Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454982 razy)

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #625 dnia: Styczeń 05, 2016, 20:40:19 »
fireman998998 najgorsze jest to że tak było.. jest.. i zapewne będzie dalej.. plecaki lizo++py i inne przypadki zazwyczaj są brane prędzej pod uwagę. A tych co sumiennie pracują i plapy nie odzywają to się ma w ++pie. Szkoda ale tak zapewne pozostanie.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #626 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:54:34 »
może panowie panaceum na kierowanie przyd....ów , pociotków, wszelkiej maści plecaków czy miernot do szkół zaocznych SA czy SGSP byłyby egzaminy wstępne, a następnie listy oczekujących.
 Dany strażak wtedy wie jak zdał, dlaczego jego o wiele lat młodszy kolega ze zmiany zajął lepsze miejsce od niego i dostał się kilka lat wcześniej od niego (w ten sposób premiowani byliby wartościowi i perspektywiczni ludzie). Dajmy na to punktacja z egzaminu: powyżej 60 % do listy oczekujących i do przyjęcia, poniżej - nie zawracaj du..y ze szkołami przez następne 4 lata.
Jak kilka lat temu jeszcze byli jeszcze strażacy po takich egzaminach wstępnych np. na zaoczną SA to może nie był to idealny system, ale na pewno mniej powodujący zawiści i wzajemnych zarzutów pomiędzy strażakami.
pozdrawiam

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #627 dnia: Styczeń 05, 2016, 22:07:01 »
Tak ale wiesz że Ci co mają cz mieli się dostać na SA.  się dostali !!! Wiesz dlaczego , układy układziki  :fiuu:

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #628 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:01:46 »
A co zrobią ze szkołami za około 30lat jak nadejdzie fala ludzi z wysługą do 55 roku życia:) będzie się działo...

Offline jozofek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #629 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:24:21 »
Ja osobiście zdawałem egzamin do S.A w 2003 r zdany z wynikiem pozytywnym i co i nic . Czekam dalej ale chyba szybciej emerytury się doczekam . Zawsze znalazł siektos lepszy bardziej potrzebny a to pani z kadr księgowości , sekretarka itd . a ty siedź i płacz   

Offline Pirat 88

  • Szaman 88
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:41:56 »
Panowie, więcej w tym wątku żali i płaczu niż merytorycznej rozmowy. Wszyscy chcą zmieniać sposób kształcenia. Kiedyś były 3 aspirantki i SGSP - było źle bo same "plecaki". Teraz oficera można zdobyć na więcej sposobów - też źle bo trzeba iść na podyplomówki -  a tam idą same "plecaki". Nie wiadomo jak wszystkim dogodzić. Robić studia, składać papiery, każdy może próbować.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:06:19 »
A co zrobią ze szkołami za około 30lat jak nadejdzie fala ludzi z wysługą do 55 roku życia:) będzie się działo...
Reforma musi zacząć się niedługo bo to pokolenie (55+) będzie za 10 lat stanowić ponad połowę kadry a za 10 lat bedzie im brakować do emki 15 i więcej lat więc naprawdę będzie to problem który wymusi zawieszenie szkolenia dziennego a być może i zaocznego. Lepiej to zrobić wcześniej a nie szokowo ale co ja wiem  :szalony: :szalony:
Łatwiej teraz zamknąć 3/4 ośrodków szkolenia i 1 lub 2 szkoły niż za 10 lat zastawiać się nad sensem szkolnictwa w PSP. Dodatkowo pieniądze ze zlikwidowanych jednostek dadzą wyrównie wskaźnika wynagrodzeń do policjantów :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 06, 2016, 12:53:18 »
Reforma musi zacząć się niedługo bo to pokolenie (55+) będzie za 10 lat stanowić ponad połowę kadry a za 10 lat bedzie im brakować do emki 15 i więcej lat więc naprawdę będzie to problem który wymusi zawieszenie szkolenia dziennego a być może i zaocznego. Lepiej to zrobić wcześniej a nie szokowo ale co ja wiem  :szalony: :szalony:
Łatwiej teraz zamknąć 3/4 ośrodków szkolenia i 1 lub 2 szkoły niż za 10 lat zastawiać się nad sensem szkolnictwa w PSP. Dodatkowo pieniądze ze zlikwidowanych jednostek dadzą wyrównie wskaźnika wynagrodzeń do policjantów :P

