Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 806488 razy)

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #460 dnia: Listopad 16, 2015, 11:08:47 »
1. Jasne
2. Czyli bardzo dużo będzie zależało od przepisu kwalifikacyjnego, według mnie to błąd, że nie wchodzi on równolegle z ustawą o której mówimy.
3. Gdzie mogę znaleźć te wytyczne? Nie miałem na myśli rezerwy przy robieniu naboru tylko rezerwy w trakcie służby np. teraz zmienia się ustawa i przepis kwalifikacyjny to 01 skieruje kogoś zaocznie na SGSP, bo za kilka lat braknie mu oficerów. I teraz pytam na jakiej zasadzie kierują mł. asp. świeżo lub dwa/trzy lata po szkole. Bardzo dużo osób to mł. asp., ich staż służby po studiach pozwoli na zajęcie stanowiska załóżmy d-ca zastępu, a po ukończeniu studiów otrzymują **. Jak to jest prawnie, czy taki gościu może wtedy z ** być d-ca zastepu, nastepnie sekcji, a za "x" lat np. d-ca zmiany? Proszę o odp, bo to zastanawiające, a ogrom jednostek stosuje taką praktykę.
4. Racja, zobaczymy.

Powrót do stanowisk łamanych owszem, ale uważam, że tylko dla osób, które wcześniej nabyły kwalifikacje. Wątpię żeby opierając się o nową ustawę zrobili łamane stanowiska, bo SGSP traciło by pieniążki, na których im tak zależy.
Edit: Ale z drugiej strony racja, bo podoficer, który nabędzie kwalifikacje do otrzymania ** i KDR, to nie dostanie od razu dowódcy zmiany, a wypadałoby, aby też otrzymał d-ce zastępu czy sekcji.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 16, 2015, 11:41:57 »
2. Czyli bardzo dużo będzie zależało od przepisu kwalifikacyjnego, według mnie to błąd, że nie wchodzi on równolegle z ustawą o której mówimy.
Bardzo dobrze że nie wchodzi bo w obecnym kształcie (projekt lipcowy) ma tylko jeden cel utrwalenie władzy obecnie piastujących stołki. Rozporządzenie kwalifikacyjne powinno być poddane bardzo szerokim negocjacjom i powinno zawierać szereg odstępstw w przypadku braku oficerów na PB itp. jednakże należało by to w tak szczegółowy sposób napisać aby nie dało się tego obchodzić w imię szeroko pojętego nepotyzmu i kumoterstwa. Dodatkowo dla potrzeb jednostek z brakami kadrowymi można spróbować wymyślić coś na wzór obecnego "załącznika nr 6"

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 16, 2015, 12:04:37 »
Zgadzam się z Tobą. Źle się wyraziłem i miałem na myśli odpowiednio przygotowane rozporządzenie kwalifikacyjne pod nową ustawę.
Gdzie można podejrzeć projekt lipcowy? Osobiście uważam, że będzie problem w przypadku braku oficerów na PB. Jak będzie za dużo odstępstw to powiedzą po co te zmiany, a jak za bardzo szczegółowo napiszą rozporządzenie to będzie znając życie błędnie interpretowane w wielu przypadkach.

Dlatego pytałem o tego rodzaju rezerwę kadrową na tą chwilę i o przypadek mł. asp.?  Jesteś w stanie udzielić odp. na pkt. 3? Jeżeli nie to może ktoś inny?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 16, 2015, 12:33:21 »
Zgadzam się z Tobą. Źle się wyraziłem i miałem na myśli odpowiednio przygotowane rozporządzenie kwalifikacyjne pod nową ustawę.
Gdzie można podejrzeć projekt lipcowy? Osobiście uważam, że będzie problem w przypadku braku oficerów na PB. Jak będzie za dużo odstępstw to powiedzą po co te zmiany, a jak za bardzo szczegółowo napiszą rozporządzenie to będzie znając życie błędnie interpretowane w wielu przypadkach.
Dlatego pytałem o tego rodzaju rezerwę kadrową na tą chwilę i o przypadek mł. asp.?  Jesteś w stanie udzielić odp. na pkt. 3? Jeżeli nie to może ktoś inny?
Nie rozumiem pytania gdyż tech. poż po zaocznej SGSP dla funkcjonariuszy ma tytuł inż. poż. który umożliwia mu zajęcie każdego stanowiska w JRG. A co do rezerwy to taka papierowa fikcja, natomiast wytyczne są na stronie KG. 

