Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1457840 razy)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2200 dnia: Marzec 24, 2019, 13:35:31 »
Co za bzdury. Jakie limity na inż. SGSP. Pytanie takie: czy samemu skladales papiery, czy oni Tobie mówili ze zlozyliby ale nie ma miejsc? Ile razy były w ostatniej dekadzie nabory uzupełniające? Ładnie z Tobą jadą....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2201 dnia: Marzec 24, 2019, 13:42:07 »
Co za bzdury. Jakie limity na inż. SGSP. Pytanie takie: czy samemu skladales papiery, czy oni Tobie mówili ze zlozyliby ale nie ma miejsc? Ile razy były w ostatniej dekadzie nabory uzupełniające? Ładnie z Tobą jadą....
E eeee przez ostatnie 3 lata były limity i chyba dalej są. Nawet jest gdzieś tu wątek z nielichą awanturą jakie te limity wywołały.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2202 dnia: Marzec 24, 2019, 13:57:55 »
Co za bzdury. Jakie limity na inż. SGSP. Pytanie takie: czy samemu skladales papiery, czy oni Tobie mówili ze zlozyliby ale nie ma miejsc? Ile razy były w ostatniej dekadzie nabory uzupełniające? Ładnie z Tobą jadą....
E eeee przez ostatnie 3 lata były limity i chyba dalej są. Nawet jest gdzieś tu wątek z nielichą awanturą jakie te limity wywołały.
Jak kolega się rozwija znowu na forum. Czyżby przykrywka pod jakimś nazwiskiem i obserwacja środowiska celem wyciągnięcia wniosków. U mnie już zbierają i powiem szczerze że 99,9 jest negatywnie nastawionych do przepisu.

Offline Days

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2203 dnia: Marzec 24, 2019, 17:37:03 »
Ten przepis to robienie z aspirantów debili którzy nic nie potrafią. Jezeli asp. moze dowodzic tylko sekcją to zastanawiam się dlaczego na egzaminie końcowym SA jest zadanie w ktorym nalezy rozpisac dzialania rat. gaś. dla dwóch, trzech sekcji? Panowie bądźmy obiektywni, aspiranci również się uczą w szkołach rzemiosła, w stopniu wystarczającym na dowodzenie zmianą i działaniami na poziomie interwencyjnym!

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2204 dnia: Marzec 24, 2019, 18:34:29 »
U mnie nic takiego nie ma jak jakieś limity skierowań na SGSP. Jedynym limitem jest to ile forsy ma KM na ten cel i to czy skierowany przejdzie rekrutację (jego wynik w rekrutacji pozwoli mu się dostać). Wśród moich znajomych również takie samo zjawisko. Jeżeli u kogoś jest inaczej i ma na to pismo, to chętnie poczytam.

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2205 dnia: Marzec 24, 2019, 19:05:58 »
Do kolegi siedem.
Kolego tak właśnie wymyślili  sobie jakieś limity i listy. Ja od kilku lat próbuję i kiedy w końcu otrzymałem skierowanie to mnie szanowna SGSP  nie zrekrutowała pomimo spełniania wszelkich formalności i wymogów punktowych. Nawet w naborze uzupełniającym olali mnie i mojego kolegę. Tak więc w...wia mnie głupie głupie gadanie że ktoś liczy na ** idąc na łatwiznę.Nie każdy ma wuja lub tatusia, który go zaprowadzi na sam szczyt. Ot taka nasza strażacka rzeczywistość.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2206 dnia: Marzec 24, 2019, 19:08:39 »
Ten przepis to robienie z aspirantów debili którzy nic nie potrafią. Jezeli asp. moze dowodzic tylko sekcją to zastanawiam się dlaczego na egzaminie końcowym SA jest zadanie w ktorym nalezy rozpisac dzialania rat. gaś. dla dwóch, trzech sekcji? Panowie bądźmy obiektywni, aspiranci również się uczą w szkołach rzemiosła, w stopniu wystarczającym na dowodzenie zmianą i działaniami na poziomie interwencyjnym!

Nie ujmując nic aspirantom, bo o nich mowa w Twojej wypowiedzi, to wiedz, że w tym momencie poleciałeś po całości  :rofl: :szalony:
Jak już wymyślisz, to daj znać  :szalony:

U mnie nic takiego nie ma jak jakieś limity skierowań na SGSP. Jedynym limitem jest to ile forsy ma KM na ten cel i to czy skierowany przejdzie rekrutację (jego wynik w rekrutacji pozwoli mu się dostać). Wśród moich znajomych również takie samo zjawisko. Jeżeli u kogoś jest inaczej i ma na to pismo, to chętnie poczytam.

@Siedem potwierdzam to co piszesz. Też upewniłem się wśród swoich znajomych.
Tak jak pisałem wcześniej - wszędzie się rozchodzi o pieniądze, a to że ludzie wierzą w bajki rozpowszechniane przez swoich przełożonych lub ludzi którzy nie mogą się dostać do Szkoły, to tylko o nich świadczy.



Do kolegi siedem.
Kolego tak właśnie wymyślili  sobie jakieś limity i listy. Ja od kilku lat próbuję i kiedy w końcu otrzymałem skierowanie to mnie szanowna SGSP  nie zrekrutowała pomimo spełniania wszelkich formalności i wymogów punktowych. Nawet w naborze uzupełniającym olali mnie i mojego kolegę. Tak więc w...wia mnie głupie głupie gadanie że ktoś liczy na ** idąc na łatwiznę.Nie każdy ma wuja lub tatusia, który go zaprowadzi na sam szczyt. Ot taka nasza strażacka rzeczywistość.
Kolego @bąbel1 a dlaczego to szanowna SGSP Cię nie zrekrutowała? Napisz proszę co dostałeś w informacji zwrotnej (powód nieprzyjęcia), bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć, jeżeli faktycznie spełniłeś wszystkie wymagania i nie nagiąłeś żadnego z wymagań określonych w rekrutacji.
:straz:


Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2207 dnia: Marzec 24, 2019, 19:21:55 »
Wskocz do wątku rekrutacja na SGSP 17/18. Poczytaj i zobaczysz. Ludzie dostawali telefony od swoich przełożonych, by wycofywali dokumenty ze szkoły. Bez powodu. Taki wał, jaki był w rekrutacji 16/17 i 17/18 to jeszcze w historii szkoły nie było.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2208 dnia: Marzec 24, 2019, 19:43:11 »
Limity limitami ale nikt mi nie powie Że jeżeli gdzieś w Polsce obowiązki dowódcy zmiany czy zastępcy pełni podoficer to nie jest to wieloletnie zaniedbania. Panowie są komendy gdzie ml. Kpt jest na starszym ratowniku albo na jednej zmianie jest 5 oficerów. To że w jakiejś komendzie nie ma kadry oficerskiej to nie jest problem całej Polski a danej komendy.

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2209 dnia: Marzec 24, 2019, 19:51:31 »
W moim przypadku pół roku po rekrutacji otrzymałem decyzję o nie przyjęciu  mnie na studia, powód- brak skierowania od przełożonego. Nadmieniam że skierowanie miałem i do dziś mam jego xero i scan. A to co się działo przez te pół roku może być dobrym materiałem na reportaż w telewizji. Tak się obecnie w majestacie prawa robi w hu.a strażaków.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2210 dnia: Marzec 24, 2019, 19:54:03 »
Wskocz do wątku rekrutacja na SGSP 17/18. Poczytaj i zobaczysz. Ludzie dostawali telefony od swoich przełożonych, by wycofywali dokumenty ze szkoły. Bez powodu. Taki wał, jaki był w rekrutacji 16/17 i 17/18 to jeszcze w historii szkoły nie było.
Czyli temat znowu dotyczy przełożonych i @112psp jako jeden z wielu to potwierdza.
I podczas pisania posta kolejny kolega - @bąbel1 utwierdza nas wszystkich w przekonaniu, że...  :milcz: :wall:

Przepis kwalifikacyjny jest pewnego rodzaju rozwiązaniem (zwłaszcza w miejscach gdzie faktycznie są konkretne braki - a i tego nie byłbym tego taki pewien), ale nie na patologię jaka występuje w PSP. Jeżeli na tą chwilę ciężko jest podnieść chłopakom grupę o jedną w górę (z 3 na 4), to nie wierzę, że przepis sam w sobie to zmieni. To samo tyczy się innych grup. Jeżeli ktoś wykonuje pewnego rodzaju obowiązki nadprogramowo i nie przynoszą one mu żadnej satysfakcji, o pieniądzach nie wspominając, to należy wziąć się w garść i powiedzieć basta, albo żyć w przekonaniu, że "za marzenia nie karają" i może ktoś mnie kiedyś doceni.
Może wtedy coś się w tym temacie ruszy. Na tą chwilę przepis, to tylko przepis, który posiada od groma niedoskonałości, które widać na pierwszy rzut oka - wystarczy się przyjrzeć i przeanalizować. Tak czy inaczej na tą chwilę szkoda tracić czasu na stukanie w klawiaturę, zwłaszcza, że nikt nie liczy się z moim czy Waszym zdaniem.
Na tą chwilę nic więcej nie napiszę, bo jeszcze wjadą mi na mieszkanie  :szalony:  :tuba:

Pozdrawiam!
:straz:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2211 dnia: Marzec 24, 2019, 19:59:34 »
Dla informacji, limit miejsc na zaoczne wynosi 215  :kwit:
https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/uchwaly-senatu/2019/11430,UCHWALA-NR-02012019-SENATU-SZKOLY-GLOWNEJ-SLUZBY-POZARNICZEJ-z-dnia-23-stycznia-.html

Dokładne warunki rekrutacji w rozdziale 2 załącznika nr 1 do uchwały Senatu SGSP  :kwit:
https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/uchwaly-senatu/2018/8258,UCHWALA-NR-14052018-SENATU-SZKOLY-GLOWNEJ-SLUZBY-POZARNICZEJ-w-sprawie-okresleni.html

Wróćcie do tematu bo zaraz moderator pousuwa posty  :straz:

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2212 dnia: Marzec 24, 2019, 20:43:37 »
Dla informacji, limit miejsc na zaoczne wynosi 215  :kwit:
https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/uchwaly-senatu/2019/11430,UCHWALA-NR-02012019-SENATU-SZKOLY-GLOWNEJ-SLUZBY-POZARNICZEJ-z-dnia-23-stycznia-.html

Dokładne warunki rekrutacji w rozdziale 2 załącznika nr 1 do uchwały Senatu SGSP  :kwit:
https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/uchwaly-senatu/2018/8258,UCHWALA-NR-14052018-SENATU-SZKOLY-GLOWNEJ-SLUZBY-POZARNICZEJ-w-sprawie-okresleni.html

Wróćcie do tematu bo zaraz moderator pousuwa posty  :straz:

Tu o innych limitach jest mowa, mianowicie o liczbie kandydatów jakich dane województwo może skierować do szkoły.

A wracając do tematu.
Jeżeli tak gładziutko komendy wielu z was ru**** z wysyłaniem na szkoły to czy ktoś uważa, że gdyby aspirant mógł być dowódcą zmiany to wszystkich pełniących dotychczas te obowiązki na dowódcy zastępu awansowano by w stanowisku? Szczerze w to wątpię, że nagle komendanci byliby tacy w porządku i bezsensownie traciliby kasę, podwyższając gościowi grupę skoro zakres czynności i tak nie ulegałby zmianie.

Offline morfeusz82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2213 dnia: Marzec 25, 2019, 14:12:31 »
Ok 10 kwietnia jest najbliższe spotkanie ZZ z KG oraz stroną ministerialną i będzie przedstawione oczywiste stanowisko.
Odbijania piłki ciąg dalszy, który niestety nie powoduje żadnego postępu w pracach.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2214 dnia: Marzec 25, 2019, 19:07:48 »
Ok 10 kwietnia jest najbliższe spotkanie ZZ z KG oraz stroną ministerialną i będzie przedstawione oczywiste stanowisko.
Odbijania piłki ciąg dalszy, który niestety nie powoduje żadnego postępu w pracach.
Co Ty gadasz..jakiego postępu w pracach skoro żaden związek nie przesłał projektu w dół na poszczególne województwa. A na szczeblu KG Związki nic nie ruszyło.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2215 dnia: Marzec 25, 2019, 19:10:04 »
Żaden? Jesteś w błędzie. Co najmniej jeden to zrobił.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2216 dnia: Marzec 25, 2019, 21:01:22 »
Żaden? Jesteś w błędzie. Co najmniej jeden to zrobił.
Florian przesłał do sameto dolu do związków terminowych. I jak większość osób chce zmiany rozporzadzenia i otowrzenia drogi dla aspirantow do dcow zmian max niech oficerzy wezma sobie reszteale nie kazdy bedzie komenadnem i generalem a parcie i mniemanie maja mega jak skoncza jedyba sluszna szkole a z praktyka i podejsciem malo ktory pottafi ogarnąć robotę dobrze. I racje mi przyzna duzo osob ale i duzo sie oburzy. Ile glow tyle zdan.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2217 dnia: Marzec 25, 2019, 22:13:09 »
https://youtu.be/EzpR3z8oMPo Posłuchajcie. W sam raz znowu na dzisiejsze czasy. Olejmy już sprawę. Niech sobie oficery rządzą. Nie zgadzajcie się aspiranty i podoficery na dowodzenie. Wzywać oficera do każdej akcji i tyle. Chcą niech szukają dzięciołów. Nie ma żadnych podstaw prawnych do tego żeby podoficer czy aspirant dowodził to nie dajcie się i tyle

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2218 dnia: Marzec 25, 2019, 22:16:37 »
Ok 10 kwietnia jest najbliższe spotkanie ZZ z KG oraz stroną ministerialną i będzie przedstawione oczywiste stanowisko.
Odbijania piłki ciąg dalszy, który niestety nie powoduje żadnego postępu w pracach.
Co Ty gadasz..jakiego postępu w pracach skoro żaden związek nie przesłał projektu w dół na poszczególne województwa. A na szczeblu KG Związki nic nie ruszyło.
I "S" i "F" przesłali do samego dołu.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2219 dnia: Marzec 25, 2019, 22:53:24 »
Przesłali i co? Napisaliśmy opinie po raz drugi...i co?!

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2220 dnia: Marzec 26, 2019, 08:05:28 »
Otwarcie stanowisk dowódcy oraz zastępcy dowódcy zmiany dla aspirantów spowoduje upadek studiów zaocznych na sgsp, bo stopień oficerski będzie się łączył z przejściem na 8h. Aspiranci będą siedzieć i czekać na ich kolej. Gdzieś wcześniej ktoś pisał o ambicjach, a czy szczytem ambicji aspiranta jest dowódca zmiany? Bo co? Bo to takie wygodne... Może warto coś od siebie dać, żeby coś dostać?

W mojej ocenie aktualny przepis, jeśli chodzi o podział stanowisk pomiędzy podoficerów / aspirantów / oficerów jest ok, ale problem leży po stronie podnoszenia kwalifikacji. Ograniczona ilość miejsc do szkół dla strażaków w służbie stałej oraz kolesiostwo przy wyborze "ochotnika" nie pozwalają na rozwój osób, które naprawdę wykorzystałyby taką szansę.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2221 dnia: Marzec 26, 2019, 09:17:20 »
Otwarcie stanowisk dowódcy oraz zastępcy dowódcy zmiany dla aspirantów spowoduje upadek studiów zaocznych na sgsp, bo stopień oficerski będzie się łączył z przejściem na 8h. Aspiranci będą siedzieć i czekać na ich kolej. Gdzieś wcześniej ktoś pisał o ambicjach, a czy szczytem ambicji aspiranta jest dowódca zmiany? Bo co? Bo to takie wygodne... Może warto coś od siebie dać, żeby coś dostać?

W mojej ocenie aktualny przepis, jeśli chodzi o podział stanowisk pomiędzy podoficerów / aspirantów / oficerów jest ok, ale problem leży po stronie podnoszenia kwalifikacji. Ograniczona ilość miejsc do szkół dla strażaków w służbie stałej oraz kolesiostwo przy wyborze "ochotnika" nie pozwalają na rozwój osób, które naprawdę wykorzystałyby taką szansę.
zgadzam sie z Tobą owszem aspiranci maja lub nie maja ambicji ale nie zapomnij ze aspirant jest dowodca sredniego szczebla czyli wg rozumowania tylko max dca sekcji? Na to 2 lata sie uczył naciagajac państwo? To chore. Zrobic łamane stanowoska z opcja masz oficera dajesz oficera. Nie masz mozesz dac najstarszego aspiranta i tyle. To.jest sensowne rozwiazanie a nie zamknax droge bo oficer i tyle

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2222 dnia: Marzec 26, 2019, 11:30:31 »
problem leży po stronie podnoszenia kwalifikacji. Ograniczona ilość miejsc do szkół dla strażaków w służbie stałej oraz kolesiostwo przy wyborze "ochotnika" nie pozwalają na rozwój osób, które naprawdę wykorzystałyby taką szansę.
z tym stwierdzeniem zgadza się 95% strażaków, wchodzą nowe przepisy, zmiany, zasady itp. - może warto coś z tym zrobić? :kwit:
czy tak ciężko i trudno stworzyć przejrzyste i jasne zasady ?
może pora coś zmienić ...

Offline strazogniowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2223 dnia: Marzec 26, 2019, 12:48:02 »
Odnośnie projektu rozporządzenia, to jak to statystycznie wygląda z takimi projektami, które są na stronie RCL? To, że jest w legislacji raczej przesądzone, że to wejdzie i w jakim odstępie czasu? Czy może nic bardziej mylnego i będzie sobie tam siedział wieczność bez podpisu?
Znajdź swoje słabe strony, pracuj nad nimi aż staną się Twoimi mocnymi stronami. Pracuj nad swoimi mocnymi stronami aż staną się Twoją drugą naturą.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2224 dnia: Marzec 26, 2019, 21:50:13 »
z tym stwierdzeniem zgadza się 95% strażaków, wchodzą nowe przepisy, zmiany, zasady itp. - może warto coś z tym zrobić? :kwit:
czy tak ciężko i trudno stworzyć przejrzyste i jasne zasady ?
może pora coś zmienić ...
A może właśnie ten projekt tworzy przejrzyste i jasne zasady. Przestańmy patrzeć na wszystko co służbowe przez pryzmat własnego nosa.
Co do jogurtów (pomijam KP i SK) wg mnie nareszcie w kilku miejscach widzę pozytywy.
Najważniejszym to możliwość awansu przez kierowców na st. operatora bez konieczności robienia aspirantki przy spełnieniu dodatkowego większego warunku dot. dodatkowych uprawnień w obsłudze sprzętu.
Paradoksalnie właśnie brak stanowisk łamanych i jakiś załączników z odstępstwami jest stworzeniem jasnych zasad dla korpusu oficersko-aspiranckiego.
I kij w mrowisko nasze strażackie se włożę:
   Przypominam wszystkim niespełnionym aspirantom czy oficerom, płaczącym co chwila na forum i na swoich zmianach służbowych nad swoim losem, że są blokowani, że kumoterstwo, że na szkoły zaoczne idą "miernoty, a to przecież ja jestem zajebisty", że ZZ - każdy z was/nas miał możliwość będąc młodym lub trochę starszym startować na SA lub SGSP dzienne. Skoro nie dostaliście się lub nie startowaliście tzn że byli lepsi od was i ich przyjęli. To znaczy, że przychodziliście do PSP z "naboru z ulicy" na zwykłego strażaka. To znaczy że nikt wam nie obiecywał żadnej aspirantki czy oficerki zaocznie bo macie np. wykształcenie wyższe z cywila. To znaczy, że obecnie będziecie dymali po kursie podstawowym do 25 lat służby na stanowiskach podoficerskich (bez prawa dowodzenia nawet SLKw przy pompowaniu piwnicy czyli będziecie "mięsem armatnim") i co roku będą przychodzili młodzi po SA i SGSP, którzy po np. roku-dwóch będą wam wydawali polecenia i rozkazy bo was przeskoczą w hierarchii PB, a wy będziecie się za każdym takim przypadkiem wkur...li na system, że "was znowu wydymali".
A nasz 01 czyli Suseł to powinien powołać w najbliższym czasie kolejny zespół do zmiany ustawy o PSP i opracowania nowych zasad awansów/czasookresów w poszczególnych stanowiskach służbowych i stopniach czyli dostosować do wydłużonego czasu służby z 15 do 25 lat. Mówiąc brutalnie zwiększyć w latach wymagania w stopniach i stanowiskach do awansu aby 25 letni stażem za szybko nie osiągali maksów w stopniu i stołku, bo to może działać na strażaków demotywująco.
pozdrawiam
ps.
Popytajcie się w maju przy imprezach zmianowych z okazji dnia strażaka ale z użyciem alkoholu czyli rozwiązywacza języków ilu z was próbowało dostać się na SA/SGSP dzienne i im nie wyszło. Można się zdziwić. U mnie w jogurcie kiedyś przypadkiem w takich okolicznościach dowiedziałem się że kolega trzy razy do SA podchodził bezskutecznie zanim przyszedł z ulicy. On też później zagadywał o aspirantkę zaoczną.
No i zapraszam do wylewania pomyj za niezgodne z życzeniowością ogółu inne zdanie.....