Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1464101 razy)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1875 dnia: Wrzesień 17, 2018, 09:02:05 »
Jak za rok dostaniesz komendanta lub zastępce to zmienisz punkt widzenia
wejdziesz w fotel starego swego i zaczniesz equinoxową leśniczówkę. Amen.
Wracając do meritum. Oczywiście ze mało kto by z PB chciał podnoszenia wiedzy i kwalifikacji,
po co jeździć na szkolenia, po co recertyfikacje, po co dodatkowo zawracają co chwilę dupę strażakom z podziału durnymi pismami że to trzeba robić tak, tamto tak, przecież strażak po kursie podstawowym zjadł wszystkie rozmumy i może być komendantem.
Po co ma marnować czas, kasę, i jeszcze raz czas. Obniżyć wymagania ze strażak po 3 latach stażu jest przechuj i na wzór OSP wysłać go na kurs dowodzenia interwencyjnego 24 godziny w ramach czasowych.
Alleluja i do przodu
Jak byś nie lawirował kolego ROBN to oczekuje odpowiedzi na pytanie... Masz jaja powiedzieć prawdę? Kto atakuje mądry przepis który kończy z wyzyskiem ludzi...
Emeryt... czy z za biurka...

Dla twojej informacji już 3 razy odmówiłem objęcia stanowisk które wymieniłeś... I odmówię jeszcze wiele razy...
PS. mój 01 nie może się doczekać przepisu kwalfikacyjnego... Bo to prawdziwy oficer który uważaża że jak ktoś robi robotę dowódcy zmiany to ma mieć stanowisko dowódcy zmiany!
To czemu go nie wyślę na SGSP?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1876 dnia: Wrzesień 17, 2018, 09:55:58 »
Jak za rok dostaniesz komendanta lub zastępce to zmienisz punkt widzenia
wejdziesz w fotel starego swego i zaczniesz equinoxową leśniczówkę. Amen.
Wracając do meritum. Oczywiście ze mało kto by z PB chciał podnoszenia wiedzy i kwalifikacji,
po co jeździć na szkolenia, po co recertyfikacje, po co dodatkowo zawracają co chwilę dupę strażakom z podziału durnymi pismami że to trzeba robić tak, tamto tak, przecież strażak po kursie podstawowym zjadł wszystkie rozmumy i może być komendantem.
Po co ma marnować czas, kasę, i jeszcze raz czas. Obniżyć wymagania ze strażak po 3 latach stażu jest przechuj i na wzór OSP wysłać go na kurs dowodzenia interwencyjnego 24 godziny w ramach czasowych.
Alleluja i do przodu
Jak byś nie lawirował kolego ROBN to oczekuje odpowiedzi na pytanie... Masz jaja powiedzieć prawdę? Kto atakuje mądry przepis który kończy z wyzyskiem ludzi...
Emeryt... czy z za biurka...

Dla twojej informacji już 3 razy odmówiłem objęcia stanowisk które wymieniłeś... I odmówię jeszcze wiele razy...
PS. mój 01 nie może się doczekać przepisu kwalfikacyjnego... Bo to prawdziwy oficer który uważaża że jak ktoś robi robotę dowódcy zmiany to ma mieć stanowisko dowódcy zmiany!
To czemu go nie wyślę na SGSP?

Podpowiem - bo ten aspirant-dowódca zmiany ma w dupie SGSP i inne szkolenia pochłaniające jego czas. Lepiej iść na łatwizne i poczekac aż przepis zmienią, a do tego czasu narzekać jak to on został skrzywdzony przez system.

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1877 dnia: Wrzesień 17, 2018, 10:43:59 »
Po co ta dyskusja? Ustalmy sobie jasno.
1. Przepis ma na celu pchnięcie ludzi z zz.
2. SK zrobione w konia perfekcyjnie.
3. Oficerowie mogą pakować mandżur i zawijać się bo są zbyteczni.
4. Zał. nr. 7 ważny do grudnia 2023r.. czyli... rok 2019 wybory parlamentarne wygrywa pewna partia i rządzi do 2023.. a potem przepis wygasa i partia która wygrywa w roku 2023 jest zła. Bo zabiera przywileje aspirantom. Tak jak teraz było PO złe.. a PiS dał..
5. Podejście rodem z PRL.. nie jesteśmy w stanie wykształcić gościa na inż. poż. .. to nie wymagajmy od niego inż. poż.
6. Człowiek przebywa pół roku na kursie podoficerskim i pół roku mu się zalicza do stażu(chodzi o zajmowanie stanowisk). Człowiek 2 lub 4 lata uczy się w szkole pożarniczej. Zalicza mu się nic. BRAWO! BRAWO BRAWO! :wall: :wall:
7. I jak to w końcu jest.. że dla oficerów z-ca dcy zm. jest stanoiwskiem związanym z kierowaniem działaniami... a dla aspirantów nie.. d-ca zm.  to samo. Ale w zał. 7 z-ca d-cy JRG - aspirant i jest magiczna 1). Mógłby ktoś to wytłumaczyć?
Po 1. Przepis jeśli chodzi o PB bardzo nie wiele różni się od wprowadzonego w 2009 r. i wtedy też pomagano ZZ?
(nazwy stanowisk i uproszenie siatki to akurat na plus wieksze zmiany)
Po 2. Na SK nikogo w konia nie zrobiono a wręcz jest na plus dla 80% funkcjonariuszy na SK bo wszyscy podoficerowie i aspiranci mogą awansować o co najmniej grupę wyżej a oficerowie mogą dalej awansować w stopniu (daje mają grupę 9).   
Po 3. Przecież te stołki są łamane mogą być dla oficera i aspiranta więc gdzie tu krzywda... Porostu nie będzie się liczyć papierek z podyplomówki (u mnie na to się mówi ciążówka) tylko realne kwalifikacje ludzi z takim samym tytułem zawodowym.
Po 4. z tymi datami i teoriami spiskowymi to poleciałeś po bandzie... Poprzedni załacznik (nr 6) był cześcią rozporządzenia z 2009 i obwiązywał do 2013...
Po 5. Rodem z PRLu? Raczej stricte kapitalistyczne zarządzanie kadrami. Podejście rodem z PRLu to poprzednie rozrządzenie i deregulacja w art 36 (ustawy o PSP). Co takiego musi umieć dowódca zmiany i jego zastępca czego nie nauczy się w SA PSP i przez 10 lat pracy na PB? Odpowiedź brzmi nic!
Po 6. Czemu milczeliście jak w 2009 nie wliczali służby kandydackiej do stażu.  W 2006-07 zresztą też... Zaliczenie służby kandydackiej w 2016 to była jakaś chora bonaza... 0 lat stażu i można dowodzić zmianą no ja p******ole to strażacy a nie symulacja pożaru. Człowiek z zerowym doświadczeniem mógł dowodzić zmianami liczącymi po 20 osób (i więcej)to dopiero żart.
Po 7. Przyjżyj się art. 36, a zrozumiesz czemu tak jest... Aspiranci po cudownej deregulacji dostali w dupę ale nikt nie przewidział że można to wywrócić rozporządzeniem :d Bo ktoś nie wprowadził definicji do ustawy i przez to  :zamknij:

Adnotacja pkt 2
Kolego Eqinox jak czytam projekt rozporządzenia, który tutaj krąży to tak jeśli o SK oficerowi w komendach kat. III-IV ich stanowisko dyżurnego operacyjnego jest likwidowane zatem czytając art. 5 owego projektu rozporządzenia paragraf 2 i 3 to jednoznacznie wynika że oficer zachowa grupę zaszeregowania taką jaką ma czyli 9 jednakże w wyniku likwidacji stanowiska oficerskiego zostano zaszeregowani w korpusie aspiranckim i zgodnie z zapisem tych paragrafów nie ma możliwości w dalszym awansowaniu w stopniu bo nie może awansować na wyższy stopień niż określony dla danego stanowiska w rozporządzeniu nię będą w korpusie aspiranckim w wyniku likwidacji stanowiska oficerskiego paragraf 2 i 3  nie może awansować na stopnie oficerskie

