Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455247 razy)

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1525 dnia: Maj 17, 2018, 15:29:47 »
Jeżeli przepis kwalifikacyjny wejdzie w maju to odszczekam,  przepraszę i wyśle do Eqinoxa - O ile udostępni jakiś swój adres bądź skrytkę pocztową - skrzynkę piwa. Choć i tak uważam, że mowa była o wejściu przepisu na maj, a nie w maju.
Co do formy przepisu - brak stanowiska dowódcy zmiany dla aspiranta bez żadnego spo/spk uważam za skandal.
Zapis, że podoficer musi mieć 3 uprawnienia do obsługi sprzętu na jrg żeby zostać dowódca zastępu - skandal.
Stanowiska dla absolwentów - co to ma być? Uważam że absolwenci w obecnej sytuacji mają w sam raz, nie za dobrze ani źle. Po co zmieniać coś co funkcjonuje?
ad. 1 Otwarte zostało stanowisko zastępcy zmiany, a to już i tak spoko.
ad. 2 Uprawnienia do obsługi sprzętu na JRG? Przecież to śmieszne wymaganie, nie oszukujmy się... Może aktualnie, na szybko coś zrobić, żeby dostać stanowisko to problem. Ale jeśli to wejdzie w życie to pojawi się wachlarz szkoleń, nawet w sektorze prywatnym (o ile będą respektowane), więc czy to taki skandal? Chyba, że monopol na szkolenia będą miały szkoły i ośrodki szkolenia. Wtedy znowu rozpocznie się wyścig szczurów o miejsca.
ad. 3 Dlaczego? Mam znajomego, który po aspirantce wylądował na młodszym ratowniku. Czy to nie jest źle według Ciebie? W propozycji to takie samo stanowisko jak starszy ratownik dla aspirantów oraz dowódca zastępu dla oficerów. Dla obu przypadków daje grupę odpowiednią do kwalifikacji, a nie obliguje do rzucania oficerów na dowódce zastępu w nieznany rejon, właściwie z różnym poziomem doświadczenia w boju po SGSP.

Offline Bednar998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1526 dnia: Maj 17, 2018, 16:18:10 »
To, ze pojawił jakiś projekt na stronie KG to nic nie oznacza. To tak jak by każdy z Nas wrzucił sobie info na tablicy. Dopiero jak wejdzie w życie pogadamy i przeanalizujemy. Narazie nie ma o czym rozmawiać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1527 dnia: Maj 17, 2018, 16:27:35 »
Posiadanie minimum 3 uprawnień do obsługi sprzętu na dowódcę zastępu to chyba jakaś pomyłka. Chodziło im pewnie o starszego operatora. W innym przypadku nie widzę tutaj żadnej logiki...

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1528 dnia: Maj 17, 2018, 18:20:01 »
To, ze pojawił jakiś projekt na stronie KG to nic nie oznacza. To tak jak by każdy z Nas wrzucił sobie info na tablicy. Dopiero jak wejdzie w życie pogadamy i przeanalizujemy. Narazie nie ma o czym rozmawiać.
Wyobraź sobie że to bardzo dużo oznacza. Widać że coś się dzieje a tamta władza niestety nas nie rozpieszczala. Załącznik nr 6 wygaszony 31.12.2013., L4 100% zabrane nie wspomne o 25 lat sluzby i 55 lat...

