Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454421 razy)

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1625 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:32:52 »
Cytuj
Jego (KG) 2,5 roku nie ma sobie równych w XXI w. w PSP.

Burdel jaki był taki jest. Najgorzej umundurowana formacja strażacka w całej Europie, marnotrawienie pieniędzy na niewydolny i nieudolny system szkolenia oraz wirtualne pomysły pozostałe na papierze. Tak można podsumować te 2,5 roku...

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1626 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:56:09 »
Wreszcie dobrze powiedziane. Policja ma zmieniane umundurowanie a straż ... wygląda fatalnie.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1627 dnia: Czerwiec 05, 2018, 00:14:58 »
Eqinox, co z tym przepisem? Maj cie się skończył. Wychodzi na to że twój idol zrobił cię w ch... przypomnij wszystkim co miałeś zrobić...
Cofnij się o 4-5 strony sam mnie cytowałeś zaskoczony!
Na stronie KG sam napisał dlaczego więc czego ode mnie oczekujesz...  Że za to że MSWiA dało podwyżkę i to opóźniło przepis będę krzyczał na barykady?
W chu*a to wy ludzi robicie... My się staramy ludziom pomóc i to tym co mają najtrudniej w PSP.
Co do idola to nie mam takiej osoby ale bezmyślne ataki na obecnego KG to zwykła impertynencja nie poparta faktami a dodatkowo cholernie źle świadczy o człowieku który go atakuje bo nie ma za co!
Jego (KG) 2,5 roku nie ma sobie równych w XXI w. w PSP.

człowieku opamiętaj się... idz do lekarza - schizofrenię się leczy!
W czym jest najlepszy? W robieniu takich piekiełek jak np w Kielcach? W awansowaniu tępych przydupasów? Tak, w tym jest genialny - Leśnego wyprzedził już o kilka długości!

Oj kolego, nie chcę być złą wróżbą i nikomu źle nie życzę. Ale żebyś nie musiał gonić do Roberta "jak taran" z hasłem "Co teraz??? Suski nas oszukał..."
Myślisz, że zawaham się przeprosić? Chociaż wątpię w wasze złe wróżby bo ja ten przepis widziałem.

Czy ty masz w domu lustro? Jeżeli tak, to chyba już dawno nie możesz w nie spojrzeć...
Jak to często lubisz sobie rzucić - jesteś kłamcą?


Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1628 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:52:59 »
Ubrania to idealny przykład tego jak wspaniała jest komenda główna! Wczoraj odbyło się spotkanie z przedstawicielami i producentami ubrań na którym... wielmożni panowie nie potrafili udzielić jakichkolwiek informacji.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1629 dnia: Czerwiec 05, 2018, 12:20:40 »
I tak ze wszystkim będzie az do emerytury !!!

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1630 dnia: Czerwiec 05, 2018, 14:03:21 »
I tak ze wszystkim będzie az do emerytury !!!

Chciałeś rzec „aż się po nasze emerytury” ;))

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1631 dnia: Czerwiec 05, 2018, 19:19:45 »
Tak po nasze emerytury :)

Offline tomi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1632 dnia: Czerwiec 08, 2018, 08:51:48 »
Odnośnie przepisu kwalifikacyjnego to uważam że wiele jest do zrobienia.  Podnoszenie kwalifikacji powinno być możliwe na każdym szczeblu kariery zawodowej strażaka ale po spełnieniu przez niego pewnych wymagań, mam tu na myśli na przykład staż służby, doświadczenie zawodowe itp. Uważam że osoby chcące awansować powinny wyrazić swoją wolę jednak przydział miejsc na kursy spo /sok/ sgsp powinno być poprzedzone egzaminem ustalajacym ranking miejsc . Podział  stanowis służbowych i stopni odzwierciedlać odpowiedzialność i pełnioną funkcję i wywiązywanie się z niej.

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1633 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:46:22 »
i co Wam i mi po załączniku jak jajogłowi i tak nie chcą dawać stanowisk, dodatek służbowy tez można zwiększyć z 50 do 100% a kto go dostanie no wiadomo przyd.....sy :wall:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1634 dnia: Czerwiec 08, 2018, 21:52:02 »
Jego (KG) 2,5 roku nie ma sobie równych w XXI w. w PSP.   
a wcześniej byli?

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 08, 2018, 22:43:33 »
Wszystkie terminy co do przepisu kwalifikacyjnego, które się tu pojawiały się nie sprawdziły. KG zadrwił ze strażaków po raz kolejny. Powie ktoś kiedy można faktycznie liczyć na nowy przepis?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 09, 2018, 08:05:16 »
podobno do komend poszło pismo żeby zgłaszać uwagi do końca czerwca

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 09, 2018, 08:46:46 »
podobno do komend poszło pismo żeby zgłaszać uwagi do końca czerwca
Uwagi do czego? Do projektu czy do przeszeregowań?

