Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 805561 razy)

Offline fireman998998

• Strażak Sam
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #540 dnia: Grudzień 09, 2015, 14:03:01 »
Dokładnie jak wyżej, co nie którym już odbija co do wymagań jakie należy spełnić by zostać oficerem. Tyle lat było dobrze a teraz przerost formy. Jeśli osoba zajmuje stanowisko ofcerskie po studiach cywilnych przydatnych w PSP (naprawdę przydatnych) to dlaczego nie może taka osoba awansować. Totalna paranoja z tymi podyplomówkami.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #541 dnia: Grudzień 09, 2015, 17:31:03 »
Oficer po aspirantce i studiach cywilnych (stanowisko dowódcze) = SPK
Oficer po aspirantce i studiach cywilnych na stanowisku kierowania = nic nie musi robić.
Aspirant, studia cywilne - na stanowisko dowódcze = SPO + SPK
Aspirant, studia cywilne - na stanowisko kierowania = SPO
Podoficer, aspirant, studia cywilne - na stanowisku dowódczym = SPO + SPK
Podoficer, aspirant, studia cywilne - na stanowisku kierowania = SPO
Podoficer, studia cywilne - na stanowisko dowódcze = SPO + SPK
Podoficer, studia cywilne - na stanowisko kierowania = SPO

Tak to wygląda.

Oficer, który już jest d-cą zmiany nię będzie musiał robić żadnego SPF/SPK, bo już nabył kwalifikacje według wcześniej obowiązujących zasad.

Do tego co napisałeś +
Aspirant, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK
Podoficer, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK

I to są już chyba wszystkie możliwe drogi dla wszystkich:)

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #542 dnia: Grudzień 09, 2015, 21:09:19 »
A oficer po studiach cywilnych chcący przejść na podział ma robić robić SPO 2semestry i SPK czy tylko SPK, bo u nas 01mówi co innego a kadrowa coś innego a nikt nie chce dać jakiegoś magicznego pisma z Kg na które oboje się powołują, dodatkowo coś między słowami mówią że tabela dostępna na stronie KG którą mają wypełnić jest po to aby odrzucić tych powyżej 20 lat służby, czy ktoś również ma takie info, bo tabela faktyczne zawiera taki dziwne kolumny?

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #543 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:04:32 »
Skoro jest już oficerem to SPO nie musi. Powinien natomiast SPK według nowych zasad, bo wcześniej nie nabył kwalifikacji.

Offline młody16

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #544 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:39:48 »

Oficer, który już jest d-cą zmiany nię będzie musiał robić żadnego SPF/SPK, bo już nabył kwalifikacje według wcześniej obowiązujących zasad.

Do tego co napisałeś +
Aspirant, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK
Podoficer, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK

I to są już chyba wszystkie możliwe drogi dla wszystkich:)

No właśnie u mnie taki oficer jak to mówią "musi uzupełnić kwalifikacje" i zaczął SPF.

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #545 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:58:34 »
Skoro jest już oficerem to SPO nie musi. Powinien natomiast SPK według nowych zasad, bo wcześniej nie nabył kwalifikacji.
[/quote

A powiesz gdzie tak masz napisane albo na jakiej podstawie tak interpretujesz, abym mógł to poruszyć na rozmowie z 01

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #546 dnia: Grudzień 09, 2015, 23:31:50 »
A powiesz gdzie tak masz napisane albo na jakiej podstawie tak interpretujesz, abym mógł to poruszyć na rozmowie z 01
W ustawie o PSP, :) i nie żartuje aczkolwiek mogą próbować cie słać na SPO, jesli masz być biurowy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2015, 08:48:42 wysłana przez Eqinox »

Offline lolo80

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #547 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:54:41 »
A co z aspirantami, nie będącymi na stanowiskach oficerskich, a będącymi na "starym" SPF.
W nowym rozporządzeniu jest to określone w sposób nie jasny. Jakie stanowiska będą mogli zajmować, a co z ich awansem na stopień oficerski. Czy będą musieć kończyć SPO.

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #548 dnia: Grudzień 10, 2015, 13:46:01 »
Dzisiaj kolega był u 01 w sprawie kształcenia podyplomowego jest oficerem od dwóch lat, 3 lata po aspirantce w służbie12, obecnie na Skkp i szef kazał mu złożyć raport na spo 2 semestry a później jak się uda to dopiero SPK i wówczas może trafić na podział, a ja po aspirantce również mam iść tą samą drogą, przynajmniej tak u mnie to interpretuje 01, a ma ktoś to tajne pismo z Kg to proszę na skrzynkę

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #549 dnia: Grudzień 10, 2015, 14:15:52 »
Nie rozumiem po co na SPO skoro ma już stopień oficerski?

