Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454251 razy)

Offline andrisza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2475 dnia: Październik 04, 2019, 09:07:18 »
A przepis leży ponieważ władze Związków Zawodowych nawet nie raczą zadziałać w tym temacie aby Minister go podpisał przed wyborami.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2476 dnia: Październik 04, 2019, 17:25:03 »
Bo góra ZZ nie potrzebuje go zwyczajnie

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2477 dnia: Październik 04, 2019, 20:16:00 »
Solidarność coś tam poruszała 9.września na spotkaniu. Nie ma konkretów tak jak temat dalszych reform PSP. Pewnie dopiero po wyborach coś się będzie klarowało. Połowa 2020 to jakieś światełko na przepis. Ciężko obniżać rangę stanowisk niestety. Uczelnia Oficerska stała i stoi otworem dla głodnych stanowisk  :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2478 dnia: Październik 05, 2019, 18:03:39 »
Solidarność coś tam poruszała 9.września na spotkaniu. Nie ma konkretów tak jak temat dalszych reform PSP. Pewnie dopiero po wyborach coś się będzie klarowało. Połowa 2020 to jakieś światełko na przepis. Ciężko obniżać rangę stanowisk niestety. Uczelnia Oficerska stała i stoi otworem dla głodnych stanowisk  :straz:
Myślę że przepis będzie wznowiony po wyborach a dokładnie powstanie nowy projekt pod egidą nowego 01.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2479 dnia: Listopad 04, 2019, 11:40:48 »
Bydgoszcz coś pisała do KG na temat przepisu  :stop:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2480 dnia: Listopad 04, 2019, 11:50:28 »
Tak dostała... ale... jednakże podpisanie tego rozporządzenia jest uzależnione od zwolnienia z obowiązku ....itd. itd. masło maślane z tego wynika.KG strzela sobie w kolano. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za wprowadzenie bubla. :fiuu:

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2481 dnia: Listopad 04, 2019, 17:08:09 »
Zosało zwolnione ale w dalszym ciągu czeka na zwolnienie  :gwiazdki:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2482 dnia: Listopad 04, 2019, 18:22:30 »
Zosało zwolnione ale w dalszym ciągu czeka na zwolnienie  :gwiazdki:
No o tym pisałem.Ja mogę to zwolnić aby mnie zwolnili od tego co do niedawna mówili że nie chcą zwolnić. :zamknij:

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2483 dnia: Listopad 04, 2019, 19:33:52 »
Mógłby ktoś wrzucić link albo ten projekt rozporządzenia ponieważ nie mogę pobrać z poprzednich stron.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2484 dnia: Listopad 04, 2019, 19:35:11 »
Odpisali że jedno zostało zwolnione ale do podpisania konieczne jest zwolnienie innego. Odpowiedź jak najbardziej prawidłowa

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2485 dnia: Listopad 05, 2019, 15:44:09 »
Odpowiedź prawidowa i zgodna z prawdą, ale całość toku sprawy kuriozalna.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2486 dnia: Listopad 16, 2019, 20:50:47 »
A czy zgodnie z obecnymi przepisami zastępcą dowódcy jrg może być strażak oficer nie posiadający inż. pożarnictwa np po spk czy spo albo spf?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2487 dnia: Listopad 16, 2019, 22:22:54 »
Po SPF może

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2488 dnia: Listopad 16, 2019, 22:34:44 »
Albo Spo+Spk to tez może

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2489 dnia: Listopad 25, 2019, 21:09:43 »
Może niebawem nowy Minister podpisze w końcu Rozporządzenie kwalifikacyjne tak bardzo wyczekiwane przez brać strażacką.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2490 dnia: Listopad 25, 2019, 22:45:32 »
Może niebawem nowy Minister podpisze w końcu Rozporządzenie kwalifikacyjne tak bardzo wyczekiwane przez brać strażacką.
A może w końcu część braci strażackiej uzupełni kwalifikacje  :fiuu:
Alberkain.. nie martw się podpiszą niebawem i dostaniesz nareszcie to trzymane stanowisko :)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Online r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2491 dnia: Listopad 25, 2019, 23:18:05 »
Może niebawem nowy Minister podpisze w końcu Rozporządzenie kwalifikacyjne tak bardzo wyczekiwane przez brać strażacką.
A może w końcu część braci strażackiej uzupełni kwalifikacje  :fiuu:
Alberkain.. nie martw się podpiszą niebawem i dostaniesz nareszcie to trzymane stanowisko :)

