym tak długo pracuje zespół. 8 miesięcy analizy jednej tabelki???
Miał być inny podpis ale tak mi humor w połowie września poprawiła jedna wypowiedź, że musiałem to napisać :) Chociaż zanosi się, że będę musiał podpis znowu zmienić tylko muszę uzyskać zgodę na publikację rewelacyjnego porównania do dwóch szczurów bohaterów kreskówki... Normalnie spadłem z krzesła obrotowego ze śmiechu...
Ale wracając do meritum, czytałeś decyzję  powołującą zespół? Tam są dwa rozporządzenia nad którymi pracują... Poza tym mają określony czas w decyzji do 30 listopada 2017 r. więc efekt pracy poznamy zapewne po tej dacie. Z tego co słyszałem w formie plotek nie planuje się powrotu załącznika nr 6 a rozwiązanie alternatywne tzw. stanowiska łamane, dlatego prace trwają. Zespół powołano pod koniec czerwca więc jak ci wyszło 8 miesięcy?

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1007 dnia: Październik 15, 2017, 17:07:06 »
Ktoś mądry powiedział jak nie chce podejmować decyzji to powołuje zespół.  Zespół będzie pracował i będą różne stanowiska, dyskusja itd . Ja wrócę do merentium sprawy a mianowicie skąd będą środki  na zmianę stanowisk i uposażenia ( skutki ewentualnie wprowadzenia nowych uregulowań ). Środki na podwyżki w Ustawie Modernizacyjnej zostały już w jakiś sposób wyliczone i zaplanowane. Aby coś było więcej Kierownictwo musi mieć wizję zmianę i kasę oraz pozwolenie: Główny od swojego Ministra , a ten od Ministra od kasy . A tak mamy obecnie mieszanie w worki od prawej strony w lewą lub odwrotnie. Przecież chodzi ,żeby jednym dać to drugim trzeba zabrać , kasy nie przybędzie , bo nikt nie mówi np. że ta ten cel ,że by dodatkowo zmotywować do lepszej pracy , szkoły ,  itp. straż na zmiany przedmiotowych przepisów ma dodatkowo np. 5 mln zł począwszy od 2018 roku z nadwyżki budżetowej i zespól na tym pracuje i to już byłby konkret a obecnie to jest bicie piany.
 
 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1008 dnia: Październik 15, 2017, 22:49:10 »
Eqinox
Formalnie wniosek o zmianę rozporządzenia poszedł do MSW w maju. Skoro do listopada będzie działał zaspół to jakieś efekty najwcześniej zobaczymy w styczniu 2018. To ile to miesięcy.

Pomijam fakt że taka zmiana rozporządzenia nie wywołuje skutków finansowych.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1009 dnia: Październik 20, 2017, 08:58:57 »
Eqinox
Formalnie wniosek o zmianę rozporządzenia poszedł do MSW w maju. Skoro do listopada będzie działał zaspół to jakieś efekty najwcześniej zobaczymy w styczniu 2018. To ile to miesięcy.
Formalnie wniosek zawiera tabelkę dodatkową zwaną załącznikiem, prawda? Z plotek wiem, że wniosek nie przejdzie zostanie wprowadzone rozwiązanie alternatywne. Aby opracować rozwiązanie zespół dostał 5 miesięcy, a to ile będzie to leżało w MSWiA nie zależy już od strażaków, ważne aby weszło.
Swoją drogą wiesz może po co są zbierane dane dowódców JRG, łącznie ze szczegółowym wykształceniem? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1010 dnia: Październik 20, 2017, 09:05:43 »
Wniosek z tego co wiem jest skopany i na 100 procent nie przejdzie natomiast tabela jako załącznik jest na niekorzyść zainteresowanych.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1011 dnia: Listopad 05, 2017, 14:18:04 »
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat załącznika. Czy panowie z Zespołu ds. stanowisk służbowych i uposażenia doszli do jakiegoś konsensusu, bo mamy listopad i cisza w tym temacie.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1012 dnia: Listopad 05, 2017, 23:10:42 »
Było już chyba kilka razy to poruszane ale powtórzę nie będzie żadnego załącznika.... Komisja pracuje nad nowym rozporządzeniem kwalifikacyjnym a nie nad załącznikiem. Jeżeli będą jakies zmiany to wraz z nowym rozporządzeniem. Jeżeli się mylę poprawcie mnie.

Online Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1013 dnia: Listopad 06, 2017, 16:53:27 »
i mają czas do 30 listopada, oby tego roku

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1014 dnia: Listopad 14, 2017, 13:37:58 »
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat załącznika. Czy panowie z Zespołu ds. stanowisk służbowych i uposażenia doszli do jakiegoś konsensusu, bo mamy listopad i cisza w tym temacie.
Dzisiaj dowiedziałem się że od stycznia wchodzi załącznik z tym że nie uzyskałem informacji jak wygląda tabela. Czy ktoś może to potwierdzić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 19:52:55 wysłana przez wujo 2010 »

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1015 dnia: Listopad 14, 2017, 22:18:07 »
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat załącznika. Czy panowie z Zespołu ds. stanowisk służbowych i uposażenia doszli do jakiegoś konsensusu, bo mamy listopad i cisza w tym temacie.
Dzisiaj dowiedziałem się że od stycznia wchodzi załącznik z tym że nie uzyskałem informacji jak wygląda tabela. Czy ktoś może to potwierdzić.
ale jak widzisz cos sie ludzie nie chca informacjami podzielić😊

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1016 dnia: Listopad 14, 2017, 22:42:30 »
ale jak widzisz cos sie ludzie nie chca informacjami podzielić😊
Albo nie mogą  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1017 dnia: Listopad 15, 2017, 12:18:28 »
to chociaż jakaś data "obwieszczenia" tego do ogólnej wiadomości? Albo potwierdzona data wejścia w życie? :fiuu:
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjnyuż
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 15, 2017, 15:22:13 »
to chociaż jakaś data "obwieszczenia" tego do ogólnej wiadomości? Albo potwierdzona data wejścia w życie? :fiuu:
Podobno 01.01 ale jest jedno ale. Czy komendy poradzą sobie w kwestii finansowej gdzie już wielu zajmuje stanowiska po a niestety pieniądze trafiły na dodatki gdzie nie powinny trafić.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 15, 2017, 19:08:45 »
Siusiek:
mówiąc brutalnie; co to obchodzi 01 który nie ma pieniędzy na podwyżki w grupach od kilku lat bo poprzednicy "za czasów PO-PSL" narobili bagna w komendach z którego trudno wyjść do dzisiaj czyli na zmiany stanowisk też nie będzie miał.
Tzw. załącznik wejdzie w życie (oby) dajmy na to od 01.01.18 ale najważniejsze jest to aby nie miał ważności roku-dwóch tylko minimum 4-5 lat (w mojej ocenie) lub do odwołania i trzeba liczyć na to że przyszłe podwyżki będą w takie składniki pensji które umożliwią przeszeregowania w grupach.
pozdrawiam     

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1020 dnia: Listopad 15, 2017, 19:25:50 »
mówiąc brutalnie; co to obchodzi 01 który nie ma pieniędzy na podwyżki w grupach od kilku lat bo poprzednicy "za czasów PO-PSL" narobili bagna w komendach z którego trudno wyjść do dzisiaj czyli na zmiany stanowisk też nie będzie miał.
Tzw. załącznik wejdzie w życie (oby) dajmy na to od 01.01.18 ale najważniejsze jest to aby nie miał ważności roku-dwóch tylko minimum 4-5 lat (w mojej ocenie) lub do odwołania i trzeba liczyć na to że przyszłe podwyżki będą w takie składniki pensji które umożliwią przeszeregowania w grupach.
pozdrawiam   
@peterek:
Z tego co słyszałem w plotkach to nie będzie żadnego dodatkowego załącznika dla KM/KP tylko zwykłe stanowiska łamane to oznacza mniej więcej tyle, że będzie ważne do czasu zmiany przez ministra.... 
W przyszłym roku i 2019 szykuje się prawdziwy exodus oficerów i aspirantów... Połowa moich starszych kolegów odchodzi w 2018 r.
Więc po tych odejściach będzie dużo wolnych stołków i pieniędzy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1021 dnia: Listopad 15, 2017, 19:48:09 »
Dlatego pisałem o tzw. załączniku.
Zakładam że strona służbowa nie dopuści do wprowadzenia propozycji ZZ "S" z przed kilku miesięcy.
Ale dla większości chłopaków zmiany o których się mówi odnośnie "liberalizacji" zajmowania stanowisk kojarzy się z załącznikiem który kilka lat temu został zniesiony. Czy to będzie łamane stanowiska ? Nie wiem - też tak jak Ty o czymś takim słyszałem. Oby efekt dla tych na dole był jak najlepszy.
pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1022 dnia: Listopad 17, 2017, 09:30:56 »
A cóż to za nowy zwyczaj wprowadzania przepisów bez rozesłania ich do konsultacji do komend?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1023 dnia: Listopad 17, 2017, 10:31:04 »
A cóż to za nowy zwyczaj wprowadzania przepisów bez rozesłania ich do konsultacji do komend?
Jeszcze prace nad projektem niezakończone więc nie ma co wysyłać....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1024 dnia: Listopad 17, 2017, 11:00:38 »
Ok, rozumiem.
Tylko znając życie potem będzie tak, że pismo przyjdzie o 9:00 a do 15:30 czas na wnoszenie uwag