Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456086 razy)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2375 dnia: Czerwiec 19, 2019, 23:48:27 »

Tak więc dopóki mamy taki a nie inny system kształcenia nie będzie złotego środka. Wiec trzeba to jakoś wypośrodkować i dać coś podoficerom i aspirantom. Nie każdy podoficer pójdzie na aspirantke i nie każdy aspirant na oficerkę z różnych przyczyn to chyba jasne. Nie każdy żyje strażą i poświęca rodzinę czy to dom w imię pracy jak ktoś tu wcześniej napisał.🙆
Podoficer czy aspirant odwalą robotę za kogoś kilka lat bez dodatku i grupy i to jest niby w porządku?

Bez zmiany systemu obojętnie co by wprowadzili będzie zawsze ktoś w jakiś sposób pokrzywdzony.

Pozdrawiam

Każdy aspirant co chce i spełnia wymagania pójdzie na Warszawę. Albo mógł pójść. Teraz fakt troszkę skierowania skomplikowały. Nie żyję tą firmą przychodzi odwalić tu 24h.. to niech nie będzie dowódcą zmiany na odwal. Właśnie poruszyłeś najbardziej płytką z płytkich dyskusji. Zajrzyj do programów nauczania i wtedy podyskutujmy.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2376 dnia: Czerwiec 19, 2019, 23:58:41 »
Sprawa jest prosta. Wystarczy lekka zmiana przepisu.
Jeśli na wolne stanowisko przewidziane dla oficerów nie posiadamy funkcjonariusza spełniającego wymagania, to mianujemy na to stanowisko aspiranta a następnie kierujemy go do SGSP z lojalką na 10 lat.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2377 dnia: Czerwiec 20, 2019, 00:34:06 »
Cytuj
Każdy aspirant co chce i spełnia wymagania pójdzie na Warszawę. Albo mógł pójść. .


 kolego tutaj się mylisz i to bardzo ale to bardzo, nie będę w ten temat wchodził nawet w dyskusje.

Co do reszty. Powiem Ci tylko jeden przypadek, kolega w ciągu 5 lat od dostania d-cy zastępu pełnił obowiązki za zastępcę d-cy zmiany to za d-ce zmiany prawie 3 lata!!! Wyglądało to tak ze po wejściu obecnej opcji przychodzili na stanowiska po czym kilka miesięcy i chyc wyżej i chyc wyżej, jak poszli wyzej to etat stał to 6 msc to 10 msc to 4 i tak się uzbierało 3 lata... No ale murzyn musiał robotę robić.  A co najpiękniejsze poszedł żeby go do szkoły wysłał pan komendant. 4lata zgody nie dostał bo gdzie na co komu skierowanie

I to nie wypizdowek dolny przy ruskiej granicy tylko jedno z większych miast.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2019, 10:09:36 wysłana przez Lacobic »

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2378 dnia: Czerwiec 21, 2019, 07:48:17 »
Ludzie, czym wy się podniecacie  - że wejdzie przepis z jakimś załącznikiem,   co z tego ze tam będzie zapisane że np aspirant może być  dowódcą zmiany. Może to nie znaczy że KG na to się zgodzi w realu . Pójdzie ustne / ciche polecenie żeby dawać te stołki tylko oficerowi i koniec. Żaden kw km się nie wyłamie.  Zrobia przepis który zadowoli związki, strażaków a i tak nie muszą go  respektować. Kij i marchewka.  Może to nie znaczy że dostanie. Kubeł zimnej wody spadnie na wiele głów. Acha- oficerem nie jestem. Nikomu nie zazdroszczę itp. Patrzę tylko realnie jak się dyma ludzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2019, 08:55:22 wysłana przez mietek90 »

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2379 dnia: Czerwiec 21, 2019, 08:17:51 »
Ależ Was to panowie oficerowie zabolało, że ma wejść takie rozporządzenie. Ostatnio było wiele głosow cwaniackich, a teraz... Pamiętacie coś o tej maści na ból tego na cztery litery?

