Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455011 razy)

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #950 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:17:40 »
Panie komendancie brakuje nam sprzętu i kadry żeby utrzymać poziom C w specjalizacji. Odp. "A w specjalizacji na poziomie B będzie się zgadzać? Jeżeli tak to zrobimy poziom "B"". Takie są teraz reformy. Jak jeszcze bylem na studiach to na roku miałem kilku 45latkow, wiec kwesta chęci. I błagam Ty mnie na ziemie nie sprowadzaj bo tu niby wolność wypowiedzi jest.

Skoro problem dotyka czesci kraju to czemu to zacofanie ma dotyczyc calego terytorium a nie tam gdzie jest potrzeba ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #951 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:21:37 »
Nie realne jest wysłanie kilku tysięcy strażaków na raz do szkół aby zapełnić braki. Nie da się fizycznie tego zrobić w ciągu 20 lat. Jedyne rozwiązanie to liberalizacja przepisów i to się teraz prawdopodobnie wydarzy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #952 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:23:27 »
Ale dlaczego nie moze byc to droga odstepstwa? Wniosek KP do KW w przypadku brakow kadrowych?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #953 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:29:26 »
Ale dlaczego nie moze byc to droga odstepstwa? Wniosek KP do KW w przypadku brakow kadrowych?
Bo to głupie. Stanowiska nie obsadzone na PB i SK idą w tysiące (oficerskie i aspiranckie). Tysiące nowych pism, tysiące nowych etatów biurowych itd. itp. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #954 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:46:46 »
Chyba Ciebie popieprzylo z ta biurokracja. To teraz trzeba pisać do głównego nawet na stanowisko dowódcy JRG a ty masz z czymś takim problem. Jakby sobie ktoś w PSP rękawy wyrywał. Np Ty. Niby w pracy a non stop na forum.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #955 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:50:03 »
Chyba Ciebie popieprzylo z ta biurokracja. To teraz trzeba pisać do głównego nawet na stanowisko dowódcy JRG a ty masz z czymś takim problem. Jakby sobie ktoś w PSP rękawy wyrywał. Np Ty. Niby w pracy a non stop na forum.
500 JRG jest. ile się zmieniło dowódców? 50-100? Chłopie to nie ta skala. mówimy o wielkościach 100 razy większych.
Ja w pracy? Nie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #956 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:56:57 »
To jaka skala. Podaj konkretne dane. Ile jest takich osób w Polsce? Tylko nie mów że około. Bo siadając do takiej reformy chyba wiecie to dokładnie? Oooo coś czuję, że nie wiesz. Bo jakbyś wiedział to już dawno byś o tym trombił. Raz wypowiadasz się, że jest za dużo oficerów. Teraz trzymasz że jest za malo kadry. Dla mnie to chwijesz się na wietrze w zależności w którym miejscu palec trzymiesz. W pracy nie jesteś bo w służbie.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #957 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:58:47 »
Potrzebna jest gruntowna zmiana całego szkolnictwa w PSP.!!! Bo takie lepienie dziur trwa od kilku lat i co mamy ?? U jednych nadwyżka oficerów u drugich nadwyżka aspirantów a u innych podoficerowie zapitalają bez 7 grup bo i o aspirantkę ciężko i oficerka marzenie.  Zmiana co parę lat zasad awansów to jakieś nieporozumienie. Tu musi być rozwiązanie systemowe. Ktoś niedawno mi powiedział... "za twój niski stopień przy tylu latach służby powinien wstydzić się Twój przełożony"... Więc tak naprawdę kto ponosić  powinien odpowiedzialność za bałagan?? Nasi przełożeni w kolejności dowódca JRG, KM/P, KW. Rolą KG być powinno tylko rozliczenie za politykę kadrową.  Ale trza mieć pomysł i logiczne drogi awansu, (nie powinno być skrótów), jakieś minimalne staże, konkursy, egzaminy. Cokolwiek.
Teraz sami widzicie: niby się nie da - a inni awansują, chcesz - nie możesz, jak możesz to niema dobrej woli, jak masz punkty do szkoły to na liście cię nie ma, jak cię skierują to zaginą dokumenty, zdasz egzamin to miejsc nie ma, ukończysz szkołę okaże się że nieprzydatna bo na liście nie ma itd itd....
W kilkunastoletniej służbie widzę im dłużej służę tym większy bałagan. Przywrócenie tylko przepisu kwalifikacyjnego nie rozwiąże problemu nurtującego PSP - szkolnictwa. Tylko gruntowna zmiana(przejrzyste reguły), [może ograniczenie dziennego szkolnictwa na rzecz już służących, może egzaminy, konkursy, a może zmiana profilu SGSP na SGSR (na wielokierunkową  ratowniczą) i tylko dla funkcjonariuszy bez cywili] może uratować sytuację.
Najważniejsze żeby wszystkie strony chciały rozmawiać a w chwili obecnej z tym jest najgorzej - niestety.
Takie moje skromne zdanie: ogniomistrza - dowódcy zastępu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #958 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:13:41 »
To jaka skala. Podaj konkretne dane. Ile jest takich osób w Polsce? Tylko nie mów że około. Bo siadając do takiej reformy chyba wiecie to dokładnie? Oooo coś czuję, że nie wiesz. Bo jakbyś wiedział to już dawno byś o tym trombił. Raz wypowiadasz się, że jest za dużo oficerów. Teraz trzymasz że jest za malo kadry. Dla mnie to chwijesz się na wietrze w zależności w którym miejscu palec trzymiesz. W pracy nie jesteś bo w służbie.
Niecałe 400 stanowisk w jednym z najlepiej nasyconych kadrą województw. Ja do tej reformy nie siadłem po prostu coś tam człowiek posłyszy  :rofl: Przemyśl sobie o co chodzi z liczebnością oficerów? Załącznik nr 6 pomoże bardzo wielu oficerom (bez SPO i SPF) zajmującym stanowiska np. z-cy dowódcy zmiany awansować. To jest samograj który przeszkadza tylko malkontentom.
Nie jestem dzisiaj na służbie jestem w domu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 13:28:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #959 dnia: Wrzesień 29, 2017, 22:35:07 »
400 stanowisk w jednym województwie? Manipulujesz czy odnosisz się do poruszanego tematu dowódców zmiany i ich zastepców? Żeby dobrze zmanipulować wliczyłeś również Panią Fredzię z kadr co chciałaby starszego specjalistę? Nie masz żadnych danych. Jesteś lawirantem i amatorem. Snujesz teorie z rozmów przy kawie i ciastkach i podajesz rozwiązania które niszczą straż. Nawet jeżeli trzeba by było 400 odstepstw to jest do zrobienia jedna ryza papieru i nara. Po temacie. A tu placz i manipulowanie, że wagon ludzi trzeba dotrudnić dla rozpatrzenia ryzy papieru. Choć najłatwiejszym sposobem jest pozostawienie obecnego stanu rzeczy i wyrównanie finansowe dodatkiem za zastępstwo, ujmującym różnicę między grupami, wszystkim pełniącym obowiązki dowódców zmiany i ich zastepców.

