Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455670 razy)

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #925 dnia: Sierpień 31, 2017, 14:36:29 »
a co z przepisami kwalifikacyjnym dla podoficerów i aspirantow?ktoś coś wie,czy ulegnie to zmianie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #926 dnia: Sierpień 31, 2017, 14:41:07 »
a co z przepisami kwalifikacyjnym dla podoficerów i aspirantow?ktoś coś wie,czy ulegnie to zmianie?
Załącznik nad którym trwają pracę ma dotyczyć wszystkich korpusów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #927 dnia: Sierpień 31, 2017, 17:23:57 »
a jest szansa ze ktoś cos podpowie co tam Panowie ostatnio uradzili? ;) chodzi o komisję która sie tym zajmuje

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #928 dnia: Sierpień 31, 2017, 20:17:21 »
Equinox zdradź rąbka tajemnicy czy jest szansa na przywrócenie z-cy i d-cy zmian dla korpusu aspiranckiego (bez wyższego wykształcenia). U mnie takie osoby ostro czyhają na te stanowiska :P "...bo mam więcej służby to jestem pierwszy do stanowiska..." :D

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #929 dnia: Sierpień 31, 2017, 21:43:13 »
Bez wyzszego ? :) ?? Takie cos chyba by nie przeszlo ? :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #930 dnia: Sierpień 31, 2017, 22:42:37 »
Bez wyzszego ? :) ?? Takie cos chyba by nie przeszlo ? :)
Znasz pierwotne brzmienie załącznika nr 6? Przecież tam aspirant bez wyższego mógł być z-cą dowódcy JRG.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #931 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:34:46 »
masz rację

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #932 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:36:08 »
ktoś uczyni rąbka tajemicy odnośnie planowanych zmian?

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #933 dnia: Wrzesień 11, 2017, 14:55:23 »
czy to prawda z tego co obiło mi sie o uszy ze od stycznia wchodzi zalacznik 6? takie info z odprawy komendantow informacja z samej gory, gdyz zwiazki mocno naciskaja i"silniejsi" ulegaja

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #934 dnia: Wrzesień 11, 2017, 16:41:00 »
trwają prace nad nowym przepisem kwalifik. więc chyba starego zał nr 6 nie będzie, a nowy przepis może w przyszłym roku wejdzie.No chyba że nie umieją się dogadać i łatwiej 6 przywrócić.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #935 dnia: Wrzesień 11, 2017, 19:00:40 »
trwają prace nad nowym przepisem kwalifik. więc chyba starego zał nr 6 nie będzie, a nowy przepis może w przyszłym roku wejdzie.No chyba że nie umieją się dogadać i łatwiej 6 przywrócić.
a wiesz cos na temat nowego? co jak itd?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #936 dnia: Wrzesień 12, 2017, 13:42:38 »
trwają prace nad nowym przepisem kwalifik. więc chyba starego zał nr 6 nie będzie, a nowy przepis może w przyszłym roku wejdzie.No chyba że nie umieją się dogadać i łatwiej 6 przywrócić.
Piszesz że trwają...nad zmianą umundurowania też trwały i to kilka lat. Tylko dlaczego nie ma w tych pracach strony związkowej bo liczyłbym na przeciek od mojego przewodniczącego.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #937 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:01:51 »
Piszesz że trwają...nad zmianą umundurowania też trwały i to kilka lat. Tylko dlaczego nie ma w tych pracach strony związkowej bo liczyłbym na przeciek od mojego przewodniczącego.
Im dalej strona związkowa od takich projektów tym lepiej. Bo oczywiście strona związkowa by chciała zał. 6 w niezmienionej postaci i zniesienie SPO i SPK co daje masową produkcję oficerów. - podejście "daj.. daj.. daj.. nam wszystko, innym nic."
Zresztą po co strona związkowa jak obecny 01 jak i wielu 01 w woj. to silni byli związkowcy.. Nie ufacie swoim?!

A co do przywrócenia zał. 6 to wyprostowano chorą patologię jaką było, że komendant mówił młodemu oficerowi: "nie opłaca mi się Ciebie zatrudniać na podziale" i wrzucał na przemian operacyjna, kontrolno-rozpoznawcza.... Przydałby się nowy, dobry przepis kwalifikacyjny.. Ale to, że będzie logiczny i sensowny.. to jakoś w to nie wierzę..
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #938 dnia: Wrzesień 12, 2017, 15:06:55 »
pracę przy KG trwają ale czy przepis wejdzie i kiedy tego nie wiedzą najstarsi górale ale myślę że w przyszłym roku są wybory samorządowe a że podwyżek nie będzie to przynajmniej przepis klepną.

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #939 dnia: Wrzesień 12, 2017, 16:09:47 »
Piszesz że trwają...nad zmianą umundurowania też trwały i to kilka lat. Tylko dlaczego nie ma w tych pracach strony związkowej bo liczyłbym na przeciek od mojego przewodniczącego.
Im dalej strona związkowa od takich projektów tym lepiej. Bo oczywiście strona związkowa by chciała zał. 6 w niezmienionej postaci i zniesienie SPO i SPK co daje masową produkcję oficerów. - podejście "daj.. daj.. daj.. nam wszystko, innym nic."
Zresztą po co strona związkowa jak obecny 01 jak i wielu 01 w woj. to silni byli związkowcy.. Nie ufacie swoim?!

