Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455874 razy)

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 11, 2015, 16:27:35 »
O jakie stanowiska chodzi? Czy wiesz coś wiecej

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 13, 2015, 15:03:20 »
nie wiem nic więcej, ale coś chyba będą zmieniać, skoro wysłano pisma
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 13, 2015, 18:12:03 »
Coś się nie zgadza.. Mam przed sobą pismo ze swojej komendy wojewódzkiej... Podaj szczegóły albo nie napędzaj opinii...

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 16, 2015, 13:03:42 »
siusiek ty to wszystkiego się tak przypieprzasz? bo jak czytam twoje inne wpisy to mam takie wrażenie, no dostałem pismo o treści jaką podałem, więc pozwoliłem sobie o tym zakomunikować, a nie "napędzam opinii"  - a czy ktoś zmieni przepis kwalifikacyjny to nie wiem za "krótki" jestem -_-
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 16, 2015, 13:26:09 »
Kolego napisz o co dokładnie chodzi w tym piśmie albo wrzuć skan...

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 16, 2015, 14:37:15 »
Witam. Potwierdzam fakt dotyczący pisma o treści jaką podał @KingsofMetal. Wg mnie jakieś prace nad rozporządzeniem kwalifikacyjny trwają. Komenda wojewódzka zbierała propozycje zmian z podległych jednostek. Domyślam się że dalszym etapem będzie przesłanie ich do Komendy Głównej. Bardzo wysoce prawdopodobne jest przeniesienie stanowiska starszego operatora sprzętu specjalnego do grupy stanowisk podoficerskich, a co więcej czas pokaże.   

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 17, 2015, 08:53:14 »
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=619
Czyżby KG dostał zlecenie od MSW przed wyborami?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 09:06:01 wysłana przez jeremiasz »

Offline wojtek78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 19, 2015, 11:33:54 »
Czy słyszał ktoś o możliwości dostania** po ukończeniu aspirantki, warunkiem jest posiadanie wykształcenia wyższego i minimum 10 lat służby (bez konieczności posiadania stanowiska i SPF)?

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 02, 2015, 10:54:59 »
Witam Kolegów, potwierdzi ktoś informacje o przywróceniu stanowisk łamanych oficer / aspirant + studia wyższe -zastępca dowódcy JRG, oficer/ aspirant zastępca dowódcy zamiany, aspirant/ podoficer - dowódca zastępu??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 02, 2015, 12:38:05 »
Witam Kolegów, potwierdzi ktoś informacje o przywróceniu stanowisk łamanych oficer / aspirant + studia wyższe -zastępca dowódcy JRG, oficer/ aspirant zastępca dowódcy zamiany, aspirant/ podoficer - dowódca zastępu??

Na razie - Dowódca Zmiany i Z-ca Dowódcy Zmiany aspirant z wyższym wykształceniem.   

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 02, 2015, 13:59:44 »
Czyli szopki ciąg dalszy ? Mł .kpt. z wyższym wykształceniem co najwyżej d-cą sekcji a aspirant z wyższym d-cą zmiany ? Paranoja jakaś...

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 02, 2015, 14:14:28 »
a może by tak wprowadzić możliwość awansowania podoficerów z wyższym wykształceniem na stanowisko dowódcy sekcji. Myślę , że to by było niezłe rozwiązanie , Iluż mamy takich podoficerów, którzy pracują na podziale po 10 i więcej lat. Oczywiście taka zmiana wymagała by np. stażu 10 letniego . I co wy na to? A nie tylko wałkowanie oficerów i aspirantów:)

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 02, 2015, 14:16:01 »
no chyba, że taki zapis już jest ujęty w projekcie....
pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 02, 2015, 14:16:14 »
Czyli szopki ciąg dalszy ? Mł .kpt. z wyższym wykształceniem co najwyżej d-cą sekcji a aspirant z wyższym d-cą zmiany ? Paranoja jakaś...

Najważniejsze jest doświadczenie i lata służby, a nie stopień.
Będą ograniczać nadawanie I stopni oficerskich dla aspirantów po tańcach góralskich.

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 02, 2015, 17:18:33 »
Kolego Grzelo, a co stanowiska dowódcy zastępu??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 02, 2015, 18:15:00 »
Kolego Grzelo, a co stanowiska dowódcy zastępu??

Jest podobny pomysł, co do podoficerów na stanowiska d-cy zastępu, ale w fazie projektu.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 02, 2015, 18:33:35 »
Mam pytanko skąd kolega grzela ma info o tych zmianach(aspirant z wyższym wykształceniem)

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 02, 2015, 18:50:54 »
Ja gdzieś czytałem że prace trwają nad zmianami w kwestii starszego operatora - podoficer. I dowódca zmiany i zastępca oficer bez spf.

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 02, 2015, 19:51:20 »
Witam Kolegów, potwierdzi ktoś informacje o przywróceniu stanowisk łamanych oficer / aspirant + studia wyższe -zastępca dowódcy JRG, oficer/ aspirant zastępca dowódcy zamiany, aspirant/ podoficer - dowódca zastępu??

Na razie - Dowódca Zmiany i Z-ca Dowódcy Zmiany aspirant z wyższym wykształceniem.

O czym Ty piszesz? Z-ca d-cy zmiany może być aspirant z wyższym? wczoraj mój 01 mówił że tylko oficer na z-ce d-cy zm.

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 02, 2015, 22:19:34 »
Takie zmiany j/w to raczej jeszcze projekt  :kwit:
A jak sytuacja będzie wyglądała z aspirantem mającym spf, czy może być awansowany na zastępce d-cy zmiany - stanowisko oficerskie :pyt:

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 02, 2015, 22:46:07 »
Po tych niusach myślę, że mało absolwentów sgsp dziennej zapisze się do związków. Maks dla aspirantów w postaci dowódcy sekcji był jedynym sensownym motywatorem do przyjmowania podchorążych. Jest problem z pracą dla wielu osób, po sgsp. Ludzie szukają roboty nawet 200 km od miejsca zamieszkania i słyszą te same bajki. Komendant szkoły oburzony, że jak to możliwe? Ano takie realia, cwany komendant zrobi nabór i za te pieniądze przyjmie dwóch stażystów... Tylko pomorskie (zach. pomorskie też) jest w stanie przyjąć oficerów bez problemów. Tłumaczenia są te same, czyli brak wolnych miejsc, albo, że boję się, że zajmiesz moje miejsce itd... Absolwent dziennej sgsp nie ma szans z aspirantem z wyższym i gwiazdkami, bo ten musi mieć stanowisko. Aspirant na zaocznej sgsp też jest lepszy, bo ma staż już (od przyszłego roku podobno do 200 ma wzrosnąc liczba miejsc na ibp zaocznym dla funkcjonariuszy). Tłumaczcie młodym kolegom, że nie ma sensu iść do sgsp i męczyć się z maturą, a potem kilka lat studiów skoro nie ma gdzie pracować... Dobrze, że KM PSP z Łodzi i Warszawy przyjęły w sumie około 20 osób, bo inaczej byłyby jeszcze większe problemy...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 03, 2015, 11:23:20 »
Tłumaczcie młodym kolegom, że nie ma sensu iść do sgsp i męczyć się z maturą, a potem kilka lat studiów skoro nie ma gdzie pracować...
No kolego z takim nastawieniem, że odrazu po SGSP chcesz zastępcę dowódcy zmiany lub dowódcę zmiany to Ty daleko nie zajdziesz...Najpierw troszkę roboty trzeba liznąć a dopiero myśleć jak tu wskoczyć wyżej...no i pamiętaj że i Ciebie także obowiązuje opiniowanie.
Po drugie do związków wcale nie muszą wstępować....

Offline Dawid30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 03, 2015, 11:56:58 »
Macie może jakieś informacje na temat przewidywanych zmian na stanowiskach kierowania w ramach nowego przepisu kwalifikacyjnego?  Pozdrawiam

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 03, 2015, 12:39:12 »
może najpierw ustalcie o jakim "projekcie" mówicie, kto go zrobił i kto go w ogóle widział bo to chyba lista pobożnych życzeń a nie projekt
jak na razie to chyba tylko propozycje zmian mogły zgłaszać komendy a zanim z tego powstanie jakikolwiek projekt....

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 03, 2015, 12:49:08 »
Tłumaczcie młodym kolegom, że nie ma sensu iść do sgsp i męczyć się z maturą, a potem kilka lat studiów skoro nie ma gdzie pracować...
No kolego z takim nastawieniem, że odrazu po SGSP chcesz zastępcę dowódcy zmiany lub dowódcę zmiany to Ty daleko nie zajdziesz...Najpierw troszkę roboty trzeba liznąć a dopiero myśleć jak tu wskoczyć wyżej...no i pamiętaj że i Ciebie także obowiązuje opiniowanie.
Po drugie do związków wcale nie muszą wstępować....

Kolego szanowny chyba nie doczytałeś mojego posta. Nikt nie chce dowódcą zmiany być tylko chce pracować w miarę blisko domu albo tam gdzie chce a nie w pomorskim województwie... Ludzie po sgsp idą na starszego ratownika albo inne ciekawe stanowiska wbrew obowiązującym przepisom. Przepis kwalifikacyjny był jakimś tam argumentem, żeby przyjąć absolwenta. Teraz będzie trudniej tylko. Nie rozumiem o co chodzi z tym opiniowaniem? To ostrzeżenie dla mnie? Proszę wyjaśnij.
Słyszy się wśród studentów, że teraz żałują, że zrezygnowali z SA, bo to by było dla nich korzystniejsze. Kadra w PSP się odmłodziła i z roku na rok będzie coraz ciężej, takie są fakty.