Offline kuba311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #960 dnia: Wrzesień 29, 2017, 22:43:30 »
stop: Panowie dajcie spokój bo żrecie się między sobą -  to nic nie wnosi - może nosicie różne mundury ?  :krzyk:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #961 dnia: Wrzesień 29, 2017, 22:52:05 »
400 stanowisk w jednym województwie? Manipulujesz czy odnosisz się do poruszanego tematu dowódców zmiany i ich zastepców? Żeby dobrze zmanipulować wliczyłeś również Panią Fredzię z kadr co chciałaby starszego specjalistę?
Nic takiego nie wliczyłem liczę tylko system zmianowy JRG i SK (z tego co pamiętam biuro nie miało żadnego stołka w załączniku nr 6) :) U mnie brak 27 (za 4 miesiące będzie więcej) :) w całym województwie jak zbierałem dane 397 lub 396  :wacko:
Jesteś lawirantem i amatorem.

Wyjasnij swoją opinię argumentem rzeczowy...
Snujesz teorie z rozmów przy kawie i ciastkach i podajesz rozwiązania które niszczą straż. Nawet jeżeli trzeba by było 400 odstepstw to jest do zrobienia jedna ryza papieru i nara. Po temacie.
Co niszczy straż? Ułatwianie awansu ludziom z doświadczeniem czy utrudnianie? W wojsku się da w policji można a PSP to co?
Moim zdaniem utrudnianie! A jakie jest twoje?
Choć najłatwiejszym sposobem jest pozostawienie obecnego stanu rzeczy i wyrównanie finansowe dodatkiem za zastępstwo, ujmującym różnicę między grupami, wszystkim pełniącym obowiązki dowódców zmiany i ich zastepców.
Czemu skoro to te same pieniądze to dajmy im grupy i dajmy odejść z tego co robią fizycznie a nie z tego co mają w planach KP. Przecież twoje podejście jest chore , ty będziesz przez miesiąc d-ca JRG i dostaniesz emkę z 13 grupy a gość odwali 13 lat lat nie mając grupy i tej emki nie dostanie (ale miał dodatek). Tak samo starszy ratownik co jeździ za dowódce zastępu... emka z 4 grupy a 15 lat zasuwał jako dowódca.... To twój przepis na PSP? To powiem ci wprost po moim trupie!
stop: Panowie dajcie spokój bo żrecie się między sobą -  to nic nie wnosi - może nosicie różne mundury ?  :krzyk:
Tak nosimy różne... Bo każdy z nas ma serce z innej strony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 09:30:53 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #962 dnia: Wrzesień 30, 2017, 00:53:43 »
u mnie brak 23 oficerów i 17 aspirantów. będzie więcej.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline brzoza43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #963 dnia: Październik 01, 2017, 12:21:23 »
co wy gadacie przepis nr 6 jest niezbędny zęby wrócił bo bez urazy ale oficer ze stażem 5 letnim nie dorówna  aspirantowi z 20 letnim stażem który musi dupic na dowódcy sekcji zastępując z-ce szefa czy szefa bo jakiś ktoś był taki mądry żeby zmienić przepis teraz powinien ponieść konsekwencje tego. aspiranci powinni tak jak kiedyś dochodzić do d-cy JRG A nie jakieś SPO które nic nie daje

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #964 dnia: Październik 01, 2017, 12:42:46 »
Może oficer z 5 letnim stażem wliczajac szkołę. 5 lat sluzby stałej w aktywnej jrg z dobrym przygotowaniem merytorycznym daje na prawde mocnego oficera. Aspirant bez orientacji w przepisach, prawie i nowoczesnej taktyce nawet z 30 letnim stażem będzie kiepskim dowodca. Wszystko zależy od indywidualnych cech i przygotowania, ktore mozna zdobyc na rozne sposoby.. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #965 dnia: Październik 01, 2017, 14:12:10 »
Może oficer z 5 letnim stażem wliczajac szkołę. 5 lat sluzby stałej w aktywnej jrg z dobrym przygotowaniem merytorycznym daje na prawde mocnego oficera. Aspirant bez orientacji w przepisach, prawie i nowoczesnej taktyce nawet z 30 letnim stażem będzie kiepskim dowodca. Wszystko zależy od indywidualnych cech i przygotowania, ktore mozna zdobyc na rozne sposoby..
