Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455935 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #875 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:30:09 »
Eqinox: niestety to będzie prawda (oczywiście się z nią nie identyfikuję). Nie wiem jakie były rozmowy, nie wypowiadam się na ich temat.
Natomiast patrząc na naszą formację i jej przyszłość związaną ściśle z utrzymywaniem archaicznego sposobu szkolenia kadr moim zdaniem dla podoficerów (zwłaszcza na PB) nic się nie zmieni - KG nie dopuści do mianowania ich na stanowiska aspiranckie czyli np. d-cy zastępu. A aspiranci nie zostaną mianowani na st. oficerskie (mówię o PB). Jedynym patrząc na "całość" dopuszczalnym rozwiązaniem na PB jest danie możliwości awansowania kierowcom podoficerom na st. operatora po np. 20 latach służby.
Natomiast w systemie 8godz zostaną "otwarte furtki" do awansowania dla np. aspirantów na stanowiska oficerskie.

Zostanie prawdopodobnie zawarty jakiś tam kompromis przez KG ze ZZ, dadzą kawałek "ciasteczka", odtrąbią wspólnie sukces negocjacji i będzie fajnie.
Ale szeregowi członkowie ZZ (zwłaszcza tego na S) dojdą do wniosku, że związki znowu ich wydymały, nic nie załatwiły tylko zadowoliły się ochłapami, które nie dotyczą większości podoficerów. A  tzw. zwykły strażak - członek związku na S pomyśli: pier...lę to, h..ja zobaczą mnie na manifestacji w Warszawie (za 3 lata jak zmieni się opcja polityczna na lemingi z nowoczesnej) żeby znowu zacząć "bronić na wezwanie KSP naszej formacji przed negatywnymi zmianami". Bo jak nie "załatwili" przez czas obecnej władzy, która objęła KG, KW, KP/PM przy wsparciu "S" to przy zmianie opcji politycznej na pewno nic nie "załatwią".
   
Tylko jedna mała sprawa, kto strażakom z PB wszystko zabrał? Czy obecna opcja czy poprzednia?
Uważasz, że 7 grupa dla podoficerów to ochłap? To My naprawdę nie mamy o czym dyskutować! Moim zdaniem zwrot 7 grupy to będzie wielki sukces a nie jakiś zgniły kompromis jak piszesz i większość myślących członków ZZ zrozumie, że to najwyższa możliwa grupa dla podoficerów jaka była w ostatniej dekadzie istnienia PSP!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 11:33:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #876 dnia: Grudzień 18, 2016, 23:26:30 »
Wróci nie wróci załącznik nr 6, a co to zmieni.
U mnie zmianą dowodzi d-ca sekcji a jego zastępcą jest d-ca zastępu i co nie da się!? A jaka oszczędność na kasie. Zamiast 10/8, 9/7 grupa.
pozdrawiam

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #877 dnia: Grudzień 19, 2016, 08:14:59 »
Haix tak jak piszesz niestety jest już w większości JRG, totalna patologia, nie wiem czy przełożeni nie widzą problemu, kryteriów nie spełnia ponad 50% strażaków na szczeblu dowódczym PB (brak możliwości awansu, bo stworzono podyplomówki gdzie z PB jest garstka) i nie widać by coś się w tym kierunku zmieniło.  :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #878 dnia: Grudzień 19, 2016, 15:49:54 »
Wróci nie wróci załącznik nr 6, a co to zmieni.
U mnie zmianą dowodzi d-ca sekcji a jego zastępcą jest d-ca zastępu i co nie da się!? A jaka oszczędność na kasie. Zamiast 10/8, 9/7 grupa.
pozdrawiam
Zgadzam się z przedmówcą. Jest jedno ale nawet i u mnie namacalne organoleptycznie. Gdzie są pieniądze z oszczędności na tych grupach bo stary twierdzi że brakuje mu wogóle pieniędzy na wszystko..

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #879 dnia: Grudzień 19, 2016, 17:25:05 »
PSP jest jak NFZ ile kasy by nie dać, komendanci zawsze będą mówić: że mało, że nie ma na podwyżki. Taka studnia bez dna!!! Najpierw tę studnię trzeba zalać betonem, a później "wlewać" kasę.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #880 dnia: Grudzień 20, 2016, 09:56:34 »
Gdzie są pieniądze z oszczędności na tych grupach bo stary twierdzi że brakuje mu wogóle pieniędzy na wszystko..

