Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455864 razy)

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #800 dnia: Maj 11, 2016, 15:48:32 »
Qba90 to chyba ty masz żal za ukończyłeś jedyną słuszną i kariera się przed tobą nie otwarła, jak widzę oficerów po zaocznej sgsp to mam ubaw po pachy z ich poczynań, a jak przychodzi po dziennej to przekonanie o jego elitarności budzi we mnie strach przed ich pomysłami,
Twierdzę że sgsp to chory twór któy nie powinien istnieć w takiej formie,  system kształcenia oficerów powinien wyglądać zupełnie  inaczej, a co do szkół cywilnych to  kgpsp wprowadziło zamęt i tak się to ciągnie
Ps. Nie wszyscy mają wujka aby dostać się do SA na szczeście się to zmienia , nie wiem jak wygląda nabór do sgsp

No i widzisz.. taka rozmowa z osobami Twojego pokroju... zwalę Cie z nóg, bo nie jestem po jedynej słusznej, a co bardziej Cie zdziwi nie jestem oficerem i co? Może teraz trochę inaczej podejdziesz do tekstu, który napisałem, bo już szybko postawiłeś tezę co skończyłem, problem nie jest łatwy do rozwiązania, na tą chwilę są skrzywdzeni podoficerowie, ale uważam, że aspiranci też. Jeżeli masz tyle do powiedzenia to przedstaw nam taki sposób zmian, a żebyś nie skrzywdził chłopaków po sgsp. Niech będzie sprawiedliwość.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #801 dnia: Maj 11, 2016, 16:12:16 »
No i widzisz.. taka rozmowa z osobami Twojego pokroju... zwalę Cie z nóg, bo nie jestem po jedynej słusznej, a co bardziej Cie zdziwi nie jestem oficerem i co? Może teraz trochę inaczej podejdziesz do tekstu, który napisałem, bo już szybko postawiłeś tezę co skończyłem, problem nie jest łatwy do rozwiązania, na tą chwilę są skrzywdzeni podoficerowie, ale uważam, że aspiranci też. Jeżeli masz tyle do powiedzenia to przedstaw nam taki sposób zmian, a żebyś nie skrzywdził chłopaków po sgsp. Niech będzie sprawiedliwość.
Kiedyś w jednym wątku tłuczony był wątek oficerów po i bez SGSP. Żadna ze stron nie przekona drugiej więc darujcie sobie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #802 dnia: Maj 11, 2016, 17:18:31 »
Z nóg mnie nie zwalasz, ja jestem aspirantem w służbie od 12 lat, zaczynałem jako strażak, a wystarczyłoby aby system awansu był jasny i czytelny z wymienieniem kierunków szkół przydatnych w służbie wówczas człowiek wiedziały co robić....  poza sgsp bo to nie jest lekarstwo na wszystko...

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #803 dnia: Maj 11, 2016, 17:38:07 »
A no tu się z Tobą zgodzę.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #804 dnia: Maj 11, 2016, 19:45:50 »
Doprowadzi do normalności ale najpierw trochę narozrabia....
Narozrabiać to małe słowo, gdyby czytać go literalnie, to, gdyby się uparł, można wywrócić straż pożarną do góry nogami. Bądźmy dobrej myśli, że nie zdąży narozrabiać i umrze śmiercią naturalną...  -_-

Niestety wina ustawodawcy jest tutaj tylko częściowa - sama, jakże żarliwa dyskusja o wyższości "oficerów po SGSP" nad "oficerami z nadania", jak i również wersja tegoż odwrotna, powoduje tylko i wyłącznie pogardliwy uśmiech na twarzy autorów projektu rzeczonego rozporządzenia.

Proponuję odłożyć te niedobre emocje na bok. Czas konsultacji się jak na razie zakończył. Przykre jest tylko to, że strona służbowa, jak i część organów administracji rządowej, miała tak mało do powiedzenia ("nie wnoszę uwag..."), na temat projektu opracowanego przez poprzednią opcję rządzącą.


« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2016, 19:54:35 wysłana przez Oxandrolon »

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #805 dnia: Maj 13, 2016, 20:43:23 »
Wejście w życie przepisu kwalifikacyjnego zbliża się wielkimi krokami, ale czy ktoś ma wiedzę kiedy do niego zostanie dostosowane Rozporządzenie o uposażeniu strażaków? Chodzi głównie o grupy zaszeregowania przypisane do nowych stanowisk, których się trochę pojawiło? W niektórych KP/M PSP temat może w ogóle nie być na świeczniku, bo nie będzie woli lub potrzeby zmiany regulaminu organizacyjnego ale wiedzieć warto  :mellow:

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #806 dnia: Maj 13, 2016, 23:20:39 »
ja rowniez nie moge sie doczekac kiedy ten bubel wejdzie w zycie....  :kwit:

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #807 dnia: Maj 20, 2016, 21:10:22 »
Kiedy przepis wchodzi w życie ???