Wliczane szkoły do stażu to tak ja by mierzyć długość prącia od kostki albo od łokcia. Nie wiem może to tylko moje odczucie ale czemu twoim zdaniem oficer w 5 lat stanie się mocnym dowódcą a aspirant przez 30 lat będzie kiepskim dowódcą. Nie ma rzeczy i szkoły która zastąpi 30 lat doświadczenia.  Jak skończyłem szkole trafiłem pod skrzydła asp. sztab. dowódcy JRG i to najmilsze lata mojej służby. Pamiętam do tej pory dyskusje o absolwentkach (SCHP- szkoła ciężkich holowników podwodnych), pamiętam rady jakie dostałem  "CHDS" rada numer 1 :) Rada numer 2 o przyjaźni w straży i wcale nie była taka prozaiczna "o znajomych twarzach", Rada 3 o podejściu do przełożonych, "nigdy o nic nie proś bo zawsze na tym na końcu stracisz" rad było 9 albo tyle wyłapałem :) Wierzcie mi na słowo Tomek (w/wym) jest na emeryturze już 9 może nawet 12 lat, dowódcy się zmieniali komendanci też a moim zdaniem On był najmądrzejszy taki zwykły strażak o trudnym nazwisku i z jeszcze trudniejszej miejscowości pochodzenia do wymówienia i "zwykły" aspirant sztabowy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #966 dnia: Październik 01, 2017, 17:26:21 »
Wliczane szkoły do stażu to tak ja by mierzyć długość prącia od kostki albo od łokcia.
Pomijając uzyskiwanie wyższego wykształcenia to faktycznie masz rację. Absolwent kończący "ciągiem" studia II stopnia w SGSP może w zasadzie z marszu zostać zastępcą dowódcy jednostki.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #967 dnia: Październik 01, 2017, 17:39:57 »
Eqinox to zwykły prowokator i manipulator. Dyskusje z nim są na poziomie gruntu. Wyłapuje pojedyncze zdania i gra mądrego. Ale proszę Eqinox dalej chcesz brnąć w kierowanie młodych oficerów do biur bo nie opłaca się komendantom mianować ich na stanowiska na PB.. Ale to co mówię dyskusja z Tobą opiera się tylko na tym, że "Twoja racja jest Twojsza niż mojsza.."
A co do zał. 6 to ten oto załącznik w niezmienionej formie spowoduje dalsze niszczenie tej formacji przez związki zawodowe, a szczególnie ten na S..
Gdzie są zz w ważnych sprawach, nie wymienię wszystkich bo ktoś niedawno pięknie wymieniał(plamy oleju, błonkoskrzydłe, niskie stany osobowe, żenujące dodatki służbowe, najniższe uposażenia ze służb itd..)
Także Panie Eqinox wracaj pan za biurko na ploteczki i kawkę.. w tym jesteś dobry.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #968 dnia: Październik 01, 2017, 18:25:05 »
A co do zał. 6 to ten oto załącznik w niezmienionej formie spowoduje dalsze niszczenie tej formacji przez związki zawodowe, a szczególnie ten na S..
Poproszę o 2 zadaniowe uzasadnienie dlaczego danie pieniędzy ludziom za to co robią fizycznie jest szkodliwe dla PSP? Dlaczego uczciwe traktowanie podoficerów, aspirantów i oficerów (o których często tutaj pisze, że nie są oficerami) uważasz za szkodliwe? Nie jesteś pewny swoich umiejętności oraz tego że przełożeni akurat ciebie awansują?
Pomijając uzyskiwanie wyższego wykształcenia to faktycznie masz rację. Absolwent kończący "ciągiem" studia II stopnia w SGSP może w zasadzie z marszu zostać zastępcą dowódcy jednostki.
Przez przypadek poruszyliśmy ważna sprawę. W nowym rozporządzeniu kwalifikacyjnym powinien znaleźć się zapis że do stażu służby wymaganego do zajęcia stanowiska  nie wlicza się służby kandydackiej tak jak było w rozporządzeniu z 2009.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #969 dnia: Październik 01, 2017, 18:29:54 »
Tyle, że w porównaniu z 2009 raczej wszędzie służba kandydacka jest dodana a nie wliczona

