Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1470386 razy)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2150 dnia: Marzec 21, 2019, 16:47:03 »
Pismo przewodnie z podpisem Leszka Suskiego z sygnatura biura prawnego i 30 stron projektu łącznie z załącznikiem nr 7. Kierowane do MSWiA.
Ok. Fakt. Też znalazłem.
Ale... tamten przepis nie zmienia tego co musiało być zmienione. Więc może to co mamy na stronie MSWiA jest wersją tymczasową.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2151 dnia: Marzec 21, 2019, 16:57:55 »
Pismo przewodnie z podpisem Leszka Suskiego z sygnatura biura prawnego i 30 stron projektu łącznie z załącznikiem nr 7. Kierowane do MSWiA.
Ok. Fakt. Też znalazłem.
Ale... tamten przepis nie zmienia tego co musiało być zmienione. Więc może to co mamy na stronie MSWiA jest wersją tymczasową.
To w jakim celu usunięto załącznik nr 7? Powiem ci tak, że reakcja na to co się stało przerosnie przewidywania największych pesymistów
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2152 dnia: Marzec 21, 2019, 17:11:37 »
Witamy ponownie po długiej nieobecności orędownika dobrej zmiany, mamy już przepis(w wersji legislacyjnej)"trochę" później niż zapewniałeś oraz w "ciut" innej wersji. Generalnie wg mnie nowa wersja przepisu potwierdza przypuszczenia jak napisałeś "największych niedowiarków" jak nasz szanowny 01 ma nas głęboko w 4 literach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 17:20:44 wysłana przez Lukass_PL »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2153 dnia: Marzec 21, 2019, 17:34:29 »
Witamy ponownie po długiej nieobecności orędownika dobrej zmiany, mamy już przepis(w wersji legislacyjnej)"trochę" później niż zapewniałeś oraz w "ciut" innej wersji. Generalnie wg mnie nowa wersja przepisu potwierdza przypuszczenia jak napisałeś "największych niedowiarków" jak nasz szanowny 01 ma nas głęboko w 4 literach.
Popieram w pełni co napisałeś... szczególnie o 4 literach. Wróciłem tylko na kilka dni bo naprawdę nie mam ostatnio czasu. Oszukano mnie, moich kolegów i wszystkich strażaków którzy oczekiwali przyzwoitości a dostali tak jak ja kopa w twarz
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2154 dnia: Marzec 21, 2019, 17:38:36 »
Witamy ponownie po długiej nieobecności orędownika dobrej zmiany, mamy już przepis(w wersji legislacyjnej)"trochę" później niż zapewniałeś oraz w "ciut" innej wersji. Generalnie wg mnie nowa wersja przepisu potwierdza przypuszczenia jak napisałeś "największych niedowiarków" jak nasz szanowny 01 ma nas głęboko w 4 literach.
Popieram w pełni co napisałeś... szczególnie o 4 literach. Wróciłem tylko na kilka dni bo naprawdę nie mam ostatnio czasu. Oszukano mnie, moich kolegów i wszystkich strażaków którzy oczekiwali przyzwoitości a dostali tak jak ja kopa w twarz

Bardzo się cieszę że przemówiliśmy jednym głosem ;-) Pozdro!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2155 dnia: Marzec 21, 2019, 18:38:05 »
Witamy ponownie po długiej nieobecności orędownika dobrej zmiany, mamy już przepis(w wersji legislacyjnej)"trochę" później niż zapewniałeś oraz w "ciut" innej wersji. Generalnie wg mnie nowa wersja przepisu potwierdza przypuszczenia jak napisałeś "największych niedowiarków" jak nasz szanowny 01 ma nas głęboko w 4 literach.
Popieram w pełni co napisałeś... szczególnie o 4 literach. Wróciłem tylko na kilka dni bo naprawdę nie mam ostatnio czasu. Oszukano mnie, moich kolegów i wszystkich strażaków którzy oczekiwali przyzwoitości a dostali tak jak ja kopa w twarz
A taki byłeś zapatrzony..haha

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2156 dnia: Marzec 21, 2019, 20:08:37 »
Jak słyszę te osoby które sa na sgsp lub ledwo co skoczyly ale nie dostały stanowiska i pierd*la, żeby się uczyc to mi sie zygac chce. Dawno nie bylo takiego kolesiostwa! Człowiek chciałby ale nie mam ojca czy wujka, ktory by mnie pchal. Zabili całkowicie ambicje, a tym rozporzadzeniem wyruchali nas do zera