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #808 dnia: Maj 20, 2016, 21:44:06 »
Tutaj jest "tekst projektu rozporządzenia 2"  :kwit:

https://bip.mswia.gov.pl/download/4/27793/ProjektzpismemkierujacydoMFzprosbaoakceptacjeprojektupouzgodnieniach.pdf

Czyżby projekt miał wejść lada chwila?  :cooo:

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #809 dnia: Maj 21, 2016, 18:26:33 »
czyli dalej aspiranci będą pominieci...

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #810 dnia: Maj 21, 2016, 18:45:16 »
i podoficerowie tez... super to w koncu tylko robole... wielkie brawa dla nowej ekipy...dobra zmiana

Offline ogniomistrz2015

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #811 dnia: Maj 21, 2016, 21:22:42 »
Najprawdopobniej 5-6 czerwca ma wejść w zycie

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #812 dnia: Maj 21, 2016, 21:53:26 »
A grupy zaszeregowania są już?

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #813 dnia: Maj 22, 2016, 10:16:50 »
czyli dalej aspiranci będą pominieci...

Zyskają tylko ratownicy medyczni bo będą mogli łatwiej awansować na oficera.

Offline kombaj1988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #814 dnia: Maj 22, 2016, 10:54:05 »
Czy starszy dyzurny stanowiska kierowania i starszy inspektor sztabowy beda na 8 grupie ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #815 dnia: Maj 22, 2016, 12:02:04 »
Czy starszy dyzurny stanowiska kierowania i starszy inspektor sztabowy beda na 8 grupie ?
Inne rozporządzanie reguluje grupy uposażenia. Ale ten inspektor raczej tak.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #816 dnia: Maj 25, 2016, 20:14:46 »
A to inne Rozporządzenie gdzieś jest?

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #817 dnia: Maj 25, 2016, 20:54:23 »
Padłem  ^_^
Rozporządzenia zwykły być publikowane w dziennikach ustaw. Zerknij w dziennik ustaw z 2008 roku nr 37. Na zadanie domowe właściwą pozycję "innego rozporządzenia" w dzienniku odszukaj sam. Później zobacz jeszcze akty zmieniające, jest ich trzy.

Offline wojto202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #818 dnia: Maj 25, 2016, 22:13:52 »
W tym rozporządzeniu z dnia 23 marca 2016r nie ma nic o nowych stanowiskach np. instruktor ratownictwa medycznego służby, czy starszy ratownik medyczny służby w korpusie podoficerów, więc może będzie jakaś zmiana?

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #819 dnia: Maj 25, 2016, 22:24:29 »
Nie ma jeszcze nic, bo to jest aktualnie obowiązujące rozporządzenie. I tego się jak na razie trzymajmy. Na dzień dzisiejszy nie istnieją takie stanowiska służbowe, jak instruktor ratownictwa medycznego służby, czy też starszy ratownik medyczny służby. I są spore szanse, że w ogóle nie powstaną, a niektóre dziwolągi już na etapie projektów same odejdą do krainy wiecznych łowów...

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #820 dnia: Maj 27, 2016, 15:57:36 »
Dzięki Oxandrolon za to że mi tak świetnie wytłumaczyłeś ja o nich wiedziałem. Chodziło mi tak jak wojto202 do tego nowego projektu czy coś jest. Np. inspektor sztabowy 8 czy 9 grupa? Coś wcześniej była mowa że aspirant max według nowego rozporządzenia 9 grupa ale z tego wynika że w systemie codziennym?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #821 dnia: Maj 27, 2016, 17:26:10 »
Dzięki Oxandrolon za to że mi tak świetnie wytłumaczyłeś ja o nich wiedziałem. Chodziło mi tak jak wojto202 do tego nowego projektu czy coś jest. Np. inspektor sztabowy 8 czy 9 grupa? Coś wcześniej była mowa że aspirant max według nowego rozporządzenia 9 grupa ale z tego wynika że w systemie codziennym?
System codzienny i na 90 % grupa 8.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline reklama17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #822 dnia: Czerwiec 16, 2016, 10:50:22 »
czyli służba kandydacka się wlicza?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #823 dnia: Lipiec 03, 2016, 18:59:04 »
czy ktoś wie kiedy mają wejść grupy dla tych nowych stanowisk?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 03, 2016, 20:29:38 »
czyli służba kandydacka się wlicza?
Tak
:straz: