Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454808 razy)

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2500 dnia: Grudzień 07, 2019, 22:11:30 »
I bardzo dobrze, trzeba było się uczyć a nie liczyć że dadzą :tuba:

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2501 dnia: Grudzień 08, 2019, 09:02:34 »
w jakiej postaci ten załącznik ma szanse na podpisanie?
możecie wrzucić link do ostatniej wersji?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2502 dnia: Grudzień 08, 2019, 09:37:58 »
I bardzo dobrze, trzeba było się uczyć a nie liczyć że dadzą :tuba:
popieram skończyć SG i nie produkować pseudo oficerów ten przepis nie powinien nigdy wchodzić i tworzyć patologii....

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2503 dnia: Grudzień 08, 2019, 10:04:55 »
Patologia to teraz panuje bez tego przepisu...
podpisz zgodę na SG (4 lata lub 5 pisania raportu o zgodę bez skutecznie)albo załatw jakiegoś oficera na zmianę by dowodził rozkazem dziennym podczas braku d-cy bądź z-czy d-cy zmiany bo już któryś rok takiego nie ma.... (w ciągu 4lat prawie  3 lata) albo po prostu zapłać za pełnienie tych obowiązków.
Mój kolega jest takim przypadkiem i to w centrum Polski to mogę sobie tylko wyobrazić jak jest w innych woj.

Krew mnie zalewa jak widzę posty takiego typu co pan u góry. Myślta chłopy ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2019, 10:10:31 wysłana przez Lacobic »

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2504 dnia: Grudzień 08, 2019, 10:43:19 »
Patologia to teraz panuje bez tego przepisu...
podpisz zgodę na SG (4 lata lub 5 pisania raportu o zgodę bez skutecznie)albo załatw jakiegoś oficera na zmianę by dowodził rozkazem dziennym podczas braku d-cy bądź z-czy d-cy zmiany bo już któryś rok takiego nie ma.... (w ciągu 4lat prawie  3 lata) albo po prostu zapłać za pełnienie tych obowiązków.
Mój kolega jest takim przypadkiem i to w centrum Polski to mogę sobie tylko wyobrazić jak jest w innych woj.

Krew mnie zalewa jak widzę posty takiego typu co pan u góry. Myślta chłopy ...

Popieram. Powtarzam po raz kolejny. Aby być dobrym dowódcą potem komendantem nie trzeba do tego jedynej słusznej inżynierii. Bardzo dobrym przykładem tego jest obecny 01 kraju.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2019, 10:46:42 wysłana przez arek.ap »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2505 dnia: Grudzień 08, 2019, 12:02:46 »
Być może obecny KG okaże się być dobrym komendantem. Na razie jest Komendantem od paru dni i wpisy o tym że jest on dobrym "potem komendantem" są miernym kabaretem. Tak samo jak jakieś słowa krytyki wobec niego. Niech trochę posłuży na tym stanowisku i zobaczymy. Co prawda poprzeczkę, po poprzedniku, ma zawieszoną tak nisko, że trudno jest tego nie przeskoczyć ale... pożyjemy... zobaczymy...

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2506 dnia: Grudzień 08, 2019, 13:31:04 »
W jakiej obecnie formie może zostać podpisany przepis?
Ma ktoś link?

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2507 dnia: Grudzień 08, 2019, 14:16:31 »
Być może obecny KG okaże się być dobrym komendantem. Na razie jest Komendantem od paru dni i wpisy o tym że jest on dobrym "potem komendantem" są miernym kabaretem. Tak samo jak jakieś słowa krytyki wobec niego. Niech trochę posłuży na tym stanowisku i zobaczymy. Co prawda poprzeczkę, po poprzedniku, ma zawieszoną tak nisko, że trudno jest tego nie przeskoczyć ale... pożyjemy... zobaczymy...

"Potem komendantem" wojewódzkim miałem na myśli. Najpierw jako dowódca zmiany sprawdził się potem komendantem wojewódzkim. I do tego nie była mu potrzebna jedyna słuszna inżynieria.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2508 dnia: Grudzień 08, 2019, 14:19:46 »
Popieram. Powtarzam po raz kolejny. Aby być dobrym dowódcą potem komendantem nie trzeba do tego jedynej słusznej inżynierii. Bardzo dobrym przykładem tego jest obecny 01 kraju.