Masz rację, ale co jest jeszcze lepsze, że Ci co przychodzą po dziennych na nowych zasadach muszą pracować do 55 roku życia, ponieważ muszą być spełnione oba warunki do emki czyli 25 lat wysługi i 55 rok życia. Z warunku 25 lat wysługi skorzystają osoby przyjęte do służby w wieku 30 lat. Młodsi i tak muszą siedzieć do 55 roku życia.

Będzie szok, tu na emerytury nie mogą, tu do szkół też nie.  :gwiazdki:
Wszystko na krótką metę.  :szalony:

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 19, 2016, 14:57:29 »
Witam mam pytanie.
Czy Ktos dokladnie wie jak mozna dac etat z-cy d-cy zmiany lub d-cy zmiany st. asp. ze studiami cywilnymi??
Prosze o odp poniewaz sa wolne wakaty natomiast nie jest lekko w tym temacie w danych komendach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 15:16:26 wysłana przez mari_2005 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 19, 2016, 15:21:26 »
Witam mam pytanie.
Czy Ktos dokladnie wie jak mozna dac etat z-cy d-cy zmiany lub d-cy zmiany st. asp. ze studiami cywilnymi??
Prosze o odp poniewaz sa wolne wakaty natomiast nie jest lekko w tym temacie w danych komendach.
Przeczytaj wątek... Jest w nim odpowiedź.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 19, 2016, 15:46:08 »
Mozesz mnie jakos nakierowac? Jestem tu dopiero od dzis i nie ogarniam ;/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #636 dnia: Styczeń 19, 2016, 17:12:45 »
Mozesz mnie jakos nakierowac? Jestem tu dopiero od dzis i nie ogarniam ;/
W obecnym kształcie ustawy o PSP nie możesz zająć żadnego stanowiska oficerskiego. Termin minął 30 listopada 2015 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:15:13 »
Mozesz mnie jakos nakierowac? Jestem tu dopiero od dzis i nie ogarniam ;/
W obecnym kształcie ustawy o PSP nie możesz zająć żadnego stanowiska oficerskiego. Termin minął 30 listopada 2015 r.

 :pyt:
Ustawa nie zmieniła przepisu kwalifikacyjnego. Technik pożarnictwa oraz wyższe przydatne w psp i może być  zastępca dowódcy zmiany / dowódca zmiany

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:19:25 »
Mozesz mnie jakos nakierowac? Jestem tu dopiero od dzis i nie ogarniam ;/
W obecnym kształcie ustawy o PSP nie możesz zająć żadnego stanowiska oficerskiego. Termin minął 30 listopada 2015 r.

 :pyt:
Ustawa nie zmieniła przepisu kwalifikacyjnego. Technik pożarnictwa oraz wyższe przydatne w psp i może być  zastępca dowódcy zmiany / dowódca zmiany
Żartujesz ? Od kiedy przepis kwalifikacyjny regulował takie sprawy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:37:13 »
Moge wiecej informacji na czym mam sie opierac bo komendant mowi ze ustawa mowi ewidentnie o spf ze ma byc

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:40:39 »
I ma rację musi być SPF a teraz i SPO a będzie się zwało SPK.Jak się pomyliłem to proszę poprawić mnie

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #641 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:43:05 »
Niby teraz pierwsze spo i pozniej spk dopiero bedzie etat. Dziwne

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:49:17 »
Mozesz mnie jakos nakierowac? Jestem tu dopiero od dzis i nie ogarniam ;/
W obecnym kształcie ustawy o PSP nie możesz zająć żadnego stanowiska oficerskiego. Termin minął 30 listopada 2015 r.