Offline Strazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:08:17 »
Czy KG odrzuca wnioski o przeszeregowanie na  dowódcę JRG osobę ktora jest po dziennej SGSP, 20 lat służby, nigdy na podziale bojowych. Ostatni przez pól roku jako po. Naczelnika operacyjnej a pozostale lata w prewencji.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1639 dnia: Czerwiec 15, 2018, 18:33:39 »
Bez doświadczenia bojowego na D-ce JRG, to chyba jakiś ż :gwiazdki:art!!!!

Offline Provident

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1640 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:56:47 »
"Czy KG odrzuca wnioski o przeszeregowanie na  dowódcę JRG osobę ktora jest po dziennej SGSP, 20 lat służby, nigdy na podziale bojowych. Ostatni przez pól roku jako po. Naczelnika operacyjnej a pozostale lata w prewencji.

Drogi kolego. W mojej jednostce mieliśmy podobny przypadek. Część zainteresowanych kolegów nie mogła się pogodzić z sytuacją, że oficer na stanowisku kwatermistrza (bez doświadczenia na podziale bojowym) miał zostać Dowódcą Jednostki. Po włączeniu się kolegów z związku sprawa trafiła na biurko KW. Po dokładnej weryfikacji kwatermistrz nie został powołany na stanowisko D-cy jednostki. Na stanowisko został powołany D-ca II zmiany z 19 letni stażem służby. W mojej jednostce mamy na to patent nie do podważenia. Sprawa oparła się samą górę. Także kolego jak będziesz potrzebował pomocy to mógłbym Tobie pomóc. 

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1641 dnia: Lipiec 01, 2018, 07:58:41 »
Szkoda dyskusji w obecnych czasach na temat ruchów kadrowych i możliwości awansu. Piszę któryś raz raport o SGSP, SPO2, bez jakiejkolwiek reakcji. KW decyduje kto idziebwiec można zapomnieć o rozwoju, a u mnie w JRG już teraz nie ma osoby spełniającej kwalifikację na stanowisko zcy dowódcy zmiany. W najbliższych latach 4 dowódców i zastępców ma odejść ma odejść. No nic, lepiej niech kadrowa czy "gaciowy" dostanie awans. Po 10 latach zabito we mnie wszelkie ambicje. Szkoda...

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1642 dnia: Lipiec 01, 2018, 11:13:33 »
Bez doświadczenia bojowego na D-ce JRG, to chyba jakiś ż :gwiazdki:art!!!!

Kolego w zachodniej Polsce nie takie cuda.. ale przyznać szczerze ze straż to nie jest jakaś fizyka astronomiczna wszystko można ogarnąć (naturalnie po strażacku mowiac może tez przypalić dupę) a jak ktoś nie ma od kogo nabierać złych nawyków.. to i może jednostce wyjść na plus..oczywiste również jest ze zmiany nie zawsze są na plus.. poza tym obserwując zachodzące zmiany to niedługo Dowodca czy jego zastępca nie będą wychodzić z biura bo tak ich papierologia zasypie.. i będzie trzeba kronikarza a nie strazaka:) udanych urlopów:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2018, 11:24:29 wysłana przez Grze79 »

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1643 dnia: Lipiec 04, 2018, 22:18:04 »
  :stop: proponuje ostudzić emocje. Rozumiem że niektórzy nie zgadzają się z tym czy tamtym ale są pewne granice... Jak czytam niektóre wypowiedzi to ręce opadają... Panowie odrobina wzajemnego szacunku może...?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1644 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:47:48 »
Wieczne przepychanki a temat przepis kwalifikacyjny. Zero merytorycznosci. Czekam na konkretne informacji a wy tu szczekacie na siebie jak zakompleksione dzieci w podstawówce. Ogarnijcie sie i proszę MODERATORA o upominanie lub usuwanie idiotycznych komentarzy.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1645 dnia: Lipiec 05, 2018, 15:53:05 »
Eqinox przegrałeś przepis nie wszedł w życie w terminie ,który podałeś.koniec i kropka. Co do samego przepisu to myślę że wejdzie koło jesieni po przyjściu absolwentów szkół aspirantów a przed wyborami.

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1646 dnia: Sierpień 02, 2018, 21:44:59 »
Zapraszam do obejrzenia wypowiedzi pana generała Suskiego i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami !
 https://youtu.be/mwdsd9_KR4U
Co o tym sądzicie ?

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1647 dnia: Sierpień 02, 2018, 22:08:55 »
Perełka kolego, perełka :) tylko to jeszcze chyba sprzed czasów jego powrotu do służby, ale jaja  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1648 dnia: Sierpień 03, 2018, 13:48:07 »
to ja zapytam na ch..... tylu generałów w PSP?

Offline jardyga998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1649 dnia: Sierpień 03, 2018, 18:29:54 »
Jak widać prawdziwy facet :) umie dotrzymać słowa, ma zasady...któe ulegają zmianie po każdym resecie systemu. Ze stopnia generała to tylko wąż do nego pasuje...a przez węża już nam raj zajumali  :tuba: