Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456251 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2800 dnia: Marzec 30, 2020, 00:02:23 »
Wiesz jak powstaje regulamin i z kim się go uzgadnia,  więc kto jest tym ograniczonym? Uczciwie byłoby napisać że jest to wytwór co najmniej dwóch ograniczonych a nie tylko jednego.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2801 dnia: Marzec 30, 2020, 19:23:32 »
Panowie jak u was wygląda kwestia nowych regulaminów komend z uwzględnieniem stanowisk według nowych wytycznych tj. aspirant może być szefem zmiany ?
U mnie z tego co widziałem nowy regulamin dopuszcza tylko 2 asp. na stanowisku zastępca szefa zmiany reszta dla oficerow.
Naprawdę widziałeś taki regulamin czy tylko słyszałeś?
Jeśli w regulaminie ktoś zapisał że np. d-ca zmiany - oficer to jak najbardziej słusznie, natomiast rozporządzenie dopuszcza mianowanie aspiranta na to stanowisko.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2802 dnia: Marzec 30, 2020, 19:38:34 »
A dlaczego aspiranci nie mogą zajmować również 9, 10 i 12 grupy w służbie codziennej. Mam nadzieję ze zwiazek upomni się o tą niesprawiedliwość. Wszędzie słychać o brakach na 8h...  jest wielu co maja predyspozycje na gaciowych, szejkow paliwowych, kadrowych lub do kwitkow w ksiegowosci... No i studia maja czesto bardziej pasujace niz do podzialu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2803 dnia: Marzec 30, 2020, 20:17:05 »
A dlaczego aspiranci nie mogą zajmować również 9, 10 i 12 grupy w służbie codziennej. Mam nadzieję ze zwiazek upomni się o tą niesprawiedliwość. Wszędzie słychać o brakach na 8h...  jest wielu co maja predyspozycje na gaciowych, szejkow paliwowych, kadrowych lub do kwitkow w ksiegowosci... No i studia maja czesto bardziej pasujace niz do podzialu
Ludzie nie zgłaszali takich postulatów... Więc skoro lud strażacki takich zmian nie oczekuje to niech zostanie jak było aspiranci na PB a oficerowie w biurze  :rofl:
Jak któryś z PB będzie chciał do biura to smyknie szybkie SPO i po zabiegu i być może będzie wspaniały szejkiem naftowym  :rofl:
PS. 9 grupa dla aspirantów jest w biurze  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2804 dnia: Marzec 30, 2020, 20:52:22 »
A dlaczego aspiranci nie mogą zajmować również 9, 10 i 12 grupy w służbie codziennej. Mam nadzieję ze zwiazek upomni się o tą niesprawiedliwość. Wszędzie słychać o brakach na 8h...  jest wielu co maja predyspozycje na gaciowych, szejkow paliwowych, kadrowych lub do kwitkow w ksiegowosci... No i studia maja czesto bardziej pasujace niz do podzialu
Ludzie nie zgłaszali takich postulatów... Więc skoro lud strażacki takich zmian nie oczekuje to niech zostanie jak było aspiranci na PB a oficerowie w biurze  :rofl:
Jak któryś z PB będzie chciał do biura to smyknie szybkie SPO i po zabiegu i być może będzie wspaniały szejkiem naftowym  :rofl:
PS. 9 grupa dla aspirantów jest w biurze  :wacko:

Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2805 dnia: Marzec 30, 2020, 20:56:51 »
Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.
Po co? Przecież mają absolwentów SGSP  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2806 dnia: Marzec 31, 2020, 00:20:13 »
Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.
Po co? Przecież mają absolwentów SGSP  :rofl:

Tak to my nigdy porządku w tej formacji nie zaznamy

Online Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2807 dnia: Marzec 31, 2020, 10:21:54 »
Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.
Po co? Przecież mają absolwentów SGSP  :rofl:
Nie wiem czy wiesz ale już nie ma zesłań na drugi koniec Polski. Era twardych przydziałów skończyła się wraz z poprzednim KG oraz wprowadzeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego. Można swobodnie się przenieść a absolwenci idą gdzie chcą praktycznie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2808 dnia: Marzec 31, 2020, 10:42:14 »
Tak to my nigdy porządku w tej formacji nie zaznamy
Tak bo porządkiem nazywamy degradację 3/4 strażaków do roli miotły na PB? Średni szczebel dowódczy patrz aspiranci do 7 grupy a czasem 8... Ochłapy z pańskiego stoły tak to widzę. Wszystko co zrobiono w pierwszej połowie obecnej dekady to świństwo na skalę przemysłową (mam na myśli zmianę przepisów). Porządek to teraz będzie bo wyższy szczebel dowódczy dostanie to do czego był szkolony: prewentystów, kierowników, naczelników itp...
Nie wiem czy wiesz ale już nie ma zesłań na drugi koniec Polski. Era twardych przydziałów skończyła się wraz z poprzednim KG oraz wprowadzeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego. Można swobodnie się przenieść a absolwenci idą gdzie chcą praktycznie.
   
To, że pójdzie gdzie chce nie oznacza, że w ciągu kilku lat nie będzie w biurze a wręcz ma większe szanse i tylko mi nie mów, że wiesz lepiej bo ja już to przerobiłem...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2809 dnia: Marzec 31, 2020, 11:20:09 »
@Eqinox szansę pójścia do biura ma każdy, co nie oznacza, że w nim zostanie - PSP zna takie przypadki, gdzie ogarnięty życiowo gość nie potrafił obsłużyć komputera - stres w biurze zrobił swoje :| Biedak. Ciekawe czy się do dzisiejszego dnia pozbierał  :rofl:

Tak więc myślę, że należy skończyć tą bezsensowną dyskusję. Bo za chwilę znowu zatoczymy koło, że w ten sposób dojdą Oficerowie po SGSP do władzy i zmienią przepisy  :wacko:

Bardziej interesuje mnie, czy w tym roku pobijemy nowy rekord jako PSP, bo jest to znakomita okazja do wypromowania wszystkich niedoszłych Oficerów, którzy z różnego typu powodów za starej władzy nie dostali promocji :fiuu: A co najlepsze - nie trzeba będzie nawet być na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie  :cooo:

A tak poza tym Panie i Panowie - nie ma się o co martwić:
Przecież nadchodzi nowa era: e-learning, szybko i sympatycznie! jak to 01 KG PSP powiedział  :wall:

https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Studia-podyplomowe-SPK-2/idn:37402

I nie piszcie proszę, że e-learning wynika z powodu wirusa w Polsce. Po prostu tak ma być!

Oby więcej takich inicjatyw!  :szalony: :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2810 dnia: Marzec 31, 2020, 11:38:46 »
@Eqinox szansę pójścia do biura ma każdy, co nie oznacza, że w nim zostanie - PSP zna takie przypadki, gdzie ogarnięty życiowo gość nie potrafił obsłużyć komputera - stres w biurze zrobił swoje :| Biedak. Ciekawe czy się do dzisiejszego dnia pozbierał  :rofl:
Tak więc myślę, że należy skończyć tą bezsensowną dyskusję. Bo za chwilę znowu zatoczymy koło, że w ten sposób dojdą Oficerowie po SGSP do władzy i zmienią przepisy  :wacko:
Też znam taki przypadek i wiesz jak sobie 01 poradził? Zrobił gościa magazyniero-sprzataczo-mechanikiem i taka terapia relaksacyjno antystersowa spowodowała, że wszystko się przypomniało.
Oby ci oficerowie tylko zdarzyli  :rofl:
Bardziej interesuje mnie, czy w tym roku pobijemy nowy rekord jako PSP, bo jest to znakomita okazja do wypromowania wszystkich niedoszłych Oficerów, którzy z różnego typu powodów za starej władzy nie dostali promocji :fiuu: A co najlepsze - nie trzeba będzie nawet być na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie  :cooo:
Nie wiem czy poprawiony będzie rekord gen. Leśniakiewicza (jeśli mnie pamieć to sporo ponad 400 nowych oficerów jednym strzałem) ale nawet jak się nie uda w tym roku to w następnym na pewno  :rofl:
A tak poza tym Panie i Panowie - nie ma się o co martwić:
Przecież nadchodzi nowa era: e-learning, szybko i sympatycznie! jak to 01 KG PSP powiedział  :wall:
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Studia-podyplomowe-SPK-2/idn:37402
I nie piszcie proszę, że e-learning wynika z powodu wirusa w Polsce. Po prostu tak ma być!
Oby więcej takich inicjatyw!  :szalony: :wall:
OBY WIĘCEJ TAKICH INICJATYW  :straz: :straz: :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2811 dnia: Marzec 31, 2020, 11:58:28 »
Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.
Po co? Przecież mają absolwentów SGSP  :rofl:
Nie wiem czy wiesz ale już nie ma zesłań na drugi koniec Polski. Era twardych przydziałów skończyła się wraz z poprzednim KG oraz wprowadzeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego. Można swobodnie się przenieść a absolwenci idą gdzie chcą praktycznie.
Zdziwiłbyś się bardzo. Z autopsji wiem że tacy zesłańcy są nadal a co dziwne komendanci nawet nie chcą słyszeć o jakichkolwiek przeniesieniach

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2812 dnia: Marzec 31, 2020, 12:09:55 »
@Eqinox a gość z mojej opowieści wrócił na stanowisko zastępcy dowódcy zmiany. Tak więc wszystko zależy z kim się "walczy". Komendant nie zawsze musi wygrać, pamiętaj. I nie straszę, tylko piszę jak jest  -_-

Wierzę w aktualnego 01 KG PSP, że się nie wyłamie i pokaże kto "tu" rządzi!  :straz:
Wypadałoby się zapisać do "S"  :zamknij:

@SIUSIEK zesłańcy pozostali z poprzednich lat. Zobaczymy jak będzie teraz. Nie mniej jednak, tak jak pisałem we wcześniejszym poście i tym - wszystko zależy od funkcjonariusza, jak się do tego ustosunkuje.
:straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2813 dnia: Marzec 31, 2020, 13:12:16 »
Wierzę w aktualnego 01 KG PSP, że się nie wyłamie i pokaże kto "tu" rządzi!  :straz:
Wypadałoby się zapisać do "S"  :zamknij:
Też w niego wierzę bo go znam.
Chcesz deklarację?  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2814 dnia: Kwiecień 02, 2020, 09:54:01 »
Witam! Mam pytanie w związku ze zmianami stanowisk. Pracuję na stanowisku dyspozytora w KP jako podoficer. Czy w sytuacji gdy to stanowisko zmienia się na Dyżurny Stanowiska Kierowania zmieni się tylko nazwa czy automatycznie grupa na 6? Sorry jeśli nie znalazłem odpowiedzi, a było już o tym.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2815 dnia: Kwiecień 02, 2020, 10:15:58 »
Musisz dostać grupę 6.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2816 dnia: Kwiecień 02, 2020, 11:17:13 »
Temat przytoczyłem, ponieważ  u mnie interpretują, że zostaję na 4. Ma ktoś taką sytuację w swojej KP/KM?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2817 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:14:34 »
Temat przytoczyłem, ponieważ  u mnie interpretują, że zostaję na 4. Ma ktoś taką sytuację w swojej KP/KM?
No a jak się ta 4 grupa ich zdaniem nazywa?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2818 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:29:23 »
Dyżurny Stanowiska Kierowania.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2819 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:38:25 »
Cytuj
gdy to stanowisko zmienia się na Dyżurny Stanowiska Kierowania
jak dla mnie stanowisko "dyspozytora" uległo likwidacji;
zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia tj. starszy ratownik (etatowe zgodnie z regulaminem);
ogólnie rozporządzenie napisane na kolanie lub sklecone na szybko z co najmniej 3 projektów;


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2820 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:58:52 »
jak dla mnie stanowisko "dyspozytora" uległo likwidacji;
zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia tj. starszy ratownik (etatowe zgodnie z regulaminem);
ogólnie rozporządzenie napisane na kolanie lub sklecone na szybko z co najmniej 3 projektów;
Stanowisko starszy ratownik nie jest stanowiskiem przypisanym do SK co do zasady bo jeśli będziemy tak się bawić to czemu w biurze zamiast kierownika sekcji technicznej nie ma dowódcy JRG technicznej. Więc zostaje tylko wyższe stanowisko a nie jest to wina strażaka więc...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2821 dnia: Kwiecień 02, 2020, 13:36:44 »
jak dla mnie stanowisko "dyspozytora" uległo likwidacji;
zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia tj. starszy ratownik (etatowe zgodnie z regulaminem);
ogólnie rozporządzenie napisane na kolanie lub sklecone na szybko z co najmniej 3 projektów;
Stanowisko starszy ratownik nie jest stanowiskiem przypisanym do SK co do zasady bo jeśli będziemy tak się bawić to czemu w biurze zamiast kierownika sekcji technicznej nie ma dowódcy JRG technicznej. Więc zostaje tylko wyższe stanowisko a nie jest to wina strażaka więc...

Więc dostanie starszego ratownika i co zrobisz?

Piękny przepis kwalifikacyjny omijany bokiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2822 dnia: Kwiecień 02, 2020, 14:13:11 »
Więc dostanie starszego ratownika i co zrobisz?
Piękny przepis kwalifikacyjny omijany bokiem.
Wywalą go ze służby i co może zrobić?
Za każdym razem to samo do jasnej cholery odwołać się. Może zgłosić sprawę do ZZ jeśli jest członkiem itp...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2823 dnia: Kwiecień 02, 2020, 16:45:21 »
Na to wychodzi, że będę znowu....... Starszym ratownikiem - potwierdzone przez kadrową.😤👎

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2824 dnia: Kwiecień 02, 2020, 16:56:21 »
Oczywiście pełniąc dalej służbę na SK.