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2380 dnia: Czerwiec 21, 2019, 08:25:25 »
Jak bardzo się uaktywnili w temacie młodzi oficerowie  :gwiazdki: z tego co czytam to tylko oni są najlepsi, a tak naprawdę, to chłopaki do roboty się bierzcie  :tuba: i nie myślcie o stanowiskach po dwóch latach służby. Zdobędziecie doświadczenie na pb troszkę dup... zmoczycie to może wtedy zrozumiecie że do dowodzenia trzeba mieć też j..a.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2381 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:05:23 »
Ależ Was to panowie oficerowie zabolało, że ma wejść takie rozporządzenie. Ostatnio było wiele głosow cwaniackich, a teraz... Pamiętacie coś o tej maści na ból tego na cztery litery?
Człowieku nie miej pretensji do ludzi, którzy przez swoją młodość nie olewali edukacji tylko przyłożyli się do tematu. Założyli sobie cele potem je sukcesywnie realizowali. Skończyli szkole i teraz mają jak najbardziej słuszne oczekiwania. Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić że większość absolwentów szkół pożarniczych jest bardzo ogarnięta. Nie jestem zwolennikiem dawania dowodzić zmiana od razu po szkole, należy dać im czas żeby się wdrożyli w to wszystko. Ale uważam też, że obniżanie wymagań jest nie fer. Dodam że oficerkę robiłem zaocznie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2382 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:29:17 »
Człowieku nie miej pretensji do ludzi, którzy przez swoją młodość nie olewali edukacji tylko przyłożyli się do tematu. Założyli sobie cele potem je sukcesywnie realizowali. Skończyli szkole i teraz mają jak najbardziej słuszne oczekiwania. Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić że większość absolwentów szkół pożarniczych jest bardzo ogarnięta. Nie jestem zwolennikiem dawania dowodzić zmiana od razu po szkole, należy dać im czas żeby się wdrożyli w to wszystko. Ale uważam też, że obniżanie wymagań jest nie fer. Dodam że oficerkę robiłem zaocznie.
Życzę ci abyś na 7 grupie robił robotę dowódcy JRG  może wtedy zrozumiesz po co jest przepis kwalifikacyjny! Braki w kadrze dowódczej na PB zbliżają się do 50%!
Obecnie obowiązujące rozporządzenie jest chore i chorobę po kraju roznosi. W którym roku ukończyłeś SA? I jaki przepis wtedy obowiązywał...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2383 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:33:28 »
Panowie ja bym to podsumował takim stwierdzeniem : w obecnym czasie brakuje lekarzy, może by tak do 2023 pielęgniarki ich zastąpiły..... Za pielęgniarki salowe itd. Niektórzy tutaj to stracili rozum ale niestety władza PSP też!

