Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 711281 razy)

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2020 dnia: Styczeń 26, 2019, 10:34:20 »
Już widzę te "wędrówki ludu" do dowództwa i komendanta, już słyszę to skamlenie o większą grupę. Masakra. Ludzie za grosz honoru nie mają.
Nie no oczywiście dużo bardziej honorowe są setki a może tysiące wolnych stanowisk aspiranckich i oficerskich na PB.... U mnie jest 27% wolnych stołków z czego wolnych jest 33% to stanowiska dowódców zmian (realizują obowiązki tych stanowisk dowódcy sekcji lub z-cy dowódców zmian) i 50% stanowisk zastępców dowódców zmian... Honorowo chłopaki z 8 grup walą wolontariat?
Zapewne bardzo "honorowo" po cichu przytulają dodatek  za realizowanie ww. obowiązków.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2021 dnia: Styczeń 26, 2019, 10:49:15 »
Zapewne bardzo "honorowo" po cichu przytulają dodatek  za realizowanie ww. obowiązków.
Nie przytulają bo u mnie dodatek jest przypisany do grupy uposażenia... Nie ma różnicy, każdy dowódca zmiany ma taki sam, dowódca sekcji też. Wyjątek jest tylko z zaszłości czyli stare sierżanty, zaszłości z dawnej KW, osoby przeniesione z innych KM/KP (jeden taki przypadek w pozostałym trzeba było podnieść) a wyższy dodatek mogą mieć tylko osoby pełniące nieetatowe funkcje: rzecznik, BHP, niejawne itp...

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #2022 dnia: Styczeń 26, 2019, 11:09:54 »
Nie przytulają bo u mnie dodatek jest przypisany do grupy uposażenia... Nie ma różnicy, każdy dowódca zmiany ma taki sam, dowódca sekcji też. Wyjątek jest tylko z zaszłości czyli stare sierżanty, zaszłości z dawnej KW, osoby przeniesione z innych KM/KP (jeden taki przypadek w pozostałym trzeba było podnieść) a wyższy dodatek mogą mieć tylko osoby pełniące nieetatowe funkcje: rzecznik, BHP, niejawne itp...
U ciebie nie znaczy, że u wszystkich tak jest.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2023 dnia: Styczeń 26, 2019, 11:15:25 »
U ciebie nie znaczy, że u wszystkich tak jest.
Chłopie skoro uważasz że pieniądz jest pieniądz to poproś dowództwo o obniżenie ci grupy o dwie lub 3 i niech ci w dodatku oddadzą...
Grupa jest najważniejsza a poza tym z niej jest liczona wysługa... Z niej jest "przede wszystkim liczona" emka. Dodatek to tylko dodatek a grupa w PSP jest święta i odebrać ją można w zasadzie tylko w dwóch przypadkach. Jeden dobrowolny, drugi dyscyplinarny (który jest jeśli popatrzeć % w całej PSP jest rzadszy niż zaćmienie słońca), tematu reorganizacji i likwidacji stanowisk na PB nie poruszam bo to jest nieprawdopodobne. 

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #2024 dnia: Styczeń 26, 2019, 11:52:27 »
U mnie jest 27% wolnych stołków z czego wolnych jest 33% to stanowiska dowódców zmian (realizują obowiązki tych stanowisk dowódcy sekcji lub z-cy dowódców zmian) i 50% stanowisk zastępców dowódców zmian... Honorowo chłopaki z 8 grup walą wolontariat?
A ci, którym w przeciwieństwie do Twoich kolegów chciało się uczyć i mają 10 grupę to oczywiście też robili to honorowo? Bo przecież mogli czekać na magiczny przepis

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2025 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:00:30 »
A ci, którym w przeciwieństwie do Twoich kolegów chciało się uczyć i mają 10 grupę to oczywiście też robili to honorowo? Bo przecież mogli czekać na magiczny przepis
W ciągu 10 lat 3 osoby skończyły u mnie SPF i 3 SGSP... Taki limit miejsc i środki w budżecie... Odeszło 10 może 12 oficerów...
Rafale w jakiej straży ty pracujesz bo ja w takiej gdzie po pierwsze są limity w budżetach na wypłatę delegacji po drugie są limity miejsc do szkół narzucone przez KW/KG...
Wiesz, że w województwach lubuskim i zachodniopomorskim liczebność oficerów to 7%...  W małej KP oznacza to mniej więcej tyle, że 01,02,05 i 11 i koniec oficerów a reszta robi za wyższe stołki w ramach wolontariatu... Czemu wy patrzycie na wszystko przez czubek własnego nosa... 