Łże jak pies. Oszczędności z paragrafu płacowego nie przesunie na paliwo czy inne zakupy, więc możecie się tylko domyślać gdzie one lądują... poprawcie mnie jak się mylę.

A co do braku ludzi to wg mnie są to po prostu efekty gospodarowania Komendantów, u mnie jakoś takich problemów nie ma. Owszem nie wszystkie stanowiska obsadzone, ale oszczędności lądują w naszych kieszeniach. Gdyby poszedł rozkaz żeby obsadzić wszystko to bez problemu ludzi wystarczy.
Gdybym był 01KW albo KG to co by mnie obchodziła gadka 01KM, że on nie ma ludzi. To on jest 01 i miał myśleć przy wszelkich ruchach kadrowych i przewidywać bo to jego obowiązek, a nie chłopaków z PB którzy latami próbują dostać się do szkoły żeby awansować na 9 czy 10 grupę. Skutek potem taki, że na stanowisko ląduje ktoś z zewnątrz a chłopa który ma staż i doświadczenie, a brakowało mu tylko głupiej ciążówki, krew zalewa i ja im wszystkim się nie dziwię.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #881 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:00:51 »
Cytuj
Łże jak pies. Oszczędności z paragrafu płacowego nie przesunie na paliwo czy inne zakupy, więc możecie się tylko domyślać gdzie one lądują...

No i się mylisz i po co te inwektywy że łże jak pies, bo teraz kierując się poczuciem przyzwoitości  powinieneś go przeprosisz.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #882 dnia: Grudzień 21, 2016, 00:04:12 »
Taką wiedzę w tym zakresie posiadałem. Niemniej jednak jeśli faktycznie środku z płac można przesunąć na utrzymanie czy inne zakupy to powinno to być ostatecznością a nie na porządku dziennym tak jak tutaj. Tak czy siak 01. się nie popisał.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 02, 2017, 22:32:02 »
No i pojawił się długo oczekiwany dodatek do kwalifikacyjnego:
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej
http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160002221

siwiak

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:01:50 »
widać że pojawiło się kilka nowych stanowisk. Wie może ktoś jakie wymogi trzeba spełniać na poszczególne stanowiska?np starszy operator sprzetu?

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:17:58 »
starszy operator sprzętu grupa 6 - podoficer, starszy operator sprzętu specjalnego  grupa 7 - aspirant.


Offline flapjack

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 04, 2017, 21:29:07 »
witam czyli mamy rozumieć ze aspiranci z wyższym wykształceniem cywilnym nie maja szans zostać dowódcami ani zastępcami zmiany.
Bo nie rozumiem tych nowych przepisów kwalifikacyjnych.pozdrawiam i myślę ze ktoś odpowie na to pytanie

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 04, 2017, 22:25:17 »
witam czyli mamy rozumieć ze aspiranci z wyższym wykształceniem cywilnym nie maja szans zostać dowódcami ani zastępcami zmiany.
Bo nie rozumiem tych nowych przepisów kwalifikacyjnych.pozdrawiam i myślę ze ktoś odpowie na to pytanie
100 razy o tym było na forum, w tym wątku też. Poszukaj!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline flapjack

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 05, 2017, 09:22:43 »
To widzę Eqinox ze jesteś bardzo koleżeński skoro wiesz jak jest to możesz chyba powtórzyć 101 raz jak teraz jest a nie kazać szukać po całym forum. zresztą zauważam coraz częściej od 19 lat ze koleżeństwo w straży się już skończyła dawno temu.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 05, 2017, 11:59:50 »
Nie jest to skomplikowane, tylko przeczytać ze zrozumieniem.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 05, 2017, 14:18:16 »
witam czyli mamy rozumieć ze aspiranci z wyższym wykształceniem cywilnym nie maja szans zostać dowódcami ani zastępcami zmiany.
Bo nie rozumiem tych nowych przepisów kwalifikacyjnych.pozdrawiam i myślę ze ktoś odpowie na to pytanie
Zlituje się i napisze nie mają szans!

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 05, 2017, 14:48:03 »
To ja zadam trzy pytania, na które chyba znam odpowiedzi, ale prosiłbym o potwierdzenie innych pożarników :)

Przepis, przepisem, ale czy gdzieś w naszym kraju jest jednostka, w której takowy strażak, załóżmy aspirant z wyższym cywilnym został po wprowadzeniu przepisu kwalifikacyjnego zastępcą bądź dowódcą zmiany?
-Nie wiem.

