Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 912807 razy)

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1000 dnia: Październik 09, 2017, 17:41:19 »
Czemu dopiero powyżej 10-tej? Po co się ograniczać. Zróbmy powoływanie na wszystkie powyżej 1-szej, albo na wszystkie - nie rozdrabniajmy się. Wtedy będzie można odwołać wszystkich, którzy myślą inaczej i są niewygodni.
Nie wierz we wszystko co piszą na forum szczególnie to jest bzdura gdyż nie rozporządzenie określa stanowiska powołane oraz tryb powoływania a ustawa o PSP a nad tym na pewno zespół nie pracuje.
W którym miejscu pisałem że zmiana ma być w rozporządzeniu? Nie ważne - rozumiem że masz sprawdzoną wiedzę że takie prace nie są prowadzone (nie przez ten sam zespół, tylko ogólnie że takich prac nie ma)?

Mam pytanie do zorientowanych - czy to prawda że obok szykowanych zmian w rozporządzeniu kwalifikacyjnym prowadzone są również prace:
- mające na celu zmianę (obniżenie) grup zaszeregowania w KW i KP/KM, tak żeby "opłacało" się przechodzić do KG,
Z całym szacunkiem ale grupy w KG są bardzo wysokie. Połowa jest zaszeregowana do grupy 13 i wyższych, naczelnik w KG jest na grupie komendanta powiatowego tak samo główny specjalista czy radca prawny. Jest sporo grup 16 czyli komendanci miejscy w II kategorii.

To popatrz na grupy specjalistów/st. specjalistów i podobnych. Wymieniłeś grupy bardzo nieliczne etatowo. Na najliczniejszych etatach nie ma istotnej różnicy - zwykle 1 grupa w odniesieniu do KW.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1001 dnia: Październik 09, 2017, 18:33:42 »
To popatrz na grupy specjalistów/st. specjalistów i podobnych. Wymieniłeś grupy bardzo nieliczne etatowo. Na najliczniejszych etatach nie ma istotnej różnicy - zwykle 1 grupa w odniesieniu do KW.
Weź przestań z takimi argumentami w średniej wielkości powiatówce jest 60-70 etatów i jedna grupa 13,14,15 czyli jakieś 5% etatów ma tzw. wysoką grupę. W KG jest około 30%-40% Przyjrzyj się jest 12 biur czyli 12 dyrektorów na 17 grupie i 12 zastępców na grupie 16, jest 34 wydziały - czyli 34 etaty naczelników na 15 grupie i 34 zastępców naczelnika  na grupie 13. To masz na szybko policzone bez liczby doradców i głównych specjalistów oraz radców prawnych i kierowników sekcji.   
W którym miejscu pisałem że zmiana ma być w rozporządzeniu? Nie ważne - rozumiem że masz sprawdzoną wiedzę że takie prace nie są prowadzone (nie przez ten sam zespół, tylko ogólnie że takich prac nie ma)?
Wątek w którym piszesz jest o tzw. przepisie kwalffikacyjnym czyli o rozporządzeniu. Wprowadzenie  zmian o których piszesz były by przysłowiowym mieczem Damoklesa dla całej PSP. Na szczęście jest tak samo prawdziwe jak wersja o nowym stopniu generalskim i o marszałku pożarnictwa.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2017, 18:40:36 wysłana przez Eqinox »

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #1002 dnia: Październik 09, 2017, 19:20:34 »
Rozporządzenie "kwalifikacyjne" (w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP) nie mówi też o grupach uposażenia. Określa wymagania dla poszczególnych stanowisk. Grupy są w rozporządzeniu w sprawie uposażenia strażaków PSP.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1003 dnia: Październik 09, 2017, 19:21:39 »
Rozporządzenie "kwalifikacyjne" (w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP) nie mówi też o grupach uposażenia. Określa wymagania dla poszczególnych stanowisk. Grupy są w rozporządzeniu w sprawie uposażenia strażaków PSP.
Zespół o którym mowa pracuje nad oboma rozporządzeniami.

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1004 dnia: Październik 09, 2017, 22:14:32 »
Weź przestań z takimi argumentami w średniej wielkości powiatówce jest 60-70 etatów i jedna grupa 13,14,15 czyli jakieś 5% etatów ma tzw. wysoką grupę. W KG jest około 30%-40% Przyjrzyj się jest 12 biur czyli 12 dyrektorów na 17 grupie i 12 zastępców na grupie 16, jest 34 wydziały - czyli 34 etaty naczelników na 15 grupie i 34 zastępców naczelnika  na grupie 13. To masz na szybko policzone bez liczby doradców i głównych specjalistów oraz radców prawnych i kierowników sekcji.   

Nie chodzi o to ile stanowisk jest w jakiej komendzie tylko o to, że ludzie z np. 13 w KW nie chcą przechodzić do KG na 14-15 itp., bo to tylko 1-2 grupy, a jak wiadomo zbyt dużych różnic w kasie to nie daje, tym bardziej że dodatki w KG do najwyższych nie należą, a warunki pracy specyficzne. Jak zrobi się znaczne różnice pomiędzy grupami to podobno liczą na większe zainteresowanie.
Zaznaczę że nie jest to stwierdzenie (jak to raczyłeś odebrać i odpowiednio skomentować), a pytanie zadane w pierwszym moim poście.

Offline radca

• Strażak Sam
« Odpowiedź #1005 dnia: Październik 15, 2017, 08:42:17 »
Jedno mnie zastanawia (poza zmianą podpisu Eqinoxa :rofl:) skoro projekt zmiany rozporządzenia kwalifikacyjnego w zakresie rozwiązań z załącznika nr 6 Solidaność przedłożyła wiosną, to nad czym tak długo pracuje zespół. 8 miesięcy analizy jednej tabelki???

Offline qba90

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1006 dnia: Październik 15, 2017, 10:01:53 »
Przywrócenie stanowisk dowódczych na zmianach dla aspirantów z wyższym - okej, ale dla inżynierów i dodatkowo dla licencjatów z kierunkami przydatnymi w służbie (tak, określić w końcu te grupę).

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1007 dnia: Październik 15, 2017, 12:23:02 »
Jedno mnie zastanawia (poza zmianą podpisu Eqinoxa :rofl:) skoro projekt zmiany rozporządzenia kwalifikacyjnego w zakresie rozwiązań z załącznika nr 6 Solidaność przedłożyła wiosną, to nad czym tak długo pracuje zespół. 8 miesięcy analizy jednej tabelki???
Miał być inny podpis ale tak mi humor w połowie września poprawiła jedna wypowiedź, że musiałem to napisać :) Chociaż zanosi się, że będę musiał podpis znowu zmienić tylko muszę uzyskać zgodę na publikację rewelacyjnego porównania do dwóch szczurów bohaterów kreskówki... Normalnie spadłem z krzesła obrotowego ze śmiechu...
Ale wracając do meritum, czytałeś decyzję  powołującą zespół? Tam są dwa rozporządzenia nad którymi pracują... Poza tym mają określony czas w decyzji do 30 listopada 2017 r. więc efekt pracy poznamy zapewne po tej dacie. Z tego co słyszałem w formie plotek nie planuje się powrotu załącznika nr 6 a rozwiązanie alternatywne tzw. stanowiska łamane, dlatego prace trwają. Zespół powołano pod koniec czerwca więc jak ci wyszło 8 miesięcy?

Offline czarny888

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1008 dnia: Październik 15, 2017, 17:07:06 »
Ktoś mądry powiedział jak nie chce podejmować decyzji to powołuje zespół.  Zespół będzie pracował i będą różne stanowiska, dyskusja itd . Ja wrócę do merentium sprawy a mianowicie skąd będą środki  na zmianę stanowisk i uposażenia ( skutki ewentualnie wprowadzenia nowych uregulowań ). Środki na podwyżki w Ustawie Modernizacyjnej zostały już w jakiś sposób wyliczone i zaplanowane. Aby coś było więcej Kierownictwo musi mieć wizję zmianę i kasę oraz pozwolenie: Główny od swojego Ministra , a ten od Ministra od kasy . A tak mamy obecnie mieszanie w worki od prawej strony w lewą lub odwrotnie. Przecież chodzi ,żeby jednym dać to drugim trzeba zabrać , kasy nie przybędzie , bo nikt nie mówi np. że ta ten cel ,że by dodatkowo zmotywować do lepszej pracy , szkoły ,  itp. straż na zmiany przedmiotowych przepisów ma dodatkowo np. 5 mln zł począwszy od 2018 roku z nadwyżki budżetowej i zespól na tym pracuje i to już byłby konkret a obecnie to jest bicie piany.

Offline radca

• Strażak Sam
« Odpowiedź #1009 dnia: Październik 15, 2017, 22:49:10 »
Eqinox
Formalnie wniosek o zmianę rozporządzenia poszedł do MSW w maju. Skoro do listopada będzie działał zaspół to jakieś efekty najwcześniej zobaczymy w styczniu 2018. To ile to miesięcy.

Pomijam fakt że taka zmiana rozporządzenia nie wywołuje skutków finansowych.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1010 dnia: Październik 20, 2017, 08:58:57 »
Eqinox
Formalnie wniosek o zmianę rozporządzenia poszedł do MSW w maju. Skoro do listopada będzie działał zaspół to jakieś efekty najwcześniej zobaczymy w styczniu 2018. To ile to miesięcy.
Formalnie wniosek zawiera tabelkę dodatkową zwaną załącznikiem, prawda? Z plotek wiem, że wniosek nie przejdzie zostanie wprowadzone rozwiązanie alternatywne. Aby opracować rozwiązanie zespół dostał 5 miesięcy, a to ile będzie to leżało w MSWiA nie zależy już od strażaków, ważne aby weszło.
Swoją drogą wiesz może po co są zbierane dane dowódców JRG, łącznie ze szczegółowym wykształceniem? 

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #1011 dnia: Październik 20, 2017, 09:05:43 »
Wniosek z tego co wiem jest skopany i na 100 procent nie przejdzie natomiast tabela jako załącznik jest na niekorzyść zainteresowanych.

Offline coala

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1012 dnia: Listopad 05, 2017, 14:18:04 »
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat załącznika. Czy panowie z Zespołu ds. stanowisk służbowych i uposażenia doszli do jakiegoś konsensusu, bo mamy listopad i cisza w tym temacie.

Offline Bąbel

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1013 dnia: Listopad 05, 2017, 23:10:42 »
Było już chyba kilka razy to poruszane ale powtórzę nie będzie żadnego załącznika.... Komisja pracuje nad nowym rozporządzeniem kwalifikacyjnym a nie nad załącznikiem. Jeżeli będą jakies zmiany to wraz z nowym rozporządzeniem. Jeżeli się mylę poprawcie mnie.

Offline Tomala7777

• Strażak Sam
« Odpowiedź #1014 dnia: Listopad 06, 2017, 16:53:27 »
i mają czas do 30 listopada, oby tego roku

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #1015 dnia: Listopad 14, 2017, 13:37:58 »
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat załącznika. Czy panowie z Zespołu ds. stanowisk służbowych i uposażenia doszli do jakiegoś konsensusu, bo mamy listopad i cisza w tym temacie.
Dzisiaj dowiedziałem się że od stycznia wchodzi załącznik z tym że nie uzyskałem informacji jak wygląda tabela. Czy ktoś może to potwierdzić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 19:52:55 wysłana przez wujo 2010 »

Offline aspirant7

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1016 dnia: Listopad 14, 2017, 22:18:07 »
Dzisiaj dowiedziałem się że od stycznia wchodzi załącznik z tym że nie uzyskałem informacji jak wygląda tabela. Czy ktoś może to potwierdzić.
ale jak widzisz cos sie ludzie nie chca informacjami podzielić😊

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1017 dnia: Listopad 14, 2017, 22:42:30 »
ale jak widzisz cos sie ludzie nie chca informacjami podzielić😊
Albo nie mogą  :wacko:

Offline lukasz1916

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 15, 2017, 12:18:28 »
to chociaż jakaś data "obwieszczenia" tego do ogólnej wiadomości? Albo potwierdzona data wejścia w życie? :fiuu:
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline SIUSIEK

• VIP
Odp: Przepis kwalifikacyjnyuż
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 15, 2017, 15:22:13 »
to chociaż jakaś data "obwieszczenia" tego do ogólnej wiadomości? Albo potwierdzona data wejścia w życie? :fiuu:
Podobno 01.01 ale jest jedno ale. Czy komendy poradzą sobie w kwestii finansowej gdzie już wielu zajmuje stanowiska po a niestety pieniądze trafiły na dodatki gdzie nie powinny trafić.