Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456294 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:51:57 »
Regulamin organizacyjny określa liczbę stanowisk :)

No w sumie inteligentna odpowiedź i prawdziwa :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 19, 2016, 23:08:42 »
No w sumie inteligentna odpowiedź i prawdziwa :)
Wg. mnie brak stanowiska koordynatora ułatwia sprawę Rat. Med. i ma duży sens bo nie można porównywać KM PSP W-Wa i KP PSP Ustrzyki. Liczba niektórych stanowisk musi być zależna od liczby strażaków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #777 dnia: Kwiecień 21, 2016, 12:00:01 »
Przeczytałem dzisiaj ten "wyśmienity" projekt i szlag mnie trafiił. Jestem tak wkur....., że chyba mimo jutrzejszej służby zaleje robaka :rofl:. Gratuluję ZZ i 01 za przygotowanie takiego projektu. Od 10 lat nie mogę awansować w stopniu (d-ca zmiany max. Mł. bryg.) a tu proszę kapelan , księgowa itd. w górę, bo przecież tak to pozarnicze stanowiska, że trzeba ich docenić. Meldowałem już dowódcom, komendantom, którzy mieli o 2-3 stopnie mniej, ale nie wierzyłem ,że doczekam takich czasówaby salutować kapelanom i księgowej w KP, bo będą miec większy sposób. Pisane było, że pod względem finansowym pracownicy PB są ponizani, ale nie spodziewałem się że jeszcze w taki sposób Nas poniżą. Osobiście kiedyś rozmawiałem z R.O. na temat nierównego potraktowania Dowódców zmian z pracownikami biurowymi na tej samej grupie pod względem norm. Obiecał, że to będzie priorytet zmianby. I co? No i gów.... Przez te 10 lat nawet nie zauważyłem aby problem był poruszony. Miałem nadzieję, że coś teraz ruszy, no i ruszyło ale pod względem wymiatania Komendantów ( nie ważne czy był dobry, ważny aby był "swój"), pozostałe sprawy zwykłych strażaków, oczekujących na dobre zmiany poszły na dalszy plan.
Jutro piszę raport o emkę, bo widzę że było błotko a zacxzyna robić się bagno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 21, 2016, 17:12:36 »
Przeczytałem dzisiaj ten "wyśmienity" projekt i szlag mnie trafiił. Jestem tak wkur....., że chyba mimo jutrzejszej służby zaleje robaka :rofl:. Gratuluję ZZ i 01 za przygotowanie takiego projektu. Od 10 lat nie mogę awansować w stopniu (d-ca zmiany max. Mł. bryg.) a tu proszę kapelan , księgowa itd. w górę, bo przecież tak to pozarnicze stanowiska, że trzeba ich docenić. Meldowałem już dowódcom, komendantom, którzy mieli o 2-3 stopnie mniej, ale nie wierzyłem ,że doczekam takich czasówaby salutować kapelanom i księgowej w KP, bo będą miec większy sposób. Pisane było, że pod względem finansowym pracownicy PB są ponizani, ale nie spodziewałem się że jeszcze w taki sposób Nas poniżą. Osobiście kiedyś rozmawiałem z R.O. na temat nierównego potraktowania Dowódców zmian z pracownikami biurowymi na tej samej grupie pod względem norm. Obiecał, że to będzie priorytet zmianby. I co? No i gów.... Przez te 10 lat nawet nie zauważyłem aby problem był poruszony. Miałem nadzieję, że coś teraz ruszy, no i ruszyło ale pod względem wymiatania Komendantów ( nie ważne czy był dobry, ważny aby był "swój"), pozostałe sprawy zwykłych strażaków, oczekujących na dobre zmiany poszły na dalszy plan.
Jutro piszę raport o emkę, bo widzę że było błotko a zacxzyna robić się bagno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie sposób się z kolegą nie zgodzić.:@
bolo75

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 21, 2016, 17:41:51 »
Było bagno, jest i będzie, PB zawsze był w d..e kopane nie wiedzieć czemu, no ale coż , każdy myśli, ze nowe zmiany i będzie lepiej i będzie  dla tych co nie mogą oderwać dupska od fotela w PSP.!!!!!

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 21, 2016, 19:33:20 »
Oczywiście bezwzglednie podział jest ponizany w stosunku di biur ale jedno musimy sobie wyjaśnić. Dowódca zmiany powinien byc maks asp sztabowy. Dowodca jednostki maks st kpt. W wojsku zeby miec kapitana czy majora nie mówiąc juz o pułkowniku to osoby kierujące kilkuset osobowym batalionem a nie 60 osob i podpulkownik. Masakra

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 21, 2016, 22:30:16 »
Oczywiście bezwzglednie podział jest ponizany w stosunku di biur ale jedno musimy sobie wyjaśnić. Dowódca zmiany powinien byc maks asp sztabowy. Dowodca jednostki maks st kpt. W wojsku zeby miec kapitana czy majora nie mówiąc juz o pułkowniku to osoby kierujące kilkuset osobowym batalionem a nie 60 osob i podpulkownik. Masakra

Zapraszam do wojska akurat mam tam sporo rodziny.  Proszę nie pisz takich totalnych głupot wojsko ma 84 generałów( więcej niż 1 na 1000 etatów mundurowych)obecnie bo miało około 120 a byle wykładowca jest podpułkownikiem. Major to każdy kto ma jakikolwiek wydział i 4 ludzi pod sobą ,więc jeszcze raz bez głupot bo jeszcze ktoś uwierzy.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 22, 2016, 09:46:10 »
strazakos -jrg to wg Ciebie oficer, który od "urodzenia" chce pracować na podziale, ratować życie itd. (ja za taką osobę się uważam) NIE MA PRAWA TAM SŁUŻYC!!!! NIE MA PRAWA BYĆ TRAKTOWANY TAK SAMO JAK INNI OFICEROWIE!!!! Chyba do końca nie jesteś w temacie stanowisk. U mnie nawet jak bym teraz chciał przejść do biura  :'( to nie ma nawet 1% szans. na swojej zmianie mam jeszcze 2 oficerów w tym 1 od 3 lat d-ca zastępu, ale perspektywy awansu na z-cę d-cy zmiany przed nim , bo własnie idę z raportem na emkę. Pozdrawiam

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 23, 2016, 11:41:47 »
Pytanie do sheldona, gdzie w tym projekcie jest info że do stażu wlicza się kandydatkę bo nie moge się doszukać?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 23, 2016, 11:43:38 »
Pytanie do sheldona, gdzie w tym projekcie jest info że do stażu wlicza się kandydatkę bo nie moge się doszukać?
W poprzednim rozporządzeniu było literalnie napisane, że się nie wlicza a w tym się to nie pojawiło.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 23, 2016, 12:27:39 »
Masz rację, w treści obecnej wersji tego projektu nie ma takich zapisów (zapewne "ktoś" zapomniał lub się omylił). Natomiast informacja ta pojawiła się w uzasadnieniu tego projektu. :)
IMO jeżeli faktycznie kandydatka ma się wliczać do stażu służby, to wszystkie cyferki określające wymagany staż służby na każdym szczeblu organizacyjnym minimum o 2, a jeszcze lepiej o 3 do góry.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 23, 2016, 12:59:03 »
Panowie przeczytajcie tresc uzasadnienia na końcu projektu...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 23, 2016, 13:09:51 »
Panowie przeczytajcie tresc uzasadnienia na końcu projektu...
Wiesz, że uzasadnienie nie ma mocy prawnej  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 23, 2016, 15:15:12 »
Czytajcie nie tylko projekt i uzasadnienie ale także obowiązujący przepis. W obowiązującym przepisie $3 mówi, że służby kandydackiej się nie zalicza do stażu. W treści projektu tego zapisu nie ma (został wykreślony) - stąd w uzasadnieniu informacja, że służba kandydacka ma być zaliczana. W tym przypadku brak (zniesienie) zapisu a nie zapis czy uzasadnienie ma "moc prawną".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2016, 15:18:22 wysłana przez Zubek73 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 10, 2016, 17:01:33 »

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 10, 2016, 21:51:44 »
Opinia Krajowej Sekcji Pożarnictwa w sprawie przepisu kwalifikacyjnego PSP.

http://kspnszz.org/index.php/2016/05/10/opinia-krajowej-sekcji-pozarnictwa-w-sprawie-przepisu-kwalifikacyjnego-psp/

Dobrze napisane... szkoda tylko że nowa władza nie posprzątała tego burdelu w przepisie kwalifikacyjnym i nie przywróciła normalności, miejmy jednak nadzieje że jeszcze tak się stanie  :wall:

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 10, 2016, 22:26:38 »
Oby tak się stało i ten syfiasty projekt ktoś doprowadził do normalności.  Nie znam się na sprawach związkowych ale czy taka opinia coś wnosi i jeśli jest negatywna to projekt nie przejdzie
?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #792 dnia: Maj 10, 2016, 22:36:54 »
Oby tak się stało i ten syfiasty projekt ktoś doprowadził do normalności.  Nie znam się na sprawach związkowych ale czy taka opinia coś wnosi i jeśli jest negatywna to projekt nie przejdzie
?
Doprowadzi do normalności ale najpierw trochę narozrabia....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 11, 2016, 10:32:11 »
Moim zdaniem obecnie obowiązujący  przepis kwalifikacyjny nie pozwala na awansowanie najliczniejszego korpusu w PSP, czyli podoficerów. Z kolei aspiranci i oficerowie na podziale bojowym mogą być mianowani tylko na 2 stanowiska w swoich korpusach. Wielu absolwentów aspirantek dostaje stopień st. ratownika bądź ratownika, które są grupami podoficerskimi i przez to są blokowani podoficerowie.
Związki zawodowe wiedzą o takich sytuacjach i mam nadzieję, że uwzględnią ten fakt podczas konsultacji przepisu kwalifikacyjnego. Należy uporządkować sytuację tak, aby strażak zajmował stanowisko w swoim korpusie. Nowy przepis powinien zawierać WIĘKSZĄ ilość stanowisk w każdym korpusie, co umożliwi WSZYSTKIM przeskok w grupie (oczywiście jeśli dana grupa będzie wolna i nie będzie innych przeciwwskazań).

Kolejną kwestią dotyczącą nowego przepisu kwalifikacyjnego jest uregulowanie pojęcia stażu służby. Dopiero w uzasadnieniu czytamy, że do tego okresu będzie się wliczać służba kandydacka. Zapis ten powinien znaleźć się w tekście nowego rozporządzenia.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #794 dnia: Maj 11, 2016, 12:19:04 »
Może by tak podejście w temacie zmienić, że to pracownik sam powinien zdobyć wykształcenie jak chce awansować. Koszt wtedy wynosi 0 zł dla PSP. W każdej cywilizowanej firmie pracownik lub aplikant zdobywa wykształcenie do stanowiska i u nas wystarczyłoby, żeby było tak samo. Nikt nie przyjmuje pedagoga na stanowisko inżyniera budowy. Żaden majster bez odpowiedniego wykształcenia i uprawnień nie zostanie kierownikiem budowy choćby wszystkie związki zawodowe wywierały na to presję. Chcesz stanowisko przyjdź z wykształceniem - poddamy Ciebie weryfikacji czy sie nadajesz. Zdobywanie stopnia ze względu na ukończenie szkoły też jest chore.
Specjalista w systemie zmianowym to raczej nie będzie stanowisko związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi a jednak na 10 grupie. AAAA tyle że tu chodzi o to by nic nie robić a zarobić........

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #795 dnia: Maj 11, 2016, 13:00:58 »
Nowy przepis kwalifikacyjny może nie jest doskonały, ale większość, która ma żale to właśnie osoby po studiach cywilnych. A czemu to te osoby? A no temu, że nie, po co się uczyć jak można zrobić studia na jakiejś lokalnej uczelni, gdzie bywają przypadki, że osoby mają 50% obecności, a uczelnia nic od nich nie wymaga. Czy taka osoba jest wykształcona czy posiada sam papierek? Nikt nikomu nie chce odbierać żadnych możliwości, przecież można było iść dziennie na SGSP lub SA, a czemu się nie poszło, a no temu, że nie chciało się uczyć lub było się po prostu za słabym. Pamiętać należy, że mógł każdy. Jak Wy to sobie wyobrażacie? Dopóki nie zostanie podjęta decyzja o całkowitym zmianie systemu kształcenia w postaci likwidacji szkół to do tej pory będą problemy. Jeżeli znowu będzie szerszy dostęp do stanowisk to wtedy oficerowie czy aspiranci po szkole zostaną zblokowani. Jak zostaną zblokowani to po co ich produkować. Jak nie będą potrzebni to po co szkoły... To nie takie proste jak Wam się wydaje. Piszą i narzekają tu głównie frustraci, których boli.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #796 dnia: Maj 11, 2016, 13:23:59 »
Qba90 uwież mi, że nie jeden strazak po studiach cywilnych ma w głowie więcej wiedzy niż nie jeden po SGSP. Różne specjalności przydatne sa w PSP i należy się uzupełniać nawzajem. Szczytem głupoty byłoby produkowanie oficerów wyłącznie po SGSP, ale jak widać do tego się dąży poprzez podyplomówki.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #797 dnia: Maj 11, 2016, 13:37:36 »
Qba90 to chyba ty masz żal za ukończyłeś jedyną słuszną i kariera się przed tobą nie otwarła, jak widzę oficerów po zaocznej sgsp to mam ubaw po pachy z ich poczynań, a jak przychodzi po dziennej to przekonanie o jego elitarności budzi we mnie strach przed ich pomysłami,
Twierdzę że sgsp to chory twór któy nie powinien istnieć w takiej formie,  system kształcenia oficerów powinien wyglądać zupełnie  inaczej, a co do szkół cywilnych to  kgpsp wprowadziło zamęt i tak się to ciągnie
Ps. Nie wszyscy mają wujka aby dostać się do SA na szczeście się to zmienia , nie wiem jak wygląda nabór do sgsp

