Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1464501 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1450 dnia: Kwiecień 12, 2018, 22:30:45 »
Kolego z twoich słów wnioskuję jedno. Jesteś mało ambitny i cieszysz się że znalazłeś pracę. W miarę fajną i atrakcyjną. A twoi towarzysze piją wódkę pod sklepem. Ale nie mierz wszystkich swoją miarą. W moim towarzystwie ludzie w sektorze cywilnym robią naprawdę ładne pieniądze i godnie żyją. Powiesz że mam się zwolnić. Ale ja w przeciwieństwie do Ciebie czuję tę pracę sobą i nie chce pracować w Amazonie tylko robić to co robię dalej i godnie żyć. Drugiej straży pożarnej w Polsce nie ma. A w porównaniu z sektorem cywilnym jesteśmy w dupie o czym świadczą nabory nie zaprzeczysz? System szkolenia i sposobu dostawania się do szkół też tylko u nas taki jest więc jeżeli ty nie masz ambicji albo osiągnąłeś swój max nie znaczy że każdy tak ma więc zrozum że te żale są jak najbardziej zasadne.
odpowiadając koledze:
    Nie znalazłem, wybrałem w pełni świadomie ten zawód i ze ścieżki swojej w PSP jestem zadowolony (jak podałbym Ci jedną z przyczyn wejścia w PSP i przebytą drogę to nie uwierzyłbyś). Złożyło się na to wiele czynników w mojej komendzie umożliwiających mi rozwój zawodowy - i nikomu nie wchodziłem w dupę, nikogo nie wydymałem, ale trafiłem na odpowiedniego d-cę i 01 którzy może zauważyli "to coś" w młodym i chętnym do pracy bez warunków wstępnych. Nie wskazywałem na siebie ze słowami ze szreka "panie, wybierz mnie, ja, ja", nie miałem pretensji, że mój kolega jest wyżej ode mnie lub szybciej otrzymał stanowisko.
  Co do pytania dotyczącego naborów: W jakiej du..ie? Sami forumowicze wskazują tutaj ilu jest chętnych do przyjęć na jedno miejsce (pomijam debilne nabory "chemików"). Jak to w życiu: raz jest górka raz dolinka. Widziałem kilkanaście naborów, widziałem 100 podań na jedno miejsce, widziałem kandydatów którzy podchodzili po 10 razy w tym nawet w stolicy. Teraz skupiają się wszyscy na wymaganiach, które były zdaje się wprowadzone dla całej Polski w 2015 roku. Ale przed 2015 też były wymagania, które komendy robiły na swoją miarę. I mogę powiedzieć, że ludzie których wybraliśmy sobie przed 2015 rokiem wg własnych zasad pomimo tego, że nie przebiegli 50m poniżej 7s w niczym nie ustępują w służbie sprinterom przyjętym wg wyśrubowanych zasad po 2015 roku, a wielokrotnie są od nich lepsi i przydatniejsi w codziennej służbie patrząc na charakter i zaangażowanie.
Co do systemu szkolenia i szkolnictwa PSP: To, że wymaga głębokiej reformy to oczywiste. To że nie zostanie ona zrobiona bo wymagałoby to niemal rewolucji w całej PSP również jest oczywiste. I ambicje jednego czy wszystkich strażaków nie powinny mieć tutaj nic do rzeczy. Slogan ale cały czas aktualny: każdy chcąc zostać strażakiem mógł zrobić wszystko aby wejść jako cywil do szkół SGSP i SAP. Jak nie udało się albo wybrał drogę od zwykłego strażaka to do kogo ma teraz pretensje, że na aspirantkę jest minimum kilkunastoosobowa kolejka praktycznie w każdej jrg. I jak to było dawniej tak jest teraz: młody po szkole SAP lub SGSP "zabiera" stołek temu doświadczonemu podoficerowi czy aspirantowi, który gdyby tylko został skierowany na naukę to on by go miał. I starzy podoficerowie jak to bywa na imprezie zmianowej (już niedługo w maju) po napojach wyskokowych poruszają temat niesprawiedliwości dziejowej. A jeden taki podoficer u mnie który najgłośniej krzyczał zawsze dopiero jak odchodził na emkę przyznał się, że startował do SCHP-u dwa razy ale był za cienki.
pozdrawiam 
   
