Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454358 razy)

Offline Kamil30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #650 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:27:44 »
....
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 19:41:58 wysłana przez Kamil30 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #651 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:38:59 »
OK, kilka pytań.

Jestem młodszym aspirantem, mianowanym w lipcu 2013, zatrudnionym w sierpniu 2013. Służbę kandydacką rozpocząłem we wrześniu 2011r. Mam ukończone SGSP cywilnie z tytulem inżyniera bezpieczeństwa  w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego oraz studia magisterskie 3 semestralne w SGSP z analogicznie takim samym tytułem jak inżyniera. Pracuję na podziale bojowym w systemie zmianowym zajmuję stanowisko st-ratownik.

Moje pytania:

1. Jaka jest dla mnie najlepsza droga aby awansować w korpus oficerów lub podnieść swoje kwalifikacje? Zgodnie z ustawą o PSP art.36 kwalifikuję się do pkt 3 i 4, choć bardziej korzystniejszym dla mnie jest pkt. 3 (który nie uwzględnia posiadanego przeze mnie technika pożarnictwa), ponieważ wystarczy, że ukończę SPF. Zgadza się? I co dalej, oczekiwanie na stanowisko oficerskie? Dopiero po otrzymaniu stanowiska oficerskiego zostanie mi nadany stopień mł. kpt?  :gwiazdki:

2. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko dowódcy zastępu wymagane są 3 lata stażu. Paragraf 3 tego rozporządzenia mówi:

"§ 3. Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu służby kandydackiej."

Co w moim przypadku oznacza, że awans na dowódce zastępu jest dla mnie możliwy dopiero w maju 2017?
A co z zapisem pod tabelką "Nie dotyczy absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej skierowanych do służby stałej.". Wiem, że tyczy to się kolegów po dziennych mundurowych studiach w SGSP. Interpretując dosłownie ten zapis stwierdzam, że ja też jest absolwentem SGSP skierowanym do służby stałej, ponieważ SGSP ukończyłem przed rozpoczęciem Szkoły Aspirantów. i co teraz? :gwiazdki:

3. Zgodnie z art 54 Ustawy o PSP nadanie stopnia aspiranta możliwe jest po min. 3 latach służby. Dopóki nie będę zajmował stanowiska aspiranckiego tj np. dowódcy zastępu, nie mam co liczyć na awans w stopniu, tak?

Nie zrozumcie mnie źle, nie mam parcia na bycie oficerem, czy dowódcą zmiany. Mam raptem niespełna 3 lata służby i jestem na tyle pokorny, że zdaję sobie sprawę, że potrzeba jeszcze trochę czasu i lat służby. Chcę po prostu tylko wiedzieć, czy mój wysiłek i moje pieniążki które zainwestowałem w kształcenie się w SGSP w przyszłości mogą zaprocentować?
Wysiłek nie pójdzie na marne :)
tylko SPK to dla KM/KP duża oszczędność więc raczej będziesz miał duże szanse o ile będziesz wporządku. Jest tam też zapis o absolwentach SA dla st. ratownika i raczej to dotyczy twojego przypadku. Chociaż czytając literalnie zapis rozporządzenia miał byś racje. Awans raczej będziesz miał po 3 latach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #652 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:32:58 »
Nie do końca takie jasne bo było kilka wyrzutów z sgsp z zaocznymi magisterkami że ludzie po inż. cywilnej i 3 semestrach na magisterce w sgsp dostawali dyplomy z "mgr. inż. pożarnictwa" a niejednokrotnie byli to ludzie po kierunkach nie przydatnych w psp. I co z nimi? Należy się czy nie?
Mógłbyś napisać to po polsku?  :gwiazdki:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #653 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:44:04 »
Chyba w skrócie chodzi o to czy mgr inż. pozarnictwa zawiera inż. pożarnictwa. Czy Panowie, którzy nie mają tytułu inż. pożarnictwa a mają tytuł mgr inż. pożarnictwa spełniają 36.3.1 ustawy o PSP.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #654 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:25:12 »
Odwołując się do posta Kamil30.
Czy w jego przypadku może on dostać d-ce zastępu (3 lata stażu), a jednocześnie zostać skierowanym na podyplomówkę i otrzymać **? Nie ma wtedy tożsamości stanowisko-stopień. Ukończył natomiast cywilnie SGSP I i II stopnia i czy można przez to rozumieć, że jest absolwentem SGSP skierowanym do służby stałej i dzięki temu jako ** ma prawo zajmować stanowisko d-cy zastępu?

Eqinox, jaka oszczędność dla Komendy samo SPK? Chyba czasu, bo Komenda za to nie płaci.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #655 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:33:56 »
Chyba w skrócie chodzi o to czy mgr inż. pozarnictwa zawiera inż. pożarnictwa. Czy Panowie, którzy nie mają tytułu inż. pożarnictwa a mają tytuł mgr inż. pożarnictwa spełniają 36.3.1 ustawy o PSP.
Chyba nie jest do końca tak jak piszesz, mgr inż. poż. nie zawiera inż. poż. Aby posiadać inż. poż. trzeba posiadać wprost dyplom SGSP inż. poż. lub spełnić nowe warunki ustawy deregulacyjnej. W żadnym akcie prawnym nie jest zapisane, że mgr inż. poż. posiada jakieś uprawnienia. To tak samo jak byś jako inż. poż. skończył studia mgr. na budownictwie i byś mógł legitymować się inż. budownictwa. Spotkałem się kiedyś z opinią podobno pochodzącą z KG PSP, że oni nie uznają pełnych kwalifikacji do dowodzenia dla mgr. inż. poż.

Eqinox, jaka oszczędność dla Komendy samo SPK? Chyba czasu, bo Komenda za to nie płaci.
A delegacja sama się płaci ? widzisz różnicę płacić delegację 4 lata (studia inżynierskie SGSP) a 3 lata (SPO+SPK) a 1,5 roku (SPK) ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 11:51:49 wysłana przez pisak10 »

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #656 dnia: Styczeń 21, 2016, 13:27:17 »
pisak10 - faktycznie, racja.

Odwołując się do posta Kamil30.
Czy w jego przypadku może on dostać d-ce zastępu (3 lata stażu), a jednocześnie zostać skierowanym na podyplomówkę i otrzymać **? Nie ma wtedy tożsamości stanowisko-stopień. Ukończył natomiast cywilnie SGSP I i II stopnia i czy można przez to rozumieć, że jest absolwentem SGSP skierowanym do służby stałej i dzięki temu jako ** ma prawo zajmować stanowisko d-cy zastępu?


Tak samo jak jest w przypadku takich osób, które zostały skierowane na SGSP w służbie stałej. Otrzymują ** i muszą od razu mieć oficerskie stanowisko czy mogą oczekiwać na nie zajmując np. d-ce zastępu/sekcji?

Do tego ktoś się umie odnieść lub zna takie przypadki z autopsji?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 15:57:03 wysłana przez testypsp »

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #657 dnia: Styczeń 21, 2016, 16:22:28 »


Tak samo jak jest w przypadku takich osób, które zostały skierowane na SGSP w służbie stałej. Otrzymują ** i muszą od razu mieć oficerskie stanowisko czy mogą oczekiwać na nie zajmując np. d-ce zastępu/sekcji?

Do tego ktoś się umie odnieść lub zna takie przypadki z autopsji?

Jest dużo przypadków, gdzie aspirant skierowany na SGSP, kończąc szkołę, otrzymując mł. kpt. zostaje na stanowisku st. ratownik, bądź d-ca zastępu, czy sekcji. Wiem też, że jest niepisana zasada (nie potrafię tego znaleźć w ustawie PSP), że taki mł. kpt nie mając stanowiska oficerskiego nie dostanie awansu w stopniu po 3 latach na kpt.

Moim zdaniem jest to dziwna sytuacja bo aspiranci po SGSP mogą bez problemu dostać stopień mł. kpt bez zajmowania stanowiska oficerskiego, a osoby, które spełniają wymagania, czy kwalifikację  do nadania stopnia (czyli posiadają też kwalifikację do zajęcia stanowiska oficerskiego), mają problemy dostać  mł. kpt bo nie mają stanowiska. W wielu KP i niektórych KW kadrowcy-naczelnicy powołują się stwierdzenie "nie masz stanowiska to nie możesz dostać stopnia", a podstawy prawnej już wskazać nie potrafią.


Fajnie, że pojawił się problem mgr inż. poż. bo tego wspomnieni wyżej kadrowcy-naczelnicy całkowicie nie potrafią zinterpretować. Jest natomiast odpowiedź MSW na interpelację 13452, dot. mgr inż. poż. Polecam lekturę i zachęcam do dalszej dyskusji na temat mgr inż. poż.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #658 dnia: Styczeń 21, 2016, 16:32:37 »
Jest dużo przypadków, gdzie aspirant skierowany na SGSP, kończąc szkołę, otrzymując mł. kpt. zostaje na stanowisku st. ratownik, bądź d-ca zastępu, czy sekcji. Wiem też, że jest niepisana zasada (nie potrafię tego znaleźć w ustawie PSP), że taki mł. kpt nie mając stanowiska oficerskiego nie dostanie awansu w stopniu po 3 latach na kpt.

Czy jest osoba na forum, która potrafi wyjaśnić to opierając się na konkretnych zapisach prawnych? Sam nic nie znalazłem, ale u każdego jest inaczej, dużo osób kształci się w taki sposób, co dalej... szukam odpowiedzi... :gwiazdki:

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #659 dnia: Styczeń 21, 2016, 17:11:08 »

Tak samo jak jest w przypadku takich osób, które zostały skierowane na SGSP w służbie stałej. Otrzymują ** i muszą od razu mieć oficerskie stanowisko czy mogą oczekiwać na nie zajmując np. d-ce zastępu/sekcji?

Do tego ktoś się umie odnieść lub zna takie przypadki z autopsji?
Nie muszą mieć. Art. 53 Ustawy o PSP precyzuje, komu "nadaje się", a komu "można nadać"


Jest dużo przypadków, gdzie aspirant skierowany na SGSP, kończąc szkołę, otrzymując mł. kpt. zostaje na stanowisku st. ratownik, bądź d-ca zastępu, czy sekcji. Wiem też, że jest niepisana zasada (nie potrafię tego znaleźć w ustawie PSP), że taki mł. kpt nie mając stanowiska oficerskiego nie dostanie awansu w stopniu po 3 latach na kpt.

Moim zdaniem jest to dziwna sytuacja bo aspiranci po SGSP mogą bez problemu dostać stopień mł. kpt bez zajmowania stanowiska oficerskiego, a osoby, które spełniają wymagania, czy kwalifikację  do nadania stopnia (czyli posiadają też kwalifikację do zajęcia stanowiska oficerskiego), mają problemy dostać  mł. kpt bo nie mają stanowiska. W wielu KP i niektórych KW kadrowcy-naczelnicy powołują się stwierdzenie "nie masz stanowiska to nie możesz dostać stopnia", a podstawy prawnej już wskazać nie potrafią.


Fajnie, że pojawił się problem mgr inż. poż. bo tego wspomnieni wyżej kadrowcy-naczelnicy całkowicie nie potrafią zinterpretować. Jest natomiast odpowiedź MSW na interpelację 13452, dot. mgr inż. poż. Polecam lekturę i zachęcam do dalszej dyskusji na temat mgr inż. poż.

1. To nie jest żadna niepisana zasada. Jeżeli przytoczony przez Ciebie młodszy kapitan posiada stanowisko, dla którego maksymalny stopień etatowy to np. aspirant sztabowy, to nie ma możliwości (wyłączając przypadek pośmiertny) nadania mu kolejnego stopnia, czyli kapitan. I proszę zwrócić uwagę na subtelną, ale znaczącą różnicę między stopniem pierwszym w danym korpusie, a następnym.

2. Wszystko o stopniach masz art.50-56 ustawy i w rozporządzeniu kwalifikacyjnym. Poczytaj

3. Kim jest inżynier pożarnictwa, i jakie wymagania ma spełnić - znowelizowany art.16a  ust.4b Ustawy o ochronie ppoż.


Czy jest osoba na forum, która potrafi wyjaśnić to opierając się na konkretnych zapisach prawnych? Sam nic nie znalazłem, ale u każdego jest inaczej, dużo osób kształci się w taki sposób, co dalej... szukam odpowiedzi... :gwiazdki:
Chyba wyjaśniłem, podając konkretne zapisy prawne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 17:14:40 wysłana przez Oxandrolon »

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #660 dnia: Styczeń 21, 2016, 20:19:38 »
Czyli osoba po studiach cywilnych po SGSP (inżynier) w stopniu podoficer + skończony II stopień w SGSP (mgr poż.) nie może zajmować stanowiska oficerskiego, a tym bardziej kierować działaniami bez przeszkolenia SPF/SPK. Dobrze interpretuje?

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #661 dnia: Styczeń 21, 2016, 20:25:21 »
Czyli osoba po studiach cywilnych po SGSP (inżynier) w stopniu podoficer + skończony II stopień w SGSP (mgr poż.) nie może zajmować stanowiska oficerskiego, a tym bardziej kierować działaniami bez przeszkolenia SPF/SPK. Dobrze interpretuje?
Bardzo dobrze. Na dzień dzisiejszy taka osoba, w zależności od rodzaju kierunku, który cywilnie ukończyła w SGSP, "podchodzi" pod art.36 ust.3 pkt 2 lub pkt 3

Offline stanislawt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #662 dnia: Styczeń 21, 2016, 22:58:18 »
Może dostać ** i dowodzić normalnie.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #663 dnia: Styczeń 22, 2016, 00:00:26 »
Może dostać ** i dowodzić normalnie.
@stanislawt - ile razy można tłumaczyć, że białe jest białe, a czarne jest czarne?

Od dnia 30 listopada 2015 roku nie może dostać gwiazdek, i po raz kolejny powtórzę, przeczytaj zasr.ny art. 36 i art. 53 obecnie obowiązującej wersji ustawy o państwowej straży pożarnej, i nie wprowadzaj więcej ludzi w błąd.
A jeśli nadal uparcie twierdzisz, że mimo wszystko jednak może dostać te gwiazdki, to proszę podaj nam źródło, bądź podstawę prawną tego. Jestem pewien, że wielu użytkowników tego forum by się bardzo ucieszyło, gdybyś takową znalazł.  :wall: :wall: :wall:

PS. Co rozumiesz pod pojęciem "dowodzić normalnie"? Bo odniósłbym się i do tego, tylko nie bardzo wiem o co Ci chodziło.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #664 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:46:17 »
Może dostać ** i dowodzić normalnie.
Tu masz cytat z odpowiedzi podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych - z upoważnienia ministra -
na interpelację nr 13452:
"...Wyklucza to możliwość błędnej interpretacji jakoby uzyskane uprawnienia zawodowe magistra inżyniera pożarnictwa były tożsame z uzyskaniem tytułu inżyniera pożarnictwa wraz z uprawnieniami wynikającymi z art. 4 ustawy o ochronie przeciwpożarowej czy uprawnień do kierowania działaniami ratowniczymi wynikającymi z przepisów ustawy o Państwowej Straży Pożarnej."

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #665 dnia: Styczeń 23, 2016, 17:55:57 »
Może dostać ** i dowodzić normalnie.
Tu masz cytat z odpowiedzi podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych - z upoważnienia ministra -
na interpelację nr 13452:
"...Wyklucza to możliwość błędnej interpretacji jakoby uzyskane uprawnienia zawodowe magistra inżyniera pożarnictwa były tożsame z uzyskaniem tytułu inżyniera pożarnictwa wraz z uprawnieniami wynikającymi z art. 4 ustawy o ochronie przeciwpożarowej czy uprawnień do kierowania działaniami ratowniczymi wynikającymi z przepisów ustawy o Państwowej Straży Pożarnej."

Czyli odpowiedź na interpelację z kilku lat wstecz stawiamy na pierwszym miejscu po ustawie o ochronie ppoz i po "nowej aktualnej" ustawie o PSP?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #666 dnia: Styczeń 23, 2016, 19:16:54 »
Czyli odpowiedź na interpelację z kilku lat wstecz stawiamy na pierwszym miejscu po ustawie o ochronie ppoz i po "nowej aktualnej" ustawie o PSP?
Podaj art. które twoim zdaniem są sprzeczne z tą interpalacją?
Szczególnie chodzi mi o ustawę o ochronie ppoż.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #667 dnia: Styczeń 23, 2016, 20:50:10 »
Dajcie sobie już spokój z tymi interpelacjami ustawami bo piszecie piszecie a wszyscy moi koledzy mgr inż. poż. dostają stanowiska oficerskie i stopnie.  Na forum tego nie zmienicie -ja wiem że gdzie się Straż zaczyna to kończy się logika ale magister inżynier pożarnictwa to też inżynier pożarnictwa, koniec i kropka.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #668 dnia: Styczeń 23, 2016, 21:57:23 »
Dajcie sobie już spokój z tymi interpelacjami ustawami bo piszecie piszecie a wszyscy moi koledzy mgr inż. poż. dostają stanowiska oficerskie i stopnie.  Na forum tego nie zmienicie -ja wiem że gdzie się Straż zaczyna to kończy się logika ale magister inżynier pożarnictwa to też inżynier pożarnictwa, koniec i kropka.
Za przeproszeniem pitolisz Pan farmazony. I wyciągasz wnioski z błędnych przesłanek.

Z ustawy o ochronie ppoż:

4b. Kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu inżynier pożarnictwa obejmują posiadanie:

1) tytułu zawodowego inżynier pożarnictwa albo

2) tytułu zawodowego inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskanego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacji wymaganych do wykonywania zawodu strażak oraz ukończenie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi albo

3) tytułu zawodowego inżynier oraz tytułu zawodowego magister inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskanego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacji do wykonywania zawodu technik pożarnictwa oraz ukończenie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.


Oczywiście, aby zostać oficerem PSP nie trzeba być koniecznie inżynierem pożarnictwa. Art.36 ustawy o PSP opisujący wymagania kwalifikacyjne, wskazuje co najmniej kilka innych przesłanek ku temu. W związku z tym zauważ, że Twoi koledzy zostali mianowani na stanowiska i stopnie, ponieważ spełniali wymagania kwalifikacyjne określone w ustawie i doprecyzowane w rozporządzeniu - co w żadnym wypadku nie prowadzi do konkluzji, że magister inżynier pożarnictwa jest też z całą pewnością inżynierem pożarnictwa.

Moje pytanie jest takie. Ilu z Twoich kolegów magistrów inżynierów pożarnictwa bez ukończenia przeszkolenia SPO/SPF zostało mianowanych na stanowiska i stopnie oficerskie po dniu 30 listopada 2015 roku, czyli od momentu wejścia w życie przepisów, o których z ironią napisałeś że sobie piszemy i piszemy.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #669 dnia: Styczeń 23, 2016, 22:21:19 »
Nie będę z Tobą dyskutował, pitol sobie dalej. Odpowiem Ci tylko na pytanie ilu kolegów. Dwóch i Ja wszyscy z różnych województw!

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #670 dnia: Styczeń 23, 2016, 22:26:24 »
Nie będę z Tobą dyskutował, pitol sobie dalej. Odpowiem Ci tylko na pytanie ilu kolegów. Dwóch i Ja wszyscy z różnych województw!
I to na pewno było po 30 listopada 2015 roku? Bajkopisarz jesteś.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #671 dnia: Styczeń 24, 2016, 09:48:43 »
Nie mam zamiaru nabijac sobie wiadomości ale prowokujesz. Poczytaj sobie moje wiadomości i zobaczysz że piszę o faktach nie mitach. Nie znasz mnie więc nie oceniaj. Mam Ci przesłać kopie mianowania?!

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #672 dnia: Styczeń 24, 2016, 10:47:29 »
Niektórzy 01 nie stosują się do obowiązujących przepisów. Albo ich nie czytają, albo nie chcą zrozumieć...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #673 dnia: Styczeń 24, 2016, 11:17:47 »
Nie mam zamiaru nabijac sobie wiadomości ale prowokujesz. Poczytaj sobie moje wiadomości i zobaczysz że piszę o faktach nie mitach. Nie znasz mnie więc nie oceniaj. Mam Ci przesłać kopie mianowania?!
A ja mogę ci przesłać dwa wnioski które pisałem na swojego podwładnego i oba nie przeszły KW.
Więc dużo zależy od innych ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #674 dnia: Styczeń 24, 2016, 14:35:01 »
Nie mam zamiaru nabijac sobie wiadomości ale prowokujesz. Poczytaj sobie moje wiadomości i zobaczysz że piszę o faktach nie mitach. Nie znasz mnie więc nie oceniaj. Mam Ci przesłać kopie mianowania?!
A ja mogę ci przesłać dwa wnioski które pisałem na swojego podwładnego i oba nie przeszły KW.
Więc dużo zależy od innych ludzi.

dolnyśląsk???