Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454764 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:11:39 »
Czy po magisterce w SGSP i cywilnej inżynierce musze rozpoczynać podyplomówke od SPO i później SPK, czy wystarczy samo SPK ?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:25:35 »
Masz mgr inż. poż. ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:35:56 »
Ale szacunkiem zaleciało z lini związkowej. Pomocna dłoń. Przykładny oficer.
Moja linia to moja sprawa. Już kiedyś pisałem i nawet chyba w tym wątku, że strasznie mnie drażni lenistwo ludzi. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielono w tym wątku i w wątku o pierwszym stopniu. Cieszę się, że Ty jako nie związkowiec popierasz lenistwo wśród młodych strażaków. To twoja oficjalna linia "popieranie lenistwa"? Dodatkowo bardzo mnie bawi twoje zainteresowanie moją osobą.
ALE TO JEST PIKUŚ W PORÓWNANIU Z CZTEREMA LATAMI DOJAZDÓW DO W-WY. WAŻNE ŻE CAŁE STUDIA SIĘ LICZĄ. A SPK TEŻ SIĘ JAKOŚ PRZEBRNIE.
A jak zrobiłeś studia w SGSP cywilne bez dojeżdżania? :rofl:  A tak poważnie nie 4 lat a 6 semestrów. I to krótkich.  Bo na podyplomowych semestr ma 6 zjazdów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2016, 22:40:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 11, 2016, 23:04:18 »
Mnie bawi Twoje wybielanie. W paru wątkach broniłeś lenistwo ludzi, gdzie stałeś na stanowisku, żeby nic nie robić. Popierasz ludzi, którzy idą na skróty jeżeli chodzi o wykształcenie i śmiesz tu mówić, że drażni Ciebie lenistwo. Skąd wiesz, że nie jestem związkowcem. Zainteresowanie Twoją osobą?? Nikt tak nie niszczy tego forum jak Ty. Jesteś jak mucha, jesteś wszędzie i wkur...sz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #754 dnia: Kwiecień 12, 2016, 16:02:09 »
Nikt tak nie niszczy tego forum jak Ty. Jesteś jak mucha, jesteś wszędzie i wkur...sz.
Wow, merytoryczna dyskusja  :wacko:
Wiesz ilu ludziom pomogłem na forum?
W paru wątkach broniłeś lenistwo ludzi, gdzie stałeś na stanowisku, żeby nic nie robić. Popierasz ludzi, którzy idą na skróty jeżeli chodzi o wykształcenie i śmiesz tu mówić, że drażni Ciebie lenistwo.
O nie nie, grupa absolwentów jedynie słusznej szkoły ustaliła kryteria posiadania kwalifikacji i zmienia je regularnie aby osobom z innymi niż oni posiadają kwalifikacjami było trudniej. "Ekipa" wymyśliła kolejne podyplomówki, w ramach deregulacji (pojecie oznaczające ułatwienie dostępu do zawodów regulowanych) zmieniła ustawę w taki sposób, że doszły kolejne SPO2, SPO4 i SPK. Więcej wymagań to większa regulacja. Czy może się mylę?
To nie jest lenistwo ludzi to odpowiedź na  walkę z PB! I odpowiedź na utrudnianie awansowania najważniejszej grupie zawodowej w PSP.
PS. nawet nie wiesz jak mnie cieszy, że za obecnej władzy pojawiają się ludzie na stanowiskach 01 w KW i czołowych w KG którzy tylko otarli się o jedyną słuszną szkołę.
PSS. mam wielką nadzieję, że nowe rozporządzenie kwalifikacyjne przywróci zapisy załącznika nr 6 (lub podobne rozwiązanie).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 16:13:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #755 dnia: Kwiecień 12, 2016, 17:01:38 »
Jakie założenia zakłada projekt rozporządzenia kwalifikacyjnego w sprawie stanowisk dowódców zmian i zastępców dowódców zmian? Czy te stanowiska będą mogli zajmować aspiranci bez SPO, SPK, czy tylko Ci, którzy posiadają inżyniera pożarnictwa lub ukończyli podyplomówki?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #756 dnia: Kwiecień 12, 2016, 17:48:28 »
Jakie założenia zakłada projekt rozporządzenia kwalifikacyjnego w sprawie stanowisk dowódców zmian i zastępców dowódców zmian? Czy te stanowiska będą mogli zajmować aspiranci bez SPO, SPK, czy tylko Ci, którzy posiadają inżyniera pożarnictwa lub ukończyli podyplomówki?
Prace cały czas trwają, ale projekt w wersji pierwotnej był Moim zdaniem "straszny" i niekorzystny dla aspirantów i podoficerów
a nawet oficerów bez podyplomówek. 
Wątpię aby w wersji "pierwotnej" przeszedł.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 18:48:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #757 dnia: Kwiecień 12, 2016, 20:19:14 »
Oby tak się stało!!!!!!  :kwit:

