Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455273 razy)

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #525 dnia: Grudzień 07, 2015, 20:08:59 »
Panowie z całym szacunkiem... Chciałem zwrócić uwagę, że schemat przedstawiający drogę awansów według zasad nowego kształcenia jest błędny. Skoro tworzące go osoby na schemacie dla podoficerów wyróżniły drogę dla osób po inż. bezp. poż. to czemu nie zostało to zrobione w przypadku apirantów? Tylko tyle.. wybaczcie jeżeli Wam nerwy puściły, nie chciałem :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #526 dnia: Grudzień 07, 2015, 20:11:50 »
Panowie z całym szacunkiem... Chciałem zwrócić uwagę, że schemat przedstawiający drogę awansów według zasad nowego kształcenia jest błędny. Skoro tworzące go osoby na schemacie dla podoficerów wyróżniły drogę dla osób po inż. bezp. poż. to czemu nie zostało to zrobione w przypadku apirantów? Tylko tyle.. wybaczcie jeżeli Wam nerwy puściły, nie chciałem :)
Jakie nerwy, schemat który wymyślono może obligować nabory na SPO :) Pamiętaj czyje biurko ma władze nad SGSP :) Wyłączność ma gen. bryg. W.L. tak wynika z regulaminu KG PSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #527 dnia: Grudzień 07, 2015, 21:09:29 »

Dochodzi do sytuacji, której nawet nie uwzględnia schemat..
strażak + inż. bezp. pożarowego + SPK = uzyskanie kwalifikacji
aspirant + inż. bezp. pożarowego + SPK = !!!!????


Hehe :)
Eqinox, jak odniesiesz się do sprawy awansu szeregowca, a aspiranta według nowego systemu kształcenia (sprawę poruszyłem wcześniej). Co o tym myśleć?

testypsp - Czytam twoje wypowiedzi i już sam już nie wiem na jakim etapie jesteś (szeregowy, podoficer, aspirant). Postaram Ci się odpowiedzieć na twoje spostrzeżenie w pierwszym cytacie. Osobiście znam tylko jeden przypadek aspiranta, który był "cywilem" w SGSP, ale na szczęście skończył "Warszawę" z tytułem inż. poż. tylko bez nadania mu stopnia oficerskiego (wtedy jeszcze można było tak zrobić). Komendant po prostu stwierdził, że nie potrzebny mu kolejny oficer i nie skieruje go na studia w SGSP dla strażaków w służbie stałej, powiedział mu, "proszę robić cywilnie, może w międzyczasie, któryś z oficerów pójdzie na emeryturę to wtedy coś wykombinujemy i się pan przeniesie na mundurowe". Tak się nie stało.
Ten cały nowy system kształcenia nie przewiduje nawet "spirant + inż. bezp. pożarowego + SPK" bo teoretycznie czegoś takiego być nie powinno.

Jeśli jesteś aspirantem no to skierowanie bądź pozwolenie od 01 na studia dla strażaków w służbie stałej i próbuj się dostać, wtedy po ukończeniu będziesz inż. poż.

Jeśli chcesz się dostać na cywilne jako aspirant, też możesz, nikt Ci nie zabroni, ale wtedy kombinujesz jak to się przenieść na mundurowe (nie wiem czy jeszcze jest taka możliwość, do 2013 na pewno była), jak nie dasz rady się przenieść to sory na papierze będziesz miał inż. bezp. poż, a to = SPF/SPK. I wtedy pretensje możesz mieć tylko do siebie, oczywiście jeśli nie masz takiego 01 jak w przykładzie powyżej.

Jeśli jesteś szeregowcem, bądź podoficerem to nie masz co się zastanawiać, tylko goń na zaoczne SGSP dla cywili (zmienić statusu na studenta mundurowego i ukończenia jako inż. poż już nie możesz), ale skończysz jako inż. bezp. poż. i wtedy zostanie Ci SPF bądź SPK  (system kształcenia po zmianach).

Tak to moim zdaniem (z doświadczenia) wygląda.

Offline mountain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #528 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:33:34 »
@mlody16: Interpretacja SGSP jest taka, że stary SPF= nowe SPO+SPK.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #529 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:36:29 »
@mlody16: Interpretacja SGSP jest taka, że stary SPF= nowe SPO+SPK.
Problem jest innej natury jaka bedzie interpretacja MSW w przypadku awansów :P Niestety SGSP nie jest oficjalną wykładnią prawa. Już kiedyś to przerabiali oficerowie  z cywilnym wykształceniem którzy nagle przestali awansować :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 22:43:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #530 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:55:45 »
@mlody16: Interpretacja SGSP jest taka, że stary SPF= nowe SPO+SPK.

Mountain - zauważ, że przedstawiłem "ścieżkę kariery" strażaków z poszczególnych korpusów przez SGSP. Po ukończeniu SGSP, nie będąc inż. poż. trzeba zrobić albo po staremu SPF, albo po nowemu SPK. A to o czym piszesz tyczy się pozostałych strażaków, którzy mają studia cywilne (inne niż SGSP).

@mlody16: Interpretacja SGSP jest taka, że stary SPF= nowe SPO+SPK.
Problem jest innej natury jaka bedzie interpretacja MSW w przypadku awansów :P Niestety SGSP nie jest oficjalną wykładnią prawa. Już kiedyś to przerabiali oficerowie  z cywilnym wykształceniem którzy nagle przestali awansować :P

Interpretacja KG i MSW niestety zawsze będzie inna dla pociotków "tych na górze" i inna dla zwykłych szaraczków, ale to już rozmowa pod inny dział/temat forum.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #531 dnia: Grudzień 08, 2015, 21:50:17 »
A co myślicie o strażakach którzy:
1. Zajmują stanowiska oficerskie (z-ca/d-ca zmiany),
2. Posiadają stopnie oficerskie po studiach cywilnych.
Czy takim wystarczy tylko SPK czy SPO + SPK?

Offline mountain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #532 dnia: Grudzień 08, 2015, 22:43:11 »
Niestety SPO, a później SPK.

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #533 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:24:34 »
Nie.
Jeśli d-ca zmiany skończył aspirantkę i ma oficera - tylko SPK.
Jeśli jest oficerem, ale po tzw. ciążówce i aspirantki nie ma, to wtedy (ew. podoficerka), aspirantka, SPO i SPK.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #534 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:35:28 »
Oficer po aspirantce i studiach cywilnych (stanowisko dowódcze) = SPK
Oficer po aspirantce i studiach cywilnych na stanowisku kierowania = nic nie musi robić.
Aspirant, studia cywilne - na stanowisko dowódcze = SPO + SPK
Aspirant, studia cywilne - na stanowisko kierowania = SPO
Podoficer, aspirant, studia cywilne - na stanowisku dowódczym = SPO + SPK
Podoficer, aspirant, studia cywilne - na stanowisku kierowania = SPO
Podoficer, studia cywilne - na stanowisko dowódcze = SPO + SPK
Podoficer, studia cywilne - na stanowisko kierowania = SPO

Tak to wygląda.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #535 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:47:35 »
witam, ile semestrów będzie trwało SPO i ile SPK ?

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #536 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:47:50 »
2. 2.

Offline mountain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #537 dnia: Grudzień 09, 2015, 12:41:08 »
Z moich informacji, które uzyskałem ze środowiska SGSP wynika, że podbudową SPK ma być SPO. Będzie to brane pod uwagę w trakcie rekrutacji.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #538 dnia: Grudzień 09, 2015, 12:42:27 »
Hehe.
Przeczytałem to coś i muszę przyznać, że nie zawiodłem się :) Kolejny stek bzdur oderwanych od rzeczywistości. Tradycją stało się, że dla podoficerów i szeregowców z wyższym wykształceniem droga rozwoju zawodowego kończy się na kursie uzupełniającym. Proponuję aby rozszerzyć wymagania dla przyszłych oficerów o 5 podyplomówek, doktorat oraz habilitację. Tym sposobem PSP stanie się elitarną służbą mundurową, w której oficer to nie jakiś tam magister tylko Doktor Nauk.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #539 dnia: Grudzień 09, 2015, 14:03:01 »
Dokładnie jak wyżej, co nie którym już odbija co do wymagań jakie należy spełnić by zostać oficerem. Tyle lat było dobrze a teraz przerost formy. Jeśli osoba zajmuje stanowisko ofcerskie po studiach cywilnych przydatnych w PSP (naprawdę przydatnych) to dlaczego nie może taka osoba awansować. Totalna paranoja z tymi podyplomówkami.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #540 dnia: Grudzień 09, 2015, 17:31:03 »
Oficer po aspirantce i studiach cywilnych (stanowisko dowódcze) = SPK
Oficer po aspirantce i studiach cywilnych na stanowisku kierowania = nic nie musi robić.
Aspirant, studia cywilne - na stanowisko dowódcze = SPO + SPK
Aspirant, studia cywilne - na stanowisko kierowania = SPO
Podoficer, aspirant, studia cywilne - na stanowisku dowódczym = SPO + SPK
Podoficer, aspirant, studia cywilne - na stanowisku kierowania = SPO
Podoficer, studia cywilne - na stanowisko dowódcze = SPO + SPK
Podoficer, studia cywilne - na stanowisko kierowania = SPO

Tak to wygląda.