O co chodzi z tym bulem d.... jedyna słuszna szkoła. Czasem zastanawiam się kto kogo atakuje. Absolwenci SGSP atakują osoby po innych uczelniach, czy osoby które SGSP nie ukończyły napier... na absolwentów w/w uczelni. Czytając wpisy na forum zdecydowanie więcej widzę tych drugich. Co wam tak w tym SGSP przeszkadza? Bo wam ** nie dali. Bo dali za późno? A co absolwenci SG maja do tego? Absolwent innej uczelni jest gorszy bo co? Każdy ma swoje powody dla których wybrał ta a nie inną ścieżkę kariery. Jedyny przypadek którym gardzę to jak ktoś idzie na łatwiznę. Bo mógł ale mu się nie chciało, bo tutaj tylko płaci i ma papierek a tam się musi uczyć. Na to brak mi słów.
To przepis kwalifikacyjny jest do d....  a nie ludzie kończący tą czy inną uczelnie. Ważne jest co kto sobą reprezentuje. To nie jest anonimowa formacja. Są osoby które mogły zrobić z tym porządek, a dalej jest jak jest.


"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2510 dnia: Grudzień 08, 2019, 14:50:53 »
Popieram. Powtarzam po raz kolejny. Aby być dobrym dowódcą potem komendantem nie trzeba do tego jedynej słusznej inżynierii. Bardzo dobrym przykładem tego jest obecny 01 kraju.

O co chodzi z tym bulem d.... jedyna słuszna szkoła. Czasem zastanawiam się kto kogo atakuje. Absolwenci SGSP atakują osoby po innych uczelniach, czy osoby które SGSP nie ukończyły napier... na absolwentów w/w uczelni. Czytając wpisy na forum zdecydowanie więcej widzę tych drugich. Co wam tak w tym SGSP przeszkadza? Bo wam ** nie dali. Bo dali za późno? A co absolwenci SG maja do tego? Absolwent innej uczelni jest gorszy bo co? Każdy ma swoje powody dla których wybrał ta a nie inną ścieżkę kariery. Jedyny przypadek którym gardzę to jak ktoś idzie na łatwiznę. Bo mógł ale mu się nie chciało, bo tutaj tylko płaci i ma papierek a tam się musi uczyć. Na to brak mi słów.
To przepis kwalifikacyjny jest do d....  a nie ludzie kończący tą czy inną uczelnie. Ważne jest co kto sobą reprezentuje. To nie jest anonimowa formacja. Są osoby które mogły zrobić z tym porządek, a dalej jest jak jest.

Krótka biografia ... właśnie w tym roku skończyłem jedyną słuszną inżynierkę. Mam 16 lat służby i zaczynałem od zera. Kurs podstawowy, podoficerka, aspirantka i potem IBP. Moim zdaniem najzdrowsza ścieżka służby i nie będę pisał dlaczego bo i tak nikt tego nie zrozumie kto tej drogi nie przebył. Ból dup* mam do systemu. Tyle lat trzeba jeździć po szkołach ... bezsensu. Po 4 latach IBP twierdzę że jest przerost formy. Pierwsze trzy semestry do kosza dla mnie. Owszem przedmioty specjalistyczne coś nauczyły ale to jakieś cztery semestry. Ludzie po SA powinny mieć może tzw kurs oficerski z przedmiotami specjalistycznymi. Nie atakuję nikogo tylko system kształcenia po przejściu wszystkich szczebli w tej firmie. Pozdrawiam wszystkich ....

Jeszcze dodam tutaj odnośnie przepisu kwalifikacyjnego. Jestem jedynym dowódcą zmiany w mojej KP. Jest jeszcze jeden z-ca dowódcy zmiany i reszta dowódcy zastępu. Widać do jakiej patologii doprowadził system. Nie dlatego że komuś się nie chce. Tylko system i monopol jedynej słusznej. W mojej KP są średnio dwa miejsca na SGSP na dziesięć lat i chętni są lecz znów system dał dup*. Braki kadrowe są ogromne w większości komend powiatowych. Moim zdaniem aspirant z-ca dowódcy zmiany,  aspirant z wyższym dowódca zmiany oczywiście obaj z większym bagażem służby. To by uzdrowiło w dużej mierze bolączki kadrowe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2019, 17:51:22 wysłana przez arek.ap »

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2511 dnia: Grudzień 08, 2019, 15:18:11 »
W sedno! Znana mi osoba co przebyla taka sama droge co Ty... Mowi dokladnie to samo ;)
PS. Tez jest dowdca zmiany, ok 20 lat sluzby

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2512 dnia: Grudzień 08, 2019, 16:58:16 »

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2513 dnia: Grudzień 08, 2019, 18:24:27 »
Popieram. Powtarzam po raz kolejny. Aby być dobrym dowódcą potem komendantem nie trzeba do tego jedynej słusznej inżynierii. Bardzo dobrym przykładem tego jest obecny 01 kraju.

