Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456326 razy)

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #975 dnia: Październik 01, 2017, 20:45:13 »
Dążymy, szukamy, pracujemy w zespołach ws nowego Rozporządzenia i powrotu załącznika 6, a znam kilka przypadków osób których wnioski na mianowanie na 11 w JRG nie przechodzą pomimo stopnia oficerskiego i skonczonego SPF 😮 może ktoś mi to wytłumaczy na czele z Eqinoxem jak ma być dobrze jak nie potrafimy racjonalnie zarządzać kadrą już teraz.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #976 dnia: Październik 01, 2017, 20:56:16 »
Cytuj
I można być świetnym strażakiem, i nie pójść na ASP. Bo musi iść ktoś ze związków, można być świetnym dowódca i przez lata tylko dowódca zastępu bo trzeba pchać kogoś ze związków..
Mam tylko jedno pytanie, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu.  Kto zabrania dobrym i zaangażowanym strażakom należeć do związków ?  :rofl:

Odpowiedź jest w tym samym poście co go zacytowałeś. A poza tym w moim mniemaniu stwierdzenie w statucie "..praw i interesów członków związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych..." nie jest łamaniem roty ślubowania w niektórych przypadkach? Bo będąc dowódcą jednostki to dbasz o dobrobyt swoich podwładnych, ale wyjątkowo o dobrobyt tych co są w zz? Czy wtedy jesteś zwolniony z przestrzegania statutu związku? :fiuu:
A tak zupełnie serio to skoro mam przeznaczyć jakieś pieniądze na zz to powiedz mi czemu mam należec do związków?! Jeżeli jedynym powodem jest awans w stanowisku to ja jestem osobą honorową i 30 czy tam 40zł miesięcznie płacił nie będę żeby kogoś w kolejce do stanowiska przeskoczyć. Poruszyłem wyżej temat, że w ważnych tematach praca zz ogranicza się do wysłania jednego pisma raz na kilka lat. Madmax29 pokaż mi te wielkie honorowe związki działające na korzyść PSP..
Jako piękne podsumowanie podrzucam post użytkownika o nazwie Oliwier:
Związkowcy tylko patrzą komu by tu jeszcze dokopać i jak dorwać się do koryta. Już dawno zapomnieliście po co są związki.
Praktycznie każdy temat wrzucony na forum kończy się obrzucaniem błotem i udowadnianiem kto jest mądrzejszy albo kto bardziej głupi.

A gdzie są związki w naprawdę poważnych sprawach dla całej służby?
1. Ubrania specjalne - cisza
2. Plamy oleju na drogach - cisza
3. Błonkoskrzydłe - cisza
4. Niskie stany osobowe na PB - cisza
5. Jednoosobowe obsady SK - cisza
6. Nadprodukcja oficerów - cisza
7. Najniższe wynagrodzenia ze wszystkich służb - cisza
8. Komendanci żebrzący o pieniądze w prywatnych firmach - cisza
9. System szkolenia - cisza
10. Dyżury domowe - cisza
11. Zakupy badziewnego sprzętu (np. amfibie, Bumary) - cisza

Załatwcie te i im podobne sprawy a nie tylko wieczne awantury o koryto dla swoich członków i wyzwiska.
I pamiętajcie że w tej formacji służą też ludzie, którzy nie chcą być członkami ZZ ale tez chcą dzieciom dąć godnie jeść.
"S" "(...) prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #977 dnia: Październik 02, 2017, 11:34:47 »
Przywrócenie przepisu kwalifikacyjnego jest dobrym rozwiązaniem - strażacy (szczególnie na podziale bojowym) oczekują zmian. Dodatkowe możliwości awansu dla podoficerów i aspirantów są jak najbardziej słuszne. Rozmawiamy o komendach, w których występują braki kadrowe - ale pamiętajmy również o komendach w których jest przesycenie kadrą aspirancką i oficerską. W tym miejscu może pojawić się problem - dlaczego oficer (pomijając jego wykształcenie) z mniejszym stażem służby zostaje mianowany na stanowisko d-cy zmiany, a nie aspirant z większym stażem służby. Ta sama sytuacja może być w odwrotną stronę, albo z mianowaniem podoficera na stanowisko dowódcy zastępu, a nie aspiranta. Ogromna odpowiedzialność za takie sytuacje będzie spoczywać na komendancie (oraz po części na D-cach JRG). Zasadnym byłoby, już na poziomie rozporządzenia, określenie, który z tych strażaków jest bardziej predysponowany pod względem stażu oraz kwalifikacji (wykształcenia) do zajęcia danego stanowiska. Jak wiadomo z życia - w sytuacji kiedy komendant będzie miał prawo wyboru, zawsze znajdzie się ktoś pokrzywdzony. Warta uwagi może być propozycja wprowadzenia zapisu mówiącego o zajmowaniu stanowiska w "swoim korpusie". Co o tym sądzicie?

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #978 dnia: Październik 02, 2017, 12:10:39 »
Jak można nie wyliczyć do stażu służby szkoły aspirantów funkcjonariuszowi, który na szkole jako kadet zrobił 200 wyjazdów w półtorej roku. Na powiatówce znajdą się i tacy co z trudem maja 60 w dwa lata, bo tak było na mojej pierwszej jrg po szkole. Dlaczego wobec tego strażystom wliczć byśmy mieli czas stażu a kadetom i podchorążym nie? Ja jak przyszedłem do swojej pierwszej jrg to jeździłem mniej niz na szkole i praktykach gdzie zawsze wybierałem najbardziej wyjazdowe jrg. A teraz jakiś pajac będzie mi mówił, że to się nie liczyło? Idiotyzm.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #979 dnia: Październik 02, 2017, 13:46:39 »
Mam tylko jedno pytanie, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu.  Kto zabrania dobrym i zaangażowanym strażakom należeć do związków ?  :rofl:
Może przyzwoitość? ;)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #980 dnia: Październik 02, 2017, 14:31:22 »
" dlaczego oficer (pomijając jego wykształcenie) z mniejszym stażem służby zostaje mianowany na stanowisko d-cy zmiany, a nie aspirant z większym stażem służby." Nostra a to dlatego, że głupio wygląda jak aspirant rządzi oficerem lub podoficer aspirantem i na h.j tym osobom było kończyć odpowiedni szkoły.- Tu Nostra właśnie jest jeden z idiotyzmów w PSP, który ma miejsce, czyli pomiata Tobą ktoś niższy nie tylko stopniem ale i korpusem. Ja np. ( wówczas w stopniu st.kpt.) byłem w takiej sytuacji gdy na kontrole przyjechał mł. asp. i miał szczęście, że mnie nie wyprowadził do końca z równowagi. Smiesznie też wygladało jak byłem już mł. bryg. i do pozaru przyjechała księgowa (podoficer) i przejeła dowodzenie, albo na innej zmianie dłuższy czas dowodził podoficer (gamoń z 25 letnim stażem- za cholerę nie chciał iść na emę) i przewijali się u niego oficerowie, aspiranci (jak się nie mylę to około 5). Poza tym przez 20 lat moim 11, 12 oraz 02 byli aspiranci- tylko jeden z nich coś sobą reprezentował.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #981 dnia: Październik 02, 2017, 14:43:39 »
" dlaczego oficer (pomijając jego wykształcenie) z mniejszym stażem służby zostaje mianowany na stanowisko d-cy zmiany, a nie aspirant z większym stażem służby." Nostra a to dlatego, że głupio wygląda jak aspirant rządzi oficerem lub podoficer aspirantem i na h.j tym osobom było kończyć odpowiedni szkoły.- Tu Nostra właśnie jest jeden z idiotyzmów w PSP, który ma miejsce, czyli pomiata Tobą ktoś niższy nie tylko stopniem ale i korpusem. Ja np. ( wówczas w stopniu st.kpt.) byłem w takiej sytuacji gdy na kontrole przyjechał mł. asp. i miał szczęście, że mnie nie wyprowadził do końca z równowagi. Smiesznie też wygladało jak byłem już mł. bryg. i do pozaru przyjechała księgowa (podoficer) i przejeła dowodzenie, albo na innej zmianie dłuższy czas dowodził podoficer (gamoń z 25 letnim stażem- za cholerę nie chciał iść na emę) i przewijali się u niego oficerowie, aspiranci (jak się nie mylę to około 5). Poza tym przez 20 lat moim 11, 12 oraz 02 byli aspiranci- tylko jeden z nich coś sobą reprezentował.
Dlatego sądzę, że w przepisie powinien znaleźć się zapis, mówiący o  pierszeństwu w awansie dla osób z wyższego korpusu (wykształcenia). Nie rodziło by to takich patologii jak opisałeś. A o przejęciu kierowania nie będę się nawet wypowiadał - podałeś sztandarowy przykład księgowej - oficera operacyjnego, który przejął kierowanie.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #982 dnia: Październik 02, 2017, 15:51:26 »
 :tuba: A ja nadal twierdzę że samo wprowadzenie załącznika a raczej jego przywrócenie nic nie da. Tylko gruntowna, może rewolucyjna zmiana szkolnictwa PSP - całego, może rozwiązać problem. Dorabianie kolejnych aktów do dziur nie wnosi długofalowych, jasnych, przejrzystych zasad awansu ale i rozwoju strażaków. Po 25 latach PSP nie dorobiliśmy się klarownych zasad rozwoju i awansu. Co kilka lat zmiana i zmiana i jak nie ma się "wujka" to można się co najwyżej flustracji dorobić i na turnusy rehabilitacyjne zapisywać co sezon ;-). :straz:

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #983 dnia: Październik 02, 2017, 16:35:25 »
@strazaczek76- problem polega na tym, że strażackiemu betonowi oraz związkom zawodowym nie zależy na takiej reformie. Ktoś straci wpływy, utraci kierownicze stanowisko, jakaś szkoła musiałaby być zlikwidowana, związki nie będą miały możliwości posyłania do szkół "swoich ludzi". Za dużo do stracenia :) Szkoda tylko, że na takiej bizantyjskiej postawie tracą strażacy, którzy w porównaniu z funkcjonariuszami innych służb mundurowych nie mają jasno określonej ścieżki awansu i rozwoju zawodowego, a ilość patologicznych, nielogicznych i niezrozumiałych przepisów lokuje PSP raczej wśród azjatyckich i afrykańskich straży pożarnych, a nie nowoczesnych europejskich formacji ratowniczych. 

 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 17:02:11 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #984 dnia: Październik 02, 2017, 20:49:25 »
@ rafał.bula
Cytuj
Może przyzwoitość? ;)
Przy następnej okazji powiesz czego mi brakuje, zaangażowania czy honoru  :rofl:

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #985 dnia: Październik 03, 2017, 11:49:49 »
Obiło mi się gdzieś że nowy załącznik ma być gotowy do 30 października. Może to ktoś potwierdzic?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #986 dnia: Październik 03, 2017, 11:51:45 »
Zgadzam się w pełni z Pułkownikiem i strazaczkiem. Dodam tylko, że winę za bałagan od 25 lat ponoszą politycy, którzy swoje macki wcisnęli do Straży oraz strażacy którzy tę politykę zaczeli uprawiać widząc, że w taki sposób najkrótszą i najłatwiejszą drogą osiągnął karierę.
Ja nie mam wiedzy i nie znam przypadków aby ktoś przed rokiem 90 ze strażaka w ciągu 10 lat został KW.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #987 dnia: Październik 03, 2017, 12:13:25 »
Coś tam ględzą, że do 30 października ma wrócić ten stary i ma on działać do czasu ustanowienia nowego. Przynajmniej u mnie takie gadanie ZZ woj. Zespół dopiero wtedy zapozna się z konkretnymi danymi i zacznie działać. Na chwilę obecną mają dane od Wróżbity Macieja. No ale że ten załącznik to priorytet działań a działać trzeba to coś zrobić wypada. Później będą pół roku nad jedyną tabelką siedzieli i wyjdą z sukcesem do ludzi.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #988 dnia: Październik 03, 2017, 13:14:08 »
Coś tam ględzą, że do 30 października ma wrócić ten stary i ma on działać do czasu ustanowienia nowego. Przynajmniej u mnie takie gadanie ZZ woj. Zespół dopiero wtedy zapozna się z konkretnymi danymi i zacznie działać. Na chwilę obecną mają dane od Wróżbity Macieja. No ale że ten załącznik to priorytet działań a działać trzeba to coś zrobić wypada. Później będą pół roku nad jedyną tabelką siedzieli i wyjdą z sukcesem do ludzi.
z tego co wiem to bowe ma obowiazywac dopjero od 2019 takze calkiem mozliwe ze chca cos robic e tym kierunku

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #989 dnia: Październik 03, 2017, 17:30:48 »
Pieprzcie od rzeczy dalej...
Cytuj
Pan st.bryg. Krzysztof Hejduk poinformował iż, nadzór nad zespołem ds. zmian rozporządzenia kwalifikacyjnego sprawuje Pan st.bryg. Tadeusz Jopek Z-ca Komendanta Głównego PSP. Zespół ma wypracować konkretne rozwiązania do 30 listopada 2017 roku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #990 dnia: Październik 03, 2017, 18:15:12 »
Dobra to datę masz konkretną. A dane? Żeby nie pieprzyć. Juz czekam i czekam na tą ilość funkcjonariuszy, a dokładnie osób pełniących obowiązki dowódcy zmiany, którzy nie mają etatu. Mam nadzieję, że z uczciwością pominiesz takie osoby jak w jednej z JRG z mojego miasta, gdzie aspirant pełni obowiązki dowódcy zmiany pomimo kadry oficerskiej na innych JRG. W oczekiwaniu na ten własnie załącznik :) Pozdrawiam i czekam na konkrety.