Offline aspirant7

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #550 dnia: Grudzień 10, 2015, 14:34:14 »
a o co chodzi i jakie sa szanse na nowy pomysl KG? gdyż 8grudnia komendy na PDK otrzyamly pismo dot SPO dla podoficerow z wyższym i asp. z wyższym. jakie sa szanse na dostanie się z tego programu rozwoju wg warszawy bo czuje ze dość ciężko będzie zwłaszcza z dużych komend bo z doświadczenia wiem ze w małych komendach powiatowych jest mało oficerow

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #551 dnia: Grudzień 10, 2015, 14:54:13 »
Nie rozumiem po co na SPO skoro ma już stopień oficerski?

Ja też nie rozumiem bo brak czytelnych wyjaśnień ale to służby mundurowe;), a tu kończy się logika

Offline officer

• Weteran
« Odpowiedź #552 dnia: Grudzień 12, 2015, 17:07:04 »
Jest oficerem więc po co mu SPO? Dlatego, że bycie oficerem (otrzymanie stopnia nie po SGSP) nie oznacza możliwość zajmowania kolejnych stanowisk oficerskich.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #553 dnia: Grudzień 12, 2015, 21:05:43 »
A gdzie jest to zapisane?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #554 dnia: Grudzień 13, 2015, 11:31:49 »
W ustawie o PSP.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 13, 2015, 16:53:42 »
Jest oficerem więc po co mu SPO? Dlatego, że bycie oficerem (otrzymanie stopnia nie po SGSP) nie oznacza możliwość zajmowania kolejnych stanowisk oficerskich.

Dobrze rozumiem, że osoba po innej szkole niż SGSP i po uzupełnieniu kwalifikacji może dostać ** i na tym koniec?

W ustawie o PSP.

Który konkretnie art. to określa?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 13, 2015, 17:18:54 »
Który konkretnie art. to określa?
Wielokrotnie tutaj cytowany! Tak wiec pomyśl chwile czy na stanowisku oficerskim wymaga się stopnia czy konkretnego wykształcenia.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 13, 2015, 17:45:01 »
Zarówno stopnia i wykształcenia :) Aby uzyskać stopień musisz spełnić pewne wymagania, które są z reguły związane z wykształceniem. Więc wyjaśnijcie mi czemu gościu nie po SGSP nie może zajmować kolejnych stanowisk oficerskich? Gość, który zrobi studia nie w SGSP, a później podyplomówki SPO lub SPO+SPK może dostać tylko **, a *** już nie? Dalej nie wiem, który artykuł uniemożliwia dalsze awanse takiej osoby

Offline strazakkk10

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:31:17 »
Cześć. Jestem nowy, pracuje w PSP, mam wykształcenie wyższe i pytanie moje brzmi.
Co mi daje mgr zrobiona w SGSP? Czy w ogole coś daje? I jaka jest różnica między gościem co skończył inż w SGSP i robi dalej w SGSP mgr od gościa takiego jak ja, czyli studia cywilne i skończony mgr SGSP.
Popytałem znajomych i więszkość mi mówiła, że mgr w SGSP jest bez sensu i do niczego nie potrzebna.
Dzięki za odpowiedzi.

Offline Oxandrolon

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 13, 2015, 20:09:54 »
Dobrze rozumiem, że osoba po innej szkole niż SGSP i po uzupełnieniu kwalifikacji może dostać ** i na tym koniec?
Bardzo źle rozumiesz, może podaj ścieżkę logiczną Twojego rozumowania, bo jakiś kompletnie irracjonalny wniosek Ci wyszedł.

Zarówno stopnia i wykształcenia :) Aby uzyskać stopień musisz spełnić pewne wymagania, które są z reguły związane z wykształceniem. Więc wyjaśnijcie mi czemu gościu nie po SGSP nie może zajmować kolejnych stanowisk oficerskich? Gość, który zrobi studia nie w SGSP, a później podyplomówki SPO lub SPO+SPK może dostać tylko **, a *** już nie? Dalej nie wiem, który artykuł uniemożliwia dalsze awanse takiej osoby
Znów próbujesz stworzyć świat od nowa, w specyficzny, wybiórczy sposób interpretując przepisy.
Kto stwierdził, że "gościu nie po SGSP" nie może zajmować kolejnych stanowisk? Bo @officer nigdzie nie napisał, że "nie może", a "nie oznacza, że może" (a to na pewno nie są wyrażenia równoważne). A i przy okazji, mylisz stanowiska ze stopniem. Kolejne stanowiska oficerskie to w żadnym wypadku nie są następne stopnie służbowe.
Oczywiście, że może je zajmować, pod warunkiem, że spełnia wymagania kwalifikacyjne przewidziane odpowiednimi i AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCYMI przepisami. Więc przeczytaj jeszcze raz, dokładnie i szczegółowo, art.36 i art.53 po nowelizacji, dorzuć art.54 i wyciągnij tym razem poprawne wnioski, tym bardziej, że rozkładaliście z innym użytkownikiem na czynniki pierwsze różne konfiguracje dróg do uzyskania stopnia oficerskiego, więc nie powinieneś mieć z tym większego problemu.