Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456274 razy)

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #475 dnia: Listopad 20, 2015, 19:06:57 »
Nie wiem czy w Wlkp ale wiem że były. I to wcale nie małe.

Na Śląsku też były.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #476 dnia: Listopad 30, 2015, 10:47:20 »
Czy ma ktoś informacje w sprawie przepisu kwalifikacyjnego? Jakieś słuchy kiedy mógłby się pojawić lub jakieś projekty?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #477 dnia: Listopad 30, 2015, 10:55:53 »
Raczej zmiany nie będzie bo miał wejść do końca listopada.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #478 dnia: Listopad 30, 2015, 14:32:45 »
No to wprowadzili tak znaczne zmiany w ustawie o psp dotyczące uzyskiwania stopni/stanowisk i nie będzie zmiany przepisu kwalifikacyjnego?
Zmiany do ustawy psp wchodzą w życie z dniem dzisiejszym...
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 14:56:03 wysłana przez testypsp »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 01, 2015, 22:06:43 »
to nie ten o którym jest temat ale od wczoraj obowiązuje i jest związany z deregulacją
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1962/1

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 02, 2015, 18:29:43 »
W temacie mówimy o Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.
Ty natomiast wrzuciłeś Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wymagań kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej.
Bardzo dobrze, że podzieliłeś się tą informacją. Mam pewne pytania:

1) Mamy oba rozporządzenia. Gdyby miało dojść do zmiany pierwszego z nich (przepisu kwalifikacyjnego) w związku z ustawą deregulacyjną, to powinno być ono zgodne z tym drugim rozporządzeniem, które dopiero co zaczęło obowiązywać, więc po części wiemy czego można się spodziewać w zmianach jeżeli nastąpią, racja?

2) Dowódca kompanii, plutonu to tyczy się raczej szkół?

3) D-ca zastępu, sekcji, inspektor - technik pożarnictwa    specjalista - inżynier pożarnictwa
Określone kwalifikacje dla określonych stanowisk. Odniosę się do przypadku specjalisty jako przykładu. Stanowisko oficerskie jak wiemy. Rozumiem, że specjalistą nie może zostać gościu po cywilnej SGSP + SPF, ponieważ po cywilnych nie uzyskuje takowego tytułu. Spełnia więc wymagania co do stopnia oficerskiego, ale nie posiada kwalifikacji inżynier pożarnictwa. Co ma w takim przypadku zrobić przełożony. Jak taki strażak ma uzupełnić kwalifikację? Ma robić zaocznie po raz kolejny SGSP, ale przez skierowanie?  :gwiazdki:

4) Według obowiązującego przepisu kwalifikacyjnego w KM/KP stanowisko aspiranckie (tech. pożarnictwa)
d-ca zastępu (min. 3 lata stażu) oraz d-ca sekcji (min. 5 lat stażu).
Według wrzuconego rozporządzenia dla d-cy zastępu brak minimalnego stażu, a dla d-cy sekcji staż minimalny 2 lata.
Trzeba przez to rozumieć, że gość po szkole aspiranckiej czysto teoretycznie może od razu zostać d-cą zastępu tak?


Jak te oba rozporządzenia mają się do siebie? Proszę o odpowiedź i wyjaśnienie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 02, 2015, 18:37:28 »
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. KONIEC dyskusji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 02, 2015, 18:41:04 »
To wyjaśniłeś...  :gwiazdki: To jak skomentujesz pkt 3 i 4? Może ktoś inny?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 02, 2015, 18:57:58 »
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
To wyjaśniłeś...  :gwiazdki: To jak skomentujesz pkt 3 i 4? Może ktoś inny?
Na pkt. 3 sam już dawno odpowiedziałeś!
na pkt. 4 zobacz czego dotyczy rozporządzenie które wrzucił Zubek73 a potem zastanów się gdzie pracujesz!
A na koniec pomyśl co zrobiłeś źle?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 02, 2015, 19:00:08 »
Rozporządzenie, o którym piszesz dotyczy jednostek ochrony przeciwpożarowych czyli zakładowych służb ratowniczych (zakładowych straży pożarnych). Tam są inne realia.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 02, 2015, 19:33:34 »
Dotyczy jednostek ochrony przeciwpożarowej zdefiniowanych w ustawie o ochronie przeciwpożarowej.  Jakie to jednostki?  :)

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 02, 2015, 19:45:23 »
Przepraszam, wrzucone rozporządzenie dotyczy jednostek ochrony przeciwpożarowej w skład których wchodzą jednostki organizacyjne PSP Dlaczego więc wprowadzacie mnie w błąd?
Wznawiam prośbę, aby ktoś uprzejmy odniósł się do mojego poprzedniego postu, odpowiedział, wyjaśnił jeżeli źle interpretuję, a jak nie ma ochoty to niech po prostu się nie udziela  :wall:

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:03:57 »
Przepraszam, wrzucone rozporządzenie dotyczy jednostek ochrony przeciwpożarowej w skład których wchodzą jednostki organizacyjne PSP Dlaczego więc wprowadzacie mnie w błąd?
Wznawiam prośbę, aby ktoś uprzejmy odniósł się do mojego poprzedniego postu, odpowiedział, wyjaśnił jeżeli źle interpretuję, a jak nie ma ochoty to niech po prostu się nie udziela  :wall:
@testypsp to nie koledzy, ale Ty sam wprowadzasz siebie w błąd.

Rozporządzenie, które cytujesz odnosi się do art. 16a ustawy o ochronie przeciwpożarowej, a więc do wszystkich jednostek ochrony przeciwpożarowej, które wymienione są w art.15 pkt 1a-5 i 8.
Rozporządzenie nie dotyczy zatem Państwowej Straży Pożarnej, jednostek ochotniczych straży pożarnych i związku ochotniczych straży pożarnych.
Z art.16 przytoczonej ustawy wynika, że zadania PSP określa odrębna ustawa.
Chyba prościej się nie da tego wytłumaczyć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:27:39 »
@testypsp to nie koledzy, ale Ty sam wprowadzasz siebie w błąd.
Ale on się sam nakręca i szuka innych źródeł prawa a tak się nie da.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 03, 2015, 14:12:01 »
Macie rację w 100%. Mój błąd. Zwracam honor i przepraszam.
Oxandrolon - wielkie dzięki.
Eqinox - lubisz człowiekowi dać do myślenia. :D
Dla Nas jest to USTAWA O PSP.
Pozostaje czekać aż Minister MSWiA wyda nowy lub zmieni istniejący przepis kwalifikacyjny. Chyba czas najwyższy się zbliża.


Offline Przemek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 03, 2015, 17:18:54 »
A czy DOP aspirant z wyższym na SK będzie mógł awansować na mł. kpt. bez dodatkowych po dyplomówek?.
Będzie musiał zrobić SPO.
Po 30 list aspirant z wyższym nie będzie mógł już być mianowany na dyżurnego operacyjnego, ani na inne stanowiska oficerskie nie związane z KDR
Jeżeli dobrze rozumiem, to MSK/PSK nie jest już stanowiskiem oficerskim (chodzi mi o dyżurnego operacyjnego) i nie ma możliwości awansować z aspiranta na mł. kpt.?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 03, 2015, 17:48:09 »
Jeżeli dobrze rozumiem, to MSK/PSK nie jest już stanowiskiem oficerskim (chodzi mi o dyżurnego operacyjnego) i nie ma możliwości awansować z aspiranta na mł. kpt.?
Jest ale aspirant musi nie tylko mieć wyższe ale musi umieć też czytać ze zrozumieniem, odpowiedz sam zacytowałeś!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 03, 2015, 18:03:16 »
Dyżurny operacyjny jest stanowiskiem oficerskim.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 03, 2015, 20:21:10 »
witam. mam takie pytanie. jestem aspirantem z wyższym wyksztalceniem i otrzymałem na p.o zastepce dowdcy zmiany na probe po czym mam dostać na stałe od 01 (o ile nie dam strzalu) Pytanie brzmi czy mogę się starac o skierowanie na SPO w tej chwili już? i jakie sa szanse dostać się na ta liste w KW w Rzeszowie np. o ile kto wie licze na poprawnie merytoryczna odpowiedz. Dziekuje:)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 03, 2015, 21:41:36 »
musisz przede wszystkim skonczyc SPF

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #495 dnia: Grudzień 03, 2015, 21:42:53 »
musisz przede wszystkim skonczyc SPF
Masz braki w wiedzy, więc proszę nie doradzaj.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #496 dnia: Grudzień 03, 2015, 21:48:51 »
 Eqinox wiec jak to ma być? doradzisz cos sensownego?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #497 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:23:35 »
Eqinox wiec jak to ma być? doradzisz cos sensownego?
UStawa zmieniła się 30 listopada. Polecam lekture a potem prosze pytać :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #498 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:57:01 »
A co w końcu z tymi medycznymi ???

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #499 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:57:29 »
Dziwne to jest, że zapisy odnośnie kompetencji ludzi po SPF, którzy zdobyli to przed wejściem w życie ustawy lub są w trakcie, zostały tak ulokowane, że nie ma ich ostatecznie w ustawie o PSP. To znaczy, że wystarczy sobie napisać ustawę X, która nie będzie ustawą o PSP i napisać w niej, że Pan zootechnik spełnia parafraf 36 pkt 4 ustawy o PSP? Właściwie dlaczego meritum zapisów końcowych ustawy deregulacyjnej nie stanowi zapisów końcowych ustawy o PSP ?