Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456014 razy)

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2350 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:15:12 »
Harmful
masz rację jakoś się kręci  :rofl:,
a ma być w pełni sprawna nasza kochana Straż Pożarna

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2351 dnia: Czerwiec 14, 2019, 14:23:47 »
Odsunięcie absolwentów od dowodzenia jej nie uleczy

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2352 dnia: Czerwiec 14, 2019, 21:44:06 »
Z własnego podwórka - ludzie na szkołę nie chcą iść (czasem argumentując, że ich ktoś jeszcze do biura weźmie, czasem że druga robota i mu się nie opłaci - choć to się wiąże z pierwszym powodem) a później płacz, bo nikt nie chce dać stanowiska (oczywiście na 24h) wyższego, a on już tyle lat pracuje - tylko ja widzę, że zaangażowanie żadne. Wszyscy tylko zmniejszyć wymagania. Ale wtedy kolejni powiedzą a czemu jeszcze nie zmniejszyć. To jest temat trudny i jakieś stałe wytyczne muszą być.

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2353 dnia: Czerwiec 15, 2019, 21:15:23 »
Panowie generalnie sprawa jest dosyć prosta i ja osobiście nie widzę tutaj problemu. Miałem przyjemność być w korpusie aspiranckim i jestem w stanie zrozumieć chłopaków i opcje ''furtki'' ale :) jak to mówią ''nikt nie bronił biednemu być bogatym''. SGSP nie stoi od wczoraj na Słowackiego tylko ładnych parę lat i jeżeli chce się zajmować wyższe stanowiska trzeba podnosić kwalifikacje a nie czekać na farta. Ja spędziłem całkiem przyjemne 4 lata na SGSP zaocznie i cenię sobie ten czas w, którym zamiast stawiać na budowę domu inwestowałem w naukę a dla przykładu kolega aspirant zbudował sobie ładny dom i teraz pasowałoby ''łyknąć'' ciepłe stanowisko bo młodemu oficerowi czy tam starszemu pal licho - ma pecha , że włożył  CZAS, PIENIĄDZE, DOBRO RODZINY  PO TO ABY ZAJMOWAĆ STANOWISKO OFICERSKIE. Fajnie ktoś się wypowiedział, że każdy dba o swój ogródek. Dlatego uważam, że jeżeli ja sobie skończyłem SGSP troszkę się pouczyłem , troszkę napociłem również to nie zaszkodzi aby ambitny aspirant w wieku i nawet 40 lat śmiało poszedł do SGSP a potem został np. Dowódcą JRG lub Zastępcą Dowódcy Zmiany. Teraz często dochodzi do sytuacji gdzie dzieli się  tort, którego nie ma  - czeka się na niego a kto wie czy wgl. ktoś go zamówił. Nie uderzam w nikogo po prostu patrząc na dwie strony i aspiranta i oficera stawiam na drugiego. Nawet jak młody przyjdzie po szkole to się nauczy a jakbym był starszym kolegą to bym mu pomógł bo tak WYPADA ! - to nie są bezmózgi - dziwny bardzo trend się wytworzył bo praktyki nie ma bo coś tam jakieś śmieszne zarzuty da się przeczytać, bo każdy jest geniuszem na starcie i każdy z nas od razu wszystko wiedział, czasem przyjdzie młodszy i 2 razy od nas lepiej zrobi uwierzcie mi. Ilu podoficerów spotkałem na drodze i bardzo nie chciałbym aby udzielali mi czy mojemu dziecku KPP , to tyczy się wszystkich niezależnie od korpusu. Są ludzie różni i różne stanowiska piastują : lepiej i gorzej :straz:.