Drugie pytanie, czy 01 danej komendy może mianować na stanowisko takiego asp. z wyższym cywilnym jako PO d-cy, zastępcy d-cy zmiany? Chodź są osoby które są uprawnione do pełnienia takich stanowisk, czyli inż. poż.
-Nie.

Trzecie pytanie, czy oficer z wyższym cywilnym, który został mianowany na stanowisko z-cy d-cy zmiany przed wprowadzeniem przepisu kwalifikacyjnego może awansować na d-ce zmiany?
-Nie.

Dzięki za odpowiedź.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #893 dnia: Styczeń 06, 2017, 01:45:35 »
To ja zadam trzy pytania, na które chyba znam odpowiedzi, ale prosiłbym o potwierdzenie innych pożarników :)

Przepis, przepisem, ale czy gdzieś w naszym kraju jest jednostka, w której takowy strażak, załóżmy aspirant z wyższym cywilnym został po wprowadzeniu przepisu kwalifikacyjnego zastępcą bądź dowódcą zmiany?
-Nie wiem.

Drugie pytanie, czy 01 danej komendy może mianować na stanowisko takiego asp. z wyższym cywilnym jako PO d-cy, zastępcy d-cy zmiany? Chodź są osoby które są uprawnione do pełnienia takich stanowisk, czyli inż. poż.
-Nie.

Trzecie pytanie, czy oficer z wyższym cywilnym, który został mianowany na stanowisko z-cy d-cy zmiany przed wprowadzeniem przepisu kwalifikacyjnego może awansować na d-ce zmiany?
-Nie.

Dzięki za odpowiedź.
1. NIE
2. NIE
3. NIE
Jeśli gdzieś coś takiego zdarzyło to kwalifikuje się jako decyzja wydana nie zgodnie z prawem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline erykfireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #894 dnia: Styczeń 29, 2017, 14:48:56 »
Kolego Eqinox a czy takiego dowódcę zmiany  można powołać na stanowisko na podstawie Ustawy o PSP  Art. 36. pkt 8. który mówi że "W szczególnie uzasadnionych przypadkach minister właściwy do spraw wewnętrznych może wyrazić zgodę na odstępstwo od wymagań, o których mowa w ust. 3, 5 i 6, na czas określony niezbędny do uzupełnienia kwalifikacji, nie dłuższy jednak niż 4 lata."
 Czy ktoś skorzystał z tego przepisu, jak to faktycznie wygląda?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #895 dnia: Styczeń 29, 2017, 15:04:55 »
Kolego Eqinox a czy takiego dowódcę zmiany  można powołać na stanowisko na podstawie Ustawy o PSP  Art. 36. pkt 8. który mówi że "W szczególnie uzasadnionych przypadkach minister właściwy do spraw wewnętrznych może wyrazić zgodę na odstępstwo od wymagań, o których mowa w ust. 3, 5 i 6, na czas określony niezbędny do uzupełnienia kwalifikacji, nie dłuższy jednak niż 4 lata."
 Czy ktoś skorzystał z tego przepisu, jak to faktycznie wygląda?
Korzystali, znam co najmniej jednego osobiście, który skorzystał z tego w 2016 r., tak można ale wszystkie szczeble drogi służbowej musi przejść wniosek twojego 01 i na koniec zgoda ministra.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #896 dnia: Styczeń 29, 2017, 18:15:27 »
U mnie kolega miał odstępstwo ministra. Warunek: ukończenie studiów podyplomowych w ciągu 2 lat.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #897 dnia: Styczeń 29, 2017, 18:44:41 »
Jak długo można pełnić obowiązki np. d-cy zmiany bądź z-ce d-cy zmiany ?

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #898 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:19:05 »
Pół roku w roku, czyli w sumie najdłużej rok. Dostajesz p.o. 1 lipca i potem od 1 stycznia na kolejne pół roku możesz dostać p.o.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #899 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:38:57 »
P.O. pół roku, a jak jest w przypadku gdy np. d-ca sekcji otrzymuje zakres obowiązków d-cy zmiany ( czy jest jakiś czasookres czy na zakresie może być do emy) bo w Polsce po wprowadzeniu tych przedziwnych przepisów wielu z nas jest zablokowanych.