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2157 dnia: Marzec 21, 2019, 20:21:11 »
Może czas na protest?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2158 dnia: Marzec 21, 2019, 20:27:32 »
dzisiaj:
https://wiadomosci.wp.pl/mocny-list-strazakow-do-ministra-dozorcy-i-robole-6361850749454465a
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strazacy-pisza-do-szefa-mswia-ws-komendanta-glownego-prywatny-folwark-ogrody-suskiego/p8thw2y
i jeszcze http://wiadom
osci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24572712,strazacy-skarza-sie-brudzinskiemu-komendant-suski-i-prywatny.html
Edit 22.03 : https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/strazacy-maja-dosyc-dzialan-komendanta-leszka-suskiego/7c0wwdl.amp
 Od 7 marca tekst listu powszechnie znany, mamy dzisiaj 21 marzec.
No to:
"a masz za nasze krzywdy ty zły Suśle, a masz za brak załącznika nr 6 i brak naszych postulatów/życzeń w nowym rozporządzeniu kwalifikacyjnym, a masz ......." :wall:
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2019, 17:51:54 wysłana przez peterek »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2159 dnia: Marzec 21, 2019, 20:32:53 »
Może czas na protest?
A protestowałeś/liście jak w styczniu 2014 roku poprzedni załącznik przestawał działać i Leśny nic nie dał przez następne 2-3 lata ?
Na barykady!! Hurrrrra! Ale ...... w imię czego to w zasadzie mamy protestować ??
pozdrawiam

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2160 dnia: Marzec 21, 2019, 20:35:37 »
Witamy ponownie po długiej nieobecności orędownika dobrej zmiany, mamy już przepis(w wersji legislacyjnej)"trochę" później niż zapewniałeś oraz w "ciut" innej wersji. Generalnie wg mnie nowa wersja przepisu potwierdza przypuszczenia jak napisałeś "największych niedowiarków" jak nasz szanowny 01 ma nas głęboko w 4 literach.
Popieram w pełni co napisałeś... szczególnie o 4 literach. Wróciłem tylko na kilka dni bo naprawdę nie mam ostatnio czasu. Oszukano mnie, moich kolegów i wszystkich strażaków którzy oczekiwali przyzwoitości a dostali tak jak ja kopa w twarz

Bardzo się cieszę że przemówiliśmy jednym głosem ;-) Pozdro!
Lepiej późno niż później...... :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2161 dnia: Marzec 21, 2019, 20:48:18 »
A protestowałeś/liście jak w styczniu 2014 roku poprzedni załącznik przestawał działać i Leśny nic nie dał przez następne 2-3 lata ?
Na barykady!! Hurrrrra! Ale ...... w imię czego to w zasadzie mamy protestować ??
pozdrawiam
W imię walki z kłamstwem, oszustwem i waleniem w h*ja...
Zespół strażacki coś przygotował i 2 lata wciskano ludziom (w tym mi) że to wejdzie i nagle zmieniono i oszukano ich w perfidny sposób....
Wspomnień czar:
https://wiadomosci.wp.pl/komendant-glowny-strazy-pozarnej-odwolany-6036908614583425a
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2162 dnia: Marzec 21, 2019, 20:53:08 »
Chciałbym teraz taki nagłówek przeczytać i nie chodzi tylko o przepis!

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2163 dnia: Marzec 21, 2019, 21:07:44 »
Marian15 chyba z drabiny na łeb spadłeś, uczyć się to chyba mogłeś Ty, skoro wujek Cie na szkołę wysłał. Jak patrzę kogo powysyłali na SA to śmiać mi się chce pociotki z 3letnim stażem. Ci co Twoim zdaniem na drapane liczą, czyli chłopaki ze średnio 15 letnim stażem biją tych "omnibusów" o głowę, więc szacunek miej dla takich chłopaków zanim wysnujesz wnioski.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2164 dnia: Marzec 21, 2019, 21:21:32 »
Zespół strażacki coś przygotował i 2 lata wciskano ludziom (w tym mi) że to wejdzie i nagle zmieniono i oszukano ich w perfidny sposób....
  Dwa lata temu to stronie służbowej raczej nie śniło się, że zostanie zniesiony w tym roku wymóg wieku emerytalnego 55lat, a co za tym idzie kwestią czasu (wg mnie) jest wprowadzenie dla wszystkich strażaków minimum 25 lat służby aby mogli odejść na emkę.
  Sytuacja pod względem kadrowym w PSP znacznie się wówczas zmieni. Czyli "założenia" odstępstw w przepisach kwalifikacyjnych z przed dwóch lat stają się delikatnie mówiąc "nieco nieaktualne". Sam wiesz (takie moje założenie :mellow:) że jedno z drugim jest powiązane i wprowadzenie "odstępstw na stałe ze skutkiem na następne 15-20 lat" na stanowiskach dowódczych na PB jest nieracjonalne biorąc chociażby obecny system kształcenia w SGSP i SA.
pozdrawiam   

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2165 dnia: Marzec 21, 2019, 21:43:10 »
Dalej krzyki tylko o dowódcę zmiany i jego zastępcę. Krótkowzroczność w naszej formacji jest straszna. Każdy patrzy na własne 4 literki.. a to smutne. Grupa ludzi, która miała czas od 2013 roku na uzupełnienie wykształcenia nie zrobiła nic czekając na mannę z nieba. Minusy każdy dostrzega pod względem własnego rozwoju w tej formacji. Ale na plus. Usunięcie nareszcie stanowiska st. operatora sprzętu specjalnego. Pojawienie się stanowisk dla absolwentów, czyli koniec patologii z mł. kpt. na starszym ratowniku, czy mł. asp. na młodszym ratowniku (!) bo o takiej historii słyszałem. Stanowisko dwa korpusy niżej niż kwalifikacje. Patrząc na inne formacje w naszym kraju to może i faktycznie korpus aspirantów kiedyś zostanie wciągniety do podoficerów i nie będzie wymagał 14 kilkudniowych wizyt w SA. Tylko co z tymi szkołami.. tam też pracują ludzie, ale może to jest początek tej reformy szkolnictwa o której mówił Eqinox :rofl:. No i w KM/KP główny księgowy st. bryg. Eh.. to stanowisko powinno być cywilne tak samo jak wszystkie sekcje/wydziały kwatermistrzowskie.. tam powinni pracować specjaliści od finansów, przetargów i zakupów.. a nie strażacy.. Temat przepisu jest bardzo trudnym tematem.. szkoda, że 95% osób nie wie czemu pojawił się nowy przepis z tymi kosmetycznymi zmianami dla KM/KP.. czemu nie wiedzą? Bo nie interesuje ich nic więcej oprócz tego PRLowskiego stwierdzenia "co dali?"(czyli zał. 3 - tabelka na stronie 9 i 10). A tu.. nic nie dali..  :gwiazdki:
Kolego zeroberto jest trochę racji jest w tym co napisałeś tylko z tą patologią to jest też druga strona medalu którą pominąłeś.
" ... czyli koniec patologii z mł. kpt. na starszym ratowniku, czy mł. asp. na młodszym ratowniku (!) bo o takiej historii słyszałem.
Bardzo dobrze że nowy przepis przewiduje stanowisko dla absolwentów, tylko jak absolwent (lub jego dobry wujek) poruszał niebo i ziemię, żeby być przy mamuni w KP gdzie jest już przesyt oficerów i aspirantów to co się dziwić, że ma tak niskie stanowisko - widziały gały gdzie się pchały. Poza tym są też tacy po szkołach (dotyczy tylko wyjątków {promil}) co im się w głowach poprzewracało i na dzień dobry potrafią spytać ile tu trzeba pracować (nawet nie służyć) żeby być komendantem?
"Każdy patrzy na własne 4 literki." W wielu KM/KP (pomijając I i II kat.) na SK do tej pory udawało się znaleźć chętnych tylko dzięki temu, że to stanowisko było oficerskie i dawało aspirantom w przyszłości możliwość zmiany korpusu na oficerski - teraz już nie.
" No i w KM/KP główny księgowy st. bryg. Eh.. to stanowisko powinno być cywilne tak samo jak wszystkie sekcje/wydziały kwatermistrzowskie.. tam powinni pracować specjaliści od finansów, przetargów i zakupów.. a nie strażacy.. "
Gdybyś wiedział ile zarabia główny księgowy w prywatnej firmie lub w jakimś biurze rachunkowym, lub specjalista od finansów i przetargów albo kadrowiec, dołóż jeszcze informatyka (są i tacy na etatach w niektórych KP), a ile zarabiają cywile w PSP to zrozumiałbyś że się mylisz. Spytaj u siebie w komendzie ile zarabiają cywile i zastanów się czy Ty byś za tyle służył?
W mojej KP i wszystkich okolicznych funkcjonariusze bronią się jak mogą przed tymi stanowiskami - może u nas taki klimat?