P.S. aspirant ma 12 lat służby i jest dowódcą zastępu a na innych JRG są oficerowie, ktorzy mają 15 lat służby, są dowódcami sekcji.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2017, 18:35:42 wysłana przez ŻARTS »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #991 dnia: Październik 03, 2017, 18:41:06 »
Danych za kraj nie mam za województwo Ci podałem, że załącznikiem może być objęte prawie 400 osób. 
Mam nadzieję, że z uczciwością pominiesz takie osoby jak w jednej z JRG z mojego miasta, gdzie aspirant pełni obowiązki dowódcy zmiany pomimo kadry oficerskiej na innych JRG.
Rodzą się podstawowe trzy pytania 1) czy aspirant jest taki mocny zawodnik 2) czy oficerowie takie "pupy" 3) czy nie jest to jednostka specjalistyczna (lub tam gdzie są oficerowie nie są specjalistyczne)... Bo jeśli na 3 pytanie odpowiesz twierdząco to masz naprawdę rozsądnego 01 :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #992 dnia: Październik 03, 2017, 19:06:51 »
Danych za kraj nie mam za województwo Ci podałem, że załącznikiem może być objęte prawie 400 osób. 
Mam nadzieję, że z uczciwością pominiesz takie osoby jak w jednej z JRG z mojego miasta, gdzie aspirant pełni obowiązki dowódcy zmiany pomimo kadry oficerskiej na innych JRG.
Rodzą się podstawowe trzy pytania 1) czy aspirant jest taki mocny zawodnik 2) czy oficerowie takie "pupy" 3) czy nie jest to jednostka specjalistyczna (lub tam gdzie są oficerowie nie są specjalistyczne)... Bo jeśli na 3 pytanie odpowiesz twierdząco to masz naprawdę rozsądnego 01 :)
Kolego nic nie wiesz o tym co rodzi się w głowach zespołu a tymbardziej że nie ma żadnych przecieków..Uwierz bo nawet zastępcy głównego nie chcą podjąć rozmowy w temacie poza kuluarum spotkań związkowych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #993 dnia: Październik 03, 2017, 19:11:16 »
Kolego nic nie wiesz o tym co rodzi się w głowach zespołu a tym bardziej że nie ma żadnych przecieków..Uwierz bo nawet zastępcy głównego nie chcą podjąć rozmowy w temacie poza kuluarum spotkań związkowych.
I tą wersję przyjmij jako prawdziwą, bo ja pisałem już raz czy dwa razy, że na razie są tylko plotki w tym temacie. A słowa @aspirant7 są bardzo podobne do tych które ja słyszałem ale tak naprawdę przypominają wszystkie plotki załącznik nr 6
w brzmieniu z 2009 r. Aby nie być gołosłownym cytat z kilku stron wcześniej:
Jeżeli to wejdzie w formie o której piszesz to Panowie czapki z głów przed zespołem pracującym nad przepisem kwalifikacyjnym. Słyszałem bardzo podobną wersję tak więc jest duże prawdopodobieństwo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #994 dnia: Październik 03, 2017, 19:20:03 »
 :stop: Me pytanie brzmi? jak awansować? Na starszego operatora sprzętu trzeba mieć 10 lat służby - 6 grupa. Na starego dowódcę zastępu dla podoficera trza było 8 lat - 7 grupa. Na starszego operatora sprzętu specjalnego - bodajże 6- 7 lat służby - 7 grupa dla podoficera.
To co teraz zabiorą 6 grupę??
Jak ktoś zajmuje 6?
6 wydzielona z 5 została a 7 jest zajęta. Przeniesienie jej wyżej to kolejne pieniądze i opór materii gwarantowany?? :stop:
Dla mnie jak wprowadzą już to niektóre uwolnią stanowiska - nie w całości przywrócą załącznik 6.
więc kolejne lepienie dziur w dziurawym systemie szkolnictwa. Nowy przejrzysty dywanik może poprawić sytuację. - wiem powtarzam się no cóż ....
pozdrowienia... :straz: na służbie.... 