A co do przywrócenia zał. 6 to wyprostowano chorą patologię jaką było, że komendant mówił młodemu oficerowi: "nie opłaca mi się Ciebie zatrudniać na podziale" i wrzucał na przemian operacyjna, kontrolno-rozpoznawcza.... Przydałby się nowy, dobry przepis kwalifikacyjny.. Ale to, że będzie logiczny i sensowny.. to jakoś w to nie wierzę..

Ooo... A kiedy ma ruszyć owo zacne SPK? Bo jak na razie to drugi rok wisi nabór i... cisza.
Jestem d-cą kompanii w zakładówce. Na moje szczęście z poprzedniego przepisu kwalifikacyjnego. I co teraz? KG tym wymysłem udupiła u mnie całą ścieżkę awansową. Nieograniczone możliwości mają za to emeryci. Z PSP.

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #940 dnia: Wrzesień 12, 2017, 16:26:03 »
Powinni odblokować stanowiska d-cy i zastępcy d-cy zmiany w PB dla aspirantów z wykształceniem wyższym to rozwiązało by problem w większości jednostek bo wykształconych chłopaków po SAPIE nie brakuje.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #941 dnia: Wrzesień 12, 2017, 17:53:59 »
Powinni odblokować stanowiska d-cy i zastępcy d-cy zmiany w PB dla aspirantów z wykształceniem wyższym to rozwiązało by problem w większości jednostek bo wykształconych chłopaków po SAPIE nie brakuje.
Myślę, że najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest powrót do tzw. stanowisk łamanych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #942 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:12:45 »
Z tego co wiem zmiana ma nastąpić jak najbardziej. Podoficerowie beda mogli byc na 7 grupie operatora i zastepu a co do aspirantow troche zamęt zastpca dcy zmiany aspirant bez studiow dowodca zmiany juz aspirant z wyzszym wyksztalceniem ale nie wiadomo czy pełnym czy sam inzynier czy zalicza np studia licencjackie. Co do zastepcy dcy jrg sa mocne przepychanki zwiazki chca i walcza a sa opory u goru ale sa spore szanse dla aspirantow i tak. Co do sk maja byc lamane stanowiska również

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #943 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:22:31 »
Z tego co wiem zmiana ma nastąpić jak najbardziej. Podoficerowie beda mogli byc na 7 grupie operatora i zastepu a co do aspirantow troche zamęt zastpca dcy zmiany aspirant bez studiow dowodca zmiany juz aspirant z wyzszym wyksztalceniem ale nie wiadomo czy pełnym czy sam inzynier czy zalicza np studia licencjackie. Co do zastepcy dcy jrg sa mocne przepychanki zwiazki chca i walcza a sa opory u goru ale sa spore szanse dla aspirantow i tak. Co do sk maja byc lamane stanowiska również
Przecież tam nie ma związków jest tylko strona służbowa ale mająca duże wpływy w ZZ  :rofl: :rofl: :rofl: Jeżeli to wejdzie w formie o której piszesz to Panowie czapki z głów przed zespołem pracującym nad przepisem kwalifikacyjnym. Słyszałem bardzo podobną wersję tak więc jest duże prawdopodobieństwo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #944 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:29:03 »
To znów wrócą etaty na wskok przed emerytura dla aspirantow.. Jak to było przez wiele lat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #945 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:32:09 »
To znów wrócą etaty na wskok przed emerytura dla aspirantow.. Jak to było przez wiele lat.
I skończą się sytuacje, że aspirant na stołku dowódcy sekcji dowodzi zmianą od 3 lat bo nie ma nikogo na stanowisko d-cy zmiany. I wiele podobnych sytuacji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #946 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:38:48 »
I zacznie sie przeskakiwanie aplikantów po układzie nad oficerów.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #947 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:45:38 »
I zacznie sie przeskakiwanie aplikantów po układzie nad oficerów.
kolego w Polsce jest naprawde ciężko z obsadzeniem stanowisk dowódców wiec zmien nastawienie lub podnies kwalifikacje a nie z wywodami i bólem pewnej czesci ciała. Bo nikoku nie uśmiecha sie zastępować kogos kilka lat a miec sekcje.
Eqinox dobrze mądrze mowi bo wie ze to pomorze jednostkom

ŻARTS

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #948 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:54:35 »
Kolego to, że u Ciebie jest problem to nie znaczy ze Polska kończy się na Twojej powiatówce. Ja mam kwalifikacje pełne zarówno służbowe jak i cywilne. Wiec proszę nie martw o mnie tylko jak masz problem to idź do Warszawy. Tyle, że albo jesteś mierny albo leniwy. Jeżeli chodzi o zastępstwa to sam 5 lat zainstalowałem bez etatu i wiem co to znaczy. Sam się na to zgodziłem i nie płakałem. Tobie trzymają pewnie pistolet przy skroni albo łaskę robisz.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #949 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:00:33 »
ZARTS zejdź na ziemie i opanuj się ze swoimi wywodami  bo to co pisze aspirant 7 to w zachodniej Polsce norma, w wiekszośći powiatówek jest problem z obsadzeniem stanowisk zarówno d-cy zmiany jak i zastępcy. Gdzie jest sens by ponad 40- 45 letni strażacy szli do SGSp na studia, tylko po to by dostać stanowisko, napewno wielu bez SGSP da radę na tych stanowoskach, nierzadko lepiej niż ci po SGSP!!!!