Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1471978 razy)

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2750 dnia: Marzec 11, 2020, 19:37:35 »
Aspiranci w tym przepisie są najbardziej docenionym korpusem :wacko:

Docenionym?? Equinox chyba żartujesz?? Uargumentuj proszę bo się nie zgadzam w zupełności....

No chyba żartujesz w tym momencie. A stanowiska d-cy zmiany i z-cy JRG. Nie czytałeś w ogóle albo chciałbyś żeby awansowali jeszcze wyżej?

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2751 dnia: Marzec 11, 2020, 19:52:42 »
Aspiranci w tym przepisie są najbardziej docenionym korpusem :wacko:

Docenionym?? Equinox chyba żartujesz?? Uargumentuj proszę bo się nie zgadzam w zupełności....

No chyba żartujesz w tym momencie. A stanowiska d-cy zmiany i z-cy JRG. Nie czytałeś w ogóle albo chciałbyś żeby awansowali jeszcze wyżej?

Niektórym to chyba mało. Pewnie chcieliby stanowisko 01 jako aspirant i w systemie zmianowym  :gwiazdki:. Albo rzeczywiście nie czytał i takich tutaj pełno. Chcą stanowiska ale nie wiedzą czy mogą wskoczyć i nawet nie chce im się przeczytać rozporządzenie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2020, 19:56:46 wysłana przez arek.ap »

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2752 dnia: Marzec 11, 2020, 20:05:33 »
Ostatnio rozmawialiśmy i wyszło, że u nas jest dwóch aspirantów, którym najprawdopodobniej zaproponowane zostanie stanowisko zastępcy d-cy zm. I jeden kategorycznie powiedział nie, a drugi mocno się waha. Sa to doświadczeni ludzie ze stażem 16 i 19 lat , obaj to d-cy sekcji. Nie wiem jak w innych komendach, ale u nas jakoś nie widać żeby to był jakiś miód. Natomiast jest ogromne zainteresowanie podoficerów jak chodzi o d-cę zastępu.

Szczególnie zachęca do tego ogromna podwyżka wynikająca z awansu w grupie zaszeregowania w wysokości 15 zł brutto  :fiuu:

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2753 dnia: Marzec 11, 2020, 21:07:23 »

Ostatnio rozmawialiśmy i wyszło, że u nas jest dwóch aspirantów, którym najprawdopodobniej zaproponowane zostanie stanowisko zastępcy d-cy zm. I jeden kategorycznie powiedział nie, a drugi mocno się waha. Sa to doświadczeni ludzie ze stażem 16 i 19 lat , obaj to d-cy sekcji. Nie wiem jak w innych komendach, ale u nas jakoś nie widać żeby to był jakiś miód. Natomiast jest ogromne zainteresowanie podoficerów jak chodzi o d-cę zastępu.


A czy oni mogą w ogóle odmówić i nie przyjąć stanowiska ? Chyba nie mają wyboru ;///

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2754 dnia: Marzec 11, 2020, 22:13:11 »
A kto ich zmusi ?  Jeżeli ktoś nie chce lub nie czuje się na siłach.

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2755 dnia: Marzec 12, 2020, 15:43:04 »
Bardziej chodzi mi o to że na 6 msc 01 da im P.O i nic nie będą mieli do gadania.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2756 dnia: Marzec 12, 2020, 16:09:33 »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2757 dnia: Marzec 12, 2020, 17:10:31 »
Bardziej chodzi mi o to że na 6 msc 01 da im P.O i nic nie będą mieli do gadania.
Tu wszystko zależy od 01-go. Zawsze można skorzystać z pozostałych, którzy aż się palą na to stanowisko.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2758 dnia: Marzec 12, 2020, 18:13:08 »
Zawsze mogą od decyzji komendanta się odwołać do 2 instancji.

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/iv-sa-po-805-19-wyrok-wojewodzkiego-sadu-522856876

Tak BTW. Można się odwołać od zakresu obowiązków , który otrzymało się prawie 3 lata temu?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2759 dnia: Marzec 13, 2020, 08:31:21 »
Aspiranci w tym przepisie są najbardziej docenionym korpusem :wacko:



Niektórym to chyba mało. Pewnie chcieliby stanowisko 01 jako aspirant i w systemie zmianowym  :gwiazdki:. Albo rzeczywiście nie czytał i takich tutaj pełno. Chcą stanowiska ale nie wiedzą czy mogą wskoczyć i nawet nie chce im się przeczytać rozporządzenie.

Docenionym?? Equinox chyba żartujesz?? Uargumentuj proszę bo się nie zgadzam w zupełności....

No chyba żartujesz w tym momencie. A stanowiska d-cy zmiany i z-cy JRG. Nie czytałeś w ogóle albo chciałbyś żeby awansowali jeszcze wyżej?

Doskonałe się orientuję w rozporządzeniach nowych, znam też przepisy które są uznane za uchylone. Nie róbcie ani że mnie ani z siebie idiotów. Oczywiście stanowisko zastępcy dowódcy JRG jest wysokim stanowiskiem jak dla aspiranta ale co z tego jak w większości komend są one wyzajmowane, podobnie jest z dowódcami i zastępcami dowódców zmian. Ponadto, tych stanowisk jest niewiele a sugeruje się, że one są tylko dla aspirantów. A jest dokładnie odwrotnie. Jak coś skapnie to z łaską dadzą asp. Najwięcej zyskali podoficerowie, który dostali np 7 grupę, albo przeskoczyli z rat.-specjalista z 5 na 7 nie robiąc nic. Mają teraz dużo wysokich grup- ilościowo także nie twórzmy wielu pięknych poematów, że aspiranci otrzymali wiele, bo tylko jednostki mogą dostać stanowiska... Ja zresztą uważam, że i tak najlepszą grupą jest dowódca sekcji, szczególnie na tych mniejszych jednostkach bo jeździ nawet często w drugiej klasie, w rocie.
Mi nie jest mało tylko nie mówmy, że otrzymali nie wiadomo co...

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2760 dnia: Marzec 13, 2020, 09:09:04 »
A nie sądzicie Panowie, że mnożniki przypisane do stanowiska tak się "wypłaszczyły", że te "awanse" nie mają prawie żadnego znaczenia? Przecież różnica kwotowa między starszym ratownikiem, a zastępcą dowódcy zmiany jest, powiedziałbym, symboliczna, a obowiązków dużo więcej. Stanowiska stały się bardziej funkcjami w jednostce i nie mają realnego przełożenia na wysokość wypłaty, co moim zdaniem demotywuje do dalszego rozwoju i "dawania z siebie" czegokolwiek. Być może to jest powód, dla którego niektórym aspirantom się nagle odechciało dowodzić zmianą... -_-

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2761 dnia: Marzec 13, 2020, 09:20:16 »
Popieram stanowisko kolegi "Gadzina92" Działania w przepisach płacowo-organizacyjnych doprowadziły do spłaszczenia różnic finansowych nie tylko w grupach ale też w dodatkach za stopień służbowy. Obecnie awans w stopniu to paczka dobrych fajek na miesiąc. GRATULUJĘ przyszłym awansowanym.

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2762 dnia: Marzec 13, 2020, 10:41:47 »
 Co w przypadku osób które są aspirantami na stanowisku " Dyżurny Stanowiska Kierowania " i mają 7 grupę.  Czy w związku ze zmianą  przepisu kwalifikacyjnego automatycznie są  zrzuceni na 6 grupę? Czy zachowują 7 grupę? :komp: :straz:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2763 dnia: Marzec 13, 2020, 12:20:58 »

[/quote]
... Ja zresztą uważam, że i tak najlepszą grupą jest dowódca sekcji, szczególnie na tych mniejszych jednostkach bo jeździ nawet często w drugiej klasie, w rocie.
Mi nie jest mało tylko nie mówmy, że otrzymali nie wiadomo co...
[/quote]

No nie wiem jak jest na mniejszych jednostkach, ale u nas d-ca sekcji ma co robić, to taki chłopak do orki. Zawsze na pierwszym wyjeździe, który jest do wszystkiego. Drugi na którym siedzi d-ca zmiany lub z-ca przeważnie stoi  na garażu. Jak jadą oba i jest w miarę ogarnięte to dwójka do bazy jedynka kończy.No i po przyjeździe d-ca sekcji meldunek ma do napisania, plus szkolenia itp. Wiadomo wszystko kwestia przyzwyczajenia i ogólnie przyjętych nie pisanych zasad na jednostce.   

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2764 dnia: Marzec 13, 2020, 12:25:24 »
Panowie i jak to jest z tym przeskoczeniem z 5 grupy na 7 ??
Bo u nas głowią się z tym i raczej są za tym ze się nie należy ;)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2765 dnia: Marzec 13, 2020, 12:37:55 »
[quote author=vade link=topic=22803.msg362609#msg362

No nie wiem jak jest na mniejszych jednostkach, ale u nas d-ca sekcji ma co robić, to taki chłopak do orki. Zawsze na pierwszym wyjeździe, który jest do wszystkiego. Drugi na którym siedzi d-ca zmiany lub z-ca przeważnie stoi  na garażu. Jak jadą oba i jest w miarę ogarnięte to dwójka do bazy jedynka kończy.No i po przyjeździe d-ca sekcji meldunek ma do napisania, plus szkolenia itp. Wiadomo wszystko kwestia przyzwyczajenia i ogólnie przyjętych nie pisanych zasad na jednostce.   
[/quote]

Widocznie ktoś na taki system przez lata pozwalał i dymanie trwa w najlepsze. U mnie nie do pomyślenia. 13 jeździ na pierwszym, na jrg z większą ilością aut wyjazdowych jak i w jednowyjazdowych.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2766 dnia: Marzec 13, 2020, 12:57:36 »
Wychodzi na to, że w opisanym przypadku dowódca sekcji ogarnia zadania dowódcy zmiany.
Nie do pomyślenia jest, że dowódca zmiany nie jest na pierwszym wyjazdowym...
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2767 dnia: Marzec 13, 2020, 13:39:39 »
Wychodzi na to, że w opisanym przypadku dowódca sekcji ogarnia zadania dowódcy zmiany.
Nie do pomyślenia jest, że dowódca zmiany nie jest na pierwszym wyjazdowym...
U mnie dowódca zmiany zawsze 2 wyjazd. W tamtym roku jako dowódca sekcji, non stop 1 wyjazd zaliczyłem 320 zdarzeń a dowódca zmiany 160 😁 są służby gdzie ja zrobię po kilka wyjazdów na służbę a dowódca zmiany nawet nie wyjedzie.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2768 dnia: Marzec 13, 2020, 16:28:23 »
Wychodzi na to, że w opisanym przypadku dowódca sekcji ogarnia zadania dowódcy zmiany.
Nie do pomyślenia jest, że dowódca zmiany nie jest na pierwszym wyjazdowym...
U mnie dowódca zmiany zawsze 2 wyjazd. W tamtym roku jako dowódca sekcji, non stop 1 wyjazd zaliczyłem 320 zdarzeń a dowódca zmiany 160 😁 są służby gdzie ja zrobię po kilka wyjazdów na służbę a dowódca zmiany nawet nie wyjedzie.

U nas jest tak samo. To wina poprzedniego d-cy Jrg bo narzucił jakieś bzdurne zasady i tak się to ciągnie. Mało tego to już nawet ratownicy zaczynają wyliczać i pilnować kto ile i kiedy był na pierwszym,  a kto na drugim. Bo wiadomo jedynka ogarnia 24h , a na dwójce jakoś się śliźnie. Dlatego takie ciśnienie podoficerów na d-ce zastępu bo skok z 4 na 7, a roboty mu nie przybędzie.
 
Mówisz MIC, że nie do pomyślenia jest aby 13-sty jeździł na dwójce? U nas nie do pomyślenia jest by było inaczej. To taki beton którego nikt nie przebije.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2769 dnia: Marzec 13, 2020, 17:55:08 »
Wychodzi na to, że w opisanym przypadku dowódca sekcji ogarnia zadania dowódcy zmiany.
Nie do pomyślenia jest, że dowódca zmiany nie jest na pierwszym wyjazdowym...
U mnie dowódca zmiany zawsze 2 wyjazd. W tamtym roku jako dowódca sekcji, non stop 1 wyjazd zaliczyłem 320 zdarzeń a dowódca zmiany 160 😁 są służby gdzie ja zrobię po kilka wyjazdów na służbę a dowódca zmiany nawet nie wyjedzie.

U nas jest tak samo. To wina poprzedniego d-cy Jrg bo narzucił jakieś bzdurne zasady i tak się to ciągnie. Mało tego to już nawet ratownicy zaczynają wyliczać i pilnować kto ile i kiedy był na pierwszym,  a kto na drugim. Bo wiadomo jedynka ogarnia 24h , a na dwójce jakoś się śliźnie. Dlatego takie ciśnienie podoficerów na d-ce zastępu bo skok z 4 na 7, a roboty mu nie przybędzie.
 
Mówisz MIC, że nie do pomyślenia jest aby 13-sty jeździł na dwójce? U nas nie do pomyślenia jest by było inaczej. To taki beton którego nikt nie przebije.

Przebije. Długotrwałe zwolnienie zdrowotne dowódcy sekcji.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2770 dnia: Marzec 13, 2020, 18:10:36 »
Wychodzi na to, że w opisanym przypadku dowódca sekcji ogarnia zadania dowódcy zmiany.
Nie do pomyślenia jest, że dowódca zmiany nie jest na pierwszym wyjazdowym...
U mnie dowódca zmiany zawsze 2 wyjazd. W tamtym roku jako dowódca sekcji, non stop 1 wyjazd zaliczyłem 320 zdarzeń a dowódca zmiany 160 😁 są służby gdzie ja zrobię po kilka wyjazdów na służbę a dowódca zmiany nawet nie wyjedzie.
Nic to nie da bo są jeszcze dowódcy Zastępu :) i oni w tedy na 1 wyjazd.
U nas jest tak samo. To wina poprzedniego d-cy Jrg bo narzucił jakieś bzdurne zasady i tak się to ciągnie. Mało tego to już nawet ratownicy zaczynają wyliczać i pilnować kto ile i kiedy był na pierwszym,  a kto na drugim. Bo wiadomo jedynka ogarnia 24h , a na dwójce jakoś się śliźnie. Dlatego takie ciśnienie podoficerów na d-ce zastępu bo skok z 4 na 7, a roboty mu nie przybędzie.
 
Mówisz MIC, że nie do pomyślenia jest aby 13-sty jeździł na dwójce? U nas nie do pomyślenia jest by było inaczej. To taki beton którego nikt nie przebije.

Przebije. Długotrwałe zwolnienie zdrowotne dowódcy sekcji.

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2771 dnia: Marzec 13, 2020, 20:55:43 »

Mówisz MIC, że nie do pomyślenia jest aby 13-sty jeździł na dwójce? U nas nie do pomyślenia jest by było inaczej. To taki beton którego nikt nie przebije.

Jako dowódca zmiany, nie wyobrażam sobie tego, że siedzę w bazie jeśli coś się dzieje. Kto ma to ogarniać jeśli nie dowódca zmiany? Nie uważam się za nieomylnego ale nie zawsze dowódca zastępu ma wystarczające doświadczenie. Nie wiem jak inni ale jeśli on jechał by sam a coś poszło by nie tak to żal i pretensje mógłbym mieć do siebie. Wiadomo, że tematy typu plama oleju, to może jechać dwójka, tym bardziej, że u nas jest to samochod techniczny, ale każde poważniejsze zdarzenie powinien brać na barki przynajmniej 013.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2020, 22:35:30 wysłana przez MIC »
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2772 dnia: Marzec 13, 2020, 21:46:53 »
U mnie dowódca zmiany jeździ na pierwszym , robi grafiki secsy, szkolenia, prezentacje ,meldunki itd. dowódca zastępu/sekcji siedzi zawsze na podnosniku, który nie jeździ bo w rok od nowości się popsuł z kilkadziesiąt razy, czyli cały dzień w łóżku. Co jednostka to obyczaj.

Idealną sytuacją byłaby rotacja. Bo co z takiego d-cy jak nie nabiera doświadczenia przy zdarzeniach? Wiadomo służba służbie nie równa i jak się trafi raz ten więcej wyjedzie raz tamten.

Mówisz MIC, że nie do pomyślenia jest aby 13-sty jeździł na dwójce? U nas nie do pomyślenia jest by było inaczej. To taki beton którego nikt nie przebije.

Jako dowódca zmiany, nie wyobrażam sobie tego, że siedzę w bazie jeśli coś się dzieje. Kto ma to ogarniać jeśli nie dowódca zmiany? Nie uważam się za nieomylnego ale nie zawsze dowódca zastępu ma wystarczające doświadczenie. Nie wiem jak inni ale jeśli on jechał by sam a coś poszło by nie tak to żal i pretensje mógłbym mieć do siebie. Wiadomo, że tematy typu plama oleju, to może jechać dwójka, tym bardziej, że u nas jest to samochod techniczny, ale każde poważniejsze zdarzenie powinien brać na barki przynajmniej 013.

No to wielki szacun dla kolegi za podejście do służby. U nas d-ca zmiany jest po to by po upychać komu się da coś z jego działki i jedyne nad czym płacze to grafiki. No i wiecznie zmęczony bo mu w jego firmie coś zawsze wyskoczy albo przed służbą, albo po będzie tyle roboty że dobrze by było dychnąć i nigdzie nie jeździć.

No nic bo za chwile dostaniemy opr za skok w bok do tematu

« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2020, 21:50:32 wysłana przez vade »

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2773 dnia: Marzec 14, 2020, 11:03:17 »
Na mojej JRG jak ratownicy maja grubo  ponad 200 wyjazdów to dowódcy zmian max z 50.Zawsze zostawiają dowódcę zastępu a oni uciekają na bazę :) Ostre tyły obstawiają :)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2774 dnia: Marzec 14, 2020, 11:05:49 »
Proponuję powrót do tematu  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)