Panie Peterek - Pański post wskazuje dobitnie o Panu, że jest Pan już "stary" w tej robocie i nic się Panu nie chce. Jak słusznie podsumował Pan Seksyjny brak u Pana ambicji nie musi świadczyć o braku ambicji ludzi w całej formacji.
Uzmysłowię toksyczność przepisu emerytalnego 25/55 takim przykładem - na ławie w GBA jedzie 4 ratowników. 2 z nich zakłada aparaty, wykonują pracę w zadymieniu.  Taką samą pracę w takich samych warunkach. Jeden z nich przechodzi na pełna emeryturę w wieku 41lat, po 22 latach służby. Drugi przechodzi w wieku 55lat po 36latach służby. W czym ten drugi jest gorszy od tego pierwszego? Nie pracuje w takich samych warunkach?
odnosząc się do kolegi stwierdzeń:
pierwsze zdanie - błędna diagnoza. drugie zdanie - błędna diagnoza. Wyobraź sobie (takie założenie), że mam ambicję zostać 01KG, ale takich jak ja w całej Polsce jest jeszcze z 200 strażaków. Czyli dajemy tym 200-tu możliwość dodatkowych szkół, kursów, doktoratów, szkolimy na zagranicznych uczelniach, itp, czy wybieramy (najlepszego) którego tu wywindować ? I teraz masz u siebie w jrg (prawie analogicznie) samych ambitnych, to samo w każdej jrg. Wszyscy pójdą na aspirantki ? Niestety zdecydowana większość może sobie tą ambicję w buty włożyć, będą może trochę wyżsi. Proszę nie potraktuj tego jako obrazę ale jako diagnozę problemu.
co od toksyczności systemu emerytalnego: zadam to samo pytanie co Ty tylko odwrotnie  - w czym ten pierwszy jest lepszy od tego drugiego ? Toksyczność naszego systemu emerytalnego patrząc poza skrawek swojego nosa to było i jest wypuszczanie przez państwo emerytów 35-40 letnich. Wypuszczanie strażaków z systemu ratowniczego w sile wieku, z nabytym kilkunastoletnim doświadczeniem w ekonomii nazywa się marnotrawstwo i żadnego kraju na świecie na to nie stać. Powiesz mi, że oni byli już wypaleni, ciężkie warunki służby itd. Ok. zgadzam się, tylko że Ci wszyscy naprawdę zmęczeni służbą emeryci (zdecydowana większość których znam) z powodzeniem funkcjonują na rynku pracy. Spójrz na "problem" proszę nie z perspektywy strażaka, ale szerszej i może dojdziesz do wniosku, że powrót do 15 lat bez limitu wieku jest nierealny.
Swoją drogą mogę zacząć przyjmować zakłady, że najpóźniej do końca 2021 skończy się w PSP problem dwóch systemów emerytalnych i będzie jeden czyli 25/55. 
    Dodając jeszcze o "przywilejach". Jak zapewne wiesz w 2017 roku była 25 rocznica ważnej sprawy w naszej historii PSP. Miałem okazję być na obchodach we Wrocławiu (jak wiadomo ze zdolnego slonska strażacy walnie przyczynili się do położenia podwalin powstania PSP)  i porozmawiać prywatnie po imprezie z jednym z emerytowanych profesorów UW, który między innymi wraz ze strażakami opracowywał i redagował przepisy ustaw. Na moją tezę, że strażacy w tamtych latach wykorzystali maksymalnie ustawodawcę pisząc przepisy ewidentnie pod siebie i z myślą o sobie (np. wiek emerytalny, zasady odejść, struktura, szkolnictwo) po dłuższej dalszej dyskusji  powiedział, że niestety coś w takim podejściu do sprawy jest na rzeczy.
pozdrawiam
       
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 16:13:49 wysłana przez peterek »

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1451 dnia: Kwiecień 12, 2018, 23:32:16 »
Człowiek chciał by się czegoś nowego dowiedzieć o przepisie u tu sam syf. Jeśli nie doczytałem to sory ale ostatnie strony tego wątku nic nie wnoszą do tematu a mam kilka pytań:

Kiedy niby przepis może wejść ?

I czy w przepisie o którym tak tutaj dyskutujemy aspirant będzie mógł zajmować stanowisko d-cy zmiany i z-cy d-cy jrg ?

W jakimś projekcie który kiedyś tutaj wyciekł ww stanowiska mógł zajmować asp ale po ukończeniu "śmiesznych kursów"  a czy macie jakąś informację w jakiej formie miało by to wejść, bo informacje są różne
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 07:08:28 wysłana przez wujo 2010 »

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1452 dnia: Kwiecień 13, 2018, 10:19:23 »
Kiedy niby przepis może wejść ?

