Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1451236 razy)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2650 dnia: Luty 23, 2020, 14:19:16 »
Wymagane lata służby do zajmowania poszczególnych stanowisk liczą się z od rozpoczęcia nauki w szkole czy od podjęcia służby w danej jednostce?

Szkoła się wlicza
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2651 dnia: Luty 23, 2020, 16:48:58 »
Wszystko ok tylko nie rozumiem po co z-cy JRG 3 uprawnienia do eksploatacji sprzętu.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2652 dnia: Luty 23, 2020, 16:58:28 »
Wszystko ok tylko nie rozumiem po co z-cy JRG 3 uprawnienia do eksploatacji sprzętu.
U mnie dowództwo JRG nigdy nie było na podziale (jeden gaciowy a drugi był od innych niepotrzebnych spraw). Na inspekcjach specjalnie opowiadamy bajki odnośnie sprzętu a oni tylko przytakują, taka jest ich wiedza. Więc dobrze by było aby mieli wyższą kulturę, średnie wyobrażenie i min. podstawową wiedzę odnośnie sprzętu.

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2653 dnia: Luty 23, 2020, 17:15:43 »
Chodzi tylko o STARSZY OPERATOR SPRZĘTU. W obu przepisach jest stanowisko STARSZY OPERATOR SPRZĘTU. W starym na 6 grupie a w nowym na 7 grupie. To teraz pyranie:
Czy z automatu przechodzi po nowemu na 7 grupę?
Stanowisko STARSZY OPERATOR SPRZĘTU nie jest likwi Likwidowane jest stanowisko STARSZY OPERATOR SPRZĘTU SPECJALNEGO które BYŁO na 7 grupie. Oni przechodzą na stanowisko STARSZY OPERATOR SPRZĘTU z tą samą grupą 7 i tutaj nie ma wątpliwości. I w tym momencie rodzi się konflikt ...

Czytaj po co likwiduja st oper sprz spec
 :wall:

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2654 dnia: Luty 23, 2020, 17:16:37 »
,

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2655 dnia: Luty 23, 2020, 17:18:15 »
Te stanowisko znika z korpusu aspirantów

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2656 dnia: Luty 23, 2020, 17:59:24 »
Te stanowisko znika z korpusu aspirantów

tak wiem kolego ... daj sobie już spokój  :wall: ... eqinox zrozumiał co napisałem

Offline romcio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2657 dnia: Luty 24, 2020, 15:52:52 »
Mam dwa pytanka.
Czy starszy operator sprzętu specjalnego w stopniu aspiranta przenoszony na stanowisko starszego operatora sprzętu (stanowisko podoficerskie) może być dalej awansowany w stopniu?
Na jakie stanowisko aspiranckie przenieść strażaka, instruktora ratownictwa medycznego, jeżeli ratownik specjalista zarezerwowany jest dla specjalistycznych grup? Zostaje praktycznie tylko dowódca zastępu.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2658 dnia: Luty 24, 2020, 18:14:13 »
Mam dwa pytanka.
Czy starszy operator sprzętu specjalnego w stopniu aspiranta przenoszony na stanowisko starszego operatora sprzętu (stanowisko podoficerskie) może być dalej awansowany w stopniu?
Na jakie stanowisko aspiranckie przenieść strażaka, instruktora ratownictwa medycznego, jeżeli ratownik specjalista zarezerwowany jest dla specjalistycznych grup? Zostaje praktycznie tylko dowódca zastępu.
Proponuje poza tabelką przeczytać treść rozporządzenia. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 391
  • OSP & PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2659 dnia: Luty 24, 2020, 22:04:08 »
Co niektórzy mają spory problemy z czytaniem ze zrozumieniem - pytań i niejasności będzie jeszcze więcej :gwiazdki: A jak komendanci od zaraz nie zaczną dawać "właściwym osobom" stanowisk wynikających z tegoż przepisu to dopiero będzie larum...

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2660 dnia: Luty 25, 2020, 10:39:22 »
Panowie - przepis określa możliwości dotyczące zajmowania poszczególnych grup. Nawet jeśli coś się zmienia to nie znaczy, że ktokolwiek będzie awansowany. Taka decyzja zależy tylko i wyłącznie od 01 poszczególnych komend. Uważnie czytam wszystkie wpisy i najbardziej zastanawiają mnie te, dotyczące tzw. "plecaków" Czy to taka norma? A może to wpisy sfrustrowanych strażaków, którzy uważają się za pępek świata lub mistrza galaktyki w dziedzinie pożarnictwa? Co takiego się dzieje w poszczególnych jednostkach? Przecież 01 ma prawo awansować kogo chce. Jeśli uważa on, że ktoś jest lepszy (choćby nawet dlatego, że wykorzystuje swoją wiedzę i chęci wykraczające poza obowiązki służbowe) - to w czym problem? Kończą się czasy, że na awans wystarczyło tylko przekimać przez 24 h kilkanaście lat. Ilość podpisów na liście obecności nie świadczy o zajebistozie strażaka! Teraz coraz częściej awansuje się ludzi, którzy coś robią, coś pokazują, coś zmieniają. Wiem, zaraz się zacznie krzyk i lament, że "u nas tak nie jest" - w takim razie poproszę wskazać - gdzie to jest "u nas"? Zawsze można zweryfikować takie oskarżenia. Uuppps trochę zjechałem z tematu głównego.... Proponuję poczekać chwilę i wszystkie wątpliwości same się rozwiążą - tak jak to bywało już wielokrotnie. Pozdrawiam

Offline Hardq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2661 dnia: Luty 27, 2020, 19:12:34 »
Dziś odbyła się wideokonferencja z KG dot. wątpliwości jakie pozostawia przepis płacowy. Ktoś wie, co ustalono?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2662 dnia: Luty 27, 2020, 19:13:31 »
Dziś odbyła się wideokonferencja z KG dot. wątpliwości jakie pozostawia przepis płacowy. Ktoś wie, co ustalono?
Jedno co wiem w trybie mega pilnym mają komendanci zaktualizować regulaminy organizacyjne bo do jutra do 11 mamy u nas dać sugestie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2663 dnia: Luty 27, 2020, 21:38:10 »
Czyli mam rozumieć że STARSZY OPERATOR SPRZĘTU przechodzi z 6 na 7 grupę? Nie jest to jasno zapisane w rozporządzeniu. U mnie w jrg będzie wtedy na każdej zmianie po dwóch starszych operatorów sprzętu ... wiesz dlaczego? To jest ten konflikt i sprzeczne z regulaminem km/kp. A zresztą już widzę mojego 01 żeby dawać tym trzem o grupę wyżej...
Nikt nie przechodzi (i nikt decyzji nie powinien wydawać) z mocy prawa wszyscy  st. operatorzy sprzętu w tym kraju są od kilku dni na 7 grupie. 01 nic z tym zrobić nie może poza tym, że ma dostosować regulamin do obecnie obowiązujących przepisów.

Jesteś taki pewien?
Dla mnie przepis trochę niejasności jednak zawiera i taki pewien nie jestem czy ta wyższa grupa się należy "z mocy prawa".
A co jeżeli strażak dotychczas zajmujący stanowisko starszy operator sprzętu specjalnego lub operator sprzętu specjalnego nie spełnia wymagań tego nowego rozporządzenia? Chodzi mi o 3 uprawnienia - dotychczas na wymienionych przeze mnie stanowiskach wymagane było JEDNO uprawnienie. DEGRADACJA???
Czy komendanci będą łamali prawo i jak piszesz "z mocy prawa" wydawali decyzję i angaż ze stanowiskiem st.operator sprzętu na 7 grupie i operator sprzętu na 6 grupie?
Swoją drogą - czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o jakie uprawnienia chodzi? Najlepiej przedstawić wykaz uprawnień. Z góry dzięki.

pzdr
jaras


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2664 dnia: Luty 27, 2020, 21:48:44 »
@jaras paragraf 4 rozporządzenia!
Uprawnienia na sprzęt będący na twojej  JRG... A co tam jest nie mam pojęcia ale mogą to być uprawnienia UDT (podnośniki, drabiny), SEP, Sternik, Zbiorniki ciśnieniowe itp... itd...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2665 dnia: Luty 28, 2020, 21:16:46 »
ale czy kw czy kp? Bo. W kp i tak nadal nie do końca wiedza co maja zrobic i tak
Dziś odbyła się wideokonferencja z KG dot. wątpliwości jakie pozostawia przepis płacowy. Ktoś wie, co ustalono?
Jedno co wiem w trybie mega pilnym mają komendanci zaktualizować regulaminy organizacyjne bo do jutra do 11 mamy u nas dać sugestie.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 339
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2666 dnia: Luty 28, 2020, 22:49:44 »
@jaras paragraf 4 rozporządzenia!
Uprawnienia na sprzęt będący na twojej  JRG... A co tam jest nie mam pojęcia ale mogą to być uprawnienia UDT (podnośniki, drabiny), SEP, Sternik, Zbiorniki ciśnieniowe itp... itd...
A teraz takie pytanie, aspirant, żeby zostać zastępcą dowódcy jednostki musi między innymi spełnić to:
Wymagane co najmniej 3 uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń i sprzętu występującego w danej jednostce organizacyjnej lub 1 uprawnienie wykorzystywane
w ramach grupy specjalistycznej.

I tu pytanie: czy JRG jest jednostką organizacyjną? Nie jest. A skoro nie, choć to nielogiczne, to czy może mieć 3 uprawnienia na innej JRG lub uprawnienie SGR z innej JRG? Bo w danej jednostce organizacyjnej bedzie miał, a co z tego że na danej JRG mu niepotrzebne.

Do tego wymaganie uzupełnienia w ciągu 5 lat szkoły... a co jeśli tego nie zrobi? Czy z automatu po 5 latach wraca na zajmowane wczesniej stanowisko? Czy jeśli po roku zapragnie odejść na emeryturę to czy odejdzie z 12 grupy czy naliczamy z poprzedniego bo nie spełnił warunków rozporzadzenia?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2667 dnia: Luty 28, 2020, 22:55:26 »
A teraz takie pytanie, aspirant, żeby zostać zastępcą dowódcy jednostki musi między innymi spełnić to:
Wymagane co najmniej 3 uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń i sprzętu występującego w danej jednostce organizacyjnej lub 1 uprawnienie wykorzystywane
w ramach grupy specjalistycznej.
I tu pytanie: czy JRG jest jednostką organizacyjną? Nie jest. A skoro nie, choć to nielogiczne, to czy może mieć 3 uprawnienia na innej JRG lub uprawnienie SGR z innej JRG? Bo w danej jednostce organizacyjnej bedzie miał, a co z tego że na danej JRG mu niepotrzebne.
Do tego wymaganie uzupełnienia w ciągu 5 lat szkoły... a co jeśli tego nie zrobi? Czy z automatu po 5 latach wraca na zajmowane wczesniej stanowisko? Czy jeśli po roku zapragnie odejść na emeryturę to czy odejdzie z 12 grupy czy naliczamy z poprzedniego bo nie spełnił warunków rozporzadzenia?
Z całym szacunkiem czy w przepisie pisze się o JRG jak o jednostce organizacyjnej to reguluje ustawa... Wszystkie pytania są idiotyczne....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2668 dnia: Luty 29, 2020, 08:50:02 »
A teraz takie pytanie, aspirant, żeby zostać zastępcą dowódcy jednostki musi między innymi spełnić to:
Wymagane co najmniej 3 uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń i sprzętu występującego w danej jednostce organizacyjnej lub 1 uprawnienie wykorzystywane
w ramach grupy specjalistycznej.
I tu pytanie: czy JRG jest jednostką organizacyjną? Nie jest. A skoro nie, choć to nielogiczne, to czy może mieć 3 uprawnienia na innej JRG lub uprawnienie SGR z innej JRG? Bo w danej jednostce organizacyjnej bedzie miał, a co z tego że na danej JRG mu niepotrzebne.
Do tego wymaganie uzupełnienia w ciągu 5 lat szkoły... a co jeśli tego nie zrobi? Czy z automatu po 5 latach wraca na zajmowane wczesniej stanowisko? Czy jeśli po roku zapragnie odejść na emeryturę to czy odejdzie z 12 grupy czy naliczamy z poprzedniego bo nie spełnił warunków rozporzadzenia?
Z całym szacunkiem czy w przepisie pisze się o JRG jak o jednostce organizacyjnej to reguluje ustawa... Wszystkie pytania są idiotyczne....