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2384 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:37:53 »
Człowieku nie miej pretensji do ludzi, którzy przez swoją młodość nie olewali edukacji tylko przyłożyli się do tematu. Założyli sobie cele potem je sukcesywnie realizowali. Skończyli szkole i teraz mają jak najbardziej słuszne oczekiwania. Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić że większość absolwentów szkół pożarniczych jest bardzo ogarnięta. Nie jestem zwolennikiem dawania dowodzić zmiana od razu po szkole, należy dać im czas żeby się wdrożyli w to wszystko. Ale uważam też, że obniżanie wymagań jest nie fer. Dodam że oficerkę robiłem zaocznie.
Życzę ci abyś na 7 grupie robił robotę dowódcy JRG  może wtedy zrozumiesz po co jest przepis kwalifikacyjny! Braki w kadrze dowódczej na PB zbliżają się do 50%!
Obecnie obowiązujące rozporządzenie jest chore i chorobę po kraju roznosi. W którym roku ukończyłeś SA? I jaki przepis wtedy obowiązywał...
Jeżeli jest gdzieś taki problem to jest patologia ale zrozum rozwiązaniem nie jest obniżenie kwalifikacji. Rozwiązanie to skierować 10 na SGSP uzupełnić kwalifikacje i po kłopocie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2385 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:40:45 »
Panowie ja bym to podsumował takim stwierdzeniem : w obecnym czasie brakuje lekarzy, może by tak do 2023 pielęgniarki ich zastąpiły..... Za pielęgniarki salowe itd. Niektórzy tutaj to stracili rozum ale niestety władza PSP też!
Ale to już się dzieje i u lekarzy :) Sporo obowiązków przejęły pielęgniarki widać nie znasz tematu  :rofl:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-06-26/pielegniarki-przejma-czesc-obowiazkow-lekarzy-nowy-pomysl-ministerstwa-zdrowia/
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
W sumie niechaj tak będzie zcentralizujmy budżet, zmieńmy ustawę o PSP i przerzućmy nadmiar oficerów ze wschodu i południa na zachód i północ. Będzie spokój z pieprzeniem młodych i ambitnych jak dostaną przydział na "dziki zachód"
Jeżeli jest gdzieś taki problem to jest patologia ale zrozum rozwiązaniem nie jest obniżenie kwalifikacji. Rozwiązanie to skierować 10 na SGSP uzupełnić kwalifikacje i po kłopocie
Skąd kasa na to? Budżety nie są z gumy. Rozporządzenie jest za darmo a skierowanie 10 ludzi to myślę że koszt na poziomie 500 000 zł. może więcej.
Errata 10 ludzi to koszt na poziomie 800 000 zł.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2019, 10:48:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2386 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:55:03 »
Dopiero 6 lat po odebraniu aspirantom i podoficerom stanowisk a cześć wypowiadających myśli że teraz gdy wrócili choć trochę uprawnień to straż upadnie bo tylko władza dla oficerów. Najlepiej podoficer do 3 g sprint do 5 a reszta dla oficeruf... a i najlepiej zabrać możliwość zarobkowania bo broń Boże żeby ogniomiszcz miał lepszy samochód niż brygadier albo ładniejszy dom.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2387 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:55:46 »
Podałem przykład lekarzy zróbmy tak w każdym zawodzie i czekamy na koniec świata. Wielu ludzi poszło by na szkole za własne pieniądze tylko jest jedno miejsce na powiat albo wcale. Jak już taki załącznik tworzyć to może wszystkie stanowiska, jesteś podejrzewam dowódcą jrg to zobaczysz jak fajnie będzie jak aspirant dupowlaz będzie twoim komendantem.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2388 dnia: Czerwiec 21, 2019, 10:57:48 »
Eqinox nie gadaj głupot. Do straży kupuje się masę pierdol za większe pieniądze. Po za tym są jednostki gdzie jest nadmiar oficerów i tam się jakoś da. Tam komendanci pieniądze wyczarowali chyba. A może jednak się da. Obniżanie wymagań to nie jest rozwiązanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2389 dnia: Czerwiec 21, 2019, 11:02:05 »
Eqinox nie gadaj głupot. Do straży kupuje się masę pierdol za większe pieniądze. Po za tym są jednostki gdzie jest nadmiar oficerów i tam się jakoś da. Tam komendanci pieniądze wyczarowali chyba. A może jednak się da. Obniżanie wymagań to nie jest rozwiązanie.
Nie wiesz zapewne jak jest budżet skonstruowany. Na szkolenie kasy jest mało a nadmiar na wschodzi i południu wynika przede wszystkim z dziennego szkolenia. Nie tak dawno jeden z Komendantów Powiatowych powiedział że prawie 1/4 jego rocznika była z naszego województwa.
Obniżanie wymagań to nie rozwiązanie? Niestety to jedyne rozwiązanie które jest wstanie jako tako dziurę na PB załatać. 1200 ludzi na ten moment brakuje na PB tylko na 9 i 10 grupie ilu wolnych jest grup 8 i 7 tego jeszcze nikt nie analizował.
Podałem przykład lekarzy zróbmy tak w każdym zawodzie i czekamy na koniec świata. Wielu ludzi poszło by na szkole za własne pieniądze tylko jest jedno miejsce na powiat albo wcale. Jak już taki załącznik tworzyć to może wszystkie stanowiska, jesteś podejrzewam dowódcą jrg to zobaczysz jak fajnie będzie jak aspirant dupowlaz będzie twoim komendantem.