Offline pietrucha998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #758 dnia: Kwiecień 18, 2016, 13:27:54 »

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #759 dnia: Kwiecień 18, 2016, 14:30:19 »
Niestety jak widzę projekt nie rozwiązuje problem  obsadzania stanowisk d-cy i z-cy d-cy zmiany są to nadal stanowiska oficerskie a tych oficerów nie ma i długo nie będzie, proponuje pójść po rozum do głowy i nie powielać durnych projektów poprzedników blokujących możliwość normalnych awansów i obsadzania wyżej wymienionych stanowisk. Podobno stanowisk d-cy i z-cy d-cy zmiany jest około 2500 a tylko 680 z nich posiada kwalifikacje  :wall:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 14:37:45 wysłana przez adam998 »

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 18, 2016, 15:57:27 »
Czyli aspirant w komendzie powiatowej na pb to tylko dowodca zastępu bo w niewielu komendach jest stanowisko dowodcy sekcji. Genialnie...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 18, 2016, 16:18:55 »
Czy starszy operator sprzętu to będzie 6 grupa dla podoficera?

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 18, 2016, 16:51:55 »
czyli aspirant z wyższym wyksztalceniem nie będzie mógł zajac stanowiska oficerskiego na pewno już po wejściu tego projektu tak?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 17:55:55 wysłana przez aspirant7 »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 18, 2016, 17:25:55 »
doztałeś z-ce d-cy zmiany czy zakres obowiązków z-cy d-cy zmiany?! bo na chwile obecna nie ma akiej możliwości, musisz ukończyć SPO!!!

Offline elpolako998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 18, 2016, 17:37:34 »
to sie tak nie chwal , bo dostałeś przez brak znajomości przepisów twoich kolegów z komendy :tuba:

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 18, 2016, 18:35:19 »
Z dyżurnymi również nie jest za ciekawie, stanowiska aspiranckie i oficerskie. Jestem ciekaw ja ZZ się odniosą do tego rozporządzenia??

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #766 dnia: Kwiecień 18, 2016, 21:30:11 »
Ciekawe też jak komendanci rozwiążą kwestię, młodszego inspektora. Wcześniej było to tylko stanowisko w codziennym rozkładzie służby teraz również w zmianowym. Dla przypomnienia jest to 5 grupa zaszeregowania. Jeśli teraz służba kandydacka będzie wliczana do stażu służby to mł.asp. po szkole może liczyć już nie na st.ratownika a młodszego inspektora. Być może szykują się awanse dla aspirantów na 4 grupie ??  :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #767 dnia: Kwiecień 18, 2016, 21:45:26 »
No i zmieniają się trochę czasookresy dla poszczególnych stanowisk, włączenie z tym, że do wymaganego stażu wlicza się kandydacka.
Nie ma też wprost zapisów, jakie stanowisko przypada komu po danej szkole.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #768 dnia: Kwiecień 19, 2016, 11:06:14 »
No i zmieniają się trochę czasookresy dla poszczególnych stanowisk, włączenie z tym, że do wymaganego stażu wlicza się kandydacka.

Co może prowadzić do absurdalnych (lecz zgodnych z przepisami) sytuacji. Wg nowego rozporządzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby świeżo upieczony absolwent SGSP po dziennych studiach magisterskich, mógł rozpocząć swoją służbę np. od stanowiska zastępcy dowódcy jrg, dowódcy zmiany, zastępcy naczelnika wydziału. To tylko jeden przykład, których można bez liku mnożyć.
Jeżeli dobra zmiana ma tak wyglądać...dopowiedzcie sobie resztę sami.

Mam głęboką nadzieję, że ten paszkwil będzie gruntownie zmieniony po etapie konsultacji.



A i jeszcze akcent humorystyczny  ^_^

[...]
4) podwyższeniu maksymalnego stopnia służbowego z brygadiera na starszego brygadiera

- kapelan krajowy

Podniesienie stopnia służbowego do ww. stanowisk uzasadnione jest faktem, że realizacja zadań przypisanych do poszczególnych stanowisk odnosi się do najwyższego poziomu krajowego, co podnosi również stopień odpowiedzialności.
[...]

Niewątpliwie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 11:21:56 wysłana przez Oxandrolon »

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 19, 2016, 12:38:23 »
Juz widze jak komendanci beda dawac zce dcy jrg po sgsp ;-)
Prosze odczepic sie od absolwentow sgsp, bo w tej chwili sa poszkodowana grupę, ciezko o prace, bo latwiej przyjac dwoch stazystow po naborze albo aspirantow. Jak juz absolwent przyjdzie to na stanowisko aspiranckie bez możliwości awansu przez pare lat...

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 19, 2016, 13:08:55 »
Cytat: bartu
Juz widze jak komendanci beda dawac zce dcy jrg po sgsp ;-)

Nie mówię, że na pewno będą, stwierdzam tylko, że będzie to prawnie dopuszczalne. A potem może być wielkie zdziwienie połączone z niedowierzaniem. :)

Cytuj
Prosze odczepic sie od absolwentow sgsp, bo w tej chwili sa poszkodowana grupę, ciezko o prace, bo latwiej przyjac dwoch stazystow po naborze albo aspirantow. Jak juz absolwent przyjdzie to na stanowisko aspiranckie bez możliwości awansu przez pare lat...

Absolutnie nie czepiam się absolwentów SGSP w służbie kandydackiej, którzy są tutaj najmniej winni. Zgadzam się, że obecnie obowiązujące rozporządzenie kwalifikacyjne jest dla nich pod pewnymi względami niekorzystne.
Czepiam się natomiast bezmyślności ustawodawcy, który irracjonalne przepisy chce zastąpić wersją już kompletnie oderwaną od rzeczywistości.

Co do drugiej części wypowiedzi nie mogę się zgodzić. Jeżeli absolwent SGSP ma ciężko o pracę, to kto ma łatwo? Szansa znalezienia pracy po dziennym SGSP wynosi 100% na podstawie art.114d ustawy o PSP.
Czy łatwiej przyjąć dwóch stażystów po naborze czy absolwenta SGSP? Niekoniecznie. To zależy od wielu różnych czynników (z których ważną rolę odgrywa sytuacja kadrowa komendy obecna i w możliwej do przewidzenia przyszłości - tu już jest ważna racjonalna polityka komendanta - jako managera firmy i osoby odpowiedzialnej za ZARZĄDZANIE tą firmą)

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:43:19 »
W naszych przepisach funkcjonuje dużo "bubli" prawnych, jednak ich powielanie to nie jest dobra droga. Patrząc jednak na projekt, widać, że intencją autorów było ujednolicenie naliczania stażu służby. W którą jednak stronę nie pójdziemy to ktoś będzie na lepszej pozycji, a ktoś na gorszej.

Moje stwierdzenia nie są wyssane z palca tylko pozbierane z terenu. Niby 100% zatrudnienia, ale pierwszą kolejność mają zdecydowanie mniej kosztowni aspiranci i nabory, szczególnie te opłacane z PUP. Jak komendant ma wybór to w ostatniej kolejności bierze oficera po sgsp, bo obecni pracownicy robią szkoły, czy czekają na stopnie, bo jak zrobi nabór to za pensję jednego oficera ma dwóch stażystów, a to że ludzie nie spełniają wymagań? Stanowiska mogą leżakować, albo uchodzimy w KW awans mimo braku kwalifikacji. Kolega pierwszą KP chcącą z nim rozmawiać znalazł po ponad 300 km od domu rodzinnego. W promieniu 300 km nie było choćby pół miejsca... Poza tym kierowanie przez KG na siłę też nie jest mile widziane, też znam przypadki problemów przy takim skierowaniu mimo braku miejsc.
Zdecydowanie lepiej zrobić SA i potem zaocznie SGSP niż dzienne SGSP.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:08:50 »
Patrząc na moją km, gdzie przez ostatnie 15 lat widziałem strażaków z ulicy są i sgsp, na podstawie moich obserwacji twierdzę że sgsp nie ma prawa bytu dzienna,  przepraszam tych co ja ukończyli ale mam bardzo złe zdanie na temat tej uczelni, ale to moja prywatna opinia

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:37:52 »
Analizowałem stanowisko specjalista rat med. służby. Nowe stanowisko oficerskie. Czy ktoś ma jakies informacje na ten temat? Czy jedno na KM czy jedno na JRG. Czy to może będzie tylko koordynator rat med. a może jedno na JRG?
pzdr

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #774 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:48:12 »
Analizowałem stanowisko specjalista rat med. służby. Nowe stanowisko oficerskie. Czy ktoś ma jakies informacje na ten temat? Czy jedno na KM czy jedno na JRG. Czy to może będzie tylko koordynator rat med. a może jedno na JRG?
pzdr
Regulamin organizacyjny określa liczbę stanowisk :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.