Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455311 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2825 dnia: Kwiecień 02, 2020, 17:12:24 »
Oczywiście pełniąc dalej służbę na SK.
Na to wychodzi, że będę znowu....... Starszym ratownikiem - potwierdzone przez kadrową.😤👎
Odwołanie od decyzji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2826 dnia: Kwiecień 02, 2020, 17:53:10 »
Oczywiście pełniąc dalej służbę na SK.
Na to wychodzi, że będę znowu....... Starszym ratownikiem - potwierdzone przez kadrową.😤👎
Odwołanie od decyzji...

To go przeniosą na PB.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2827 dnia: Kwiecień 02, 2020, 17:54:21 »
Oczywiście pełniąc dalej służbę na SK.
Na to wychodzi, że będę znowu....... Starszym ratownikiem - potwierdzone przez kadrową.😤👎
Odwołanie od decyzji...
I jakie dasz uzasadnienie? Nic człowiek nie traci finansowo, zajmuje etat dyżurny stanowiska kierowania, a stanowisko - starszy ratownik. I nie ma czegoś takiego jak przypisywanie stanowisk do SK... jest albo tryb zmianowy albo codzienny. To jest właśnie ten super przepis kwalifikacyjny - najważniejsze dać aspirantom dowódce zmiany i JRG, a reszta to obojętnie. Szkoda gadać...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2828 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:00:37 »
I jakie dasz uzasadnienie? Nic człowiek nie traci finansowo, zajmuje etat dyżurny stanowiska kierowania, a stanowisko - starszy ratownik. I nie ma czegoś takiego jak przypisywanie stanowisk do SK... jest albo tryb zmianowy albo codzienny. To jest właśnie ten super przepis kwalifikacyjny - najważniejsze dać aspirantom dowódce zmiany i JRG, a reszta to obojętnie. Szkoda gadać...
Samo to, że mówisz o uzasadnieniu świadczy, że nie wiele wiesz za wiele w temacie. Samo niezadowolenie z decyzji organu jest podstawą do odwołania. Dokładnie to od teraz w małej powiatówce można dać w systemie codziennym 10 dowódców JRG? No przecież system codzienny nie gdzie w rozporządzaniu kwalifikacyjnym nie pisze, że jest jeden dowódca JRG na jedno JRG. Może trochę logiki a straż będzie mądrzejszym miejscem.
Jak dasz mi uzasadnienie decyzji to uzasadnienie odwołania zrobię w 20 minut. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2829 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:21:15 »
Problem w tym, że regulamin nie przewiduje Dyżurnego Stanowiska Kierowania i albo zmienią regulamin w co wątpię, albo tylko kolejka na zrobienie aspirantki zostaje.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2830 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:26:30 »
I jakie dasz uzasadnienie? Nic człowiek nie traci finansowo, zajmuje etat dyżurny stanowiska kierowania, a stanowisko - starszy ratownik. I nie ma czegoś takiego jak przypisywanie stanowisk do SK... jest albo tryb zmianowy albo codzienny. To jest właśnie ten super przepis kwalifikacyjny - najważniejsze dać aspirantom dowódce zmiany i JRG, a reszta to obojętnie. Szkoda gadać...
Samo to, że mówisz o uzasadnieniu świadczy, że nie wiele wiesz za wiele w temacie. Samo niezadowolenie z decyzji organu jest podstawą do odwołania. Dokładnie to od teraz w małej powiatówce można dać w systemie codziennym 10 dowódców JRG? No przecież system codzienny nie gdzie w rozporządzaniu kwalifikacyjnym nie pisze, że jest jeden dowódca JRG na jedno JRG. Może trochę logiki a straż będzie mądrzejszym miejscem.
Jak dasz mi uzasadnienie decyzji to uzasadnienie odwołania zrobię w 20 minut.
Odwoływałem się od decyzji i nie będę powielał bzdur, które były w uzasadnieniu decyzji napisane. Wspomnę jedynie, że powoływano się na to, że wg. ustawy o PSP Komendant Powiatowy kieruje komendą, a więc również odpowiada za politykę kadrową. Kropka. Uzasadnienie odwołania możesz sobie pisać ale na 99,9 % odpowiedź dostaniesz w mniej więcej takim klimacie: "Komendant decyduje o stanowiskach, a Tobie synu się krzywda nie dzieje to nie masz co szczekać". I nie wiem co chciałeś przekazać mi tym przykładem o dowódcach JRG... kompletnie... to jest kwestia regulaminu komendy przecież, a nie przepisu kwalifikacyjnego, nie uważasz??? A tak w ogóle to nie wiem czy jest sens się odwoływać od takiej pierdoły skoro różnica między 4 a 6 grupą to równowartość butelki czegoś mocniejszego i to "niewysokich lotów"...

