Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1464147 razy)

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1475 dnia: Kwiecień 28, 2018, 14:07:24 »
A jak to jest w przypadku kiedy aspirant albo oficer będąc dca zastępu pisany jest jako dca zmiany jeśli nie są p.o i nie mają tego wpisanego w zakres obowiązków?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1476 dnia: Kwiecień 28, 2018, 14:43:07 »
To jest nieprawidłowośc wg kontroli z KW
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1477 dnia: Kwiecień 28, 2018, 15:35:48 »
U mnie była kontrola z kw i żadnych zastrzeżeń nie miała ale bie mam żadnej podstawy prawnej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1478 dnia: Kwiecień 28, 2018, 16:06:07 »
U mnie była kontrola z kw i żadnych zastrzeżeń nie miała ale bie mam żadnej podstawy prawnej.
Kontrola czy inspekcja? Bo u mnie na inspekcji bylo oki a jak kadry wpadły kontrolować czas pracy po raz pierwszy w 2010 to wyszło wiele takich "nieprawidłowości" później wpadali jeszcze w2013 i 2015.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1479 dnia: Kwiecień 28, 2018, 20:37:03 »
Była zarówno inspekcja jak i kontrola kadr i nic nie wyłapali. Na pytanie do dcy jrg czy tak można chłopak usłyszał że takie są potrzeby kadrowe.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1480 dnia: Kwiecień 29, 2018, 09:15:33 »
   koledzy forumowicze, którzy zastanawiacie się jakim prawem podoficer może być i (bardzo, bardzo często) jest "pisany"/pełni obowiązki d-cy zastępu. Przeczytajcie proszę zakres uprawnień/kompetencji strażaka po ukończeniu kursu uzupełniającego. Jak byk tam stoi pewien b. ważny zapis w tym zakresie.
   Dopiero nowi strażacy ze szkoleniem jednoetapowym nawet jak będą już mieli stopień czyli będą kiedyś podoficerami nie mają takich uprawnień i im nie wolno dowodzić nawet podczas pompowania wody z piwnicy dwuosobowym zastępem na samochodzie operacyjnym.
pozdrawiam

Peterek ja wiem że podoficer może kierować działaniami. Ale dlaczego nikt nic nie zrobi z tą patologią, skoro mogę być pisany na 15ego a nie mogę dostać mianowania na to stanowisko?? Gdzie są tutaj ci obrońcy tych jedynych słusznych szkół? Gdzie jest jakaś konsekwencja? Bo jak dla mnie to jest to jeden wielki bałagan...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1481 dnia: Kwiecień 29, 2018, 11:08:29 »
hasici99:
bałagan ale systemowy -_-, w pełni akceptowany przez stronę służbową czyli KG nie od kilkunastu lat, ale od kilkudziesięciu czyli od powstania PSP :milcz:
    W przypadku podoficerów dowodzących będących KDR-ami - co by było za kilka miesięcy (może rok, dwa) gdyby przy każdej akcji gdzie pojawia się już konieczność dowodzenia dwoma i więcej zastępami wołali za każdym razem właściwą osobę do przejęcia (minimum aspirantów) dowodzenia - przecież podoficer zgodnie z odbytym szkoleniem uzupełniającym może dowodzić jednym zastępem. I w każdej IZZ w całej Polsce odpowiedni zapis i w każdej korespondencji z SK zaznaczanie, że "nie biorę od tego momentu odpowiedzialności za konsekwencje swoich działań bo dowodzę siłami przekraczającymi swoje uprawnienia". Co by się działo gdyby firmy odszkodowawcze/ubezpieczyciele zwietrzyli w tym swój interes, że PSP nie zapewnia odpowiednich standardów ?