Oficer, który już jest d-cą zmiany nię będzie musiał robić żadnego SPF/SPK, bo już nabył kwalifikacje według wcześniej obowiązujących zasad.

Do tego co napisałeś +
Aspirant, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK
Podoficer, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK

I to są już chyba wszystkie możliwe drogi dla wszystkich:)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #541 dnia: Grudzień 09, 2015, 21:09:19 »
A oficer po studiach cywilnych chcący przejść na podział ma robić robić SPO 2semestry i SPK czy tylko SPK, bo u nas 01mówi co innego a kadrowa coś innego a nikt nie chce dać jakiegoś magicznego pisma z Kg na które oboje się powołują, dodatkowo coś między słowami mówią że tabela dostępna na stronie KG którą mają wypełnić jest po to aby odrzucić tych powyżej 20 lat służby, czy ktoś również ma takie info, bo tabela faktyczne zawiera taki dziwne kolumny?

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #542 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:04:32 »
Skoro jest już oficerem to SPO nie musi. Powinien natomiast SPK według nowych zasad, bo wcześniej nie nabył kwalifikacji.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #543 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:39:48 »


Oficer, który już jest d-cą zmiany nię będzie musiał robić żadnego SPF/SPK, bo już nabył kwalifikacje według wcześniej obowiązujących zasad.

Do tego co napisałeś +
Aspirant, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK
Podoficer, inż. bezp. pożarowego - na stanowisko dowódcze = SPK

I to są już chyba wszystkie możliwe drogi dla wszystkich:)

No właśnie u mnie taki oficer jak to mówią "musi uzupełnić kwalifikacje" i zaczął SPF.


Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #544 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:58:34 »
Skoro jest już oficerem to SPO nie musi. Powinien natomiast SPK według nowych zasad, bo wcześniej nie nabył kwalifikacji.
[/quote

A powiesz gdzie tak masz napisane albo na jakiej podstawie tak interpretujesz, abym mógł to poruszyć na rozmowie z 01

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #545 dnia: Grudzień 09, 2015, 23:31:50 »
A powiesz gdzie tak masz napisane albo na jakiej podstawie tak interpretujesz, abym mógł to poruszyć na rozmowie z 01
W ustawie o PSP, :) i nie żartuje aczkolwiek mogą próbować cie słać na SPO, jesli masz być biurowy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2015, 08:48:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #546 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:54:41 »
A co z aspirantami, nie będącymi na stanowiskach oficerskich, a będącymi na "starym" SPF.
W nowym rozporządzeniu jest to określone w sposób nie jasny. Jakie stanowiska będą mogli zajmować, a co z ich awansem na stopień oficerski. Czy będą musieć kończyć SPO.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #547 dnia: Grudzień 10, 2015, 13:46:01 »
Dzisiaj kolega był u 01 w sprawie kształcenia podyplomowego jest oficerem od dwóch lat, 3 lata po aspirantce w służbie12, obecnie na Skkp i szef kazał mu złożyć raport na spo 2 semestry a później jak się uda to dopiero SPK i wówczas może trafić na podział, a ja po aspirantce również mam iść tą samą drogą, przynajmniej tak u mnie to interpretuje 01, a ma ktoś to tajne pismo z Kg to proszę na skrzynkę

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #548 dnia: Grudzień 10, 2015, 14:15:52 »
Nie rozumiem po co na SPO skoro ma już stopień oficerski?

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #549 dnia: Grudzień 10, 2015, 14:34:14 »
a o co chodzi i jakie sa szanse na nowy pomysl KG? gdyż 8grudnia komendy na PDK otrzyamly pismo dot SPO dla podoficerow z wyższym i asp. z wyższym. jakie sa szanse na dostanie się z tego programu rozwoju wg warszawy bo czuje ze dość ciężko będzie zwłaszcza z dużych komend bo z doświadczenia wiem ze w małych komendach powiatowych jest mało oficerow