O co chodzi z tym bulem d.... jedyna słuszna szkoła. Czasem zastanawiam się kto kogo atakuje. Absolwenci SGSP atakują osoby po innych uczelniach, czy osoby które SGSP nie ukończyły napier... na absolwentów w/w uczelni. Czytając wpisy na forum zdecydowanie więcej widzę tych drugich. Co wam tak w tym SGSP przeszkadza? Bo wam ** nie dali. Bo dali za późno? A co absolwenci SG maja do tego? Absolwent innej uczelni jest gorszy bo co? Każdy ma swoje powody dla których wybrał ta a nie inną ścieżkę kariery. Jedyny przypadek którym gardzę to jak ktoś idzie na łatwiznę. Bo mógł ale mu się nie chciało, bo tutaj tylko płaci i ma papierek a tam się musi uczyć. Na to brak mi słów.
To przepis kwalifikacyjny jest do d....  a nie ludzie kończący tą czy inną uczelnie. Ważne jest co kto sobą reprezentuje. To nie jest anonimowa formacja. Są osoby które mogły zrobić z tym porządek, a dalej jest jak jest.

Krótka biografia ... właśnie w tym roku skończyłem jedyną słuszną inżynierkę. Mam 16 lat służby i zaczynałem od zera. Kurs podstawowy, podoficerka, aspirantka i potem IBP. Moim zdaniem najzdrowsza ścieżka służby i nie będę pisał dlaczego bo i tak nikt tego nie zrozumie kto tej drogi nie przebył. Ból dup* mam do systemu. Tyle lat trzeba jeździć po szkołach ... bezsensu. Po 4 latach IBP twierdzę że jest przerost formy. Pierwsze trzy semestry do kosza dla mnie. Owszem przedmioty specjalistyczne coś nauczyły ale to jakieś cztery semestry. Ludzie po SA powinny mieć może tzw kurs oficerski z przedmiotami specjalistycznymi. Nie atakuję nikogo tylko system kształcenia po przejściu wszystkich szczebli w tej firmie. Pozdrawiam wszystkich ....

Jeszcze dodam tutaj odnośnie przepisu kwalifikacyjnego. Jestem jedynym dowódcą zmiany w mojej KP. Jest jeszcze jeden z-ca dowódcy zmiany i reszta dowódcy zastępu. Widać do jakiej patologii doprowadził system. Nie dlatego że komuś się nie chce. Tylko system i monopol jedynej słusznej. W mojej KP są średnio dwa miejsca na SGSP na dziesięć lat i chętni są lecz znów system dał dup*. Braki kadrowe są ogromne w większości komend powiatowych. Moim zdaniem aspirant z-ca dowódcy zmiany,  aspirant z wyższym dowódca zmiany oczywiście obaj z większym bagażem służby. To by uzdrowiło w dużej mierze bolączki kadrowe.

Wpis "Jedyna Słuszna Szkoła" brzmi dla mnie jak dzielenie strażaków na lepszych i gorszych tylko po tym jaką drogę wybrali. A oceniać powinno się po tym, co sobą reprezentują a nie jaka szkołę kończą. Jeśli w jakiś sposób Cię uraziłem nawiązaniem do Twojej wypowiedzi to bardzo przepraszam.
SGSP ma monopol, to fakt. Ma bo ktoś na to pozwala. Brak jest jasnej i prostej ścieżki awansu zawodowego. Bo zawsze znajdzie się furtka dla wybranych.
Też kończyłem SGSP zaocznie. 3/4 materiału to parodia, która nijak ma się do mojej dalszej pracy. Tylko powiedz mi, czy zanim poszedłeś do SGSP to o tym wiedziałeś? Bo ja nie.