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2831 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:50:12 »
Taka prawda, że różnice w kwocie są nieznaczne, ale w  przez rok się uzbiera. To tak jakby znalazł. Odwoływać się nie mam zamiaru, ale niesmak taki jednak zostaje, bo wiadomo ilu chętnych jest na przejście na SK.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2832 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:51:28 »
Problem w tym, że regulamin nie przewiduje Dyżurnego Stanowiska Kierowania i albo zmienią regulamin w co wątpię, albo tylko kolejka na zrobienie aspirantki zostaje.
Skoro jesteśmy przy regulaminie to ilu starszych ratowników w wydziale operacyjnym jest?   :rofl: :rofl: :rofl: Tyko i wyłącznie zła wola twojego KP... U mnie dyspozytor poleciał na 6 grupę.
@gadzina92 nie wiem ile odwołań napisałem ale kilkadziesiąt na pewno ... Już się nawet szykowałem napisać kilka kolejnych od decyzji KP z Zdolnego Ślaska ale drań nie dał mi flaszki zarobić i sam uchylił decyzję zanim zdążyłem zarobić litra  :angry:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2833 dnia: Kwiecień 02, 2020, 19:09:05 »
Masz rację, wszystko zależy od 01. Uświadamiać go nie będę, bo to przecież on scenariusz pisze. Temat uważam za zamknięty.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2834 dnia: Kwiecień 02, 2020, 19:10:29 »
Masz rację, wszystko zależy od 01. Uświadamiać go nie będę, bo to przecież on scenariusz pisze. Temat uważam za zamknięty.
Pójdź i poproś jak człowieka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2835 dnia: Kwiecień 02, 2020, 19:12:22 »
Cytuj
bo jeśli będziemy tak się bawić to czemu w biurze zamiast kierownika sekcji technicznej nie ma dowódcy JRG technicznej
bo:
6.  Sekcją kieruje kierownik sekcji, z wyjątkiem sekcji finansów, którą kieruje główny księgowy.
7.  Jednostką ratowniczo-gaśniczą kieruje dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej przy pomocy zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

rozporządzenie w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej

Cytuj
Stanowisko starszy ratownik nie jest stanowiskiem przypisanym do SK co do zasady
co do zasady się z Tobą zgadzam, ale jest też np. zasada dyscypliny finansów publicznych, której a jakże podlega komendant powiatowy; Pan KG i (a bardziej) Minister SW zgodnie z zasadami poprawnej legislacji powinni zapewnić środki na zmiany wywołane wydanymi aktami prawnymi - to że tego nie zrobili - no cóż; dalej będę się upierał że zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia (niezależnie jak się ono nazywa);
Cytuj
Skoro jesteśmy przy regulaminie to ilu starszych ratowników w wydziale operacyjnym jest?
sam dobrze wiesz że RO zawiera stanowiska etatowe, to czy strażak zostanie mianowany na stanowisko etatowe zależy od:
- stażu służby (z rozporządzenia);
- wykształcenia (z rozporządzenia);
- woli komendanta;
- możliwości finansowych niezależnych od pkt. 3;




Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2836 dnia: Kwiecień 02, 2020, 19:46:24 »
Cytuj
Stanowisko starszy ratownik nie jest stanowiskiem przypisanym do SK co do zasady
co do zasady się z Tobą zgadzam, ale jest też np. zasada dyscypliny finansów publicznych, której a jakże podlega komendant powiatowy; Pan KG i (a bardziej) Minister SW zgodnie z zasadami poprawnej legislacji powinni zapewnić środki na zmiany wywołane wydanymi aktami prawnymi - to że tego nie zrobili - no cóż; dalej będę się upierał że zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia (niezależnie jak się ono nazywa);
Cytuj
Skoro jesteśmy przy regulaminie to ilu starszych ratowników w wydziale operacyjnym jest?
sam dobrze wiesz że RO zawiera stanowiska etatowe, to czy strażak zostanie mianowany na stanowisko etatowe zależy od:
- stażu służby (z rozporządzenia);
- wykształcenia (z rozporządzenia);
- woli komendanta;
- możliwości finansowych niezależnych od pkt. 3;
Zostały zapewnione środki w kwocie wymaganej co jest zapisane nawet w protokole po miedzy ZZ i KG w grudniu 2019 a przyjmijmy na potrzeby dyskusji że kolega spełnia wymagania... Więc został zrobiony w... Takie jest moje zdanie i moim zdaniem w odwołaniu wygrywa.
Cytuj
bo jeśli będziemy tak się bawić to czemu w biurze zamiast kierownika sekcji technicznej nie ma dowódcy JRG technicznej
bo:
6.  Sekcją kieruje kierownik sekcji, z wyjątkiem sekcji finansów, którą kieruje główny księgowy.
7.  Jednostką ratowniczo-gaśniczą kieruje dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej przy pomocy zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej.
rozporządzenie w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej
Cieszę się, że poruszyłeś to rozporządzenie bo mam wrażenie że każdy o nim zapomniał. A w 90% komend powinno się uwalić etaty. Zapewne u ciebie też  :rofl: U mnie brak około 10 i z chęcią narzucił bym przestrzeganie tego przepisu  :wacko:
Co do zasady się z tobą zadzam ale skoro mi brakuje 5 w biurze i wszyscy mają ten przepis w dupie to czemu dalszą część (w zasadzie wcześniejszą) rozporządzenia mają przestrzegać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dudinho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2837 dnia: Kwiecień 02, 2020, 23:05:41 »
Zostały zapewnione środki w kwocie wymaganej co jest zapisane nawet w protokole po miedzy ZZ i KG w grudniu 2019 a przyjmijmy na potrzeby dyskusji że kolega spełnia wymagania... Więc został zrobiony w... Takie jest moje zdanie i moim zdaniem w odwołaniu wygrywa.

Jaki protokół i gdzie mogę go znaleźć bo jestem w podobnej sytuacji i chciałbym wiedzieć ??

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2838 dnia: Kwiecień 02, 2020, 23:26:51 »
Cytuj
Zostały zapewnione środki w kwocie wymaganej co jest zapisane nawet w protokole po miedzy ZZ i KG
żeby były zapewnione i zagwarantowane należało wcześniej zdiagnozować skalę problemów - i to osobno dla każdej komendy;
tymczasem w momencie podpisywania porozumień w obrocie były zupełnie inne projekty (ten ostateczny mam wrażenie że powstał przy flaszce tydzień przed ogłoszeniem);
tak samo jak zostały zapewnione środki na wysługę (pochodne od tych 380) - każdej komendzie powinny być przyznane wg faktycznych potrzeb a nie wg średniej w kraju - choć może się jeszcze zdziwię na plus;
póki co nie ma przyznanych ostatecznych  średnich na ten rok i podejrzewam że jeszcze długo nie będzie;
ale liczba komend balansujących na krawędzi średniej stale rośnie i wierz mi ten trend będzie przyśpieszał (kwestie przyczyn związanych  falami odejść ze służby znasz pewnie lepiej niż ja);
co do rozporządzenia o organizacji komend - u mnie rzecz święta :rolleyes:

