Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1451260 razy)

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Przepis kwalifikacyjny
« dnia: Styczeń 19, 2014, 09:04:04 »
Mam pytanie - co dzieje się z Przepisem kwalifikacyjnym w 2014 roku. Jak wiem odstępstwo były do końca 2013 roku, ale np u mnie w Komendzie nadal brakuje osób które mogły by zająć wolne stanowiska z powodu tego iż nie spełniają wymagań.

gustaw

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2014, 11:36:57 »
Słyszałem z wiarygodnego źródła, że załącznik nr 6 ma być wznowiony od  lipca.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2014, 12:00:16 »
Przepisy kwalfikacyje zostaja prawmocny a załącznik nr 6 wygasł... U mnie dzieki staraniom min. ZZ wszystkie stanowiska zostały zajete z pocztkiem grudnia kosztem dodatków... 19 osób awansowało.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2014, 13:46:31 »
No widzisz a u mnie w jednostce było kilku podoficerów którym brakowało niespełna roku stażu aby dostać stanowisko dowódcy zastępu  i niestety nikt nic nie dostał, a teraz to już potrzeba aspirantów których też niema.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2014, 15:23:43 »
No widzisz a u mnie w jednostce było kilku podoficerów którym brakowało niespełna roku stażu aby dostać stanowisko dowódcy zastępu  i niestety nikt nic nie dostał, a teraz to już potrzeba aspirantów których też niema.
Jesli brakowao to nie mogli dostac!
Wiec niema w tym nic dziwnego
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

dysfire

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2014, 18:52:23 »
Niespełna rok to pikuś, a jak zabrakło DWÓCH dni :wall:

dominikmak

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2014, 21:48:31 »
witam
mam pytanie czy po zmianie przepisów od stycznia zmieniło się coś z tak zwnym nadawanie stanowiska PO
u mnie w komendzie kadrowa powiedziała że od stycznia nie ma możliwości nadania PO dowódcy zastępu
i tak wogule może ktoś wrzucić link z tymi nowymi przepisami....
z góry dzięki :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2014, 22:48:21 »
Sa dwie szkoły nadawania p.o. jedni mówią ze musi spełniac kwalfikacje.... (taki ktos jak twoja kadrowa i ja) a druga że nie bo to tylko p.o.
Przepisy sie nie zmieniły, zmieniły sie wymagania na stanowisko dowódcy zastepu(nie moga byc nimi podoficerowie) w zwiazku wygaśnieciem załacznika nr 6.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2014, 22:58:36 »
Cytuj
art. 37a
Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie z jego kwalifikacjami na innym stanowisku w tej samej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym. W okresie tym strażakowi przysługuje uposażenie stosownie do zajmowanego stanowiska, lecz nie niższe od dotychczasowego.

coś tutaj trzeba wyjaśniać? a kolega dominikmak to chyba cudem dostał mianowanie na stałe...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

dominikmak

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:18:38 »
nie kolego nic nie dostałem właśnie miałem dostać a teraz mowią ze nie mogą dac

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:38:04 »
i tutaj jest cały problem - z Twoim potencjałem intelektualnym powinieneś zakończyć służbę w PSP po roku służby przygotowawczej, a nie siłą rozpędu dostać mianowanie na stałe; a co dopiero powierzać dowodzenie zastępem...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:50:47 »
Cytuj
nie kolego nic nie dostałem właśnie miałem dostać a teraz mowią ze nie mogą dac
kolego, langowi chodzi o to że skończyłeś staż i zaopiniowali Cie pozytywnie do dalszej służby a nie  o otrzymanie wyższego stanowiska. A skoro byłeś kandydatem to domyślam się że pare lat już odsłużyłeś...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

dominikmak

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2014, 13:22:41 »
sprawa tak wyglada ze zostałem na to stanowisko sam z jednostki brakuje mi 4 miesiecy do pełnych 3 lat zeby dostac to stanowisko a PO zablokowało by mozliwośc nadania tego przyszłego mojego stanowiska absolwentom SGSP którzyprzychodza w czerwcu