    Pamiętam jeszcze kilkanaście lat temu jak przy tzw. "drobnej akcji" dowodzącym był strażak po szkoleniu tylko podstawowym, bo nie było strażaków podoficerów (większość na PB stanowili strażacy z kursem podstawowym, a aspiranta to na stanowisku d-cy zmiany tylko widzieliśmy). Od 1992 roku formacja jakże profesjonalna w swoim działaniu czyli PSP nie potrafi sobie z tym problemem poradzić i nie poradzi sobie przez następne wiele lat. Miało pomóc KKZ, Z22, Z23 ale do kogoś dotarło, ze to prosty sposób na likwidację szkół aspirantów w zakresie dziennym w niedalekiej przyszłości. A jak by te 3 szkoły przeszkoliły dajmy na to w najbliższych latach np. do 2023 wymaganą ilość podoficerów na aspirantów zgodnie z regulaminami komend to co dalej z jakże wspaniałym, z takimi tradycjami szkolnictwem PSP ? Kursy doszkalające dla strażaków z PB raz na 5 lat z nowinek, z tego co teraz szkolą się wybrańcy z własnej kasy nierzadko np. pożary wewnętrzne ?
   
   Może to niepopularne wśród forumowiczów pytanie:
   Co się zmieni z punktu widzenia strony służbowej czyli KG w przypadku wprowadzenia tzw. załącznika nr 6 umożliwiającego objęcie stanowiska d-cy zastępu przez podoficera ? Koszty wypłaty po stronie 01KM/KP ? Dalej podoficerowie mają takie a nie inne uprawnienia nabyte po ukończeniu kursu podoficerskiego dwuetapowego.
pozdrawiam   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1482 dnia: Kwiecień 29, 2018, 11:31:46 »
   Może to niepopularne wśród forumowiczów pytanie:
   Co się zmieni z punktu widzenia strony służbowej czyli KG w przypadku wprowadzenia tzw. załącznika nr 6 umożliwiającego objęcie stanowiska d-cy zastępu przez podoficera ? Koszty wypłaty po stronie 01KM/KP ? Dalej podoficerowie mają takie a nie inne uprawnienia nabyte po ukończeniu kursu podoficerskiego dwuetapowego.
pozdrawiam
Czy KG, 01 KM/KP płacą ze swoich kieszeni żeby ich koszty wypłaty obchodziły? Żeby się kiedyś nie okazało, że ktoś wpadnie na pomysł aby cześć stanowisk komendanckich ucywilnić... Bo jak ciąć koszty to najwyższe.
Wraz z wielkim oporem strony służbowej w stosunku do podoficerów i aspirantów rośnie frustracja co obserwuje nie od wczoraj a na bazie sfrustrowanej armii ludzi do władzy dojdzie najbardziej skrajna opcja i zacznie kampanie znacząco się różniącą od obecnych na banery w kraju trafią plakaty pokazujące dziwne przywileje emerytalne np. dyrektora muzeum, psychologa, kadrowej, księgowej, nauczycieli (wszyscy w mundurach) i komendantów którzy nigdy (albo od 15 lat) nie byli przy zdarzeniu a wierzcie sam znam takich i oczywiście aby kuło w oczy wysokość emerytury i uposażenia względem cywilnych odpowiedników można do tego dorzucić nie 26 dni urlopu tylko 39.... Ludzie to kupią. Dopisać słowo patologia, wydać 10-15 k zł na wypromowanie hashtaga #patologiaWmundurach i we wszystkich telewizjach to będzie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1483 dnia: Kwiecień 29, 2018, 13:48:40 »
"mundry inaczej" lepiej napisz co z przepisem 1.05 mamy za dwa dni... tzn. napisz jakie to nieprzewidziane okoliczności znowu uniemożliwiły wypuszczenie przepisu ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1484 dnia: Kwiecień 29, 2018, 14:04:19 »
"mundry inaczej" lepiej napisz co z przepisem 1.05 mamy za dwa dni... tzn. napisz jakie to nieprzewidziane okoliczności znowu uniemożliwiły wypuszczenie przepisu ;)
Moje zdanie w tym temacie sie nie zmieniło i dajej w to wierzę ze zostanie pokazany/wprowadzony w maju. Wiesz kto mi podal ten termin jako najbardziej prawdopodobny? Generał Leszek Suski.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1485 dnia: Kwiecień 29, 2018, 14:35:01 »
   Może to niepopularne wśród forumowiczów pytanie:
   Co się zmieni z punktu widzenia strony służbowej czyli KG w przypadku wprowadzenia tzw. załącznika nr 6 umożliwiającego objęcie stanowiska d-cy zastępu przez podoficera ? Koszty wypłaty po stronie 01KM/KP ? Dalej podoficerowie mają takie a nie inne uprawnienia nabyte po ukończeniu kursu podoficerskiego dwuetapowego.
pozdrawiam
Czy KG, 01 KM/KP płacą ze swoich kieszeni żeby ich koszty wypłaty obchodziły? Żeby się kiedyś nie okazało, że ktoś wpadnie na pomysł aby cześć stanowisk komendanckich ucywilnić... Bo jak ciąć koszty to najwyższe.
Wraz z wielkim oporem strony służbowej w stosunku do podoficerów i aspirantów rośnie frustracja co obserwuje nie od wczoraj a na bazie sfrustrowanej armii ludzi do władzy dojdzie najbardziej skrajna opcja i zacznie kampanie znacząco się różniącą od obecnych na banery w kraju trafią plakaty pokazujące dziwne przywileje emerytalne np. dyrektora muzeum, psychologa, kadrowej, księgowej, nauczycieli (wszyscy w mundurach) i komendantów którzy nigdy (albo od 15 lat) nie byli przy zdarzeniu a wierzcie sam znam takich i oczywiście aby kuło w oczy wysokość emerytury i uposażenia względem cywilnych odpowiedników można do tego dorzucić nie 26 dni urlopu tylko 39.... Ludzie to kupią. Dopisać słowo patologia, wydać 10-15 k zł na wypromowanie hashtaga #patologiaWmundurach i we wszystkich telewizjach to będzie.
Eqinox nie pisz co myślisz. Myśl co piszesz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1486 dnia: Kwiecień 29, 2018, 17:18:06 »
Eqinox nie pisz co myślisz. Myśl co piszesz.
A ty myśl co robisz na nie robisz co myślisz.
Pochodzisz z Wielkopolski a teraz określenie "mecenas" ma wydziwek zdecydowanie pejoratywny w  pewnych kręgach nawet staje się synonimem paskudnych słów...
Różnie mnie nazywano w swoim przemówieniu przewodniczący KSP 17 razy wymienił mój nick ale na swoim terenie nigdy nie byłem odbierany jak Ty u siebie.
Swoją drogą na zebraniu poruszono wątek nierówności płacowych pomiędzy województwami i się okazało że strona służbowa i związkowa (nie "S" ale wszyskie ZZ) prawie dekadę temu podzieliła kraj na 4 kategorie (powiedział to kolega Robert Osmycki w rozmowie z Mackiem i Markiem) więc nie mamy Polski A i Polski B w pożarnictwie są jeszcze kategorie C i D....
Z tego co słyszałem najniżej cenieni są strażacy z Podlasia, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Lubuskiego (co do Warmińsko Mazurskiego nie mam pewności bo łobuzy stamtąd podpieprzyli mnie do przewodniczącego  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: )
A, że jest jeszcze kategoria C która też jest poniżej średniej i zawiera też chyba 4 województwa to inna historia :D Tam są chłopaki z Opola i .....
Krótko mali składają się na dużych bez żadnego umocowania prawnego ot zwykły układ bogatych przeciw biednym...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 17:26:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1487 dnia: Kwiecień 29, 2018, 17:32:52 »
Eqinox nie pisz co myślisz. Myśl co piszesz.
Swoją drogą na zebraniu poruszono wątek nierówności płacowych pomiędzy województwami i się okazało że strona służbowa i związkowa (nie "S" ale wszyskie ZZ) prawie dekadę temu podzieliła kraj na 4 kategorie (powiedział to kolega Robert Osmycki w rozmowie z Mackiem i Markiem) więc nie mamy Polski A i Polski B w pożarnictwie są jeszcze kategorie C i D....
Z tego co słyszałem najniżej cenieni są strażacy z Podlasia, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Lubuskiego (co do Warmińsko Mazurskiego nie mam pewności bo łobuzy stamtąd podpieprzyli mnie do przewodniczącego  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: )
A, że jest jeszcze kategoria C która też jest poniżej średniej i zawiera też chyba 4 województwa to inna historia :D Tam są chłopaki z Opola i .....