Kolego SIUSIEK nie czepiaj się "zapatrzonego" Eqinoxa, ja tak jak Ty wiele razy się z nim nie zgadzałem ale musisz przyznać, że nie każdy potrafi przyznać, że ktoś ma go "głęboko w 4 literach" a do tego dał się oszukać zrobić w h*ja... - mimo różnicy zdań szacun
Może ten przepis kwalifikacyjny to dobra droga aby zjednoczyć nas wszystkich?
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 21:51:40 wysłana przez cieć :) »

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2166 dnia: Marzec 21, 2019, 21:48:37 »
Marian15 chyba z drabiny na łeb spadłeś, uczyć się to chyba mogłeś Ty, skoro wujek Cie na szkołę wysłał. Jak patrzę kogo powysyłali na SA to śmiać mi się chce pociotki z 3letnim stażem. Ci co Twoim zdaniem na drapane liczą, czyli chłopaki ze średnio 15 letnim stażem biją tych "omnibusów" o głowę, więc szacunek miej dla takich chłopaków zanim wysnujesz wnioski.

Na SA kieruje Komendant Powiatowy (Miejski), więc jeżeli powysyłał z Twojej komendy "pociotków" to jest to wasz wewnętrzny problem. Nie ma potrzeby zmieniać stanowisk w całej Polsce bo u was jest patologia  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2167 dnia: Marzec 21, 2019, 22:10:03 »
Na SA kieruje Komendant Powiatowy (Miejski), więc jeżeli powysyłał z Twojej komendy "pociotków" to jest to wasz wewnętrzny problem. Nie ma potrzeby zmieniać stanowisk w całej Polsce bo u was jest patologia  :gwiazdki:
Zgadzam się nie trzeba tego robić by eliminować tego typu patologię ale trzeba to zrobić aby wyeliminować takie patologie:
- "z-ca dowódcy JRG" na 7 grupie:
http://www.strazdrawsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=57
- "dowódca zmiany" st. ogn. dowódca zastępu:
http://www.strazdrawsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=58
Wiesz ile tego jest na ścianie zachodniej?
Przeczytaj sobie Ocenę skutków regulacji tego projektu do czego miał doprowadzić… a czym jest? Nawet małpa to zrozumie że tam są bajki na poziomie 1000 i jednej nocy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2168 dnia: Marzec 21, 2019, 22:28:39 »
A u mnie w komendzie 01 powiedział że na aspirantów będzie wysyłał tylko z biura i z msk a podział będzie czekał na absolwentów :cooo:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2169 dnia: Marzec 21, 2019, 22:33:05 »
A u mnie w komendzie 01 powiedział że na aspirantów będzie wysyłał tylko z biura i z msk a podział będzie czekał na absolwentów :cooo:
Hardcorowa sprawa... Po co w biurze technik pożarnictwa? Kadrowemu czy księgowej...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2170 dnia: Marzec 21, 2019, 22:39:07 »
A u mnie w komendzie 01 powiedział że na aspirantów będzie wysyłał tylko z biura i z msk a podział będzie czekał na absolwentów :cooo:
Hardcorowa sprawa... Po co w biurze technik pożarnictwa? Kadrowemu czy księgowej...
Teoretycznie to zupełnie zbędne.
W praktyce to niezbędne aby zwerbować podoficera (w wielu przypadkach i tak nie wystarczające)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2171 dnia: Marzec 21, 2019, 22:41:20 »
Nie lepszym rozwiązaniem jest spo4?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2172 dnia: Marzec 21, 2019, 22:57:38 »
 Widzisz Gadzina ja pracuję na ścianie zachodniej, i malo widzę wiesz co tu się dzieje, jak słusznie zauważył kolega Equinox. Więc patrz na swoje podwórko  i tyle. A i tylko pogratulować, że pracujesz w tak prawej jednostce.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2173 dnia: Marzec 21, 2019, 23:22:45 »
Nie lepszym rozwiązaniem jest spo4?
Oczywiście że SPO4 jest lepszym rozwiązaniem tylko tu trzeba posiadać wykształcenie wyższe (większość nie posiada), a do tego liczba miejsc jest jeszcze dużo bardziej ograniczona niż na zaoczną aspirantkę (w sumie 3 szkoły, choć szczerze nie wiem jak często każda z nich uruchamia zaoczną aspirantkę).

Kolego gadzina92 "Na SA kieruje Komendant Powiatowy (Miejski), ..." albo KW wysyła do KP imienne skierowanie - taka sztuczka.
Jak napisał Kolega bolex - tylko pogratulować, że pracujesz w tak prawej jednostce.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2174 dnia: Marzec 21, 2019, 23:39:52 »
W lubuskim, aspiranci i podoficerowie (d-cy zastępu) pełniący obowiązki d-cy i z-cy d-cy zmiany, jeśli ten przepis wejdzie w życie planują bojkot i zaprzestanie pełnienia tych funkcji. Nie znam szczegółów akcji, ale mówi się coś o czerwonce.