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #995 dnia: Październik 03, 2017, 20:32:18 »
odp 1) Nie przypominam sobie by czymś się wychylił dla służby.
odp 2) Kolesie co mają serce w podziale. Pracują na jabardziej wyjazdowej jednostce miasta (ok 1600 własnych).
odp 3) Oficerowie są na jednostce specjalistycznej z tym, że to specjalizacja wodno-nurkowa w której oni nie są. Aspirant jest na jednostce bez specjalizacji.

JRG aspiranta ma 450 wyjazdów swoich. Jakoś ciężko uwierzyć, że oficerowie by sobie nie poradzili.

To rozsądne jak rozumiem. I flachę mam postawić komendantowi?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #996 dnia: Październik 09, 2017, 00:36:49 »
Mam pytanie do zorientowanych - czy to prawda że obok szykowanych zmian w rozporządzeniu kwalifikacyjnym prowadzone są również prace:
- mające na celu zmianę (obniżenie) grup zaszeregowania w KW i KP/KM, tak żeby "opłacało" się przechodzić do KG,
- mające wprowadzić powoływanie na wszystkie stanowiska powyżej 10 grupy?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #997 dnia: Październik 09, 2017, 11:24:35 »
- mające wprowadzić powoływanie na wszystkie stanowiska powyżej 10 grupy?
Czemu dopiero powyżej 10-tej? Po co się ograniczać. Zróbmy powoływanie na wszystkie powyżej 1-szej, albo na wszystkie - nie rozdrabniajmy się. Wtedy będzie można odwołać wszystkich, którzy myślą inaczej i są niewygodni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #998 dnia: Październik 09, 2017, 17:01:57 »
Czemu dopiero powyżej 10-tej? Po co się ograniczać. Zróbmy powoływanie na wszystkie powyżej 1-szej, albo na wszystkie - nie rozdrabniajmy się. Wtedy będzie można odwołać wszystkich, którzy myślą inaczej i są niewygodni.
Nie wierz we wszystko co piszą na forum szczególnie to jest bzdura gdyż nie rozporządzenie określa stanowiska powołane oraz tryb powoływania a ustawa o PSP a nad tym na pewno zespół nie pracuje.
Mam pytanie do zorientowanych - czy to prawda że obok szykowanych zmian w rozporządzeniu kwalifikacyjnym prowadzone są również prace:
- mające na celu zmianę (obniżenie) grup zaszeregowania w KW i KP/KM, tak żeby "opłacało" się przechodzić do KG,
Z całym szacunkiem ale grupy w KG są bardzo wysokie. Połowa jest zaszeregowana do grupy 13 i wyższych, naczelnik w KG jest na grupie komendanta powiatowego tak samo główny specjalista czy radca prawny. Jest sporo grup 16 czyli komendanci miejscy w II kategorii.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #999 dnia: Październik 09, 2017, 17:41:19 »
Czemu dopiero powyżej 10-tej? Po co się ograniczać. Zróbmy powoływanie na wszystkie powyżej 1-szej, albo na wszystkie - nie rozdrabniajmy się. Wtedy będzie można odwołać wszystkich, którzy myślą inaczej i są niewygodni.
Nie wierz we wszystko co piszą na forum szczególnie to jest bzdura gdyż nie rozporządzenie określa stanowiska powołane oraz tryb powoływania a ustawa o PSP a nad tym na pewno zespół nie pracuje.
W którym miejscu pisałem że zmiana ma być w rozporządzeniu? Nie ważne - rozumiem że masz sprawdzoną wiedzę że takie prace nie są prowadzone (nie przez ten sam zespół, tylko ogólnie że takich prac nie ma)?

Mam pytanie do zorientowanych - czy to prawda że obok szykowanych zmian w rozporządzeniu kwalifikacyjnym prowadzone są również prace:
- mające na celu zmianę (obniżenie) grup zaszeregowania w KW i KP/KM, tak żeby "opłacało" się przechodzić do KG,
Z całym szacunkiem ale grupy w KG są bardzo wysokie. Połowa jest zaszeregowana do grupy 13 i wyższych, naczelnik w KG jest na grupie komendanta powiatowego tak samo główny specjalista czy radca prawny. Jest sporo grup 16 czyli komendanci miejscy w II kategorii.

To popatrz na grupy specjalistów/st. specjalistów i podobnych. Wymieniłeś grupy bardzo nieliczne etatowo. Na najliczniejszych etatach nie ma istotnej różnicy - zwykle 1 grupa w odniesieniu do KW.