Krótko mali składają się na dużych bez żadnego umocowania prawnego ot zwykły układ bogatych przeciw biednym...
Wiesz że środki mogły zostać utrwalone i nie da się z dnia na dzień mieszać w średnich?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1488 dnia: Kwiecień 29, 2018, 17:34:58 »
Wiesz że środki mogły zostać utrwalone i nie da się z dnia na dzień mieszać w średnich?
Zostały na pewno...
Ale nadchodzi nowa fala podwyżki z ustawy modernizacyjnej... Można zakazać awansów w województwach które przez dekadę żyły ponad stan kosztem 9-10 województw... A chłopakom oddać co im się zgodnie z prawem należało. 
W zasadzie ucierpiało by 2-3 województwa, 3-4 by nie odczuły a ulga dla 9-10  :milcz: :milcz: :milcz: :milcz:
Największej KM w województwie lubelskim brakuje do średnie krajowej strażaków 140 zł/na etat.... Do średniej krajowej brakuje... A wyższe różnice są np. na Podlasiu...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 18:03:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1489 dnia: Kwiecień 29, 2018, 18:19:49 »
"mundry inaczej" lepiej napisz co z przepisem 1.05 mamy za dwa dni... tzn. napisz jakie to nieprzewidziane okoliczności znowu uniemożliwiły wypuszczenie przepisu ;)
Moje zdanie w tym temacie sie nie zmieniło i dajej w to wierzę ze zostanie pokazany/wprowadzony w maju. Wiesz kto mi podal ten termin jako najbardziej prawdopodobny? Generał Leszek Suski.
Mi powiedział że nie ma żadnej wiedzy w temacie..

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1490 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:28:19 »
Wiesz że środki mogły zostać utrwalone i nie da się z dnia na dzień mieszać w średnich?
Zostały na pewno...
Ale nadchodzi nowa fala podwyżki z ustawy modernizacyjnej... Można zakazać awansów w województwach które przez dekadę żyły ponad stan kosztem 9-10 województw... A chłopakom oddać co im się zgodnie z prawem należało. 
W zasadzie ucierpiało by 2-3 województwa, 3-4 by nie odczuły a ulga dla 9-10  :milcz: :milcz: :milcz: :milcz:
Największej KM w województwie lubelskim brakuje do średnie krajowej strażaków 140 zł/na etat.... Do średniej krajowej brakuje... A wyższe różnice są np. na Podlasiu...
Chłopaki w prezydium "S" chcieli zmniejszyć różnice w średnich, Bartek kiedyś to zaproponował po dyskusji z Maćkiem z podlaskiego i Łukaszem z Opola. Trzeba tu na pewno wziąć pod uwagę jednak to co pisze Drukmistrz oraz zapędy obecnego KG, który mało brakowało, a wprowadziłby dodatek wielkomiejski.

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1491 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:04:10 »
Eqinox Ty mały kłamczuszku czujesz jak Ci się grunt pod nogami pali? Nie chce mi się szukać, ale wiele osób na tym forum pamięta Twoje wypowiedzi, że przepis wejdzie "może" w listopadzie, potem ogłaszanie  że na pewno wejdzie "na maja". Jutro mamy ostatni dzień kwietnia a przepisu nie ma. To teraz zmieniasz zdanie, że wejdzie w maju. Daj Ci Boże rozum, bo chyba sam tylko wierzysz w te swoje kolejne historie.
Przepis kwalifikacyjny z posiadanych przeze mnie informacji  nie wejdzie w tym półroczu. Ale czas pokaże, kto miał rację, a kto 3 razy zmieniał zdanie, zgodnie z instrukcjami od mocodawców.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1492 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:16:31 »
@Działaczu drogi padalcu forum jest mega łatwe w obsłudze zarzucasz mi kłamstwo to wejdź w ten link i zacytuj kiedy co napisałem: http://www.strazak.pl/index.php?action=profile;area=showposts;u=4761
Bo mając od czerwca decyzję o powołaniu zespołu takiej głupoty na trzeźwo bym nie napisał... Oczekuje na link bo jak na razie kłamiesz!
Chłopaki w prezydium "S" chcieli zmniejszyć różnice w średnich, Bartek kiedyś to zaproponował po dyskusji z Maćkiem z podlaskiego i Łukaszem z Opola. Trzeba tu na pewno wziąć pod uwagę jednak to co pisze Drukmistrz oraz zapędy obecnego KG, który mało brakowało, a wprowadziłby dodatek wielkomiejski.
Jak się dowiedziałem jak to gigantyczne różnice miedzy województwami to byłem w szoku że ktoś był w stanie tak długo trzymać to w tajemnicy....
Chcieli to zrobić? A jakie działania podjęli... Z całej trójki uważam tylko Łukasza za dobrego człowieka/strażaka/związkowca bo dwaj pozostali nie pełnią służby w PSP a są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy z uwagi na ustawę o ZZ. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 21:30:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1493 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:27:16 »
To będzie ten przepis kwalifikacyjny na maj czy nie? Odpowiedz Eqinox.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1494 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:01:41 »
Są jakieś przecieki co do rozporządzenia w sprawie stanowisk?

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1495 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:15:11 »
No chyba nie wejdzie szybko bo nawet tuba propagandowa kg na tym forum nic nie chce napisać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1496 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:41:14 »
To będzie ten przepis kwalifikacyjny na maj czy nie? Odpowiedz Eqinox.
A jak myślisz?
Zestaw sobie kilka faktów które teraz mają miejsce i pomyśl...
Czy bez podpisania przepisu płacowego dało się oszacować skutki kwalifikacyjnego? Przecież tam coś z grupami się zmienia... Wiec trzeba znać kwoty... aby do legislacji podać nie zbędą rzecz czyli KOSZTY  :milcz: :milcz: A więc pomyśl KG powiedział na odprawie w SGSP że przepis kwalifikacyjny wejdzie zaraz po płacowym... I tam nie słuchali go związkowcy czy szeregowcy tylko najwyższy pion dowódczy PSP (wśród nich związkowcy  :rofl: ).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1497 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:47:55 »
To będzie ten przepis kwalifikacyjny na maj czy nie? Odpowiedz Eqinox.
A jak myślisz?
Zestaw sobie kilka faktów które teraz mają miejsce i pomyśl...
Czy bez podpisania przepisu płacowego dało się oszacować skutki kwalifikacyjnego? Przecież tam coś z grupami się zmienia... Wiec trzeba znać kwoty... aby do legislacji podać nie zbędą rzecz czyli KOSZTY  :milcz: :milcz: A więc pomyśl KG powiedział na odprawie w SGSP że przepis kwalifikacyjny wejdzie zaraz po płacowym... I tam nie słuchali go związkowcy czy szeregowcy tylko najwyższy pion dowódczy PSP (wśród nich związkowcy  :rofl: ).
Ale to przecież KG przepis płacowy wstrzymał

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1498 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:52:55 »
Koszty zmiany kwalifikacyjnego?. O czym ty będziesz. Przecież nie ma obligatoryjnych zmian grup. Czyli skutków stałych nie ma. Po raz kolejny podpowiedzieli ci głupotę (podobnie jak z innymi sprawami) a ty to łykasz jak młoda gęś.
Łukasza tylko przestrzec muszę. To że teraz Eqinox Ci kadzi nie oznacza że jutro nie nawrzuca Ci. Taki z niego obiektywny i bezinteresowny kolega. :rofl:
I tak właśnie dąży do jedności związku

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1499 dnia: Kwiecień 29, 2018, 23:12:07 »
Koszty zmiany kwalifikacyjnego?. O czym ty będziesz. Przecież nie ma obligatoryjnych zmian grup. Czyli skutków stałych nie ma. Po raz kolejny podpowiedzieli ci głupotę (podobnie jak z innymi sprawami) a ty to łykasz jak młoda gęś.
3 lub 4 grupy w KM/KP mają się zmienić w tym jedna nowa dla podoficerów czyli młodszy operator sprzętu i nie łykam bo widziałem tą tabelkę.
I tak właśnie dąży do jedności związku
Czemu w komunikacie z posiedzenia rady KSP zapomnieliście wspomnieć jak w ramach jedności wywaliliście prawie 1000 deklaracji członkowskich.... A przyjeliscie 20 z Warmii
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.