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1878 dnia: Wrzesień 17, 2018, 10:45:26 »
Jak za rok dostaniesz komendanta lub zastępce to zmienisz punkt widzenia
wejdziesz w fotel starego swego i zaczniesz equinoxową leśniczówkę. Amen.
Wracając do meritum. Oczywiście ze mało kto by z PB chciał podnoszenia wiedzy i kwalifikacji,
po co jeździć na szkolenia, po co recertyfikacje, po co dodatkowo zawracają co chwilę dupę strażakom z podziału durnymi pismami że to trzeba robić tak, tamto tak, przecież strażak po kursie podstawowym zjadł wszystkie rozmumy i może być komendantem.
Po co ma marnować czas, kasę, i jeszcze raz czas. Obniżyć wymagania ze strażak po 3 latach stażu jest przechuj i na wzór OSP wysłać go na kurs dowodzenia interwencyjnego 24 godziny w ramach czasowych.
Alleluja i do przodu
Jak byś nie lawirował kolego ROBN to oczekuje odpowiedzi na pytanie... Masz jaja powiedzieć prawdę? Kto atakuje mądry przepis który kończy z wyzyskiem ludzi...
Emeryt... czy z za biurka...

Dla twojej informacji już 3 razy odmówiłem objęcia stanowisk które wymieniłeś... I odmówię jeszcze wiele razy...
PS. mój 01 nie może się doczekać przepisu kwalfikacyjnego... Bo to prawdziwy oficer który uważaża że jak ktoś robi robotę dowódcy zmiany to ma mieć stanowisko dowódcy zmiany!
To czemu go nie wyślę na SGSP?

Podpowiem - bo ten aspirant-dowódca zmiany ma w dupie SGSP i inne szkolenia pochłaniające jego czas. Lepiej iść na łatwizne i poczekac aż przepis zmienią, a do tego czasu narzekać jak to on został skrzywdzony przez system.

To wytłumacz mi jeszcze jak tak dobrze wiesz czym jest gorszy aspirant z nową maturą od tego ze starą? Bo ja jako magister z nową maturą muszę strugać wariata i iść do liceum dorobić jeden przedmiot (jako magister) a ten ze starą maturą nawet jak ma maturę z religii to żaden problem bo jemu wezmą ocenę ze świadectwa ukończenia szkoły gdzie nomen omen zdać nową maturę było ciężej niż starą...

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1879 dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:20:55 »
Idziesz na studia inżynierskie więc powinieneś na maturze zdawać przedmioty ścisłe , a to że jesteś magistrem socjologi czy politologia nie ma tu najmniejszego znacxenia.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1880 dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:37:31 »
Jak za rok dostaniesz komendanta lub zastępce to zmienisz punkt widzenia
wejdziesz w fotel starego swego i zaczniesz equinoxową leśniczówkę. Amen.
Wracając do meritum. Oczywiście ze mało kto by z PB chciał podnoszenia wiedzy i kwalifikacji,
po co jeździć na szkolenia, po co recertyfikacje, po co dodatkowo zawracają co chwilę dupę strażakom z podziału durnymi pismami że to trzeba robić tak, tamto tak, przecież strażak po kursie podstawowym zjadł wszystkie rozmumy i może być komendantem.
Po co ma marnować czas, kasę, i jeszcze raz czas. Obniżyć wymagania ze strażak po 3 latach stażu jest przechuj i na wzór OSP wysłać go na kurs dowodzenia interwencyjnego 24 godziny w ramach czasowych.
Alleluja i do przodu
Jak byś nie lawirował kolego ROBN to oczekuje odpowiedzi na pytanie... Masz jaja powiedzieć prawdę? Kto atakuje mądry przepis który kończy z wyzyskiem ludzi...
Emeryt... czy z za biurka...

Dla twojej informacji już 3 razy odmówiłem objęcia stanowisk które wymieniłeś... I odmówię jeszcze wiele razy...
PS. mój 01 nie może się doczekać przepisu kwalfikacyjnego... Bo to prawdziwy oficer który uważaża że jak ktoś robi robotę dowódcy zmiany to ma mieć stanowisko dowódcy zmiany!
To czemu go nie wyślę na SGSP?

Podpowiem - bo ten aspirant-dowódca zmiany ma w dupie SGSP i inne szkolenia pochłaniające jego czas. Lepiej iść na łatwizne i poczekac aż przepis zmienią, a do tego czasu narzekać jak to on został skrzywdzony przez system.