Podsumowując zapraszam na SGSP do zwiększania poziomu wiedzy i zajmowania stanowisk wyższych niż obecnie piastowane, liczenie na farta to bardzo patologiczna sytuacja, która zostanie rozsądnie załatwiona. Jest jakiś aspirant chętny do stanowiska wyższego to kierować na pełnej delegacji na studia. Ale przecież spora grupa chłopaków ani myśli ruszyć tyłek uczyć się, lepiej czekać na stanowisko bo może się trafi przepis fartem, taka jest prawda i mnie np. to bardzo boli. Nie aby ujmowało bo niższy kolega z korpusu będzie przełożonym czy coś po prostu jak przerobiłem sumiennie 4 lata a kolega siedział i pierdział w stołek a teraz ma jeszcze mówić mi co mam robić to chyba coś jest nie tak ?? Nikt na szczeblu decyzyjnym nie przywróci aspirantom stanowisk wyższych niż obecne. Widać nawet to po tym jak do SA wprowadzona została matura, idziemy do przodu nie cofamy się - studia są i czkają z uśmiechem na każdego żądnego rozwoju funkcjonariusza :)

Offline mlody112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2354 dnia: Czerwiec 17, 2019, 21:24:46 »
Witam,
Dla zainteresowanych tematem, projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie stanowisk służbowych w dn. 10.06.2019 r. trafił pod komisje prawniczą. Tutaj niespodzianka Projekt zawiera załącznik nr 7,
pozdrawiam

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2355 dnia: Czerwiec 17, 2019, 21:33:49 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2356 dnia: Czerwiec 17, 2019, 23:42:04 »
TRAGEDIA, obniżmy kwalifikacje, by stażysta po 3 latach mógł być d-cą zastępu.
TRAGEDIA  :wall: :wall: :wall: :wall:

dodatkowo:
uzyskanie możliwości zdobycia stanowiska w stosunku do aktualnie pełnionej służby (czyli młody ma min 25 lat do przesłużenia) to idiotyzm - w 10 lat można być z-cą kom. powiat. i przez 15 lat okupować stołek - i przy okazji mieć stopień ten sam co 01,
załącznik nr 7 to porażka systemu.... gość dostatnie stołek na 3-4 lata zanim zechce podjąć naukę i odejdzie ze stanowiska, z grupy.... wiadomo....
porażka, ten projekt to tylko woda na młyn wszystkim leserom, ściemniaczom i kombinatorom. Porażka systemu.
Ale to nie pierwszy raz gdzie w demokracji dwóch idiotów może przegłosować mądrego (większość i tak nie zrozumie tego)

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//513/12321364/12577072/dokument399863.pdf
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2019, 23:52:21 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline kuba311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2357 dnia: Czerwiec 18, 2019, 00:06:12 »
załącznik nr 7 podoficer 10 lat na d-cę zastępu i to wg mnie jest ok, aspirantom też się należy

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2358 dnia: Czerwiec 18, 2019, 09:22:57 »
Można dołączyć jeden zapis tego załącznika : w przypadku braku kadry w danej komendzie : mianować okresowo równając dodatkiem.
W przypadku możliwości mianowania oficera problem rozwiązuje się. W przypadku braku aspiranta mianować podoficera analogiczne podwyższając dodatek.  Legislacja swoją drogą to, że jest ten załącznik nie znaczy, że zostanie dodany a pismo jest robocze pomazane długopisem a ''załącznik'' nie stanowi integralnej części całego dokumentu, jak to załącznik zawsze na koniec może nie zostać ''dopięty". Po procesie notyfikacji pismo trafi na 3 miesiące do UE w celu weryfikacji potem podpisy wykonawcze i uprawomocnienie także do końca roku mamy spokój.  :mellow:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2359 dnia: Czerwiec 18, 2019, 10:28:07 »
gość dostatnie stołek na 3-4 lata zanim zechce podjąć naukę i odejdzie ze stanowiska, z grupy.... wiadomo....
porażka, ten projekt to tylko woda na młyn wszystkim leserom, ściemniaczom i kombinatorom. Porażka systemu.
Ale to nie pierwszy raz gdzie w demokracji dwóch idiotów może przegłosować mądrego (większość i tak nie zrozumie tego)

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//513/12321364/12577072/dokument399863.pdf
To jeszcze większe jaja bo nigdzie nie pisze, że musi uzupełnić kwalifikacje.

Ale..:
1. Dlaczego odblokowuje się aspirantom stanowiska na podziale bojowym, a blokuje się ich w awansach na np. kierownika sekcji.
2. Dlaczego odblokowuje się Zastępcę dowódcy JRG, dowódcę zmiany.., a stanowiska kierowania dalej leżą.
3. Aspirant 10 lat służby i może zostać zca dca zm. i teraz należy zobaczyć co to powoduje.. Mianowanie do 31.12.2023.. czyli 10 lat służby będzie miał ktoś przyjęty do SA w dn. np. 1.07.2013r.. Wtedy człowiek może mieć 19 lat. Więc ma 29 lat i jest mianowany na zce dcy zm. Załącznik wygasa. A on przez kolejne 26 lat służby(do 55 roku życia) zajmuje to stanowisko! Brawo brawo brawo...
4. No i standardowe pytanie.. dlaczego te same stanowiska dla jednych są związane z kierowaniem dla innych nie..
5. A wgl.. Czy zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zasad organizacji KSRG.. Aspirant - Technik pożarnictwa może przejąć dowodzenie na poziomie taktycznym?!
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2360 dnia: Czerwiec 18, 2019, 14:34:26 »

Ale..:
1. Dlaczego odblokowuje się aspirantom stanowiska na podziale bojowym, a blokuje się ich w awansach na np. kierownika sekcji.
2. Dlaczego odblokowuje się Zastępcę dowódcy JRG, dowódcę zmiany.., a stanowiska kierowania dalej leżą.
3. Aspirant 10 lat służby i może zostać zca dca zm. i teraz należy zobaczyć co to powoduje.. Mianowanie do 31.12.2023.. czyli 10 lat służby będzie miał ktoś przyjęty do SA w dn. np. 1.07.2013r.. Wtedy człowiek może mieć 19 lat. Więc ma 29 lat i jest mianowany na zce dcy zm. Załącznik wygasa. A on przez kolejne 26 lat służby(do 55 roku życia) zajmuje to stanowisko! Brawo brawo brawo...
4. No i standardowe pytanie.. dlaczego te same stanowiska dla jednych są związane z kierowaniem dla innych nie..
5. A wgl.. Czy zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zasad organizacji KSRG.. Aspirant - Technik pożarnictwa może przejąć dowodzenie na poziomie taktycznym?!

1. Brawo, brawo, brawo. Pełna racja. Na podziale będzie miał co najmniej 6 osób pod sobą, ale w sekcji kwatermistrzowskiej nie może mieć 1 osoby. Brawo, brawo... Nie wspominam już nawet, że ta forma przepisu zmusza oficerów do przejścia do biura. Wniosek jest taki, że "warto" się uczyć.
2. Kolejne brawa dla Ciebie. Prawdopodobnie dostaną wyłącznie 8 grupę na SK co już jest plusem, ale dyżurny też powinien być w zasięgu.
3. Znowu w punkt! Dla młodych strażaków, najczęściej absolwentów szkół, ten przepis powoduje zablokowanie jakiegokolwiek awansowania.
4. Mhh. Bo po mojemu to jest to źle napisane. Różni są oficerowie - jedni z inż. poż. drudzy po SPF inni po SPO a jeszcze inni tylko z wyższym cywilnym wykształceniem. I to kierowanie w korpusie oficerskim powinno się odnosić do posiadania co najmniej technika pożarnictwa lub wyżej. Chcą w ten sposób nie dopuścić do kierowania kadrowej, która ze st. str. awansowała na mł.kpt bo ma jakieś tam studia. No ale nie zapisali tego w ten sposób, w który ja to interpretuje.
5. "§ 25. 1. Kierowanie taktyczne są obowiązani przejąć, w następującej kolejności:
1) zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-
gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej właściwej dla miejsca powstania zdarzenia;
2) dowódca jednostki ratowniczo-
gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej właściwej dla miejsca powstania zdarzenia;
3) oficer lub aspirant wyznaczony przez komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej do kierowania
w jego imieniu i na jego polecenie;"