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2014, 13:33:30 »
Po tym co piszesz dominikmak wszystko już wiadomo. I tak dla jasności w służbie niestety nie jest tak, że coś Ci się należy, nawet jeśli jesteś jedynym kandydatem. Decyduje o tym ktoś inny niż my sami. Przez lata szkoły i służby stałej powinieneś już załapać, jak to wygląda w rzeczywistości.  Przepis mówi, że ma być 3 lata i już. W niektórych miejscach dają wcześniej, w innych nie. Oczywiście nie zakładam, że jest to komuś na rękę :P
I takie małe pytanie - polskiego nie miałeś w szkole? ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 13:37:13 wysłana przez Herflik »
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2014, 21:43:57 »
i już jestem roz...bany... jeżeli w przypadku gamonia  po przygotowawczej można jeszcze przełknąć powstrzymując odruch wymiotny, to już aspiranta nie strawię; no sorry - tak już mam; się ***** ogarnij i przenieś, bo łacha z Ciebie będą darli i całkiem słusznie; tyle z mojej strony; pocieszenia szukaj gdzie indziej...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 00:40:13 wysłana przez robn »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:12:29 »
Niestety coraz więcej widzę takich jak "dominikmak" po kuźni talentów. Lepiej już nie będzie.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:45:11 »
sprawa tak wyglada ze zostałem na to stanowisko sam z jednostki brakuje mi 4 miesiecy do pełnych 3 lat zeby dostac to stanowisko a PO zablokowało by mozliwośc nadania tego przyszłego mojego stanowiska absolwentom SGSP którzy przychodza w czerwcu

@dominikman, no to w maju "będziesz już spełniał wymagania", czyli na miesiąc przed przyjściem absolwentów  :rofl:
Nie masz kwalifikacji, nie masz stanowiska - trudno. Trzeba było 3 miesiące wcześniej do służby się starać.
ps. a na dowódców zastępu to raczej ludzie po SA będą przyjmowani, a nie po SGSP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 10:49:38 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:56:18 »
@dominikmak, nie powinieneś się obrażać (no, może jedynie na styl pojedyncze słowa). Sam niedawno wołałeś na forum - oficerom po śmieciach stop - nie dawać **. Odpowiadając na Twój post to Rozporządzenie jest tutaj
Jeśli jesteś po SA, to nic nie tracisz - dowódca zastępu jest stanowiskiem aspiranckim i jeśli są miejsca to je prędzej czy później dostaniesz.
Jeśli jesteś podoficerem - to masz problem - może Twój 01 wziął sobie Twoje słowa o stopniach (by nie dawać stopni/stanowisk - po śmieciach) i nie da tego stanowiska, bo nie masz SA - więc musisz ją skończyć..... proste wszystko jest jak drut....

EGO = 1 / wiedza

dominikmak

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:49:25 »
dla mnie proste jest
tylko nie wiem czemu sie tak rzucacie
a swoje zdanie o tych oficerach dalej utrzymuje

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2014, 14:22:51 »
Witam. Czy wiecie coś na temat przywrócenia załącznika nr 6 w rozporządzeniu ?? Podobno miał zostać wprowadzony od lipca ??!! Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 06, 2014, 19:15:48 »
Podobno prowadzono prace nad nowym, między innymi starszy operator miałby być znowu stanowiskiem podoficerskim, ale czy wejdzie i jak daleko są prace nic nie wiem...

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2014, 23:31:23 »
A jak z dowódcą zastępu ?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 07, 2014, 07:30:46 »
Przepisy kwalfikacyje zostaja prawmocny a załącznik nr 6 wygasł... U mnie dzieki staraniom min. ZZ wszystkie stanowiska zostały zajete z pocztkiem grudnia kosztem dodatków... 19 osób awansowało.
To dobrze u nas po mimo wolnych etatów d-ców czy st.operatorów nikogo nie awansowano z powodu "braku kasy".. a teraz zmieniono regulamin organizacyjny i zlikwidowano te stanowiska zamieniając  je na podoficerskie... sic.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2014, 17:08:58 »
 A może po prostu trzeba pójść na aspirantkę i nie liczyć na zmianę rozporządzeń i czyjąś łaskę.... :P

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.890
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 09, 2014, 06:46:41 »
A może po prostu trzeba pójść na aspirantkę i nie liczyć na zmianę rozporządzeń i czyjąś łaskę.... :P
Nie wiem czy się orientujesz ile miejsc jest w Twoim województwie na aspirantke.... że piszesz o tym tak jakby można było iść z dnia na dzień... U mnie na kika tysięcy strażaków są 3 miejsca...