Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1463970 razy)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1900 dnia: Wrzesień 30, 2018, 06:23:21 »
Był luty, maj,  sierpień,  październik (nawet już dzien 1) tylko nikt nie wspominał roku wejścia tego załącznika .... który miał naprawić PSP😂😎😃

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1901 dnia: Wrzesień 30, 2018, 08:36:00 »
Czy jest różnica między podoficerem, dowódcą zastępu a aspirantem z takim samym stażem?. Skoro aspiranci będą mogli być dowódcami zmian to w czym problem, żeby podoficerowie również mogli?Podoficerowie z wyższym powinni mieć możliwość awansu do stopnia aspiranckiego skoro aspiranci z wyższym mogli / będą mogli awansować do oficerskiego. W konekwencji po co te wszystkie stopnie i korpusy?

LacoBi

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1902 dnia: Wrzesień 30, 2018, 09:59:28 »
nikomu nie ujmując ale nie można robić takich porównań, aspirant to średni szczebel dowódczy wiec powinni mieć możliwość dojścia do d-cy zmiany, bo inaczej tennkorpus nie ma najmniejszego sensu. Tu nie chodzi o pojedynek między aspirantami/ oficerami bo znam paru aspirantów co by zjedli wiedza/doświadczeniem i najważniejsze moim zdaniem kontaktem i stosunkiem do ludzi (strażaków) większość piszących tu ‚oficerow’. Oczywiście w druga stronę działa to podobnie.
Moim zdaniem uraza was to ze aspirant mógłby rywalizować z oficerem któremu w ciągu 4 lat wpajano różne tezy, z którymi po przyjściu na podział sobie po prostu nie radzi i taka jest prawda. Wmawiano mu ze on będzie dowodził ludźmi a po przyjściu ściana... musi robić kuchnie, strażaka inne rejony.

Ktoś tu wcześniej napisał o prestiżu...
kto ma ręce i triche głowy na karku a nie żyje tylko strażą to w tyłku ma ten prestiż o kilka stow więcej do wypłaty a obowiązków co nie miara. Później właśnie z tego wychodzą takie kwiatki ze oficer d-ca zmiany a ma gorzej niż nie jeden podoficer. I sobie myśli jak do tego doszło... ja oficer po studiach a mam mniej niż oni zwykli robole??? I  w tedy zakręca to koło o które tyle zachodu.  :mellow:  :cooo:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1903 dnia: Wrzesień 30, 2018, 11:25:48 »
A ja znam wielu podoficerów co noskiem wciągają aspirantów.... i mamy taką rozmowę. Wszyscy w tym wątku wiedzą jak ma być i jak będzie najlepiej. To, że korpus aspirantów nie ma sensu, to w innych służbach już dawno wiedzą. U nas jest jeszcze układ rodem z zsrr i najwyraźniej będzie się on pogłębiać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1904 dnia: Wrzesień 30, 2018, 11:54:47 »
A ja znam wielu podoficerów co noskiem wciągają aspirantów.... i mamy taką rozmowę. Wszyscy w tym wątku wiedzą jak ma być i jak będzie najlepiej. To, że korpus aspirantów nie ma sensu, to w innych służbach już dawno wiedzą. U nas jest jeszcze układ rodem z zsrr i najwyraźniej będzie się on pogłębiać.
Tak jak szkolenie dzienne oficerów! Pamiątka po ZSRR  :straz: I to jest fakt  :rofl:
PS. w innych służbach MSWiA już o tym wiedzą  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2018, 12:08:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1905 dnia: Wrzesień 30, 2018, 13:11:34 »
:)
Akurat tutaj nie ma się z czego śmiać. To znak, że ze wszystkich służb mundurowych jesteśmy najbardziej dziadowską i zacofaną formacją. Hitem jest to, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę ale zmian nie widać. Brak nam jaj?

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1906 dnia: Wrzesień 30, 2018, 13:13:49 »
A ja znam wielu podoficerów co noskiem wciągają aspirantów.... i mamy taką rozmowę. Wszyscy w tym wątku wiedzą jak ma być i jak będzie najlepiej. To, że korpus aspirantów nie ma sensu, to w innych służbach już dawno wiedzą. U nas jest jeszcze układ rodem z zsrr i najwyraźniej będzie się on pogłębiać.

To było na poważnie ?  :huh:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1907 dnia: Wrzesień 30, 2018, 13:45:41 »
Jasne. Powinno się rozdawać gwiazdki wg. uznania... po pseudokursach, najlepiej internetowych i bez matury - żeby się "zasłużeni" gwiazdorzy nie musieli zbytnio przemęczać. Kandydaci koniecznie powinni mieć pozytywną opinię związków zawodowych - to wykluczy jakiekolwiek kombinacje. Nie matura a chęć szczera..... raczej to jest z ZSRR.
A przepis kwalifikacyjny to już jest raczej w MSWiA.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1908 dnia: Wrzesień 30, 2018, 13:52:07 »
@ogniomiszczu prosiłem aby na tym forum jakikolwiek użytkownik który broni kształcenia dziennego wskazał jeden kraj z grupy najbardziej rozwiniętych w którym takie kształcenie kadry oficerskiej występuje... Możę ty się podejmiesz tego wyzwania?
Wiem na pewno gdzie się szkoli tak kadrę jak w Polsce i są to dawne socjalistyczne republiki sowieckie.
PS. słyszałeś że kategoria SGSP jest mocno zagrożona... I prawdopodobnie zostanie zdegradowana do Państwowej Zawodówki... Żadna akademia czy uniwersytet zwykły PWSZ :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1909 dnia: Wrzesień 30, 2018, 13:56:44 »
To, że korpus aspirantów nie ma sensu, to w innych służbach już dawno wiedzą.
[/quote/]
     
Pozwól że - pomijając sens obecnego układu szkolnictwa w PSP - nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii w związku z "nowymi" programami szkoleń obowiązującymi od kilku lat.
    Jak zapewne zauważyłeś obecny program szkolenia podstawowego nie daje możliwości dowodzenia w PSP na jakimkolwiek szczeblu strażakowi po takim kursie. Strażak taki ma możliwość awansowania w stopniu do korpusu podoficerskiego w następnych latach służby. Ale dalej nawet będąc podoficerem z dajmy na to 15 letnim stażem nie będzie mógł dowodzić. I tu pojawiają się aspiranci z odpowiednimi uprawnieniami po Z.23 do dowodzenia na szczeblu interwencyjnym. I podstawowy problem następny: skoro dajemy ewentualnie możliwość objęcia d-cy zmiany aspirantowi w ramach odstępstwa wg nowego przyszłego załącznika to po co kształcić 4 lata oficerów ? I warto zobaczyć sobie czym różni się kierowanie interwencyjne od taktycznego i kto ma uprawnienia na podstawie odbytych szkół, szkoleń, kursów na SGSP do jego przejęcia. A jak zapewne wiesz każda interwencja nasza gdy jest wezwana grupa specjalistyczna i podejmuje działania z automatu staje się kierowaniem taktycznym, a SK ma obowiązek zapewnić odpowiednią osobę do kierowania. Czy aspirant po Z.23 bez dokształcenia na SGSP ewentualny d-ca zmiany po wejściu nowego załącznika jest taką osobą ?
 pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2018, 15:19:56 wysłana przez peterek »

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1910 dnia: Wrzesień 30, 2018, 14:49:17 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2019, 00:10:55 wysłana przez MetFis »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1911 dnia: Wrzesień 30, 2018, 16:11:58 »
Wojsko też ma swoich oficerów w ramach dziennego kształcenia między innymi WAT a wy ciągle plujecie na PSP
to podaj limity miejsc na WACie oraz specjalizacje...
Wojsko głupie jak PSP nie jest na Wat szkoli waskiego zakresu specjalistów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1912 dnia: Wrzesień 30, 2018, 16:19:48 »
@ogniomiszczu prosiłem aby na tym forum jakikolwiek użytkownik który broni kształcenia dziennego wskazał jeden kraj z grupy najbardziej rozwiniętych w którym takie kształcenie kadry oficerskiej występuje... Możę ty się podejmiesz tego wyzwania?
Wiem na pewno gdzie się szkoli tak kadrę jak w Polsce i są to dawne socjalistyczne republiki sowieckie.
PS. słyszałeś że kategoria SGSP jest mocno zagrożona... I prawdopodobnie zostanie zdegradowana do Państwowej Zawodówki... Żadna akademia czy uniwersytet zwykły PWSZ :P
Ja nie twierdzę, że system dzienny jest najlepszy. Twierdzę, że jest lepszy niż zaoczny w obecnej formie. Jak stworzymy jakiś nowy-lepszy to będziemy mogli podyskutować. Jak na razie to jest wielu chętnych do burzenia systemów a mało do ich budowania. Ewentualna zmiana statusu SGSP raczej nie będzie miała wielkiego wpływu na kształcenie oficerów pożarnictwa.
Wróćmy może do tematu wyczekiwanego przepisu kwalifikacyjnego bo jak zwykle robi się OT.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1913 dnia: Wrzesień 30, 2018, 16:30:51 »
Zmiana statusu świadczy o poziomie kształcenia i poziomie absolwentów bo ta ocena jest bardzo szczegółówa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1914 dnia: Październik 03, 2018, 07:26:40 »
Co z tym przepisem miało wejść od października ktoś coś wie?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1915 dnia: Październik 03, 2018, 08:15:12 »
Jak miało wejść na październik, jak przepis nawet nie był w legislacji. Jak wejdzie... O ile wejdzie to najwcześniej w przyszłym roku pewnie ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1916 dnia: Październik 09, 2018, 12:37:40 »
Przepis to tylko przykrywka do działań aby omamić to całe towarzystwo, w obecnej formie nie ma możliwośći aby wszedł w życie

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1917 dnia: Październik 09, 2018, 13:45:00 »
Zabawa w przysłowiowego "kotka i myszkę". Brak słów!!!

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1918 dnia: Październik 17, 2018, 22:13:25 »
ten przepis co miał wejść w październiku to nawet w grudniu nie wejdzie, podobno już jest w koszu a nie w ministerstwie.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1919 dnia: Październik 18, 2018, 08:16:41 »
Z informacji które przedstawił ZZ Solidarność, to wczoraj na Radzie nowy przewodniczący RT przekazał informację że przepis wejdzie w życie od stycznia 2019. Także czekamy dalej a rozliczymy podczas wyborów.

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1920 dnia: Październik 28, 2018, 10:47:57 »
WCHODZI OD 1?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1921 dnia: Październik 28, 2018, 11:14:34 »
Nic nie wchodzi, żaden projekt nie jest procedowany w ministerstwie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline guard1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1922 dnia: Październik 28, 2018, 13:02:04 »
Od jednego z przewodniczących terenowych "Floriana" usłyszałem, że w takiej formie wogóle nie ma szans na wejście. Pewnie chodzi również o brak uzgodnień z nimi. Czas pokaże kto ma rację.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1923 dnia: Październik 28, 2018, 13:21:58 »
Nic nie wchodzi, żaden projekt nie jest procedowany w ministerstwie.
UUUUU to mnie będzie  płacz ^_^ a już się w kadesy poprzebierały i meldować se kazały a tera wrócą na ten ohydny podział, straszne, naprawdę straszne  ^_^ jakże życie moze być niesprawiedliwe dla tych co tak żarliwie kochają ^_^ Teraz pewnie czytają i myślą czy to o mnie, hahahahaha.

Offline guard1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1924 dnia: Październik 28, 2018, 14:02:49 »
Bo ja wiem czy płacz. W ostatnich latach trochę się pozmieniało jeśli chodzi o system 8 godzinny. Jeśli jeszcze wejdą 100% płatne nadgodziny i za jedną służbę będzie 600 zł to nie wiem kto tak bardzo będzie chciał pracować w tych biurach. Jak nie wejdzie przepis to jeszcze co niektórzy będą się cieszyć!!!