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #2026 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:15:51 »
To może zacząć od sedna sprawy i zracjonalizować budżety komend i politykę kadrową, z limitami miejsc włącznie? Skoro to jest źródłem problemu to czemu ratuje się sytuację przepisem, który będzie miał wiele wad. Z jednej strony wciąż słychać narzekanie na jakość oficerów a z drugiej tworzy się uregulowania pchające ich na siłę do biura bez zdobycia doświadczenia na stanowiskach dowódczych w JRG. W dłuższej perspektywie zostaną komendantami bez większego pojęcia o robocie, bo oczywiście aspirantom na 10 grupie nie będzie się już chciało szkół kończyć, bo po co (mi by się nie chciało).
Przez czubek nosa to nie wiem czy patrzę, bo w moim przypadku przepis nic nie zmienia w żadną stronę i krzywdy mi nie robi, natomiast zauważ, że też patrzysz ze swojego punktu widzenia, ewentualnie zbieżnego z lubuskim i zachodniopomorskim.
I ja nikomu nie żałuję, jeśli ktoś jest dobry to powinien mieć adekwatne stanowisko i dodatek. Tylko mam wrażenie, że w tej chwili jest to niedopracowane i spowoduje wolną amerykankę w obsadzaniu stanowisk, niekoniecznie zgodnie z kwalifikacjami (merytorycznymi, nie formalnymi) i brak chęci do rozwoju.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2027 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:23:02 »
To może zacząć od sedna sprawy i zracjonalizować budżety komend i politykę kadrową, z limitami miejsc włącznie? Skoro to jest źródłem problemu to czemu ratuje się sytuację przepisem, który będzie miał wiele wad. Z jednej strony wciąż słychać narzekanie na jakość oficerów a z drugiej tworzy się uregulowania pchające ich na siłę do biura bez zdobycia doświadczenia na stanowiskach dowódczych w JRG. W dłuższej perspektywie zostaną komendantami bez większego pojęcia o robocie, bo oczywiście aspirantom na 10 grupie nie będzie się już chciało szkół kończyć, bo po co (mi by się nie chciało).
Przez czubek nosa to nie wiem czy patrzę, bo w moim przypadku przepis nic nie zmienia w żadną stronę i krzywdy mi nie robi, natomiast zauważ, że też patrzysz ze swojego punktu widzenia, ewentualnie zbieżnego z lubuskim i zachodniopomorskim.
I ja nikomu nie żałuję, jeśli ktoś jest dobry to powinien mieć adekwatne stanowisko i dodatek. Tylko mam wrażenie, że w tej chwili jest to niedopracowane i spowoduje wolną amerykankę w obsadzaniu stanowisk, niekoniecznie zgodnie z kwalifikacjami (merytorycznymi, nie formalnymi) i brak chęci do rozwoju.
Mi ten przepis też w żaden sposób nie pomoże i nie zaszkodzi... Tylko wiesz taka racjonalizacja jest nie wykonalna przez okres 10 lat... Dlaczego SGSP może przeszkolić 300 oficerów rocznie i ich szkolenie trwa 4 lata... SPK to fikcja więc obecnie jedyną drogą do zostanie zastępcą dowódcy zmiany w najmniejszym JRG w kraju (gdzie dowodzi on 5 osobami) są 4 lata szkoły głównej przecież to idiotyzm! Lubuskie i Zachodniopomorskie to tylko czubek góry lodowej...
Powiedz szczerze czy w KP o limicie etatów mundurowych 45 (powiat 35 tyś. mieszkańców) potrzebne jest 19 etatów oficerskich?
Czytałeś:
http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2019/01/s1.pdf