Ogólnie kolego podobnie myślimy, szkoda że na forum nie można dawać like'ów :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2019, 14:37:40 wysłana przez Harmful »

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2361 dnia: Czerwiec 18, 2019, 14:35:36 »
Gdzieś jeszcze zginął wymóg posiadania przez aspiranta wyższego wykształcenia na stanowisku zastępca dowódcy jednostki.
Generalnie pokazanie inżynierom pożarnictwa środkowego palca.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2362 dnia: Czerwiec 18, 2019, 15:14:38 »
Mi najbardziej brakuje badań psychologicznych na stanowiska dowodcze.... Dodatkowo stanowisko na max 2 lata ocena kadrowa wg jasnego klucza i wówczas na stałę a stanowiska 11 12 01 02 bez doświadczenia w dowodzenia zmiana przynajmniej 1 rok nie powinny mieć miejsca i oczywiście pozytywnych badań psychologicznych.... Ale to to nie możliwe w PSP bo tutaj układy i wazelina oraz ZZ na to nie pozwolą ... W myśl zasady "mierny ale wierny"

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2363 dnia: Czerwiec 18, 2019, 16:15:39 »

3) oficer lub aspirant wyznaczony przez komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej do kierowania
w jego imieniu i na jego polecenie;"

Zgadza się.. w starym rozporządzeniu nie było tego aspiranta..  Tylko teraz odnieśmy to wszystko do kursu podoficerskiego i egzaminu na technika. Jeżeli chodzi o kurs podoficerski to osoby szkolone od wycofanie załącznika do obecnego momentu nie są szkolone pod kątem dowodzenia.  Nie wiem jak obecnie wyglądają egzaminy na technika pożarnictwa i cały cykl nauczania ale myślę, że może być podobnie.
Najbardziej irytujące jest to, że znowu robi się furtkę, która obije się długofalowo nie koniecznie pozytywnie.. Alee.. będzie przepis. i za 4 lata znowu walka.. że aspirant mógł to czemu teraz nie może..
A te furtki żeby osoby odchodził z grupy 12 a nie 8... to jest skandal. Jeszcze za mało da się emeryturkę wywindować? To odbije się na całej formacji bo w końcu kogoś to wkur*** że kolega dostał 12 na odejście a on nie.. Afera na skalę całego kraju. Dalej upadek w oczach społeczeństwa i naciski na zmianę systemu emerytalnego.. Ale oczywiście jedyny słuszny ZZ dba o tych co mają odchodzić.. a cała reszta może ich cmoknąć pompkę. Bo szybciej opracowali przepis dzięki któremu stare dziadki odejdą, niż zmianę dzięki której każdy nowy strażak nie będzie musiał dymać do 55 roku życia.
Mi najbardziej brakuje badań psychologicznych na stanowiska dowodcze.... Dodatkowo stanowisko na max 2 lata ocena kadrowa wg jasnego klucza i wówczas na stałę a stanowiska 11 12 01 02 bez doświadczenia w dowodzenia zmiana przynajmniej 1 rok nie powinny mieć miejsca i oczywiście pozytywnych badań psychologicznych.... Ale to to nie możliwe w PSP bo tutaj układy i wazelina oraz ZZ na to nie pozwolą ... W myśl zasady "mierny ale wierny"
A tu uważam, że 01 albo 02 nie musi mieć przeszłości w PB.. Rządzić komendą, a rządzić jednostką to są dwie zupełnie różne rzeczy. Kiedy zapanowała normalność, gdzie oficer zaczyna od PB i wie o co w tym zamieszaniu chodzi.. to wracamy do czasów gdzie komendantowi po prostu się nie opłaca go trzymać na PB.. A ten aspirant "mierny ale wierny" będzie mógł się realizować i wykazywać.. Bo nawet nie będzie musiał się kształcić.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2364 dnia: Czerwiec 18, 2019, 16:43:45 »
Mi najbardziej brakuje badań psychologicznych na stanowiska dowodcze.... Dodatkowo stanowisko na max 2 lata ocena kadrowa wg jasnego klucza i wówczas na stałę a stanowiska 11 12 01 02 bez doświadczenia w dowodzenia zmiana przynajmniej 1 rok nie powinny mieć miejsca i oczywiście pozytywnych badań psychologicznych.... Ale to to nie możliwe w PSP bo tutaj układy i wazelina oraz ZZ na to nie pozwolą ... W myśl zasady "mierny ale wierny"
Bdania psychologiczne to chyba tobie są potrzebne.. Psychologowie Policja rzadzą i zobacz kogo oni tam przyjmują w swoje szeregi.. :rofl: :rofl:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2365 dnia: Czerwiec 18, 2019, 19:06:49 »

3) oficer lub aspirant wyznaczony przez komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej do kierowania
w jego imieniu i na jego polecenie;"

Zgadza się.. w starym rozporządzeniu nie było tego aspiranta..  Tylko teraz odnieśmy to wszystko do kursu podoficerskiego i egzaminu na technika. Jeżeli chodzi o kurs podoficerski to osoby szkolone od wycofanie załącznika do obecnego momentu nie są szkolone pod kątem dowodzenia.  Nie wiem jak obecnie wyglądają egzaminy na technika pożarnictwa i cały cykl nauczania ale myślę, że może być podobnie.
Najbardziej irytujące jest to, że znowu robi się furtkę, która obije się długofalowo nie koniecznie pozytywnie.. Alee.. będzie przepis. i za 4 lata znowu walka.. że aspirant mógł to czemu teraz nie może..
A te furtki żeby osoby odchodził z grupy 12 a nie 8... to jest skandal. Jeszcze za mało da się emeryturkę wywindować? To odbije się na całej formacji bo w końcu kogoś to wkur*** że kolega dostał 12 na odejście a on nie.. Afera na skalę całego kraju. Dalej upadek w oczach społeczeństwa i naciski na zmianę systemu emerytalnego.. Ale oczywiście jedyny słuszny ZZ dba o tych co mają odchodzić.. a cała reszta może ich cmoknąć pompkę. Bo szybciej opracowali przepis dzięki któremu stare dziadki odejdą, niż zmianę dzięki której każdy nowy strażak nie będzie musiał dymać do 55 roku życia.

    Nareszcie ktoś znowu zaczyna patrzeć na tym forum na problem od "właściwej strony" a a nie opiera się znowu na "środku" problemu.
    Proszę przeczytajcie sobie uprawnienia Z23 i tam jest wyraźnie mowa o zdobytym po ukończeniu kwalifikacji kierowaniu na szczeblu interwencyjnym. Przy zmianie rozporządzenia i dodaniu "lub aspirant" chodziło o to, aby wszystkich aspirantów z wykształceniem wyższym cywilnym którzy w myśl przepisów nigdy nie powinni dostać oficera "wciągnąć" w tą funkcję w komendach po rocznym przeszkoleniu na SGSP w ramach SPO czy SPK (tu nie jestem pewny po którym).
ps.
U nas w komendzie mieliśmy takiego biurowego "pajaca" aspiranta, który odmówił przejęcia dowodzenia na szczeblu taktycznym jako oficer operacyjny komendy i h...a mu zrobili jak "przeanalizowali" problem w kw.
pozdrawiam

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2366 dnia: Czerwiec 18, 2019, 20:54:52 »
A ja proponuję aby obecnie kierownictwo KG respektowało obecnie obowiązujący przepis kwalifikacyjny i wystarczy - jestem ciekaw ile w Polsce jest nieobsadzonych stanowisk D-ców JRG, Naczelników Wydziałów Operacyjnych - a w danych komendach są osoby które mogą zajmować te stanowiska ale nie ma zgody KG - dlaczego - nie bo nie - w moim domyśle - bo nie pokończyli jedynej słusznej szkoły.
I takim własnie zachowaniem KG traci osoby które maja doświadczenie zawodowe. Ale to oni wiedzą lepiej kto na dole może zajmować dane stanowiska.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2367 dnia: Czerwiec 19, 2019, 00:30:47 »
Z ustawy o ochronie przeciwpożarowej:

Uprawnionymi do kierowania działaniem ratowniczym są: 
1) na poziomie strategicznym – strażacy Państwowej Straży Pożarnej posiadający kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi; 
2) na poziomie taktycznym – osoby wymienione w pkt 1, strażacy Państwowej Straży Pożarnej posiadający kwalifikacje do zajmowania stanowisk aspiranckich oraz strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej posiadający kwalifikacje zawodowe co najmniej technik pożarnictwa; 
3) na poziomie interwencyjnym – osoby wymienione w pkt 1 i 2, strażacy Państwowej Straży Pożarnej posiadający kwalifikacje do zajmowania stanowisk podoficerskich, strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej posiadający kwalifikacje do wykonywania zawodu strażak oraz członkowie ochotniczej straży pożarnej, którzy ukończyli szkolenie przygotowujące do dowodzenia lub posiadają kwalifikacje do wykonywania zawodu strażak.

Pozdrawiam

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2368 dnia: Czerwiec 19, 2019, 09:08:55 »
Ustawy mówią jasno, ale programy szkoleń już nie. A może to się odnosi do starych programów nauczania? Kiedy nastąpiła zmiana w kształceniu aspirantów? Bo podoficerowie otrzymali nowy program chyba w 2013 roku.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2369 dnia: Czerwiec 19, 2019, 10:08:42 »
Nowy rocznik 2019-2021 ma isc juz nowa podstawa programowa w Szkołach Aspiranckich ;)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2370 dnia: Czerwiec 19, 2019, 10:19:37 »
Nie wiem jak Wy ale ja widzę same "plusy" wprowadzenia tego przepisu!  :sympatia:

Przyszli absolwenci szkół pożarniczych będą mogli wybierać miejsce pracy w dogodnym dla nich miejscu Polski.  :klol:

Przyszli absolwenci Szkół aspiranckich będą mogli śmiało śmiać się w twarz absolwentom SGSP  :szalony:
W tym roku ciężej będzie się dostać do CS PSP niż do SGSP  :wall: No ale "Szkoły pożarnicze nie narzekają na brak chętnych"
 https://remiza.com.pl/szkoly-pozarnicze-nie-narzekaja-na-brak-chetnych/?fbclid=IwAR2Rq9PeA3FkMg5enuTA-fwz1vHwK8MyK9NumnOGbg1PPeV6WNKCB3NpWSM

Chyba nie tak to powinno wyglądać  :fiuu:


Przyszli zastępcy dowódcy zmian/ dowódcy zmian reprezentujący właściwe związki zawodowe będą śmiało mogli śmiać się w twarz kolegom ze zmiany, którzy kończą lub ukończyli SGSP.

Przyszli Zastępcy JRG już teraz mogą zakasać rękawy, bo mało prawdopodobne jest to, że podwyższą swoje wykształcenie przed odejściem na emeryturę!  :szalony:

A najbardziej przemawia do mnie stagnacja na danym stanowisku piastowanym przez osobę, która je obejmie, aż do czasu przejścia na emeryturę.


A teraz zastanówcie się nad jedną bardzo ważną kwestią:
Jaki sens ma kształcenie Oficerów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w trybie dziennym lub zaocznym, którzy mogą kierować na poziomie interwencyjnym, taktycznym i strategicznym, po czym zostaną wysłani za biurko? :wacko: No właśnie  :cooo:

@fireldz
Jeżeli jest tak jak piszesz, to stara gwardia chyba nakręciła na siebie bata  :milcz:
Nie wspomnę o tym co uwzględnili forumowicze we wcześniejszych wypowiedziach.

Zresztą, jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej! Gratulacje dla zespołu, który nad tym intensywnie myślał  :szalony: :rofl: :szalony:
Titanic podobno był niezatapialny.

:straz:

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2371 dnia: Czerwiec 19, 2019, 11:35:41 »
Powyższy komentarz jak najbardziej trafny.
 Wg mnie wystarczyło zrobić dla aspirantów dowódców zmian grupę 9 (pełnili by oni służbę na niej do uzupełnienia kwalifikacji lub emerytury), zastępce dowódcy zmiany zrobić łamane. Natomiast dowódce zmiany dla oficera zostawić tak jak jest. Skoro absolwent-aspirant ma 4, a absolwent oficer 7 to myślę że dało by radę tak zrobić.
Natomiast co do grupy 12 uważam że w dzisiejszych czasach aspirant nie powinien jej dostawać.

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2372 dnia: Czerwiec 19, 2019, 12:36:04 »
Ja podobnie jak kolega wyżej tylko z tym że łamane dałbym stanowisko d-cy zmiany ale aspirant pod warunkiem braku oficera na jednostce lub dałbym 4 lata na szkołe, przy czym taki człowiek od razu powinien dostać skierowanie na sgsp bez żadnych punktów. Jak nie chce iść się uczyć to dać następnemu w kolejce jakiś się na pewno trafi.
Zastępcę d-cy zmiany dałbym aspiranckie.

Od 11 grupy tylko oficerskie bez żadnych uzupełnień czy łamanych. W pobliżu jednostki na której nie było by żadnego oficera do objęcia stanowiska są jakieś inne w których ktoś by się trafił.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2373 dnia: Czerwiec 19, 2019, 19:52:59 »
Ja podobnie jak kolega wyżej tylko z tym że łamane dałbym stanowisko d-cy zmiany ale aspirant pod warunkiem braku oficera na jednostce lub dałbym 4 lata na szkołe, przy czym taki człowiek od razu powinien dostać skierowanie na sgsp bez żadnych punktów.

Może jeszcze bez matury niech na studia idzie ?

Za łeb wziasc komendantów, którzy do takiej sytuacji doprowadzili ! Są w Polsce komendy gdzie po 5 oficerów jest na jednej zmianie. Jednej !

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2374 dnia: Czerwiec 19, 2019, 20:46:33 »
Ja podobnie jak kolega wyżej tylko z tym że łamane dałbym stanowisko d-cy zmiany ale aspirant pod warunkiem braku oficera na jednostce lub dałbym 4 lata na szkołe, przy czym taki człowiek od razu powinien dostać skierowanie na sgsp bez żadnych punktów.

Może jeszcze bez matury niech na studia idzie ?

Za łeb wziasc komendantów, którzy do takiej sytuacji doprowadzili ! Są w Polsce komendy gdzie po 5 oficerów jest na jednej zmianie. Jednej !

To są studia więc chyba matura to oczywista rzecz🙆

Co do drugiego przypadku kolega w 2013 r poszedł na Śląsk to w chwili przyjścia był tylko jeden oficer... d-ca JRG😎

Tak więc dopóki mamy taki a nie inny system kształcenia nie będzie złotego środka. Wiec trzeba to jakoś wypośrodkować i dać coś podoficerom i aspirantom. Nie każdy podoficer pójdzie na aspirantke i nie każdy aspirant na oficerkę z różnych przyczyn to chyba jasne. Nie każdy żyje strażą i poświęca rodzinę czy to dom w imię pracy jak ktoś tu wcześniej napisał.🙆
Podoficer czy aspirant odwalą robotę za kogoś kilka lat bez dodatku i grupy i to jest niby w porządku?

Bez zmiany systemu obojętnie co by wprowadzili będzie zawsze ktoś w jakiś sposób pokrzywdzony.

Pozdrawiam