 :pyt:
Ustawa nie zmieniła przepisu kwalifikacyjnego. Technik pożarnictwa oraz wyższe przydatne w psp i może być  zastępca dowódcy zmiany / dowódca zmiany
Żartujesz ? Od kiedy przepis kwalifikacyjny regulował takie sprawy?

Tak, nieuwarzeniem dopisku o terminie 30 listopada.  :wall:

C

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #643 dnia: Styczeń 19, 2016, 19:14:36 »
Piszcie troszke jasniej bo widze ze kolega cos wie;))

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #644 dnia: Styczeń 19, 2016, 22:32:31 »
Piszcie troszke jasniej bo widze ze kolega cos wie;))
Odpowaidając na twoje pytanie.... St. asp z wyższym cywilnym nie dostanie stanowiska d-cy czy z-cy d-cy zmiany po obecnych przepisach : :stop:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #645 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:16:49 »
Zrobię to wbrew sobie, ale nie mogę już czytać po raz 50-ty w tym wątku tego samego pytania.

Ojcze Nasz dla wszystkich kandydatów na oficerów :)


Ustawa o PSP art. 36.


1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe w Państwowej Straży Pożarnej jest uzależnione od posiadanego wykształcenia, kwalifikacji oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.

3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:

1) posiada tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa

2) posiada tytuł zawodowy inżynier oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

3) posiada tytuł zawodowy inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

4) posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowisk aspiranckich i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

5) posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowisk aspiranckich i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej

6) posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak oraz ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej.


4. Na stanowisko oficerskie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi mianuje się lub powołuje się strażaka, który spełnia wymagania, o których mowa w ust. 3 pkt 1–4.


Co jest w tym niezrozumiałego, a już tym bardziej dla człowieka z wyższym wykształceniem?

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #646 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:42:33 »
Pisze dla tego bo wiem ze jest furtka a nie jak ustawa mowi. Tylko o tej furtce wiedza nieliczni i dlatego sie tu zalogowalem zeby dowiedziec sie coa wiecej

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #647 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:56:36 »
Pisze dla tego bo wiem ze jest furtka a nie jak ustawa mowi. Tylko o tej furtce wiedza nieliczni i dlatego sie tu zalogowalem zeby dowiedziec sie coa wiecej
Furtka zatrzasnęła się 30 listopda 2015 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline stanislawt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #648 dnia: Styczeń 20, 2016, 13:36:39 »
Zrobię to wbrew sobie, ale nie mogę już czytać po raz 50-ty w tym wątku tego samego pytania.

Ojcze Nasz dla wszystkich kandydatów na oficerów :)


Ustawa o PSP art. 36.


1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe w Państwowej Straży Pożarnej jest uzależnione od posiadanego wykształcenia, kwalifikacji oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.

3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:

1) posiada tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa

2) posiada tytuł zawodowy inżynier oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

3) posiada tytuł zawodowy inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

4) posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowisk aspiranckich i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

5) posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowisk aspiranckich i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej

6) posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak oraz ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej.


4. Na stanowisko oficerskie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi mianuje się lub powołuje się strażaka, który spełnia wymagania, o których mowa w ust. 3 pkt 1–4.


Co jest w tym niezrozumiałego, a już tym bardziej dla człowieka z wyższym wykształceniem?

Nie do końca takie jasne bo było kilka wyrzutów z sgsp z zaocznymi magisterkami że ludzie po inż. cywilnej i 3 semestrach na magisterce w sgsp dostawali dyplomy z "mgr. inż. pożarnictwa" a niejednokrotnie byli to ludzie po kierunkach nie przydatnych w psp. I co z nimi? Należy się czy nie?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #649 dnia: Styczeń 20, 2016, 13:47:43 »
Po pierwsze po 4 semestrach bo jeden rownał różnice programowe.
Po drugie ta furtka skończyła się w 2012 roku.
Po trzecie należy się wiem z doświadczenia.