W końcu ktoś mądrze napisał.
Mam nadzieję, że po zmianach (prędzej czy później takie zajdą) zostanie uzdrowiona PSP, a już napewno nie tym chorym przepisem kwalifikacyjnym.
:straz:

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2492 dnia: Listopad 26, 2019, 06:33:43 »
Dokładnie... przepis na który czekają tylko aspiraci ( nie każdy ale większości) bez żadnej chęci podnoszenia kwalifikacji. Czekają na ten przepis jak na manne z nieba. Przykład z mojej KP to żaden asp nie pójdzie pomóc na sk, operacyjnej czy prewencji bo on nie wie i nie umie (dla mnie czyste lenistwo) ale już stanowisko dowódcy zmiany to chętnie przytuli. Moim zdaniem jak ma coś wejść to z-ca dowódcy zmiany ... aspirant z wyższym, dowódca zmiany aspirant ale w ciągu 5 lat IBP. Może to odejmie czekajacym na manne z nieba.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2493 dnia: Listopad 26, 2019, 09:46:21 »
A może spojrzeć na to z innej strony. Tzn z takiej że nie ma opcji żeby te kwalifikacje podnosić. Oczywiście jedyna słuszna szkoła za którą trzeba zapłacić. A jeśli ktoś już studia bardzo do służby przydatne skończył? I płacił? Nie można wszystkich do jednego worka wrzucać koledzy.

Online r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2494 dnia: Listopad 26, 2019, 10:34:54 »
A może spojrzeć na to z innej strony. Tzn z takiej że nie ma opcji żeby te kwalifikacje podnosić. Oczywiście jedyna słuszna szkoła za którą trzeba zapłacić. A jeśli ktoś już studia bardzo do służby przydatne skończył? I płacił? Nie można wszystkich do jednego worka wrzucać koledzy.

Jeżeli skończył, to powinien piastować stanowisko które mu się należy. Czemu ma służyć tak wielka ilość nieobsadzonych stanowisk Oficerskich? Popytajcie ludzi w poszczególnych regionach Polski. Oszczędności? Przecież w PSP nie brakuje pieniędzy. A może z innego powodu?  :mellow: Przecież niedawno KG zleciła zrobienie rozpoznania ile stanowisk jest nieobsadzonych w Polsce i jakie są możliwości. Temat przepadł?  :cooo:

A może w przypadku braków kadrowych w różnych częściach Polski wystarczy zmienić sposób delegowania ludzi z dalszych części Polski, pokrywając im koszty kształcenia, w tym dieta, noclegi, etc. zachęcając ich do podnoszenia kwalifikacji. Jakoś w normalnych firmach się da, a u nas tworzy się przepis, który zachęca do leżenia przed TV i strzelania pilotem po kanałach - przecież nam się należy. A może zapewnić normalne warunki bytu w odległym miejscu Polski dla absolwentów SA oraz SGSP z możliwością dostania w/w delegacji? Problem kadrowy znikłby. No ale jak ma ktoś dostać pokój od Państwa w którym są myszy, to nie ma co się dziwić, że nikt nie chce zaczynać życia od nowa, które na starcie jest w "czarnych barwach". Czy tak to powinno wyglądać?
A może zaproponować przenosiny Oficerów do ościennych jednostek celem wypełnienia braków kadrowych z odpowiednią rekompensatą? Przecież są miejsca, gdzie w danym mieście Oficerowie jeżdżą z tyłu i nie mają możliwości na jakikolwiek awans (w stopniu i w funkcji). Dobra propozycja i myślę, że znalazłby się nie jeden chętny.