Jak straż funkcjonowała do 2013 r.? Moim zdaniem normalnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kapitanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2390 dnia: Czerwiec 21, 2019, 16:00:24 »
To może żeby wyrównywać braki w tych częściach Polski, gdzie tak bardzo brakuje kompetentnych ludzi, warto by skorzystać z głównych beneficjentów owego magicznego załącznika?
Już to widzę jak Ci wszyscy ambitni i ogarnięci, z jakże ogromnym entuzjazmem i zadowoleniem bedą przeprowadzać się tylko po to żeby zaznać tego zaszczytu piastowania prestiżowych stanowisk  :straz:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2391 dnia: Czerwiec 21, 2019, 18:22:16 »
Z ciekawości policzę ilu aspirantów odejdzie u mnie ze slużby z etatu zastepcy jrg do 31 grudnia 2023. Wiem jak to wyglądało za poprzednego załącznika gdzie w ciagu roku odchodzilo po 5-6-7 rocznie tworząc ścisłą listę. Teraz bedzie tak samo bo to naturalne. To nie jest przepis na zalatwienie problemów kadrowych tylko przepis załączajacy myslenie o wczesniejszej emeryturze. Po co służyć jeszcze ileś czasu i mieć taką samą emeryturę pełną jako dowodca zmiany skoro można odejść teraz na niepełną emeryturę w takiej samej wysokosci uposażenia jako zastepca dowodcy jrg. Będzie wielu łasych na to rozwiązanie. Ilu odeszło u mnie zastępców dowodcy jrg po 2013? Odpowiedź brzmi JEDEN. Nie miał on presji otoczenia by już spierd... bo inni w kolejce czekają.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2392 dnia: Czerwiec 21, 2019, 18:38:51 »
Zamiast podwyższać i różnicować zarobki będziemy zaniżać kwalifikacje.... szaleństwo. Za chwilę ratownik z nadgodzinami zarobi więcej niż d-ca JRG. Po co być dowódcą? Zwiększenie różnic w zarobkach spowodowałoby naturalny pęd do podwyższania kwalifikacji. My idziemy w odwrotnym kierunku.

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2393 dnia: Czerwiec 21, 2019, 19:06:13 »
Wgl. mnie rozkłada założenie, że do  r. 2023 a potem wracamy do poprzedniego stanu prawnego  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2394 dnia: Czerwiec 21, 2019, 20:00:49 »
Wgl. mnie rozkłada założenie, że do  r. 2023 a potem wracamy do poprzedniego stanu prawnego  :gwiazdki:
Kupuje się w ten sposób czas na opracowanie nowego stanu prawnego.
Zamiast podwyższać i różnicować zarobki będziemy zaniżać kwalifikacje.... szaleństwo. Za chwilę ratownik z nadgodzinami zarobi więcej niż d-ca JRG. Po co być dowódcą? Zwiększenie różnic w zarobkach spowodowałoby naturalny pęd do podwyższania kwalifikacji. My idziemy w odwrotnym kierunku.
Chcesz różnicować zarobki? Co to ma zmienić?
Na obecnym rynku pracy rywalizować pieniędzmi nie mamy szans. Naturalny pęd do podnoszenia kwalifikacji ale mnie rozbawiłeś no chyba, że masz jakieś sile lekarstwo aby ten popęd nakręcić. U mnie w komendzie brakuje więcej oficerów niż wynosi limit na całe województwo w tym roku do SGSP. W Zachodniopomorskim brakuje tylu że cały rocznik (215 osób) będzie za mało...
W malutkiej KP kat. 5 przy limicie etatowym 45 jest około 20 stołków oficerskich. Takie mamy obecnie przepisy  :wacko:
To może żeby wyrównywać braki w tych częściach Polski, gdzie tak bardzo brakuje kompetentnych ludzi, warto by skorzystać z głównych beneficjentów owego magicznego załącznika?
Już to widzę jak Ci wszyscy ambitni i ogarnięci, z jakże ogromnym entuzjazmem i zadowoleniem bedą przeprowadzać się tylko po to żeby zaznać tego zaszczytu piastowania prestiżowych stanowisk  :straz:
Poczekaj trochę jak już centralizacja o której coraz głośniej w pewnych kręgach dojdzie do skutku to problem nadmiaru oficerów rozwiąże się jedną decyzją  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2395 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:00:49 »
Moim zdaniem obniżanie kwalifikacji =zła droga prowadząca do patologi, ale o tym można by długo pisać.

Dobrą drogą oczywiście do przedyskutowania było by umożliwić podnoszenie kwalifikacji np:
Ktoś kto chce za własne pieniądze i z własnego wolnego ma wolną rękę i idzie bez żadnej łaski cesarza głównego czy wojewódzkiego. Bez gwarancji otrzymania stanowiska oficerskiego.

Jeżeli ktoś ma wyższe (magister inżynier) dwa lata kurs.

Jeżeli ktoś nie ma nic to 4 lata inżynier i zgoda komendanta w zależności od zapotrzebowania na kadrę oficerską.

Wszystko chociażby po to żeby tacy kandydaci na stanowiska oficerskie poznali się z Panem Mizerskim i innym oderwanymi od rzeczywistości.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2396 dnia: Czerwiec 22, 2019, 20:11:01 »
Zamiast podwyższać i różnicować zarobki będziemy zaniżać kwalifikacje.... szaleństwo. Za chwilę ratownik z nadgodzinami zarobi więcej niż d-ca JRG. Po co być dowódcą? Zwiększenie różnic w zarobkach spowodowałoby naturalny pęd do podwyższania kwalifikacji. My idziemy w odwrotnym kierunku.
Zgadzam się. U mnie w KP wiele razy słychać - na szkołę a po co, jeszcze mnie na 8 godzin wezmą a tutaj (Pb) lepiej zarobie plus bez dojazdów codziennie i dorobić można. Niestety lepsze wykształcenie i związany z tym czasem przejście na 8 godzin jest nie nobilitacja a raczej powodem śmiechu kolegów w stylu aleś głupi, po co ci to było.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2397 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:52:44 »
Moim zdaniem obniżanie kwalifikacji =zła droga prowadząca do patologi, ale o tym można by długo pisać.
Dobrą drogą oczywiście do przedyskutowania było by umożliwić podnoszenie kwalifikacji np:
Ktoś kto chce za własne pieniądze i z własnego wolnego ma wolną rękę i idzie bez żadnej łaski cesarza głównego czy wojewódzkiego. Bez gwarancji otrzymania stanowiska oficerskiego.
Jeżeli ktoś ma wyższe (magister inżynier) dwa lata kurs.
Jeżeli ktoś nie ma nic to 4 lata inżynier i zgoda komendanta w zależności od zapotrzebowania na kadrę oficerską.
Wszystko chociażby po to żeby tacy kandydaci na stanowiska oficerskie poznali się z Panem Mizerskim i innym oderwanymi od rzeczywistości.
Powiedzmy sobie wprost... Większość pisarzy w tym wątku ma w dupie przyszłość formacji ważna jest obrona własnej kwalifikacji…
Ja wg... twojej typologii do obecnego stanowiska miał bym się uczyć 10 lat... 2 lata aspirantki 6 lat mgr inż.... i 2 lata uzupełnienia kwalifikacji…
Ludzie nie ten rynek pracy nie te czasy! Kończy się czas gdy PSP wybierała kandydatów!
Macie na dzień dzisiejszy w SGSP... 95 "stanowisk" 139 w naborze? Co o tym powiecie? 1,4 osoby na oficera w PSP! To dopiero sito....
Dalej SPFy PDFy i inne cuda aby uzyskać kwalifikacje! Ludzie dorośniecie…
Miliony PSP wydaje na głupie kursy!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2019, 23:56:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2398 dnia: Czerwiec 23, 2019, 07:01:27 »
Ty masz problemy ze zrozumieniem. Albo jedno albo drugie. 4 lata w zupełności by ci wystarczyło. Kończę wspolczujac twoim podwładnym. Moje zdane i żadne inne........

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2399 dnia: Czerwiec 23, 2019, 08:49:25 »
Macie na dzień dzisiejszy w SGSP... 95 "stanowisk" 139 w naborze? Co o tym powiecie? 1,4 osoby na oficera w PSP! To dopiero sito....
Tylko że umknął (?) Ci jeden "drobny" szczegół. 139 to zostało po testach sprawnościowych. Było ok. 500 - więc ok. 5 osób na miejsce. Ot, taki mały zabieg statystyczny, a jak zmienia obraz sita. Po wprowadzeniu testów w nowej (lepszej?) formie łatwiej dostać się na AWF niż do PSP. Nie chcę wróżyć ilu zostanie po badaniach a ilu w "międzyczasie" dostanie się na inne uczelnie i zrezygnuje z 4 lat przyjemności bycia podchorążym.
Po skończeniu SGSP ten absolwent idzie w system, załapuje dodatkową fuchę i potem za nic nie chce zostać żadnym dowódcą / naczelnikiem / kierownikiem, bo mu się zwyczajnie nie opłaca....i całe wykształcenie idzie w ….. Dlatego może trzeba przemyśleć, czy niektóre stanowiska w ogóle powinny być oficerskie, ale nie na zasadzie odstępstw, widzimisię, załączników - tylko po prostu. Oficerów w PSP mamy za dużo, a bycie oficerem to od pewnego czasu żaden przywilej. Jak zejdziemy korpus niżej to sytuacja zaczyna wyglądać podobnie. Czego jeszcze nie rozumiesz?