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 16, 2015, 12:45:58 »
To może spróbuję inaczej zadać to pytanie. Przychodzi młodszy aspirant po szkole SA i dostaje stanowisko st. ratownik.
KM/KP kieruje go na zaoczną SGSP. Kończąc szkołę SGSP otrzymuje pierwszy stopień oficerski (bo musi), ale stanowisko, które posiada to dowódca zastępu (na tą chwilę po 3 latach stażu). Dochodzi do sytuacji, w której ma stopień oficerski, a stanowisko aspiranckie. Kwestia czy tak może być? Czy KM/KP może wpisać na skierowaniu np. docelowo dowódca zmiany dla tego Pana i ten Pan z pierwszym stopniem oficerskim po ukończeniu SGSP będzię szedł szczeblami w stanowiskach d-ca zastępu, d-ca sekcji, z-ca dowódcy zmiany i d-ca zmiany...? Teraz d-cy zmian to są stanowiska oficerskie, a przecież nikt nie da w zasadzie młodej osobie stażem tuż po szkołach tego stanowiska i pytanie czy taka droga jest prawidłowa? Dzięki temu KM/KP nie płaci dużo więcej takiej osobie, a ma gościa z kwalifikacjami. W zasadzie tyczy się to każdego aspiranta, który został od razu skierowany do SGSP.
Jak to jest? Mam nadzieje, że trochę sprostowałem.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 16, 2015, 12:52:06 »
(bo musi)
Musi to tylko umrzeć.
Dochodzi do sytuacji, w której ma stopień oficerski, a stanowisko aspiranckie. Kwestia czy tak może być?
Może tak być.
Czy KM/KP może wpisać na skierowaniu np. docelowo dowódca zmiany dla tego Pana i ten Pan z pierwszym stopniem oficerskim po ukończeniu SGSP będzię szedł szczeblami w stanowiskach d-ca zastępu, d-ca sekcji, z-ca dowódcy zmiany i d-ca zmiany...?
Może ale nie musi wpisać stanowisko docelowe oficerskie.
Dzięki temu KM/KP nie płaci dużo więcej takiej osobie, a ma gościa z kwalifikacjami. W zasadzie tyczy się to każdego aspiranta, który został od razu skierowany do SGSP.
Skierowanie to droga sprawa! i rzadka w stosunku do młodych aspirantów. 

Offline ratownik81

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #466 dnia: Listopad 18, 2015, 14:22:31 »
Czy w waszych komendach 01 awansuje aspirantów z wyższym wykształceniem na dowódców zmian i zastępców dowódców zmian?
Jest to powszechne czy są to odosobnione przypadki?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #467 dnia: Listopad 18, 2015, 14:33:35 »
Na 5 przypadków dwa skończyły się awansem a 3 nie. Z tym zastrzeżeniem, że KP nie miał żadnego z-cy d-cy zmiany i awansował dwóch.

Offline Proctor

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #468 dnia: Listopad 18, 2015, 15:39:08 »
Czy w waszych komendach 01 awansuje aspirantów z wyższym wykształceniem na dowódców zmian i zastępców dowódców zmian?
Czy takie awanse odbyły się w ostatnim czasie w Wielkopolsce? Czy ktoś może podać przykłady KP/KM?

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #469 dnia: Listopad 18, 2015, 19:10:08 »
Róznie to jest interpretowane, ale jeśli sa duże braki kadrowe to jest uzasadnienie na to i nie powinno być problemu. Szansa jest tylko do 30 listopda, później amen. Tylko ukończenie podyplomówki  pozwoli awansować ale nie wiedzieć dlaczego zamiast zwiększać ilośc osób na przeszkolenie to się drastycznie zmniejsza. Nie rozumiem tej polityki SGSp, no ale cóz może po rotacjach kadrowych, które niebawem nastąpią coś się w tym kierunku na lepsze zmieni  :straz:

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #470 dnia: Listopad 18, 2015, 19:12:54 »
Jeśli KP/M ma jaj... to można dostać, ale takich jest już niewielu. Byle im się zgadzało a z reszta jakoś to będzie :gwiazdki:

Offline bombeiro

• Strażak Sam
« Odpowiedź #471 dnia: Listopad 18, 2015, 20:48:40 »

co sądzisz na temat wyznaczenia asp. bez wyższego na z-cę d-cy zmiany? długo takie coś może trwać? bo teoretycznie etat ciągle wolny... to tak każdego można wyznaczyć na nieokreślony czas?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #472 dnia: Listopad 18, 2015, 20:58:11 »

co sądzisz na temat wyznaczenia asp. bez wyższego na z-cę d-cy zmiany? długo takie coś może trwać? bo teoretycznie etat ciągle wolny... to tak każdego można wyznaczyć na nieokreślony czas?
Mówiesz o powierzeniu obowiązków? Czy o tym że d-ca sekcji pełni obowiązki z-cy d-cy zmiany?

Offline bombeiro

• Strażak Sam
« Odpowiedź #473 dnia: Listopad 18, 2015, 21:20:18 »
hm raczej to jest tak, że mł. asp. wyznaczony jest do pełnienia funkcji z-cy d-cy zmiany. Na pewno nie jest On d-cą sekcji.

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #474 dnia: Listopad 19, 2015, 08:48:09 »
Orientuje się ktoś czy na 11 listopada były awanse na ** wśród strazakow z podziału bojowego???np. w Wielkopolsce

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #475 dnia: Listopad 19, 2015, 08:48:38 »
Nie wiem czy w Wlkp ale wiem że były. I to wcale nie małe.

Offline Cieciorka

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #476 dnia: Listopad 20, 2015, 19:06:57 »
Nie wiem czy w Wlkp ale wiem że były. I to wcale nie małe.

Na Śląsku też były.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #477 dnia: Listopad 30, 2015, 10:47:20 »
Czy ma ktoś informacje w sprawie przepisu kwalifikacyjnego? Jakieś słuchy kiedy mógłby się pojawić lub jakieś projekty?

Offline Tomala7777

• Strażak Sam
« Odpowiedź #478 dnia: Listopad 30, 2015, 10:55:53 »
Raczej zmiany nie będzie bo miał wejść do końca listopada.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #479 dnia: Listopad 30, 2015, 14:32:45 »
No to wprowadzili tak znaczne zmiany w ustawie o psp dotyczące uzyskiwania stopni/stanowisk i nie będzie zmiany przepisu kwalifikacyjnego?
Zmiany do ustawy psp wchodzą w życie z dniem dzisiejszym...
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 14:56:03 wysłana przez testypsp »