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #970 dnia: Październik 01, 2017, 18:34:31 »
Tyle, że w porównaniu z 2009 raczej wszędzie służba kandydacka jest dodana a nie wliczona
Proste pytanie prosta odpowiedź czy zapis z 2009 r. nie był dobry?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #971 dnia: Październik 01, 2017, 19:04:14 »
Eqinox obracasz kota ogonem. I dobrze wiesz, że od umiejętności ważniejsza jest polityka i ten zapis w waszym statucie.. "..praw i interesów członków związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych..." I można być świetnym strażakiem, i nie pójść na ASP. Bo musi iść ktoś ze związków, można być świetnym dowódca i przez lata tylko dowódca zastępu bo trzeba pchać kogoś ze związków.. dlatego twierdzę, że ZZ niszczą PSP. Sprowadzając do marginesu wykształcenie oraz zaangażowanie strażaków nie będących członkami zz. A członkiem zz nie będę bo jestem osobą honorową i płacenie składki, za wyższe miejsce w kolejce do stanowiska czy szkoły uważam, że jest śmieszne.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #972 dnia: Październik 01, 2017, 19:13:04 »
Na moim podwórku załącznik doprowadzi do tego ze aspiranci po kolei  będą wskakiwali na zastępcę jrg (po 6 miesiacy) i będą odchodzili na emerytury. Jak to juz planują "po co czekać kolejne 8 lat skoro teraz wskakuje na 12grupe, star daje maxa i mam to co za 8 lat z dowódcy zmiany" . Chciałeś merytoryki to masz zacofańcu.

Skoro komendanci mają pieniądze na etaty to są złodziejami skoro nie wyrównali zastępującym  funkcjonariuszom. I to nie jest sprawa załącznika tylko uczciwości. Propagandzista jednak porusza temat pieniędzy jakby ktoś komuś żałował pieniędzy za pracę.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2017, 19:22:52 wysłana przez ŻARTS »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #973 dnia: Październik 01, 2017, 19:31:22 »
Proste pytanie prosta odpowiedź czy zapis z 2009 r. nie był dobry?
Nie był.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #974 dnia: Październik 01, 2017, 20:05:06 »
Cytuj
I można być świetnym strażakiem, i nie pójść na ASP. Bo musi iść ktoś ze związków, można być świetnym dowódca i przez lata tylko dowódca zastępu bo trzeba pchać kogoś ze związków..
Mam tylko jedno pytanie, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu.  Kto zabrania dobrym i zaangażowanym strażakom należeć do związków ?  :rofl: