Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 645816 razy)

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • **
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1620 dnia: Maj 28, 2018, 14:15:25 »
Kolego, poniosło Cię, nie wiem pod wpływem czego to sobie wymyśliłeś, ale..... komenda 5 kategorii , nie licząc komendantów i d-ców JRG, pozostaje operacyjna , prewencja, kwatermistrzostwo, kadry , finanse. Prewencja i finanse- osoba w wyższym wykształceniem... nie każdy na PB ma takowe, więc pozostają 3 stanowiska. Niech tylko 5 ma z PB ma staż powyżej 15 lat, gdzie ich upchniesz? Niech za dwa lata znów 5 nabędzie staż 15 lat..... kolego, nie może być tak, że w biurach będą po pewnym czasie 32 etaty, a na PB 5. Skąd takie pomysły się biorą.
  Dodatkowo po pewnym czasie musiałbyś z podoficerów zrobić d-ców zmian, bo po 15 latach byliby do biur przeniesieni....

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1621 dnia: Maj 28, 2018, 17:18:22 »
Akurat jeżeli chodzi o wyższe wykształcenie, to przy naborach widać że mało kto go nie ma, a jeżeli taki się trafi to i tak to chłopaki robią studia jeszcze przed załapaniem się na aspirantkę. Limit przez mnie wskazany był umowny celem przedstawienia jedynie koncepcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po przejściu takiego doświadczonego "zmianowca" przez komórki biurowe mógł on wrócić z powrotem na podział. Jeżeli chodzi o finanse to jestem zwolennikiem polityki jaka jest w Policji, czyli ucywilnienie tej komórki.

A tak ciągły płacz i wojna, gdzie komu gorzej i kto ile zarabia. Otrzymać przywileje związane ze służbą strażaka pracując przez większość lub całą służbę w biurze to co najmniej nieprzyzwoite.

Z drugiej strony mamy taką ilość nowych oficerów i aspirantów (dziennych i zaocznych), że raczej nie martwiłbym się brakiem osób z kwalifikacjami.

Bardzo chętnie usłyszę o innych propozycjach bo pisanie ciągle o tym jak to źle i nie równo chyba nie ma sensu...no chyba, że jest dobrze ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 17:27:55 wysłana przez rotman »

Offline madmax29

• VIP
« Odpowiedź #1622 dnia: Maj 28, 2018, 18:05:35 »
Z drugiej strony mamy taką ilość nowych oficerów i aspirantów (dziennych i zaocznych), że raczej nie martwiłbym się brakiem osób z kwalifikacjami.
Nie patrz przez pryzmat swojej komendy. Miejscami są wielkie braki w kadrze oficerskiej.

Offline adam.pul

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1623 dnia: Maj 29, 2018, 11:43:41 »
Braki w oficerarach powoli się uzupełniają do tego dochodzą osoby po podyplomówkach które mają uprawnienia lecz czekają na pierwszy st.oficetski , zawsze w razie braku można dać PO do czasu kiedy nie znajdzie się osoba z uprawnieniami.

Offline rotman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1624 dnia: Maj 29, 2018, 15:00:36 »
Braki w oficerarach powoli się uzupełniają do tego dochodzą osoby po podyplomówkach które mają uprawnienia lecz czekają na pierwszy st.oficetski , zawsze w razie braku można dać PO do czasu kiedy nie znajdzie się osoba z uprawnieniami.

Chodziło mi o całkowitą ilość oficerów i aspirantów w PSP w stosunku do etatów - w sensie cały kraj, a to że jest nie równo "rozdzielone" to inna kwestia. Np. w SG nie dostaniesz oficera jak nie masz stanowiska, u nas różnie bywało i w niektórych komendach mamy nadstan i potem płacz że nie ma odpowiednich grup.

Offline roberto998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1625 dnia: Maj 29, 2018, 23:52:23 »
Dobrze powiedziane / napisane.
Nie masz stanowiska nie dostajesz oficera.
Żebranie u nas jest uwłaczające. Chodzi się do Komendanta na pandę.
Pan da. Pan da stopień mł.kapitana. I kto ma chody dostaje. Kto nie to szuka dalej.
Mówi się o dysproporcji oficerów w poszczególnych komendach. Aspirant chce dostać to pakuje się i jedzie na zachód. I nie powinno się wysyłać kolejnych aspirantów na SGSP lub przyjmować kolejnych oficerów po dziennej do KM czy KP gdzie mł.kpt jest na rocie 10 lat. Kilka można ale nie 10 i więcej.

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1626 dnia: Czerwiec 04, 2018, 21:39:51 »
Eqinox, co z tym przepisem? Maj cie się skończył. Wychodzi na to że twój idol zrobił cię w ch... przypomnij wszystkim co miałeś zrobić...

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #1627 dnia: Czerwiec 04, 2018, 21:43:55 »
Eqinox, co z tym przepisem? Maj cie się skończył. Wychodzi na to że twój idol zrobił cię w ch... przypomnij wszystkim co miałeś zrobić...
To e jakiś ..... wrzucił na stronę KG to nie świadczy aby juz miał wejść. A jest sporo osób którzy się ślinią....

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #1628 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:02:41 »
Cofnij się o 4-5 strony sam mnie cytowałeś zaskoczony!
Na stronie KG sam napisał dlaczego więc czego ode mnie oczekujesz...  Że za to że MSWiA dało podwyżkę i to opóźniło przepis będę krzyczał na barykady?
W chu*a to wy ludzi robicie... My się staramy ludziom pomóc i to tym co mają najtrudniej w PSP.
Co do idola to nie mam takiej osoby ale bezmyślne ataki na obecnego KG to zwykła impertynencja nie poparta faktami a dodatkowo cholernie źle świadczy o człowieku który go atakuje bo nie ma za co!
Jego (KG) 2,5 roku nie ma sobie równych w XXI w. w PSP.   
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2018, 22:22:13 wysłana przez Eqinox »
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline rastafarai

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1629 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:18:56 »
Żal to już czytać, bo niektórzy są już tak głęboko w pewnym otworze 01, że ledwo pięty wystają...

Offline Pułkownik_Moralność

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1630 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:32:52 »

Burdel jaki był taki jest. Najgorzej umundurowana formacja strażacka w całej Europie, marnotrawienie pieniędzy na niewydolny i nieudolny system szkolenia oraz wirtualne pomysły pozostałe na papierze. Tak można podsumować te 2,5 roku...

Offline roberto998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1631 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:56:09 »
Wreszcie dobrze powiedziane. Policja ma zmieniane umundurowanie a straż ... wygląda fatalnie.

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1632 dnia: Czerwiec 05, 2018, 00:14:58 »
Cofnij się o 4-5 strony sam mnie cytowałeś zaskoczony!
Na stronie KG sam napisał dlaczego więc czego ode mnie oczekujesz...  Że za to że MSWiA dało podwyżkę i to opóźniło przepis będę krzyczał na barykady?
W chu*a to wy ludzi robicie... My się staramy ludziom pomóc i to tym co mają najtrudniej w PSP.
Co do idola to nie mam takiej osoby ale bezmyślne ataki na obecnego KG to zwykła impertynencja nie poparta faktami a dodatkowo cholernie źle świadczy o człowieku który go atakuje bo nie ma za co!

człowieku opamiętaj się... idz do lekarza - schizofrenię się leczy!
W czym jest najlepszy? W robieniu takich piekiełek jak np w Kielcach? W awansowaniu tępych przydupasów? Tak, w tym jest genialny - Leśnego wyprzedził już o kilka długości!

Oj kolego, nie chcę być złą wróżbą i nikomu źle nie życzę. Ale żebyś nie musiał gonić do Roberta "jak taran" z hasłem "Co teraz??? Suski nas oszukał..."
Myślisz, że zawaham się przeprosić? Chociaż wątpię w wasze złe wróżby bo ja ten przepis widziałem.

Czy ty masz w domu lustro? Jeżeli tak, to chyba już dawno nie możesz w nie spojrzeć...
Jak to często lubisz sobie rzucić - jesteś kłamcą?

Offline herc.fajer

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1633 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:52:59 »
Ubrania to idealny przykład tego jak wspaniała jest komenda główna! Wczoraj odbyło się spotkanie z przedstawicielami i producentami ubrań na którym... wielmożni panowie nie potrafili udzielić jakichkolwiek informacji.

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #1634 dnia: Czerwiec 05, 2018, 12:20:40 »
I tak ze wszystkim będzie az do emerytury !!!

Offline Grze79

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 05, 2018, 14:03:21 »
I tak ze wszystkim będzie az do emerytury !!!

Chciałeś rzec „aż się po nasze emerytury” ;))

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 05, 2018, 19:19:45 »
Tak po nasze emerytury :)

Offline tomi

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 08, 2018, 08:51:48 »
Odnośnie przepisu kwalifikacyjnego to uważam że wiele jest do zrobienia.  Podnoszenie kwalifikacji powinno być możliwe na każdym szczeblu kariery zawodowej strażaka ale po spełnieniu przez niego pewnych wymagań, mam tu na myśli na przykład staż służby, doświadczenie zawodowe itp. Uważam że osoby chcące awansować powinny wyrazić swoją wolę jednak przydział miejsc na kursy spo /sok/ sgsp powinno być poprzedzone egzaminem ustalajacym ranking miejsc . Podział  stanowis służbowych i stopni odzwierciedlać odpowiedzialność i pełnioną funkcję i wywiązywanie się z niej.

Offline Fajerbajer

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:46:22 »
i co Wam i mi po załączniku jak jajogłowi i tak nie chcą dawać stanowisk, dodatek służbowy tez można zwiększyć z 50 do 100% a kto go dostanie no wiadomo przyd.....sy :wall:

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #1639 dnia: Czerwiec 08, 2018, 21:52:02 »
a wcześniej byli?