To wytłumacz mi jeszcze jak tak dobrze wiesz czym jest gorszy aspirant z nową maturą od tego ze starą? Bo ja jako magister z nową maturą muszę strugać wariata i iść do liceum dorobić jeden przedmiot (jako magister) a ten ze starą maturą nawet jak ma maturę z religii to żaden problem bo jemu wezmą ocenę ze świadectwa ukończenia szkoły gdzie nomen omen zdać nową maturę było ciężej niż starą...

No jest to problem. Chociaż ja dopisywałem maturę będąc na dziennej aspirantce i też niektórzy mówili, że to jest problem. Jednak te osoby, które znam, a odmówiły skierowania na SGSP wymieniały inne powody - np. brak czasu, druga robota, dom w budowie, itp. o maturze nie wspominali.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1881 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:11:59 »
Idziesz na studia inżynierskie więc powinieneś na maturze zdawać przedmioty ścisłe , a to że jesteś magistrem socjologi czy politologia nie ma tu najmniejszego znacxenia.

Cieszę się że interesuje cię ścieżka mojego rozwoju tym nie mniej uwielbiam jak ktoś wali stereotypami. Niestety nie skończyłem socjologii tylko porządny kierunek. Co nie znaczy że nie masz racji tyle że gówno to wnosi do sprawy bo ten ze starą maturą też mógł pisać ją z wosu albo religii a i tak na sgsp go wezmą bo policzą mu oceny że świadectwa to czym ja jestem gorszy????

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1882 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:42:24 »
I tu jest problem ze na każdą cywilizowana uczelnie jest konkurs świadectw ( maturalnych ) a nie jakieś kombinatorstwo.Lubie te robotę ale Powoli już tracę wiarę w to wszystko. Naprawdę jednym z moich marzeń jest mieć mądrych kompetentnych przełożonych a nie cwaniaków wepchanych na ciepłe stołeczki

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1883 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:44:27 »
Zaproponowany kwalifikacyjny na pewno nie zmieni tego obrazu. To już było. Wchodzimy kolejny raz to tej samej rzeki.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1884 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:48:25 »
I co z tego ze już tak było, było zle- raczej nie. W imie czego ludzie maja na grupach 7 czy 8 ogarniać 9 czy 10. Było dobrze i tego należy się trzymać, ale co po niektórych wpisach widać ze  d..y i głowy bolą, że ktoś będzie miał lepiej.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1885 dnia: Wrzesień 17, 2018, 17:42:07 »
Apropo stanowiska w prewencji. Czy na tym stanowisku obowiązkowo jest posiadanie wyższego wykształcenia?
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 października 2005 r. w sprawie czynności kontrolno-rozpoznawczych przeprowadzanych przez Państwową Straż Pożarną (Dz. U. Nr 225, poz. 1934):
"§  11.  1.  Do  przeprowadzania  czynności  można upoważnić:
1) strażaka Państwowej Straży Pożarnej, który ma co najmniej  sześciomiesęczny  okres  służby  stałej, niezbędną wiedzę  do  przeprowadzania  czynności oraz:
a) wyższe wykształcenie lub
b) stopień aspirancki bez wyższego wykształcenia;
2) inną osobę z wyższym wykształceniem, posiadającą wiedzę przydatną do przeprowadzenia czynności na terenie kontrolowanego obiektu.
2.  Strażak  Państwowej  Straży  Pożarnej,  o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b, oraz osoba, o której mowa w ust. 1 pkt 2, mogą być upoważnieni do przeprowadzania  czynności  wyłącznie  pod  kierownictwem  strażaka  Państwowej  Straży  Pożarnej,  o  którym  mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a."

Nie, nie jest obowiązkowe posiadanie wyższego wykształcenia, ale nie możesz sam przeprowadzić czynności kontrolno-rozpoznawczych.
Si vis pacem, para bellum

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1886 dnia: Wrzesień 17, 2018, 18:44:49 »
Kolego fireman998998 tak samo jak Eqinox masz rację, trzeba skończyć z wyzyskiem ludzi, którzy ogarniają robotę z wyższych grup. Tylko ktoś na ten wyzysk pozwala poprzez zrobienie odpowiedniego regulaminu komendy ....
To nie jest tak że czerep i pupsko wszystkich boli bo ktoś będzie miał lepiej - trzeba dać ludziom to na co zasługują.
Ja patrzę na nowy przepis przez pryzmat SK na którym spędziłem ładnych parę lat. Wszyscy wiedzą jak są traktowane SK i jakie kolejki chętnych są na to stanowisko. Jak ludzie do tej pory się bronili przed zesłaniem na SK. Nowy przepis na SK umożliwi podoficerowi lub aspirantowi awans w grupie i to bardzo dobrze, ale jednocześnie umożliwi im awans na PB - nie twierdze że ich awans na PB to samo zło ale nie tłumaczcie też, że kiedyś aspiranci robili wszystko na PB, bo kto to miał robić jak nie było oficerów.
Nie będę pisał o tym, że wszyscy dookoła idą do przodu z wiedzą i wykształceniem a u nas to jakoś w drugą stronę - to już pisali inni.
Wracając do SK.
Tylko czy jak podoficer lub aspirant będzie widział światełko w tunelu z możliwością awansu na PB to będzie chciał przejść na SK  :wall:
Taki "wuj" jak Batorego komin. Proszę nie czarować już, że oficer będzie mógł dalej awansować w stopniu bo gra nie idzie o zatrzymanie obecnego już oficera na SK. Przy okazji nowego przepisu można by w taki sposób podnieść grupy na SK aby 01 miał możliwość wyboru z ludzi chętnych przejść na SK. Wtedy faktycznie można patrzeć na to czy ktoś się nadaje itd a nie jak teraz w wielu przypadkach - kto się nie da rady wybronić to się go wsadzi. A i ludzie na SK by się starali wykazywać oczywiście pracą a nie jak to ostatnio modne podpier....em tu nie chodzi mi o SK.
Wszyscy też widzą jak głęboko w dół zeszły awanse po jedynej słusznej linii i dlatego dla wielu kolegów nowy przepis kojarzy się niestety tylko z tym co napisał kolega zeroberto:
Po co ta dyskusja? Ustalmy sobie jasno.
1. Przepis ma na celu pchnięcie ludzi z zz.
2. SK zrobione w konia perfekcyjnie.
....
O pełnieniu służby w obsadzie jednoosobowej na SK też nie będę pisał bo takie cuda to tylko w PSP.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1887 dnia: Wrzesień 17, 2018, 21:09:29 »
Podpinam się do bólu d..py o SK w komendach niższych kategorii... Mając 7 grupę w stopniu aspiranta fajnie, że wg nowych przepisów mogę sobie spokojnie siedzieć i dostać 9-tą grupę oraz doczekać do sztabowego, aczkolwiek moja ścieżka kariery właśnie się zamyka. Mając aspiracje nie mam możliwości pozostać na SK jeśli chciałbym ukończyć jedyną słuszną szkołę. Może chociaż jedno oficerskie na całe SK, który przykładowo będzie nadzorował wszystkich dyżurnych? Takie tylko moje delikatne przemyślenia.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1888 dnia: Wrzesień 17, 2018, 21:30:41 »
Tu nie chodzi o ból dipy tylko wpierdalanie się lizusów.
Jak ktoś jest na 7 lub 8 a wykonuje robotę z 9 lub 10 to okrada go komendant a nie przepis kwalifikacyjny. Przez kwalifikacyjny w komendach kasy więcej nie będzie.. Jak ktoś nie umie liczyć to taka propagandowa rozmowa pseudo znawców, "dobrze już było". Co bólu dupy aspirantów można poczytać w wątku szkoła aspirantów eksternistyczne.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1889 dnia: Wrzesień 19, 2018, 00:31:51 »
Może chociaż jedno oficerskie na całe SK, który przykładowo będzie nadzorował wszystkich dyżurnych? Takie tylko moje delikatne przemyślenia.
Co do nadzoru nad SKKP u mnie pełni operacyjna - aspirant który staje na głowie a i tak nie potrafi zreformować dwóch oficerów na SKKP którzy często wiedzą odbiegają od pozostałych dyżurnych podoficerów.jak ktoś słusznie kiedyś zauważył zakres obowiązków na SKKP czy siedzi oficer czy szeregowy wcale się nie różni - a pieniądze to już inna bajka.
Może w innych rejonach jest inaczej, jednak u mnie i dla mnie stanowiska oficerskie na SKKP przy brakach tam gdzie są potrzebni (prewencja, JRG) to kpina.
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1890 dnia: Wrzesień 28, 2018, 13:22:55 »
Panowie, wiadomo coś czy jest szansa na wejście przepisu kwalifikacyjnego 1 października?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1891 dnia: Wrzesień 28, 2018, 13:33:44 »
Panowie, wiadomo coś czy jest szansa na wejście przepisu kwalifikacyjnego 1 października?
Jeżeli miał by wejść, to dopiero po zakończonych protestach.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1892 dnia: Wrzesień 28, 2018, 14:13:02 »
W sierpniu br. Komendant Główny przedłożył Panu  Jarosławowi  Zielińskiemu – Sekretarzowi Stanu w MSWiA projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP oraz jednocześnie skierował go do Departamentu Prawnego MSWiA. Projekt który został złozony nie jest znany związkom zawodowym gdyż nie otrzymały go do zaopiniowania. Nieźle kombinuje KG...