Nie wiem co widzisz idiotycznego w pytaniu o uzupełnienie szkoły czy odejściu na emeryturę. To ważna kwestia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2669 dnia: Luty 29, 2020, 08:56:18 »
Nie wiem co widzisz idiotycznego w pytaniu o uzupełnienie szkoły czy odejściu na emeryturę. To ważna kwestia.
Bo na to pytanie odpowiedzi są oczywiste...
Więc pytania są głupie. Ale skory ty pytasz a nie kojarzę abyś mnie wkurzył na tym forum to ci odpowiem...
1. Co w przypadku nie uzupełnienia kwalifikacji? Utrata stanowiska...
2. Co z odejściem na emeryturę? A tu odpowiedź zgoła lepsza  :wacko: BOMBA bo sposób naliczania naszej emki reguluje ustawa także odchdzisz z grypy 12  :kwit: 
Co do uprawnień o których pisze in_flames to moim zdaniem celowo zastosowano zapis o uprawnieniach w jednostce organizacyjnej aby zachęcić ludzi do robienia kwitów z rzeczy będących na wyposażeniu danej KM/KP lub udziału w grupach. Jeśli zapis był by o JRG to przyspawała by w niektórych przypadkach gościa do jednostki. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2670 dnia: Luty 29, 2020, 10:49:02 »
Pierwsze nie jest oczywiste, mieliśmy w swojej historii takie zapisy w przepisach i mimo niedotrzymania ich sprawy w sądach różnie sie kończyły.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 339
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2671 dnia: Luty 29, 2020, 11:03:21 »
@Eqinox widzę, że obrażanie ludzi wychodzi Ci dalej najlepiej.
Pytania były do dyskusji, pewnie tylko akademickiej, bo wszyscy wiemy jak to się w PSP odbywa.
Dla mnie idiotyczne są te wymagania. Pewnie, że lepszy taki zastępca, który ma cokolwiek niż taki co nie ma nic. Tylko po co w jednostce, która ma specjalizację powiedzmy wysokościową (albo nie ma żadnej) gość z uprawnieniami chemii czy GPR?
Albo po co mu HDSy czy inny sprzęt, którego w danej jednostce nie ma.
W mojej ocenie tam w przepisie powinna być wskazane, że w danej JRG a nie jednostce organizacyjnej.

Odnośnie odejścia na emke przy braku spełnienia tego rozporządzenia powinno być naliczane z poprzedniego stanowiska ponieważ ostatecznie  nie zostały spełnione warunki jego mianowania.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 11:07:10 wysłana przez in_flames »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2672 dnia: Luty 29, 2020, 11:07:09 »
Odnośnie odejścia na emke przy braku spełnienia tego rozporządzenia powinno być naliczane z poprzedniego stanowiska ponieważ ostatecznie  nie zostały spełnione warunki jego mianowania.
No widzisz i to świadczy o tym, że nie masz pojęcia jak jest liczona emerytura strażaka. A to, że ci się coś wydaje nie jest żadnym wyznacznikiem.
Dla mnie idiotyczne są te wymagania. Pewnie, że lepszy taki zastępca, który ma cokolwiek niż taki co nie ma nic. Tylko po co w jednostce, która ma specjalizację powiedzmy wysokościową z uprawnieniami chemii czy GPR?
Albo po co mu HDSy czy inny sprzęt, którego w danej jednostce nie ma.
W mojej ocenie tam w przepisie powinna być wskazane, że w danej JRG a nie jednostce organizacyjnej.
Bo strażacy działają na różnym terenie nie zawsze swoim a po drugie strażak nie jest przypisany decyzją do danej JRG tylko do danej komendy... logiczne?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 339
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2673 dnia: Luty 29, 2020, 11:23:01 »
No widzisz i to świadczy o tym, że nie masz pojęcia jak jest liczona emerytura strażaka. A to, że ci się coś wydaje nie jest żadnym wyznacznikiem.

To akurta świadczy tylko o tym, że Ty nie potrafisz czytać.
Nigdzie nie napisałem, że uważam, że tak jest, bo wiem jak jest naliczana emerytura. Napisałem że moim zdaniem tak powinno być.
Od tego jest chyba dyskusja. Nie chodziło o stan prawny. Szkoda, że trzeba Ci to tłumaczyć. Wydawało mi się że Twoja złośliwość w większości tematow wynika z inteligencji... niestety pomyliłem się.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2674 dnia: Luty 29, 2020, 11:35:40 »
To akurta świadczy tylko o tym, że Ty nie potrafisz czytać.
Nigdzie nie napisałem, że uważam, że tak jest, bo wiem jak jest naliczana emerytura. Napisałem że moim zdaniem tak powinno być.
Od tego jest chyba dyskusja. Nie chodziło o stan prawny. Szkoda, że trzeba Ci to tłumaczyć. Wydawało mi się że Twoja złośliwość w większości tematow wynika z inteligencji... niestety pomyliłem się.
Do Mensy mnie nie przyjmą mam IQ 128 w skali Wechslera.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.