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2514 dnia: Grudzień 08, 2019, 18:35:40 »
Magnus masz rację... kto co sobą reprezentuje. Otwieranie furtki zbyt szeroko to też nie dobrze. Kij ma dwa końce. Haha ... czy wiedziałem ... też nie.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2515 dnia: Grudzień 08, 2019, 19:19:05 »
Część przedmiotów jest obligatoryjna ze względu na to ze zdobywa się wyzsze wykształcenie...
Z drugiej strony czy jesli ktos chce douczyc sie z prewencji to może isc na podyplomowe. Rozszerzyć ofertę i związać ukończenie takich studiów z konkretnymi uprawnieniami do stanowisk i stopnia.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2516 dnia: Grudzień 08, 2019, 20:48:47 »
Część przedmiotów jest obligatoryjna ze względu na to ze zdobywa się wyzsze wykształcenie...
Z drugiej strony czy jesli ktos chce douczyc sie z prewencji to może isc na podyplomowe. Rozszerzyć ofertę i związać ukończenie takich studiów z konkretnymi uprawnieniami do stanowisk i stopnia.
Tego chyba nikt nie bierze pod uwagę, że znaczna ilość przedmiotów wynika z tego, że otrzymuje się tytuł inżyniera. Nie mi zabierać głos, czy to potrzebne strażakom przyszłym D-com, operacyjnym czy prewentystom. Chyba bardziej przydatne były by np. Trzy czy szescio miesięczne praktyki w konkretnej komórce, w której docelowo masz pracować ale nie w swojej jednostce, tylko takiej naprawdę dużej (nie kw i nie kg) powiatowej o szerokim przekroju. Piszę to ja zaczynający jako aspirant od ml. Ratownika poprzez kolejne szczeble (po jednym) aż do dowódcy zmiany. Potem wydział ds operacyjnych i kontr. Rozpoznawczych (z-ca, naczelnik). Ja student inzynierki, magisterki i podyplomowki na sgsp. (inż. I mag. Płaciłem w większości sam). W mojej KP praktycznie na każdym roku inż. I magisterki jest ktoś w sgsp - chętni są i miejsca też. Nie wiem jakie będzie najlepsze rozwiązanie ale trzeba go szukać i próbować działać, bo niestety to co teraz jest niewydolne.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2517 dnia: Grudzień 08, 2019, 21:13:56 »
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321364/katalog/12577035#12577035

Ale co tu się ma zmienić dla aspirantów?

Właśnie. Panowie gdzie załącznik nr 7?

Edit. Trzeba kliknąć w komisje prawnicza
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2019, 21:55:41 wysłana przez Harmful »

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2518 dnia: Grudzień 16, 2019, 15:39:10 »
„Czołem panowie związkowcy. Przed chwilą na Radzie Krajowej KSP dyrektor ds. współpracy ze związkami zawodowymi z KG PSP przekazał że załącznik nr 6 będzie podpisany wraz z załącznikiem płacowym i ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu a wejść w życie z początkiem 2020 roku od stycznia. Czeka tylko na podpis ministra MSWiA oraz ministra pracy. Nowy Komendant Główny kazał przekazać że współpraca ze związkami zawodowymi ma być na poziomie wyśmienitym. Pozdrawiam”

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2519 dnia: Grudzień 16, 2019, 16:20:19 »
"...przekazał że załącznik nr 6 będzie podpisany wraz z załącznikiem płacowym..."

raczej załącznik nr 7 😉

Offline januszstrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2520 dnia: Grudzień 16, 2019, 17:57:49 »
Już jest sukces 😁 Po tym info u mnie w jednostce wstali w końcu z kanap "starzy" wyjadacze co pamiętają rozdawanie stanowisk na podstawie stażu sluzby, a do szkoły? Po co 😁 niech sobie jeżdżą, a mi i tak się należy 😎 no to znowu zacznie się im należeć 😁 pozdrawiam wszystkich serdecznie 😊

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2521 dnia: Grudzień 16, 2019, 19:10:10 »
Już jest sukces 😁 Po tym info u mnie w jednostce wstali w końcu z kanap "starzy" wyjadacze co pamiętają rozdawanie stanowisk na podstawie stażu sluzby, a do szkoły? Po co 😁 niech sobie jeżdżą, a mi i tak się należy 😎 no to znowu zacznie się im należeć 😁 pozdrawiam wszystkich serdecznie 😊
Wstali i co? Przepis będzie modyfikowany więc nie ma co się podpalać....

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2522 dnia: Grudzień 16, 2019, 19:47:48 »
Janusz nie wszędzie tak jest. Są ludzie, którzy latami bezskutecznie proszą o skierowanie a młode smyki idą zaraz po skończeniu aspirantki.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2523 dnia: Grudzień 16, 2019, 20:59:50 »
SIUSIEK już w październiku tamtego roku ludzie sobie gratulowali awansów  :mellow:  ^_^

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2524 dnia: Grudzień 21, 2019, 20:33:45 »
Na ten rok w tym temacie pewnie juz będzie cisza😂😂😂😂