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2839 dnia: Kwiecień 03, 2020, 09:29:27 »
Wracając jeszcze do przemianowania z dyspozytora na starszego ratownika, to czy są jakieś wytyczne ile czasu mogę pełnić służbę na SK jako starszy ratownik, czy nawet do emki?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2840 dnia: Kwiecień 03, 2020, 11:58:10 »
Wracając jeszcze do przemianowania z dyspozytora na starszego ratownika, to czy są jakieś wytyczne ile czasu mogę pełnić służbę na SK jako starszy ratownik, czy nawet do emki?

Jak szumu nie będziesz robił to do emki

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2841 dnia: Kwiecień 03, 2020, 21:38:31 »
Chodziło mi raczej o konkretny czas okres.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2842 dnia: Kwiecień 03, 2020, 21:45:14 »
Chodziło mi raczej o konkretny czas okres.
Konkretny termin to.... Do emerytury.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2843 dnia: Kwiecień 03, 2020, 23:56:29 »
Dzięki za fachową odpowiedź!

Offline Days

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2844 dnia: Kwiecień 08, 2020, 23:59:42 »
Jak wygląda u Was sytuacja z awansami aspirantów po wejściu przepisu? Coś ruszyło, czy dalej oczekiwanie???

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2845 dnia: Kwiecień 09, 2020, 09:52:02 »
U mnie natomiast powiedziano podoficerom wszystkim na 5-tej grupie, że jednak nie da się ich zrobic na 7 grupę i wszyscy mają nowe stanowisko i grupę dalej 5.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2846 dnia: Kwiecień 09, 2020, 16:20:24 »
U mnie natomiast powiedziano podoficerom wszystkim na 5-tej grupie, że jednak nie da się ich zrobic na 7 grupę i wszyscy mają nowe stanowisko i grupę dalej 5.

A co w tym dziwnego? Przecież jest dokładnie napisane w nowym rozporządzeniu  na temat stanowisk które są zlikwidowane. Komendant pozostawiając ich na 5 grupie działa jak najbardziej zgodnie z prawem.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2847 dnia: Kwiecień 09, 2020, 17:49:15 »
U mnie natomiast powiedziano podoficerom wszystkim na 5-tej grupie, że jednak nie da się ich zrobic na 7 grupę i wszyscy mają nowe stanowisko i grupę dalej 5.

A co w tym dziwnego? Przecież jest dokładnie napisane w nowym rozporządzeniu  na temat stanowisk które są zlikwidowane. Komendant pozostawiając ich na 5 grupie działa jak najbardziej zgodnie z prawem.
Wcale nie neguje tego, zaznaczyłem tylko, że nie wszędzie jest tak samo.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2848 dnia: Kwiecień 09, 2020, 18:10:40 »
U mnie natomiast powiedziano podoficerom wszystkim na 5-tej grupie, że jednak nie da się ich zrobic na 7 grupę i wszyscy mają nowe stanowisko i grupę dalej 5.

A co w tym dziwnego? Przecież jest dokładnie napisane w nowym rozporządzeniu  na temat stanowisk które są zlikwidowane. Komendant pozostawiając ich na 5 grupie działa jak najbardziej zgodnie z prawem.
Wcale nie neguje tego, zaznaczyłem tylko, że nie wszędzie jest tak samo.
Napisałem jak jest u mnie to prezes kazał usunąć wpis. :milcz:

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2849 dnia: Kwiecień 09, 2020, 18:16:39 »
Panowie czy aspiranci którzy byli starszymi operatorami i przeszli na grupe ratownika specjalistę moga nadal pełnić funkcje kierowcy??
Bo u mnie na jednostce tacy ludzie są i nie ma możliwości żeby dac podoficerowi starszego operatora  :fiuu: