Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455816 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #425 dnia: Listopad 08, 2015, 16:11:14 »
Cofnij się kilka stron wstecz była o tym mowa. Chodzi o pismo które KG napisał w kwietniu tego roku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #426 dnia: Listopad 08, 2015, 16:30:26 »
Widziałem to pismo, najlepsze ze u nas w kadrach tego nie widzieli,  w pismie nie ma mowy o SPF wiec trzymając się tego pisma jest mozliwośc awansu na stanowisko d-cy zmiany i jego zastępcy!!
Chyba, ze jest gdzieś ukryty hak??! :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #427 dnia: Listopad 08, 2015, 16:38:00 »
Widziałem to pismo, najlepsze ze u nas w kadrach tego nie widzieli,  w pismie nie ma mowy o SPF wiec trzymając się tego pisma jest mozliwośc awansu na stanowisko d-cy zmiany i jego zastępcy!!
Chyba, ze jest gdzieś ukryty hak??! :)
Hak to możliwość interpretacji tego pisma. Jednak dobrze tłumacząc 01 myślę że da sie to zrobić, o ile nie masz 01 który był prewentystą bo od razu zauważy tego haka :)
Udało się wielu ludziom ale równie wielu się nie udało. Napewno ta możliwość zniknie 30 listopada.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #428 dnia: Listopad 08, 2015, 16:41:20 »
Ok, dzięki za odp. pozdrawiam

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 08, 2015, 17:25:02 »
Jaki jest staż służby na z.d-cy zmiany jest potrzebny?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 08, 2015, 17:57:45 »
Jaki jest staż służby na z.d-cy zmiany jest potrzebny?
mówi o tym rozporządzanie MSWiA z 2009 :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #431 dnia: Listopad 08, 2015, 19:47:01 »
Dobra, a po 30 listopada aspirant, licencjat, grupa-dowódca sekcji (stanowisko aspiranckie) będzie mógł otrzymać dowódcę zmiany bądź zastępcę bez SPO i SPF czy nie? Według mnie taka osoba będzie poszkodowana, bo czeka ją SPO+SPF. Praw żadnych nie ma, bo SPO-na zajmowanie stanowiska oficerskiego, a SPF-stanowisko oficerskie dotyczące kierowanie działaniami. Tak ja interpretuję nowe przepisy.


Podtrzymuję stare pytanie dotyczące projektu rekrutacji na SPF.

No właśnie?
I jeżeli KG kwalifikuje kandydatów do udziału w postępowaniu rekrutacyjnym, a następnie listę wysyła do Rektora Komendanta Szkoły to należy rozumieć, że oprócz wyboru przez KG, na szczeblu szkoły odbędzie się rekrutacja, na jakich podstawach?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 08, 2015, 20:26:26 »
Dobra, a po 30 listopada aspirant, licencjat, grupa-dowódca sekcji (stanowisko aspiranckie) będzie mógł otrzymać dowódcę zmiany bądź zastępcę bez SPO i SPF czy nie? Według mnie taka osoba będzie poszkodowana, bo czeka ją SPO+SPF. Praw żadnych nie ma, bo SPO-na zajmowanie stanowiska oficerskiego, a SPF-stanowisko oficerskie dotyczące kierowanie działaniami. Tak ja interpretuję nowe przepisy.
No właśnie?
I jeżeli KG kwalifikuje kandydatów do udziału w postępowaniu rekrutacyjnym, a następnie listę wysyła do Rektora Komendanta Szkoły to należy rozumieć, że oprócz wyboru przez KG, na szczeblu szkoły odbędzie się rekrutacja, na jakich podstawach?
Ta lista praktycznie zawsze jest akceptowana w 100%. Wiec nie ma żadnej rekrutacji jest kontrola dokumentów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 08, 2015, 23:33:57 »
A jak z tym aspirantem?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 08, 2015, 23:36:21 »
A jak z tym aspirantem?
Aspiranci z wyższym od 30 listopada mają przegwizdane.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #435 dnia: Listopad 09, 2015, 00:07:27 »
To się zaczną kombinacje KM/KP. Jeszcze trzeba poczekać na przepis kwalifikacyjny, może wyjdą jakieś kwiatki.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #436 dnia: Listopad 09, 2015, 11:15:42 »
Cytuj
Dobra, a po 30 listopada aspirant, licencjat, grupa-dowódca sekcji (stanowisko aspiranckie) będzie mógł otrzymać dowódcę zmiany bądź zastępcę bez SPO i SPF czy nie? Według mnie taka osoba będzie poszkodowana, bo czeka ją SPO+SPF. Praw żadnych nie ma, bo SPO-na zajmowanie stanowiska oficerskiego, a SPF-stanowisko oficerskie dotyczące kierowanie działaniami. Tak ja interpretuję nowe przepisy.

SPF jest po to, żeby aspirant z wyższym wykształceniem ( lub oficer nie po SGSP ) mogł dowodzić na szczeblu taktycznym i strategicznym.
Jeżeli taka osoba zostaje dowódcą zmiany,  nie traci swoich uprawnień do kierowania interwencyjnego.


Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #437 dnia: Listopad 09, 2015, 11:50:32 »
Wg nowych przepisów które wejdą w życie,
technik pożarnictwa będzie mógł kierować działaniami ratowniczymi na poziomie strategicznym

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #438 dnia: Listopad 09, 2015, 12:50:48 »
A czy DOP aspirant z wyższym na SK będzie mógł awansować na mł. kpt. bez dodatkowych po dyplomówek?.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 09, 2015, 14:10:18 »
Będzie musiał zrobić SPO.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 09, 2015, 18:26:40 »
Po 30 list aspirant z wyższym nie będzie mógł już być mianowany na dyżurnego operacyjnego, ani na inne stanowiska oficerskie nie związane z KDR

Offline kuczma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #441 dnia: Listopad 10, 2015, 16:08:21 »
Cytuj
Wg nowych przepisów które wejdą w życie,
technik pożarnictwa będzie mógł kierować działaniami ratowniczymi na poziomie strategicznym
Jak już to na taktycznym.
Cytuj
7) w art. 22 po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
„1a. Uprawnionymi do kierowania działaniem ratowniczym są:
1) na poziomie strategicznym – strażacy Państwowej Straży Pożarnej posiadający kwalifikacje do zajmowania
stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi;
2) na poziomie taktycznym – osoby wymienione w pkt 1, strażacy Państwowej Straży Pożarnej posiadający kwalifikacje
do zajmowania stanowisk aspiranckich oraz strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej posiadający
kwalifikacje zawodowe co najmniej technik pożarnictwa;

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #442 dnia: Listopad 10, 2015, 18:44:45 »
Chciałbym , żeby za  zwykłymi strażakami tak ktoś lobbował jak za SGSP. Dziwne , że inne uczelnie mają rożne filie w kraju a wcześniej wspomniana nic nie  puści.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #443 dnia: Listopad 10, 2015, 18:48:48 »
Co za problem zrobić filie np. . podyplomowek w SAPSP jak jest taki duzy problem z przeszkoleniem SPF/SPO!!! Na SGSP swiat się nie konczy!!! :kwit:

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #444 dnia: Listopad 10, 2015, 18:57:05 »
Tak. Ale komu naprawdę na tym zależy ? Im większy bałagan w służbie zdrowia tym lekarzom lepiej . Nie ta branża ,  ale gra do tej samej bramki.

Offline woszo1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 11, 2015, 08:21:11 »
Witam kolegów. Mam pytanie odnośnie zajmowania stanowiska dyżurny operacyjny. Jestem w stopniu mł.asp. i mam wykształcenie inz. BHP staż pracy 9 lat czy do 30 listopada mogę zająć te stanowisko? Moi przełożeni twierdzą, że muszę mieć stopień oficerski. Ja twierdzę, że posiadam kwalifikację do zajmowania tego stanowiska. Bo jeśli chodzi o wniosek na pierwszy stopień oficerski to już nie ma szans.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 11, 2015, 08:36:52 »
Oczywiście, że spełniasz wymogi do zajęcia stanowiska DOP. Swoich przełożonych nakłoń do czytania przepisów, szczególnie: art. 36.4 ustawy o PSP

Offline woszo1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 11, 2015, 09:03:36 »
Kolego HAIX dziękuje za odpowiedz. A po 30 listopada już nie bedzię takiej opcji?. Dla mnie to też jest oczywiste. Zbieram informacje różne przykłady i uderzam do 01. Dzięki

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #448 dnia: Listopad 11, 2015, 11:13:58 »
Witam kolegów. Mam pytanie odnośnie zajmowania stanowiska dyżurny operacyjny. Jestem w stopniu mł.asp. i mam wykształcenie inz. BHP staż pracy 9 lat czy do 30 listopada mogę zająć te stanowisko? Moi przełożeni twierdzą, że muszę mieć stopień oficerski. Ja twierdzę, że posiadam kwalifikację do zajmowania tego stanowiska. Bo jeśli chodzi o wniosek na pierwszy stopień oficerski to już nie ma szans.
4. Stanowiska oficerskie, z zastrzeżeniem ust. 5, mogą zajmować również strażacy posiadający wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym w Państwowej Straży Pożarnej oraz:
1) tytuł zawodowy technika pożarnictwa lub uzyskanie uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu technika pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technika pożarnictwa lub
2) ukończone przeszkolenie zawodowe, o którym mowa w art. 53 ust. 2 pkt 2 lit. a.
5. Stanowiska oficerskie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi mogą zajmować strażacy posiadający wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym w Państwowej Straży Pożarnej, którzy posiadają tytuł zawodowy technika pożarnictwa i ukończyli przeszkolenie zawodowe, o którym mowa w art. 53 ust. 2 pkt 2 lit. a.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #449 dnia: Listopad 11, 2015, 16:53:14 »
Kolega Eqinox wyczerpał temat w 100%