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo części ludzi z mojej Komendy ponosi cały czas swoje kwalifikacje nie oczekując na mannę z nieba. Jednak przeważająca część ludzi, to Ci którzy wyłącznie narzekają, nie chcą się doskonalić i na służbę przychodzą posiedzieć pomiędzy wyjazdami przed TV. Oczywiście nie popadajmy tutaj w skrajności w skrajność.

Przykre ale prawdziwe i w całej Polsce tak to wygląda. I nie boje się tego stwierdzenia.
Pora na zmiany. Dobre zmiany.

:straz:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2495 dnia: Listopad 26, 2019, 12:59:06 »
Przepis musi zostać wprowadzony, bo wielkie BUM na straż się skończyło. Minęły czasy gdzie w szkołach było 1000 chętnych na 100 miejsc.. gdzie na naborach było 100 osób na 5 miejsc.. Do szkół młodzież ledwo próg sprawnościowy przekracza i poziomem matur nie grzeszą.. a przy ponad połowie naborów obniżony próg bo nikt nie spełnił. Niestety służba staje się mało atrakcyjna, szkoły pożarnicze mało konkurencyjne. 

A może z innego powodu?  :mellow: Przecież niedawno KG zleciła zrobienie rozpoznania ile stanowisk jest nieobsadzonych w Polsce i jakie są możliwości. Temat przepadł?  :cooo:

Nie zostały obsadzone bo interweniowały pewne łapczywe grupy, żeby czekać na przepis.
 "Bo z czego ja odejdę na emeryturę". W końcu formacja ucierpi z tego powodu.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2496 dnia: Listopad 26, 2019, 20:56:51 »
Oj tam musi i nie musi   :fiuu: Straż nie leczy się śmiesznym przepisem a warunkami korzystnymi w stosunku do innych zawodów. Gdyby PSP oferowało dla szeregowego kwotę podobną do szeregowego MON problem sam by się rozwiązał. Ludzie by dobrze zarabiali jako podoficerowie, aspirant przyzwoicie dobrze a oficer bardzo dobrze. Przeskoki w korpusach finansowe dające motywację przyciągałyby ludzi do studiowania. Jeżeli aspirant ma dostać po 4 latach 300 zł podwyżki to z uśmiechem pójdzie dorobić a najchętniej przytuli posadę jak wejdzie przepis kwalifikacyjny.  Ja rozumiem sytuację komend w kraju. Jeżeli ma działać coś to niech to działa z głową i np. w Warszawie gdzie oficer jeździ w mieście na pace regulująco ma pierwszeństwo w awansie a w innym mieście gdzie brakuje kadry oficerskiej  niech dostanie aspirant. Po to mamy korpusy i tych ''oficerów'' by pełnili funkcje dowódcze nad ludźmi z niższych korpusów. Może ktoś się krzywić ale takie mam zdanie bo po coś mamy te korpusy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2019, 21:00:17 wysłana przez White Eagle »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2497 dnia: Listopad 26, 2019, 23:07:28 »
126 stron wątku i tak naprawdę dyskusja wraca co chwilę na tematy o tym kto jest "właściwszy"  i "prawdziwszy.".. a prawda jest taka, że recepty nie ma na instytucję która jest chora na raka złośliwego... Potrzeba jest innych fundamentów, podejscia i uzdrowienia w głowach...

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2498 dnia: Listopad 27, 2019, 08:01:16 »
Cytat" kto nie idzie do przodu ten się cofa" Johann Wolfgang von Goethe.

to powinno wytłumaczyć niektórym, ja niestety po fakcie zrozumiałem to i sam jestem ofiarą własnego lenistwa  :wall:

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2499 dnia: Grudzień 06, 2019, 11:02:43 »
Jak pisałem ponad rok temu że przepis kwalifikacyjny jest w koszu to mi tu forumowicze linki wstawiali że wszystko gotowe i lada dzień wejdzie. Teraz nawet nasz związkowiec z F co miał zawsze pierwsze info stracił nadzieję i potwierdził że chyba jednak nic z tego nie będzie. Mogą jedynie aspiranci z wyższym wykształceniem liczyć na to że jak załatwią się na kurs w SGSP to "wskoczą na konia".