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1893 dnia: Wrzesień 28, 2018, 14:30:42 »
Żaden projekt rozporządzenia nie jest w chwili obecnej skierowany do prac legislacyjnych. Na stronie RCL można śledzić postęp prac, jeśli są prowadzone (a nie są). W skrócie - to co ewentualnie jest opracowane, jest dalekie od zatwierdzenia i wejścia w życie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1894 dnia: Wrzesień 28, 2018, 14:43:29 »
Oby kolego bo nikt nie chciałby się zdziwić...

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1895 dnia: Wrzesień 28, 2018, 23:09:45 »
Z tego co wiem od mojego przewodniczącego z F... to prawdopodobnie przepis kwalifikacyjny pójdzie do kosza albo już poszedł bo nie ma szans na solidne podwyżki  i jeszcze  przepis (a chodzi o to by dostali mało zarabiający i o zachętę do służby bynajmniej nie w PSP ale w Policji). Podobno za kulisami się dogadano że przepis interesuje "weteranów" a  nie kandydatów do służby wiec go wywalą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1896 dnia: Wrzesień 28, 2018, 23:48:56 »
Z tego co wiem od mojego przewodniczącego z F... to prawdopodobnie przepis kwalifikacyjny pójdzie do kosza albo już poszedł bo nie ma szans na solidne podwyżki  i jeszcze  przepis (a chodzi o to by dostali mało zarabiający i o zachętę do służby bynajmniej nie w PSP ale w Policji). Podobno za kulisami się dogadano że przepis interesuje "weteranów" a  nie kandydatów do służby wiec go wywalą.
a czytałeś ostatnio stronę KG PSP? Naprawdę czytanie nie boli...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1897 dnia: Wrzesień 29, 2018, 13:23:29 »

LacoBi

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1898 dnia: Wrzesień 29, 2018, 20:24:45 »
Tak czytam i nie mogę wyjść z podziwu... Jeśli nie wejdzie ten przepis to równie dobrze można zlikwidować dzienne SA bo moim zdaniem uczenie się dwa lata w systemie skoszarowanymi po to by dorobić się maks 8 grupy mija się z celem. A Ci co uważają ze zastępca d-cy zm i d- ca zmiany powinny byc tylko da oficerów nie znają realiów tej roboty lub maja wyprane głowy przez 4 lata dziennych studiów na jedynie słusznej uczelni. Oficer po 4 latach  szkoły może byc d-ca zmiany a aspirant z 15 letnim stażem niby nie? Czytam i nie wierze... porównywać oficerów z aspirantami nie będę bo histori masa w jedna jak i w druga stronę. Dla mnie zastępca d-cy zmiany etat aspirancki a d-ca łamany aspirant/oficer.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1899 dnia: Wrzesień 29, 2018, 23:37:18 »
A ja cały czas 3 gr po SA i 13 lat służby w zas..., elitarnej jednostce ze specjalizacja 😂😂