Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455355 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #725 dnia: Kwiecień 08, 2016, 19:32:09 »
Czyli po SPPSP nie możesz zostać podoficerem? Zastanów się zanim jeszcze bardziej się skompromitujesz.
Zastanów się bo się kompromitujesz... Ot jedyna szkoła kształcąca w zawodzie? Człowieku obrona tego Misiowego tworu jest z góry skazana na porażkę. Ta szkoła nie ma racji bytu tak jak istnienie kształcenia korpusu "chorążych"  dla którego przypada tylko 7 grupa a szkolą 3 szkoły. 
Po SGSP można zostać generałem.... Wiec to szkoła generałów? Może by ją przemianować na SGGP (Szkoła Główna Generałów Pożarnictwa) przecież wg. twojego rozumowania tak powinno być.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2016, 19:39:38 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #728 dnia: Kwiecień 09, 2016, 18:16:11 »
chodzi o projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #729 dnia: Kwiecień 09, 2016, 19:35:32 »
Genetał też jest oficerem. SGSP daje kwalifikacje oficerskie, SPPSP daje kwalifikacje podoficerskie a SA aspiranckie. Poczytaj troszkę, weź łyka wody do dziubka i przełknij Eqinox.

To, że to samo co SP robi Częstochowa to chyba nie sprawa Bydgoszczy, a raczej kompromitacja CS, bo robią coś do czego nie zostali powołani, byle by tylko udowadniać swoją przydatność (oczywiście po układach). Gdyby się tak stało, że Bydgoszcz przestanie istnieć to byłaby geograficzna pomyłka nie mówiąc już o inwestycyjnej. No chyba, że nie wiesz o czym mówię, choć myslę, że nawet nie zdajesz sobie sprawy i chlapiesz jęzorem bez zastanowienia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2016, 20:39:50 wysłana przez Siedem »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #730 dnia: Kwiecień 09, 2016, 21:06:27 »
Genetał też jest oficerem. SGSP daje kwalifikacje oficerskie, SPPSP daje kwalifikacje podoficerskie a SA aspiranckie. Poczytaj troszkę, weź łyka wody do dziubka i przełknij Eqinox.
I znam kilkudziesięciu oficerów (twoim zdaniem) bez kwalifikacji oficerskich. Cud? Mamy teraz na najwyższych stanowiskach kilku. Cud?Pewnie któryś zostanie generałem... Czego szczerze im życzę!!!
Gdyby się tak stało, że Bydgoszcz przestanie istnieć to byłaby geograficzna pomyłka nie mówiąc już o inwestycyjnej. No chyba, że nie wiesz o czym mówię, choć myslę, że nawet nie zdajesz sobie sprawy i chlapiesz jęzorem bez zastanowienia.
Geograficzna? A odległość Bydgoszcz - Poznań.... Strasznie daleko 150 km.
Lapie i lapać będę a czy bez zastanowienia to już nie twoja sprawa.
   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #731 dnia: Kwiecień 09, 2016, 21:41:48 »
Litości!!! Nie porównuj Poznania do Bydgoszczy, bo z samego tego faktu widać, że nie wiesz o czym mówisz. Zapleczem to Bydgoszcz wciąga Poznań noskiem. Nie byłeś, nie widziałeś, to się nie wypowiadaj. Odnośnie ludzi z kwalifikacjami lub bez, to co ma to do tego, że rozmawiamy o kwalifikacjach jakie dają szkoły. Gdzie napisałem, że uważam, że ktoś tam nie ma kwalifikacji? Gościu szerzysz jakąś ideologiczną porażkę, jak jeździec bez głowy. Losie oszczędź PSP i uchroń przed nawrotem skrótowców i ludzi, którym się należy przez zasiedzenie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2016, 21:44:57 wysłana przez Siedem »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #732 dnia: Kwiecień 09, 2016, 23:04:26 »
Litości!!! Nie porównuj Poznania do Bydgoszczy, bo z samego tego faktu widać, że nie wiesz o czym mówisz. Zapleczem to Bydgoszcz wciąga Poznań noskiem. Nie byłeś, nie widziałeś, to się nie wypowiadaj. Odnośnie ludzi z kwalifikacjami lub bez, to co ma to do tego, że rozmawiamy o kwalifikacjach jakie dają szkoły. Gdzie napisałem, że uważam, że ktoś tam nie ma kwalifikacji? Gościu szerzysz jakąś ideologiczną porażkę, jak jeździec bez głowy. Losie oszczędź PSP i uchroń przed nawrotem skrótowców i ludzi, którym się należy przez zasiedzenie.
Trzymajcie mnie bo padnę ze śmiechu, dyskusja z tobą ma taki sens jak przesiewanie piasku na plaży.
Uzasadnienie:
Piszesz o "geograficznej pomyłce" Ja piszę, że Bydgoszcz i Poznań dzieli tylko 150 km. Geograficznie istnienie szkół tak blisko siebie nie jest uzasadnione. To nagle pojawia się temat zaplecza...Co to ma do rzeczy? Możesz obracać kota ogonem 40 razy i dalej to jest kot.
Gdzie napisałem, że uważam, że ktoś tam nie ma kwalifikacji? Gościu szerzysz jakąś ideologiczną porażkę, jak jeździec bez głowy. Losie oszczędź PSP i uchroń przed nawrotem skrótowców i ludzi, którym się należy przez zasiedzenie.
Tu:
SGSP daje kwalifikacje oficerskie, SPPSP daje kwalifikacje podoficerskie a SA aspiranckie.
Jakieś pytania czy może kolejne argumenty będziesz wymyślał?
Ideologiczna porażka to komunistyczny system kształcenia w PSP!!! Należy go zaorać i poskładać od nowa z sensem!
Słaby z Ciebie adwersarz.
Pieniądze pakowane w bezsensowny system kształcenia przekazane do JRG spowodowały by to, że płace strażaków byłyby wyższe niż policji, wojska itp...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2016, 23:16:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #733 dnia: Kwiecień 09, 2016, 23:17:27 »
Chyba masz problemy z interpretacją. W czym jest nieprawdziwe stwierdzenie, że SA daje kwalifikacje aspiranckie??  Ty chyba nie rozumiesz nawet swojego kontekstu wypowiedzi. Napisałeś o likwidacji Bydgoszczy po czym napisaleś o tym, że Poznań jest 150 km. Co z tego wynika? Że nie potrzeba jest Bydgoszcz, bo Poznań jest 150 km? Ja odpisałem, że porównując te dwie szkoły to Poznań wygląda bladziutko. Wcześniej suerowałeś, że Bydgoszcz jest niepotrzebna bo Częstochowa robi to samo to podałem, że geograficznie wygląda to słabo i że Częstochowa wykonuje coś do czego nie została powołana. Zresztą dyskusja z Tobą nie ma sensu. Ty jesteś zaprogramowany na niszczenie.  Ja wolę rozmawiać o reformach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #734 dnia: Kwiecień 09, 2016, 23:25:40 »
W czym jest nieprawdziwe stwierdzenie, że SA daje kwalifikacje aspiranckie?? 
Oficerowie którzy skończyli tylko SA maja kwalifikacje aspiranckie? Czyli nie mają oficerskich logiczne czy nie?
Ty jesteś zaprogramowany na niszczenie.  Ja wolę rozmawiać o reformach.
W przypadku systemu szkolenia w PSP jestem zaprogramowany na niszczenie bo ten system jest jak rak, który żeruje na zdrowym organizmie strażaków. Z rakiem się nie dyskutuje, z rakiem się nie pertraktuje ale się go niszczy. Szkoły w PSP powinny być dwie. A ośrodki szkolenia tylko dla grup specjalistycznych z naprawdę doświadczoną kadrą instruktorską.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #735 dnia: Kwiecień 09, 2016, 23:39:26 »
Na szczeście nie jesteś lekarzem i się za raka nie bierz. Straż to nie tylko PSP. Potencjał szkół i ośrodków szkolenia należy wreszcie wykorzystać do szkolenia również OSP. Nie wiem czy są jeszcze oficerowie tylko po SA bez wyższego wykształcenia. Paru takich znałem ale już uzupełnili kwalifikacje. Dostali stopnie swego czasu za uratowanie życia lub inne wybitne osiągnięcia. Co nie zmienia faktu, że co do zasady SA daje kwalifikacje aspiranckie.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #736 dnia: Kwiecień 10, 2016, 10:50:54 »
Czy jest juz ten projekt a moze ktoś ma projekt,rozporządzenia w sprawie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #737 dnia: Kwiecień 10, 2016, 11:19:14 »
Potencjał szkół i ośrodków szkolenia należy wreszcie wykorzystać do szkolenia również OSP.
To co robiono z tym potencjałem przez ostatnie lata? Zmarnowano?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #738 dnia: Kwiecień 10, 2016, 13:57:05 »
No, ale gdzieś trzeba ucisnąć resortowe pokolenie i tak powołali Cs . Takiego przerostu formy nad treścią i zadufania jaki jest w tej pseudoszkole to nie ma chyba w żadnej. Typowy Ciechocinek PSP. Od Bydgoszczy mogli by się wiele nauczyć(pomijając gang Misia, ale to inna historia) .

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #739 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:58:29 »
PANIE KOMENDANCIE GŁÓWNY!!! proszę rozpatrzeć kandydaturę Eqinoxa na dyrektora biura szkolenia- potrzebna reforma a on zna sie najlepiej, jest naj i wogóle :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #740 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:59:28 »
PANIE KOMENDANCIE GŁÓWNY!!! proszę rozpatrzeć kandydaturę Eqinoxa na dyrektora biura szkolenia- potrzebna reforma a on zna sie najlepiej, jest naj i wogóle :rofl:
Ale mnie wysoko cenisz :) Dziękuję.  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #741 dnia: Kwiecień 11, 2016, 08:22:06 »
Można prosić o tekst omawianego projektu?

Offline dolnoślązak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #742 dnia: Kwiecień 11, 2016, 19:32:24 »
cześć. Mam pytanie. Czy jako podoficer z 10 letnim stażem kończąc zaoczną inżynierię bezpieczeństwa pożarowego dla cywili będę mógł zajmować stanowiska oficerskie a tym samym uzyskać stopień czy nic z tego. Być może ten temat był już poruszany ale od kilku godzin siedzę przy kompie i już mam mętlik w głowie. Proszę o pomoc. jak się da to z podstawą prawną. dzięki serdeczne

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #743 dnia: Kwiecień 11, 2016, 19:57:24 »
cześć. Mam pytanie. Czy jako podoficer z 10 letnim stażem kończąc zaoczną inżynierię bezpieczeństwa pożarowego dla cywili będę mógł zajmować stanowiska oficerskie a tym samym uzyskać stopień czy nic z tego. Być może ten temat był już poruszany ale od kilku godzin siedzę przy kompie i już mam mętlik w głowie. Proszę o pomoc. jak się da to z podstawą prawną. dzięki serdeczne

10 lat stażu... - podstawa prawna USTAWA O PSP.

Art. 53.
2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania określone w art. 36 ust. 3.>

Art. 36.
3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:

3)posiada tytuł zawodowy inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi,

Prosze.


Offline dolnoślązak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #744 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:43:25 »
czyli można. Rozumiem że żeby dostać stopień muszę mieć stanowisko. Kwalifikacje do wykonywania zawodu strażak to rozumiem przez to kurs podstawowy i podoficerski. A jak to jest w rzeczywistości. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Niezależnie gdzie pracujecie ze wskazaniem na PB.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #745 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:43:57 »
czyli można. Rozumiem że żeby dostać stopień muszę mieć stanowisko. Kwalifikacje do wykonywania zawodu strażak to rozumiem przez to kurs podstawowy i podoficerski. A jak to jest w rzeczywistości. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Niezależnie gdzie pracujecie ze wskazaniem na PB.
Nie umiesz czytać a to podstawowy problem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dolnoślązak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #746 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:51:44 »
To oświeć mnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2016, 23:59:48 wysłana przez robn »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #747 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:59:46 »
TO OŚWIEĆ MNIE.
(...)i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi,
Bez tego gościu jesteś tylko podoficerem. który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dolnoślązak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #748 dnia: Kwiecień 11, 2016, 21:09:33 »
No OK. Wiem, że muszę skończyć jeszcze podyplomówkę SPK. Ale to pikuś w porównaniu z 4 latami dojazdów do Wa-wy. Ważne, że całe studia się liczą. A SPK też się jakoś przebrnie.


Nie piszemy z włączonym CAPS LOCKIEM!!! Patrz regulamin!
poprawiłem posty  :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2016, 23:59:10 wysłana przez robn »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #749 dnia: Kwiecień 11, 2016, 21:47:43 »
Ale szacunkiem zaleciało z lini związkowej. Pomocna dłoń. Przykładny oficer. Dziękujemy, że jesteś.