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #2028 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:28:22 »
Powiedz szczerze czy w KP o limicie etatów mundurowych 45 (powiat 35 tyś. mieszkańców) potrzebne jest 19 etatów oficerskich?
Nie mnie oceniać kto zaakceptował takie regulaminy organizacyjne i ustawiał limity. Ale przykładów w tę albo w drugą stronę są setki i w żaden sposób przywoływanie ich nie rozwiąże problemu.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2029 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:32:22 »
Nie mnie oceniać kto zaakceptował takie regulaminy organizacyjne i ustawiał limity. Ale przykładów w tę albo w drugą stronę są setki i w żaden sposób przywoływanie ich nie rozwiąże problemu.
Sory przepis kwalifikacyjny nie dopuszcza aby 01,02,05,07,11,12,3x13,3x14, na SK też co najmniej 3 muszą być oficerskie.... Jak jest sekcja to jaki jest etat kierownika?
Prawa nie oszukasz główny księgowy to też etat oficerski...
Przepis kwalifikacyjny w brzmieniu z 2016 r. to źródło wielkiej niesprawiedliwości. 

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #2030 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:46:31 »
Nie da się zaprzeczyć, że niesprawiedliwość jest. Przykład: na szkoły deleguje się 07 i SK żeby dociągnąć do etatu stanowiska, mimo, że w ich robocie szkoła nic nie zmienia, nadal robią to samo, tylko na innej grupie a podział nadal czeka. Pytanie tylko, czy wina leży wyłącznie w przepisie.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2031 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:53:30 »
Nie da się zaprzeczyć, że niesprawiedliwość jest. Przykład: na szkoły deleguje się 07 i SK żeby dociągnąć do etatu stanowiska, mimo, że w ich robocie szkoła nic nie zmienia, nadal robią to samo, tylko na innej grupie a podział nadal czeka. Pytanie tylko, czy wina leży wyłącznie w przepisie.
No dobra nie tylko po stronie przepisu ale jak znasz sposób na zmianę mentalności komendantów to poproszę o przepis a na pewno go zastosuje.  Najłatwiej wprowadzić zmiany legislacyjne... A jeśli chodzi o mentalność to jeden z użytkowników miał taki podpis na profilu "próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie". Takie mam zdanie o szkolnictwie pożarniczym i mentalności znacznej liczby osób na stanowiskach dla których ustawa o PSP przewiduje powołanie ale wiem, że kiedyś pojawi się KG który to rozpieprzy.

Offline janosik

• Stary Wyga
  • **
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #2032 dnia: Styczeń 26, 2019, 20:27:27 »
Kiedyś taki KG się pojawi - ja  też w to wierzę, ale na pewno to nie będzie ten 01.

Offline kogut78

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2033 dnia: Styczeń 27, 2019, 11:35:15 »
Witam. Może to mały związek z w/w tematem. Ale mam pytanko czy , w innych województwach też się zamierzają do degradacji stanowisk podoficerskich z grup 7 na niższe? Takie pismo przyszło od KW ze Sląska. :gwiazdki:

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2034 dnia: Styczeń 27, 2019, 12:32:59 »
Witam. Może to mały związek z w/w tematem. Ale mam pytanko czy , w innych województwach też się zamierzają do degradacji stanowisk podoficerskich z grup 7 na niższe? Takie pismo przyszło od KW ze Sląska. :gwiazdki:

Można prosić skan pisma. U mnie nic nie słychać.

Offline peterek

• Weteran
« Odpowiedź #2035 dnia: Styczeń 27, 2019, 13:11:04 »
Jeśli te pseudo propozycje przejdą to tylko pogłębią podziały w służbie.
Nam jest potrzebna rewolucja a nie łatanie dziur. I dotyczy to całego funkcjonowania PSP
  Obyśmy nie byli zaskoczeni w najbliższych miesiącach jak "rewolucja" zostanie rozpoczęta. Akurat po wypowiedziach naszego 01KG już od 2016 roku widzę "potencjał" do przeprowadzenia tej rewolucji przez właśnie niego. A po sposobie wywalczenia podwyżek naszych i policajów w listopadzie zauważam odpowiedni klimat polityczny aby ta "rewolucja" rozpoczęła się jeszcze w tym roku przed wyborami jesiennymi. Ale jeżeli ktoś myśli, że w ramach rewolucji zlikwidowane zostanie dzienne SGSP czy SA to jest w dużym błędzie.

A z innej beczki - ale w temacie - w ramach ciekawostek z kraju:
 Do jednej z komend na zachodzie kraju wpadła inspekcja z KG. I na wstępie chciała zakończyć IGO z pałą dla jogurtu w związku z brakiem dowódców odpowiedniego szczebla czyli: dowódcą zastępu na podstawie KPB był st. ratownik bez stanowiska etatowego d-cy zastępu minimum. Temat poruszany został następnie na odprawie KW kontra KM/KP. I jaki wniosek KW z odprawy na przyszłość ? Mamy w d..pie postępowanie inspekcji KG, nie będziemy na to zwracali uwagi....
Morał (wnioski) z tego przypadku jest taki:
   1. nawet na myśl nie przeszło tym fachowcom z KW aby napisać w związku z tym do 01KG, że w 80% jednostek w tym województwie nie ma możliwości spełnienia tego warunku bo braki kadry dowódczej są chroniczne od wielu wielu lat i w związku z tym zwracają się z prośbą do 01KG o np. czasowe odstępstwo dla dajmy na to 15 letnich stażem podoficerów na powierzenie-mianowanie stanowisk d-cy zastępu.
   2. może nasi oficerowie z KG widząc osobiście podczas inspekcji "dołów" jak jest, po powrocie do Warszawki napiszą "alarmujący" raport do naszego 01KG o jakże doniosłym problemie w naszej formacji czyli braku dowódców odpowiednich szczebli na PB. A może mają to w d..pie, bo już wrócili do Warszawki ? Czemu mam od razu wrażenie że raczej to
drugie ? Może dlatego że z oficjalnej odprawy w KG z zeszłego roku na tematy również IGO nie ma o tym ani słowa. A jest mowa o jakże doniosłym "pomyśle" żeby zastępy GBA jadące do akcji w ramach COO miały obowiązkowo na wyposażeniu zbiornik wodny przenośny minimum Z-2,5 ???!!!!
   3. ale dlaczego jeszcze dalej się łudzę skoro codziennie, od lat, KCKR otrzymuje tysiące/setki meldunków z Polski w których jak byk jest zawarta informacja że dowódcą zmiany (KDR-em przy akcji z np. 6 zastępami) jest podoficer na stanowisku d-cy zastępu, akcją dowodził (np. 2-4 zastępami) podoficer - starszy ratownik lub ratownik a nawet młodszy ratownik ??.
    Może to jest obecnie najważniejszym argumentem dla naszego 01KG na wprowadzenie nowego tzw. załącznika nr 6 ? Może trzeba to zrobić tylko na tym obszarze kraju gdzie są dramatyczne braki kadry oficerskiej i aspiranckiej ??
pozdrawiam   

Offline Tomala7777

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2036 dnia: Styczeń 27, 2019, 16:49:16 »
coś się dzieje u nas też zrównują etaty między jednostkami a także zmianami ale raczej o obniżeniu stanowisk nie mówią.

Offline Artur0888

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2037 dnia: Luty 04, 2019, 19:13:12 »
Ponoć pojawiła się informacja "z góry", aby strażakom z grup specjalistycznych (którzy nie maja stanowisk), dać stanowiska rat.-spec.
Ktoś ma jakieś wieści/potwierdzone informacje w tym temacie?

Offline strazak62

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2038 dnia: Luty 07, 2019, 06:45:07 »
Miał wejść z podwyżkami i nie wszedł!

Offline qba90

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #2039 dnia: Luty 07, 2019, 10:17:31 »
Są jakieś projekty? Dzieje się coś?