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #798 dnia: Maj 11, 2016, 14:06:23 »
Nowy przepis kwalifikacyjny może nie jest doskonały, ale większość, która ma żale to właśnie osoby po studiach cywilnych. A czemu to te osoby? A no temu, że nie, po co się uczyć jak można zrobić studia na jakiejś lokalnej uczelni, gdzie bywają przypadki, że osoby mają 50% obecności, a uczelnia nic od nich nie wymaga. Czy taka osoba jest wykształcona czy posiada sam papierek? Nikt nikomu nie chce odbierać żadnych możliwości, przecież można było iść dziennie na SGSP lub SA, a czemu się nie poszło, a no temu, że nie chciało się uczyć lub było się po prostu za słabym. Pamiętać należy, że mógł każdy. Jak Wy to sobie wyobrażacie? Dopóki nie zostanie podjęta decyzja o całkowitym zmianie systemu kształcenia w postaci likwidacji szkół to do tej pory będą problemy. Jeżeli znowu będzie szerszy dostęp do stanowisk to wtedy oficerowie czy aspiranci po szkole zostaną zblokowani. Jak zostaną zblokowani to po co ich produkować. Jak nie będą potrzebni to po co szkoły... To nie takie proste jak Wam się wydaje. Piszą i narzekają tu głównie frustraci, których boli.

Elita dała głos.
Pospolite infantylne pierdolenie.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #799 dnia: Maj 11, 2016, 14:58:00 »
Może by tak podejście w temacie zmienić, że to pracownik sam powinien zdobyć wykształcenie jak chce awansować. Koszt wtedy wynosi 0 zł dla PSP. W każdej cywilizowanej firmie pracownik lub aplikant zdobywa wykształcenie do stanowiska i u nas wystarczyłoby, żeby było tak samo. Nikt nie przyjmuje pedagoga na stanowisko inżyniera budowy. Żaden majster bez odpowiedniego wykształcenia i uprawnień nie zostanie kierownikiem budowy choćby wszystkie związki zawodowe wywierały na to presję. Chcesz stanowisko przyjdź z wykształceniem - poddamy Ciebie weryfikacji czy sie nadajesz. Zdobywanie stopnia ze względu na ukończenie szkoły też jest chore.
Specjalista w systemie zmianowym to raczej nie będzie stanowisko związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi a jednak na 10 grupie. AAAA tyle że tu chodzi o to by nic nie robić a zarobić........
Bardzo mądrze napisane, tylko o jakiej weryfikacji mówisz? O pełniącym obowiązki? Przez kilkanaście lat można poznać człowieka i strażaka. Należy też spojrzeć z innej strony - znam kilku strażaków, którzy studiują zaocznie na SGSP za własną kasę, komenda nie dokłada im nawet gorsza. Ci strażacy chcieli iść na szkołę, była to decyzja przemyślana i wiedzieli że wiąże się to z kosztami. I po skończeniu szkoły oni nadal są na starszym ratowniku lub d-cy zastępu. Sprawdzają się na swoich stanowiskach, przychodzą na służbę z zapałem i nie zostają docenieni. Skoro człowiek chce się rozwijać, to służba powinna mu to umożliwić, wynagrodzić mu to. Patrząc na ludzi po SA ze studiami cywilnymi tutaj bywa bardzo różnie. Niejednokrotnie podoficer z wyższym ma więcej oleju we łbie niż taki oficer, a oficer po SGSP mógłby się dużo nauczyć od kierowcy-ratownika. Niestety, brak rozwiązań prawnych nadal będzie powodował komplikacje przy mianowaniu na dane stanowisko.
Obecny system kształcenia (wykształcenia) w PSP wymaga reformy, dużej reformy.