Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 806468 razy)

Offline wania

• Stary Wyga
  • **
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:10:21 »
Ostatnio Komendant na spotkaniu powiedział nam że zmiana przepisów spowodowała to, że zajmując stanowisko z-cy dowódcy zmiany  mając stopień mł kpt bez SPF SPO nie można być już dowódcą zmiany i chcąc przenieść się na inne stanowisko oficerskie nie można bo nie spełnia się kwalifikacji (ustawa o deregulacji zawodów)
Czy ten przepis dotyczy przyszłych oficerów czy również tych którzy posiadają już  stopień a nie mają SPF ( wbrew pozorom takich osób jest dużo)

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:14:13 »
Ostatnio Komendant na spotkaniu powiedział nam że zmiana przepisów spowodowała to, że zajmując stanowisko z-cy dowódcy zmiany  mając stopień mł kpt bez SPF SPO nie można być już dowódcą zmiany i chcąc przenieść się na inne stanowisko oficerskie nie można bo nie spełnia się kwalifikacji (ustawa o deregulacji zawodów)
Czy ten przepis dotyczy przyszłych oficerów czy również tych którzy posiadają już  stopień a nie mają SPF ( wbrew pozorom takich osób jest dużo)
W skrócie Komendant powiedział prawdę. I dotyczy wszystkich
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2015, 21:18:22 wysłana przez Eqinox »

Offline wania

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:46:04 »
To teraz drugie pytanie:
Czy wysyłając oficera na SPF Komendant może powołać już go na inne stanowisko oficerskie czy dopiero jak ukończy SPF ( obowiązek uzupełnienia kwalifikacji)
Bo ten przepis tak na prawdę blokuje wiele roszad na stanowiskach w większości KP/KM

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:56:47 »
To teraz drugie pytanie:
Czy wysyłając oficera na SPF Komendant może powołać już go na inne stanowisko oficerskie czy dopiero jak ukończy SPF ( obowiązek uzupełnienia kwalifikacji)
Bo ten przepis tak na prawdę blokuje wiele roszad na stanowiskach w większości KP/KM
Dopiero jak skończy może go przenieść.

Offline wania

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:04:36 »
To powiem szczerze że ten przepis zablokował wiele przesunięć na stanowiskach, bo który Komendant zainwestuje w oficera z 20 letnim stażem aby przenieść go np. na naczelnika operacji lub dowódcę JRG jeśli nie posiada on SPF?
Gratulacje

Offline Oxandrolon

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:24:49 »
Ale ten przepis nie obowiązuje przecież od wczoraj. Rozporządzenie w sprawie przeszkolenia zawodowego strażaków, definiujące SPO i SPF pamięta 2006 rok, a obecne rozporządzenie kwalifikacyjne zostało opublikowane w 2009 roku.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 13, 2015, 23:24:16 »
Ale ten przepis nie obowiązuje przecież od wczoraj. Rozporządzenie w sprawie przeszkolenia zawodowego strażaków, definiujące SPO i SPF pamięta 2006 rok, a obecne rozporządzenie kwalifikacyjne zostało opublikowane w 2009 roku.
Nie dokońca bo załącznik wygasł sporo później.

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 14, 2015, 00:09:22 »
Tylko że dostać się na spf graniczy z cudem mimo kilkukrotnego wysłania dokumentów z Komendy, a może jak z resztą bez garba ani rusz, bo PODOBNO w sąsiedniej km 01 powiedział że" papiery wyślę ale dzwoń jak masz do kogo o koło ratunkowe" więc jak to ma tak wyglądać to chyba zostanę aspirantem a studia  jedne drugie a teraz kolejna podyplomówka może przyda się na em,

Offline wania

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 14, 2015, 08:51:21 »
Widzisz i tu jest paradoks, bo ty mówisz o aspirantach bez SPF.
A wiesz ilu jest oficerów zajmujących stanowiska i nie posiadających SPF?
I niestety nie ma już dla nich możliwości awansu.
Oficer z kilkunastoletnim stażem nie może awansować, bo nie posiada kwalifikacji a zna się na robocie od podszewki.
A dostać sie na kurs jak sami widzicie graniczy z cudem.

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:10:54 »
Myślę o jednych i drugich, u nas też jest kilku oficerów którzy chcą a nic z tego, a aspirant po prostu mi bliższy :), a dopóki nie pójdzie ** napewno nic mnie nie przybliży do SPK. chociaż 01 twierdzi że nie mam się czym martwić bo stanowisko zajmuje i nic mi go już nie odbierze,  ale już nie takie rzeczy działy się w PSP, u nas też problem był z awansem na ** bo ja na stanowisku zastępcy dcy zmiany z pełnymi kwalifikacjami wg ustawy i wytycznych kg 3x  nie dostałem stopnia a koledzy na Skkp idąc tam na rok łapali się na plac Piłsudskiego i nie chcę się żalić ale to przykre tym bardziej,  że nie robiłem wikliniarstwa itp tylko w mojej ocenie kierunki naprawdę przydatne w służbie ale cóż tak bywa. Pozdrawiam i zobaczymy co będzie dalej

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:20:27 »
Oxandrolon, dlatego pytałem czy dobrze rozumiem.
Teraz już wiem co miał na myśli autor posta. Chodzi o osoby, które nie po SGSP otrzymały stopnie i stanowiska, a według nowych zasad nie posiadają kwalifikacji.

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:23:07 »
Sami widzicie . licza się tylko układy pomimo przydatnych kierunków, chciałbym by to się skończyło ale raczej to niemożliwe!!!

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:29:38 »
Tylko że dostać się na spf graniczy z cudem mimo kilkukrotnego wysłania dokumentów z Komendy, a może jak z resztą bez garba ani rusz, bo PODOBNO w sąsiedniej km 01 powiedział że" papiery wyślę ale dzwoń jak masz do kogo o koło ratunkowe" więc jak to ma tak wyglądać to chyba zostanę aspirantem a studia  jedne drugie a teraz kolejna podyplomówka może przyda się na em,
Sprawdź na której poz. było twoje nazwisko bo mało osób wie ale te listy idą w porządku hierarchicznym więc nie zależnie od wykształcenia dostaje się pierwszy z listy wytypowany.
Myślę o jednych i drugich, u nas też jest kilku oficerów którzy chcą a nic z tego, a aspirant po prostu mi bliższy :), a dopóki nie pójdzie ** napewno nic mnie nie przybliży do SPK. chociaż 01 twierdzi że nie mam się czym martwić bo stanowisko zajmuje i nic mi go już nie odbierze,  ale już nie takie rzeczy działy się w PSP, u nas też problem był z awansem na ** bo ja na stanowisku zastępcy dcy zmiany z pełnymi kwalifikacjami wg ustawy i wytycznych kg 3x  nie dostałem stopnia a koledzy na Skkp idąc tam na rok łapali się na plac Piłsudskiego i nie chcę się żalić ale to przykre tym bardziej,  że nie robiłem wikliniarstwa itp tylko w mojej ocenie kierunki naprawdę przydatne w służbie ale cóż tak bywa. Pozdrawiam i zobaczymy co będzie dalej
Bo SK KM ma dobre notowania jesli chodzi o awanse na stopnie oficerskie, u nas tak samo jak u cibie :)

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 14, 2015, 13:05:57 »
Jeżeli mówisz o listach wysyłanych z KP to wg informacji od 01 to na pierwszej pozycji byłem. Nie wiem jak będzie teraz, ale od nas od kilku lat nikt nie załapał się na spf, a braki kadrowe są, może szef  boi zapytać w kw co dalej z wnioskami   trudno powiedzieć, a zawsze wysyłka po kilka nazwisk

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 14, 2015, 15:54:08 »
Jeżeli mówisz o listach wysyłanych z KP to wg informacji od 01 to na pierwszej pozycji byłem. Nie wiem jak będzie teraz, ale od nas od kilku lat nikt nie załapał się na spf, a braki kadrowe są, może szef  boi zapytać w kw co dalej z wnioskami   trudno powiedzieć, a zawsze wysyłka po kilka nazwisk
TO niech przewodniczący ZZ zada pytanie na pismie.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 14, 2015, 17:43:20 »
Kiedy w życie wejdzie SPK zamiast SPF?
Jeżeli opierają wszystko o SGSP to może niedługo będą częściej organizowane podyplomówki tak, aby zaspokoić potrzeby w komendach. Nie wszystko na raz.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 14, 2015, 18:23:28 »
Kiedy w życie wejdzie SPK zamiast SPF?
Jeżeli opierają wszystko o SGSP to może niedługo będą częściej organizowane podyplomówki tak, aby zaspokoić potrzeby w komendach. Nie wszystko na raz.
Wiesz na czym polega problem, że te nazwy to po prostu czyste pomysły szkoły/KG :P
Wejdzie w życie kiedy chcą :P
Kiedyś inż. poż. zdobywało się po studiach które nazywały się ZSI a teraz NP.-PS cokolwiek to znaczy :P 

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 14, 2015, 18:49:43 »
Fakt. Wiemy, że ustawa deregulacyjna obowiązuje więc może kiedy zaczną, a może już obowiązują zasady nowego kształcenia wrzucone na stronę KG?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:08:05 »
Fakt. Wiemy, że ustawa deregulacyjna obowiązuje więc może kiedy zaczną, a może już obowiązują zasady nowego kształcenia wrzucone na stronę KG?
Pisze w zasadach prosze sie zapoznać.

Offline podoficer33

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 16, 2015, 12:11:13 »
Witam, dostałem propozycje wysłania na spo, jestem podoficerem 11 lat służby, studia cywilne, kilka podyplomówek. podobno szkoła ma się zacząć od marca, podyplomówka ma trwać 4 semestry, bo jestem podoficerem natomiast dla osób po SA PSP 2 semestry, jak koledzy myślicie czy iść, nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanę wysłany na SPF/SPK, jestem na stanowisku ratownika.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2015, 12:45:15 wysłana przez podoficer33 »