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1529 dnia: Maj 17, 2018, 18:46:51 »
To prawda kolego tamta władza mało robiła i wygasiła załącznik natomiast ta władza blokuje aspirantów i oficerów z kwalifikacjami na kierownicze stanowiska.Nasz jaśnie panujący 01 promuje tylko po SGSP no chyba że masz plecy.Ostatnio widziałem nagranie z przemówienia na zakończenie mł.kpt po dziennych (na auli tego roczne) gdzie mówił że tylko oni będą zajmować stanowiska KM/KP i wyższe a może i KG ale po 2 letnich praktykach na jednostkach bo tylko w ten sposób nabiorą doświadczenia.Płakać i śmiać się pozostało odniosłem wrażenie że nasz 01 ma coś z  :gwiazdki:
Zresztą to już widać w niektórych Komendach.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1530 dnia: Maj 17, 2018, 18:48:19 »
Jedno mnie zastanawia. Nad czym dumał od 1 grudnia KG. Do 17 maja. 168 dni... To ile dni na jedno stanowisko? Pomijam okres dumania w czasie działania zespołu.
Na szczęście za kilka dni spotkamy się z członkami zespołu i Eqinox i wszytko mi wytłumaczą?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1531 dnia: Maj 17, 2018, 18:54:12 »
Na szczęście za kilka dni spotkamy się z członkami zespołu i Eqinox i wszytko mi wytłumaczą?
To zacznij od członków zespołu z Wielkopolski bo na pewno mają ci dużo do powiedzenia  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Lubisz whiskey? To temat rozłożymy na czynniki pierwsze... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1532 dnia: Maj 17, 2018, 19:05:30 »
Narzekać można na tego Ex.. ale skoro kg 01 trzymał to od listopada i prace były wtedy zakończone to na co czeka? Hymm na to ze związki będą za nim czy tez z nim? Po nowych wyborach?;) może tu jest haczyk;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1533 dnia: Maj 17, 2018, 19:54:33 »
Narzekać można na tego Ex.. ale skoro kg 01 trzymał to od listopada i prace były wtedy zakończone to na co czeka? Hymm na to ze związki będą za nim czy tez z nim? Po nowych wyborach?;) może tu jest haczyk;)
Przecież napisał wyraźnie dlaczego wstrzymał prace bo nie był wstanie oszacować skutków finansowych przepisu  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1534 dnia: Maj 17, 2018, 20:10:50 »
Narzekać można na tego Ex.. ale skoro kg 01 trzymał to od listopada i prace były wtedy zakończone to na co czeka? Hymm na to ze związki będą za nim czy tez z nim? Po nowych wyborach?;) może tu jest haczyk;)
Przecież napisał wyraźnie dlaczego wstrzymał prace bo nie był wstanie oszacować skutków finansowych przepisu  :straz:

Jak tak gaworzymy.. w listopadzie wiedział o podwyżkach mswia.. i przez tyle nie umiał ocenić?;) skłaniam się ku tezie ze będzie chciał tym rozporządzeniem zaskarbić serca związkowców po wyborach.. ale fakt to dużo ze wysilili się na wrzucenie informacji na stronę .. może tylko my jesteśmy złymi prorokami a wszystko dąży ku dobremu.. oby;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1535 dnia: Maj 17, 2018, 20:15:11 »
Jak tak gaworzymy.. w listopadzie wiedział o podwyżkach mswia.. i przez tyle nie umiał ocenić?;) skłaniam się ku tezie ze będzie chciał tym rozporządzeniem zaskarbić serca związkowców po wyborach.. ale fakt to dużo ze wysilili się na wrzucenie informacji na stronę .. może tylko my jesteśmy złymi prorokami a wszystko dąży ku dobremu.. oby;)
Nie znał ich skali ani rozłożenia... Więc nie mógł ocenić kosztów...
Idzie ku ............., słyszałem, że skutki są oszacowane i pieniądze będą na tzw. awanse "obligatoryjne" więc chyba ku dobremu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1536 dnia: Maj 17, 2018, 20:19:07 »
To chyba dobrze.. jednak ze mam charakter jaki mam.. a tez lubię sobie dodać wiec śmiem twierdzić skoro bez komentarza o związkach.. czyli coś w tym jest  :wacko: :wacko: :wacko:

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1537 dnia: Maj 17, 2018, 21:51:20 »
Czy zauważyliście, że w tej tabeli zwiększono grupy uposażenia dla komendantów? To już przesada  :tuba:

Offline Bednar998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1538 dnia: Maj 17, 2018, 21:58:41 »
Rozmowa toczy się na zasadzie „widziałem” , „słyszałem” bez żadnych konkretow. Powtarzam można pisać i mówić o wszystkim trzeba konkretnego działania. W tej chwili jedna publikacja nie mówi o niczym. I ogłoszenie 01 niczego nie zmieniła, wręcz przeciwnie wylała fale pytan i niedomowien.

Offline Jaro998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1539 dnia: Maj 17, 2018, 22:11:14 »
Czy dobrze rozumiem ,ze w tym projekcie będąc oficerem po studiach cywilnych bądź po studiach podyplomowych SPO ( wcześniej będąc aspirantem z technikiem pożarnictwa ) nie mogę dostać stanowiska zastępcy dowódcy zmiany ani dowódcy zmiany ???

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1540 dnia: Maj 17, 2018, 22:18:37 »
Zgadza sie musisz miec SPO i SPK

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1541 dnia: Maj 17, 2018, 22:25:04 »
W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego przy tak niskim polu manewru jeżeli chodzi o stanowiska oficerskie i aspiranckie utrzymywać na siłę, że d-ca zmiany jest tylko na 10 grupie. Następne stanowisko to z-ca d-cy JRG czyli grupa 12. Można by spokojnie zwiększyć grupę d-cy zmiany na 11 i tym samym rozszerzyć możliwości dla aspirantów i oficerów.
Np. w KM st. specjalista i z-ca naczelnika to 10 grupa. Równie dobrze d-ca zmiany mógłby być równorzędny z z-cą d-cy JRG co dałoby jeszcze większe pole do popisu.

Offline Jaro998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1542 dnia: Maj 17, 2018, 22:30:37 »
Czyli dostając oficera cofnąłem się w tył... będąc aspirantem mógł bym awansować a będąc oficerem już nie mogę... czy moje uprawnienia do kierowania działaniami po aspirantce już nie są ważne gdy zostałem oficerem ?

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1543 dnia: Maj 17, 2018, 22:35:35 »
No chyba, że będziesz zajmował stanowisko aspiranckie wtedy jest git, bo wg obecnej logiki nawet jeżeli będziesz miał stanowisko oficerskie to pewnie kolejnej gwiazdki nie dostaniesz...ale generałem pewnie mógłbyś być :)

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1544 dnia: Maj 17, 2018, 22:38:54 »
Obecnie najlepiej wychodzą ci, którzy nie zajmują stanowisk związanych z działaniami operacyjnymi i najlepiej przyszli do PSP od tzw. stażysty oraz nie są w pionie operacyjnym...awansujesz zgodnie z przepisem :)))))) a kasę oczywiście masz identyczną :) zresztą można być w pionnie opercyjnym i nie mieć kwalifikacji do dowodzenia i też będziesz pracował...CYRK :gwiazdki: w sensie pracować w wydziale operacyjnym :)

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1545 dnia: Maj 17, 2018, 22:43:05 »
A motyw już chyba najlepszy, że możesz być podoficerem z SPO i zajmować stanowisko oficerskie...oczywiście nie musisz mieć kwalifikacji do dowodzenia akcjami...z tym niech się męczą koledzy z pionów operacyjnych - reszta może pracować spokojnie. W końcu cytat: "nie po to się do PSP przyjąłem, żeby zginąć w pożarze".
 Użyj przycisku modyfikuj- regulamin forum !!! 
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2018, 23:26:41 wysłana przez wujo 2010 »

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1546 dnia: Maj 18, 2018, 00:35:18 »
Na tym forum wypowiadają się różnego rodzaju grupy interesów, myślę, że warto jednak spojrzeć na sytuację z perspektywy dziennego absolwenta SGSP. Przepis kwalifikacyjny, który by wszedł w obecnym brzmieniu wymazuje z życiorysu 4, a w przypadku magistrów 6 lat życia. Okres pełnienia służb zarówno na szkolnym JRG (dla nie wtajemniczonych bo już czytałem różnego rodzaju komentarze szkoła ma własny rejon działania Żoliborz) oraz jeżdzenie i pełnienie służb na Warszawskich JRG nagle się nie liczy i idzie w zapomnienie. Nie wspominając już ilość odwodów i służb wewnętrzych jaka jest do obstawienia codziennie, dając czasem  10 i  więcej służb w miesiącu, więc pytam: w czym pełnienie służby kandydanckiej jest gorsze? Ogień parzy kadetów i podchorążych mniej? Cieciowanie na dyżurnym też jest inne? Dodatkowo przepis, co według mnie jest najbardziej krzywdzące wykopuje po 3 latach absolwenta do biura , bo nie ma przewidzianego dla niego miejsca  na PB bo przecież nie ma "lat doświadczenia" by móc pełnić inne stanowisko. Na koniec kwadratura koła: ma je zdobywać w pracy biurowej (nie umniejszam tu pracy biurowych jednakże ma ona zupełnie inny charakter) ,by w przyszłości ewentualnie móc znowu wrócić na podział jako np. z-ca czy szef zmiany ....

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1547 dnia: Maj 18, 2018, 01:40:38 »
Ciekawe czy krytycy Eqinoxa przysłowiowo odszczekaja swoje posty  :rofl:

Jeśli przepis wejdzie do końca maja to przeproszę - w przeciwieństwie do niektórych potrafię przyznać się do błędu.
A co jeśli nie wejdzie? Kolega Eqinox obiecywał jakieś wotum dla 01... czyli dostaniemy skan z podpisem i potwierdzeniem złożenia w KG, prawda?

Realnie rzecz biorąc nie ma szans na maj, a i w czerwiec nie wierzę. Najdobitniej pokazuje to właśnie ten materiał ze strony KG - jasno pokazali że są w czarnej dupie z przepisem. Życzeniowe kolorowe tabelki to nawet nie jest projekt rozporządzenia. Tak więc raczej to nie ja będę odszczekiwał, tylko ktoś inny – tzn. nie oczekuję nawet ze ktoś się przyzna do tego że nie miał racji (bo to przecież nie mieści się w standardach pewnych osób), raczej zostaną podane kolejne powody dlaczego znowu, jakaś nieprzewidziana okoliczność (zapewne sam szatan albo i jeszcze gorszy minister finansów) nie pozwoliła na sfinalizowanie tematu, którego jak napiał sam kolega Eqinoxa, sam 01 to koledze obiecał w maju… (tylko pewnie nie dodał którego roku).
Poczekajmy niecałe 2 tygodnie i zobaczymy.

A co do tabelek - chyba nie takie były oczekiwania...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1548 dnia: Maj 18, 2018, 06:44:06 »
Na tym forum wypowiadają się różnego rodzaju grupy interesów, myślę, że warto jednak spojrzeć na sytuację z perspektywy dziennego absolwenta SGSP. Przepis kwalifikacyjny, który by wszedł w obecnym brzmieniu wymazuje z życiorysu 4, a w przypadku magistrów 6 lat życia. Okres pełnienia służb zarówno na szkolnym JRG (dla nie wtajemniczonych bo już czytałem różnego rodzaju komentarze szkoła ma własny rejon działania Żoliborz) oraz jeżdzenie i pełnienie służb na Warszawskich JRG nagle się nie liczy i idzie w zapomnienie. Nie wspominając już ilość odwodów i służb wewnętrzych jaka jest do obstawienia codziennie, dając czasem  10 i  więcej służb w miesiącu, więc pytam: w czym pełnienie służby kandydanckiej jest gorsze? Ogień parzy kadetów i podchorążych mniej? Cieciowanie na dyżurnym też jest inne? Dodatkowo przepis, co według mnie jest najbardziej krzywdzące wykopuje po 3 latach absolwenta do biura , bo nie ma przewidzianego dla niego miejsca  na PB bo przecież nie ma "lat doświadczenia" by móc pełnić inne stanowisko. Na koniec kwadratura koła: ma je zdobywać w pracy biurowej (nie umniejszam tu pracy biurowych jednakże ma ona zupełnie inny charakter) ,by w przyszłości ewentualnie móc znowu wrócić na podział jako np. z-ca czy szef zmiany ....
Każda grupa interesów (jak to sam nazwałeś) musi mieć świadomość, że jeśli za bardzo przyciśnie do gleby inną grupę to ta grupa się odwinie... Za poprzedniej ekipy zglebiono aspirantów i podoficerów zabierając im coś co do tej pory było normą oddając średni szczebel dowódczy absolwentom SGSP (dziennym, zaocznym, SPFom) potem zlikwidowano ustawowo SPF więc już praktycznie zostawiono absolwentów inżynierki. Prawda jest taka że SGSP chociażby pracowała całą dobę to nie zdążyło by z produkcją dla całej PSP.

Jeśli przepis wejdzie do końca maja to przeproszę - w przeciwieństwie do niektórych potrafię przyznać się do błędu.
A co jeśli nie wejdzie? Kolega Eqinox obiecywał jakieś wotum dla 01... czyli dostaniemy skan z podpisem i potwierdzeniem złożenia w KG, prawda?

Realnie rzecz biorąc nie ma szans na maj, a i w czerwiec nie wierzę. Najdobitniej pokazuje to właśnie ten materiał ze strony KG - jasno pokazali że są w czarnej dupie z przepisem. Życzeniowe kolorowe tabelki to nawet nie jest projekt rozporządzenia. Tak więc raczej to nie ja będę odszczekiwał, tylko ktoś inny – tzn. nie oczekuję nawet ze ktoś się przyzna do tego że nie miał racji (bo to przecież nie mieści się w standardach pewnych osób), raczej zostaną podane kolejne powody dlaczego znowu, jakaś nieprzewidziana okoliczność (zapewne sam szatan albo i jeszcze gorszy minister finansów) nie pozwoliła na sfinalizowanie tematu, którego jak napiał sam kolega Eqinoxa, sam 01 to koledze obiecał w maju… (tylko pewnie nie dodał którego roku).
Poczekajmy niecałe 2 tygodnie i zobaczymy.
A co do tabelek - chyba nie takie były oczekiwania...
Od ciebie nie oczekuję żadnych przeprosin bo nie wierze w nich szczerość... To nawet nie jest projekt bo projekt trafi do ZZ a projekt musi zawierać uzasadnienie w tym tzw. skutki ale taki malkontent jak ty tego nie zrozumie nawet jak na stronie przeczyta. Pisze @radca że KG potrzebował 168 dni żeby pokazać założenia/projekt ja mam zdanie odmienne gdyż sam zanegował propozycje podwyżki (zresztą Florian też) więc musiał się spodziewać że może (nie musi) dojść do modyfikacji rozporządzenia płacowego wiec szacowanie skutków musiało się zacząć po wejściu w życie w/wym przepisu. Tak więc od 1 maja do 17 to raczej 17 dni z czego długi weekend do 7 maja i centralne obchody dnia strażaka... Wiec czy to długo mam wątpliwości.
Co do kształtu przepisu malkontencie jeszcze przed ZZ negocjacje  :rofl: :rofl: Z tego co słyszałem to do surowego projektu opracowanego przez zespół wprowadzono już zmiany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

midlum

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1549 dnia: Maj 18, 2018, 08:16:56 »
Przecież aspirant + SPO + SPF = mł.kpt. W końcu po to wszyscy jeździli na podyplomówki żeby wskoczyć w korpus oficerski. Więc po co ten załącznik nr 7 który dla aspiranta tak naprawdę nic nie daje.