Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455172 razy)

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1925 dnia: Październik 28, 2018, 14:20:31 »
Pytałem w osobnym poście, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy może ktoś z kolegów się odnieść jak to jest z posiadaniem kwalifikacji do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi przez strażaków, którzy po skończeniu SGSP otrzymali tytuł inżyniera pożarnicywa jako podoficerowie lecz w suplemencie do dyplomu nie posiadają zapisu o możliwości zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Myślę, że najważniejszy jest posiadany tytuł, a nie suplement. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1926 dnia: Październik 28, 2018, 15:06:04 »
Pytałem w osobnym poście, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy może ktoś z kolegów się odnieść jak to jest z posiadaniem kwalifikacji do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi przez strażaków, którzy po skończeniu SGSP otrzymali tytuł inżyniera pożarnicywa jako podoficerowie lecz w suplemencie do dyplomu nie posiadają zapisu o możliwości zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Myślę, że najważniejszy jest posiadany tytuł, a nie suplement. Pozdrawiam
Zamów opinię prawną w tej sprawie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 01, 2018, 13:43:06 »
Pytałem w osobnym poście, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy może ktoś z kolegów się odnieść jak to jest z posiadaniem kwalifikacji do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi przez strażaków, którzy po skończeniu SGSP otrzymali tytuł inżyniera pożarnicywa jako podoficerowie lecz w suplemencie do dyplomu nie posiadają zapisu o możliwości zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Myślę, że najważniejszy jest posiadany tytuł, a nie suplement. Pozdrawiam
Zamów opinię prawną w tej sprawie.

Przeczytaj dokładnie suplement do dyplomu chłopie tam masz odpowiedni zapis, na dyplomie nie ma takich wpisów nawet Ci którzy kończą dziennie SGSP stricte na dyplomie nie mają takiego zapisu wszystko jest w suplemencie

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 01, 2018, 16:38:29 »
A czym jest chłopie suplement? Wiążący jest posiadany tytuł i ustawa o PSP "Art. 36. 1.  Mianowanie  lub  powołanie  strażaka  na  określone  stanowisko służbowe  w Państwowej  Straży  Pożarnej  jest  uzależnione  od  posiadanego wykształcenia, kwalifikacji oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska  służbowe  dzieli  się  na  oficerskie,  aspiranckie,  podoficerskie i szeregowe.
3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:
1) posiada tytuł zawodowy inży nier pożarnictwa albo". Pytając o ten temat interesowało mnie bardzie jak jest w innych komendach.

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 01, 2018, 17:01:15 »
Suplement do dyplomu to dokument dodany do dyplomu ukończenia studiów wyższych. Zawiera opis studiów (informacje o dyplomie, kierunku studiów, poziomie wykształcenia, treści studiów i osiągniętych wynikach) ukończonych przez posiadacza dyplomu. Suplement wydaje uczelnia wyższa zgodnie z normami ustalonymi wspólnie przez Komisję Europejską, Radę Europy oraz UNESCO. Suplement do dyplomu jest również elementem narzędzi Europass służących przejrzystości.

Suplement ułatwia uznawanie wiedzy i kwalifikacji, lecz go nie gwarantuje. Nie jest też dokumentem CV i nie może być wykorzystywany zamiast oryginału dyplomu ukończenia studiów.

Dokument podzielony jest na następujące części:

    Informacje o posiadaczu dyplomu
     Informacje o dyplomie
     Informacje o poziomie wykształcenia
     Informacje o treści studiów i osiągniętych wynikach
    Poświadczenie suplementu
    Informacje o krajowym systemie szkolnictwa wyższego (których udziela sieć krajowych ośrodków ds. uznawalności akademickiej i informacji - NARIC)
    Informacje dodatkowe

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 01, 2018, 17:03:46 »
Żle zadajesz pytanie.
a w odpowiedzi na Twoje pytanie: jeżeli masz tytuł inżyniera pożarnictwa to oczywiście możesz zajmować każde stanowisko w PSP i te związane z kierowaniem działaniami jak najbardziej oczywiście zachowując odpowiednie czaso okresy na dane stanowisko.

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 01, 2018, 17:05:26 »
a poza tym osób które mogły będąc funkcjonariuszami uzyskać tytuł inżyniera pożarnictwa nie jest zbyt wiele ja jestem jednym z nich heh więc chyba wiem z kim mam do czynienia jak coś to na priv

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 01, 2018, 17:27:52 »
Pytanie o suplement było retoryczne 🙂 Pozdrawiam

Offline Days

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 07, 2018, 23:01:39 »
Zastanawiam się co 01 miał na myśli stwierdzając że do przepisu należy wprowadzić niezbędne poprawki merytoryczne??

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 08, 2018, 07:33:10 »
Np trzeba poprawić nierówne wymagania na to samo stanowisko dla roznych korpusów i zaliczanie sluzby kandydackiej. Skoro kandydatka nie to i przyotowawcza powinna byc pominięta...

Offline adamek82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1935 dnia: Listopad 08, 2018, 08:44:38 »
Przez protest nie mamy co liczyć na dobre rozwiązania dla nas.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1936 dnia: Listopad 08, 2018, 12:02:52 »
Tak, jakby bez protestu można było liczyć? Ile już czekamy na ten przepis? Marchewka na kijku dla osła zawieszona przed oczami. Protest tylko otworzył oczy niedowiarkom, że PSP to nie tylko naczelnicy i komedianci, ale i PB ma coś do powiedzenia.

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1937 dnia: Listopad 10, 2018, 10:25:14 »
Pisałem już kiedyś że przepis nie wejdzie (informacja od "wysokiego" związkowca z F) bo jak będą podwyżki to nie będzie środków. Tylko S "domaga" się wejścia tego przepisu. Też jestem zainteresowany by doszło to do skutku ale z informacji które dostaję (nieoficjalnie) małe szanse na pozytywne zakończenie. Mój pesymizm  potwierdził wczoraj znajomy z KG że 01 będzie zwlekał (nie sam) aż sprawa "się rypnie" tak jak z chorobowym 100%.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1938 dnia: Listopad 10, 2018, 16:00:12 »
No to wiadomo kogo należy zmienić  -_-

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1939 dnia: Listopad 10, 2018, 17:43:06 »
Pisałem już kiedyś że przepis nie wejdzie (informacja od "wysokiego" związkowca z F) bo jak będą podwyżki to nie będzie środków. Tylko S "domaga" się wejścia tego przepisu. Też jestem zainteresowany by doszło to do skutku ale z informacji które dostaję (nieoficjalnie) małe szanse na pozytywne zakończenie. Mój pesymizm  potwierdził wczoraj znajomy z KG że 01 będzie zwlekał (nie sam) aż sprawa "się rypnie" tak jak z chorobowym 100%.

  Moim zdaniem trochę inaczej to wygląda. Przepis kwalifikacyjny nie jest bezpośrednio powiązany z podwyżkami "ogólnonarodowymi". Krótko: gdyby wszedł w życie to jak dany 01 nie będzie miał kasy na realizację ewentualnych podwyżek stanowisk dla "kwalifikantów" to po prostu nie da wyższych stołków.
  Ale z drugiej strony ten przepis to miała być taka "marchewka" w ręku 01KG dla mas. Miał być języczkiem u wagi przy negocjacjach ze ZZ o rozdziale podwyżek od przyszłego roku. Coś w stylu: podwyżka jest w kwocie 309 zł, ale jak nie zostawicie po 100 zł to nie wprowadzę przepisu kwalifikacyjnego bo nie będzie to miało sensu, ludzie nie dostaną np. st. operat. sprzętu bo w wielu komendach nie mają kasy i balansują w okolicach średniej."
  A im więcej z każdym rokiem mamy w PSP absolwentów szkół pożarniczych oprócz podoficerki tym mniej szans na wprowadzenie jednego z punktów do przepisu czyli że podoficer z jakimś stażem może osiągnąć d-cę zastępu pomijając oczywiście cały system szkolenia aspirantów czyli Z22, Z23 i dziennych.
pozdrawiam       
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 16:32:18 wysłana przez peterek »

Offline bolec998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1940 dnia: Listopad 11, 2018, 14:01:59 »
Jak wam tak zależy na awansie to chyba droga jest dobrze znana od dawna. Ale nie lepiej jest siedzieć na forum i miałczeć dajta, bo ja jestem najlepszy. Trochę szacunku do siebie, jak skończysz szkołę awansujesz to może będzie jakaś satysfakcja, a nie domaganie się na chama. To już nie te czasy. Skończcie te płacze i zakończcie ten temat, bo wstyd...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1941 dnia: Listopad 12, 2018, 10:02:38 »
Prawdziwy bolec !!!

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1942 dnia: Listopad 18, 2018, 17:51:39 »
Może i z bolca bolec ale ja wracam na SGSP bo 3 semestry mam zliczone a przerwałem bo robiłem to na własną rękę (koszty) i sprawy rodzinne, chociaż teraz się okazuje że nie było to zgodne z prawem ale takiego miałem komedianta. Z nowym się dogadałem i mam skierowanie a na ten przepis już nie liczę - także po części bolec ma rację chociaż nie w każdym przypadku bo są chłopaki aspiranci ze stażem przewyższający wiedzą nie jednego oficera, którym nikt nie da skierowania a ci młodsi co im się nie chce niech przyjmą do wiadomości pst bolca. Powodzenia.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1943 dnia: Grudzień 08, 2018, 11:56:10 »
No i co, będzie coś od nowego roku?:)

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1944 dnia: Grudzień 08, 2018, 15:40:48 »
No coś Ty?! Przecież teraz trzeba będzie ocenić skutki podwyżki.  Znów trzeba będzie w czasie odwlec, ale spokojnie,  na mają na 100% będzie.  Mogę się założyć,  że będzie :-D Jak nie na maja to na pewno do końca przyszłego roku.  Zakładamy się???
Oczywiście żartuje.  Już kiedyś pisałem,  że to taka marchewka na kijku, a osiołek (PB+SKKM/SKKP) jedzie dalej ;-) Za to na wyższych grupach w KP/M KW i KG problem nie występuje,  znaczy że problemu nie ma,  więc po co się nim zajmować?

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1945 dnia: Grudzień 13, 2018, 22:55:27 »
Komunikat ze spotkania z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej.
Komendant Główny omówił proces wdrażania przepisu kwalifikacyjnego w PSP. Poinformował, że trwają prace zmierzające do jak najszybszego wprowadzenia Rozporządzenia w życie. Przedstawiciele NSZZ SOLIDARNOŚĆ poinformowali, że przepis ten jest bardzo oczekiwany w środowisku strażaków i dlatego liczymy na jak najszybsze doprowadzenie tych prac do końca. :gwiazdki:

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1946 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:34:25 »
Jak zawsze konkretów i terminów brak haha ale chęci wyrażają😂😂😂

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1947 dnia: Grudzień 14, 2018, 19:07:38 »
Przypomina mi to Kaczyńskiego 10 każdego miesiaca i jego słynne słowa , jestesmy coraz bliżej prawdy” i tak od kilku lat. Identycznie sprawa wyglada z tym przepisem.

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1948 dnia: Grudzień 22, 2018, 23:15:52 »
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1949 dnia: Grudzień 23, 2018, 09:20:09 »
Nawet gdyby się udało to prędzej niż na maja nie wejdzie.