I czy w przepisie o którym tak tutaj dyskutujemy aspirant będzie mógł zajmować stanowisko d-cy zmiany i z-cy d-cy jrg ?

Rozmawiałem z kolegą z Lubuskiego, u nich trwają próby nakłaniania aspirantów zajmujących stanowiska oficerskie do "dobrowolnej" rezygnacji (ktoś nawet sie na to zgodził). Na jednym ze spotkań ich wojewódzki przekazał nieoficjalne polecenie 01, które to dotyczyło robienia miejsc dla oficerów po SG. Dlatego obawiam sie, że przepis nie wejdzie, a nawet jeśli coś tam powstaje to stanowiska dostaną nieliczni (związkowcy popierający 01). Smiem twierdić, że całe zamieszanie z przepisem i jeszcze kiloma innymi sprawami miało posłużyć do rozłamu w S.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1453 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:11:18 »
Również rozmawiałem z przedstawicielem związków z lubuskiego po spotkaniu z KW i rzeczywiście takie polecenie było odnośnie aspirantów. I śmiem twierdzić że takowy przepis nie wejdźie. Zaraz kolega eqinox będzie przekonywał i atakował. Ale fakty i ruchy kg świadczą o tym ze miejsca są szykowne dla absolwentów sgsp i są i nie tylko w lubuskiem.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1454 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:06:09 »
no jak tam panowie przepis kwalifikacyjny? 
Prace chyba zakończone, teraz została cześć legislacyjna...
Jak te stare lisy mogą  oddać skórę na kołnierz KG jak od początku są tym kołnierzem?
Jak zobaczysz efekt końcowy i się ludziom spodoba to przeprosisz całą "ósemkę" i oczywiście KG?

Zaznaczam nie widziałem dokumentu, ale od zaufanej osoby wiem, że będzie to największa bomba od wielu lat, najlepszy i najłagodniejszy przepis od co najmniej dekady.
Kolega Eqinox wiele razy przekonywał wszystkich o jakichś bombach...ale jeszcze nie jebło.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1455 dnia: Kwiecień 13, 2018, 13:10:56 »
Jeżeli zostanie wprowadzony w formie jak była widoczna, to jest słabe, wiem ze nie ma nigdy złotego środka no ale.. ten pokazany jest beznadziejny:) osobiście nie wierze wprowadzenie go.. a jeżeli jakimś cudem wejdzie to nie szybciej jak po wakacjach kiedy już zostaną rozdysponowani oficerowie i aspiranci (tak wiem ze wcześniej musza zaklepać miejsca)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1456 dnia: Kwiecień 13, 2018, 17:50:02 »
ASpiranci  z podyplomówkami SPF /SPO mogą spać spokojnie, po to je robili by zajmować stanowiska oficerskie!!!

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1457 dnia: Kwiecień 13, 2018, 18:06:22 »
Super a to co ja mam powiedzieć swoim podoficerą zajmującym stanowiska d-cy zastępu od dwóch lat a nie ma miejsc na SA dla nich a od połowy roku przychodza oficerowie po dziennej sgsp.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1458 dnia: Kwiecień 13, 2018, 18:21:21 »
Super a to co ja mam powiedzieć swoim podoficerą zajmującym stanowiska d-cy zastępu od dwóch lat a nie ma miejsc na SA dla nich a od połowy roku przychodza oficerowie po dziennej sgsp.
Tylko od dwóch lat ? U mnie takich podoficerów co mają powyżej 5 lat jest multum. A przed nimi byli podoficerowie przez naście lat w takiej sytuacji i też na SA nie poszli, a już są obecnie na emeryturach. Po prostu nic wielkiego. Wejdą z powrotem na etaty podoficerskie. Brutalnie - takie życie.
pozdrawiam

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1459 dnia: Kwiecień 13, 2018, 21:35:43 »
 Rozumiem że po po takim potraktowaniu Ci strażacy byli dalej chętni rozwijając się i pełni wigoru i zaangażowania w służbę? :cooo:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 13, 2018, 21:48:31 »
Super a to co ja mam powiedzieć swoim podoficerą zajmującym stanowiska d-cy zastępu od dwóch lat a nie ma miejsc na SA dla nich a od połowy roku przychodza oficerowie po dziennej sgsp.
Od dwóch lat albo klamiesz albo otrzymali stanowisko nie zgdnie z prawem. Załącznik nr 6 wygasł w2013 i od tego czasu żaden podoficer nie ma możliwości awansu powyżej 6 grupy. A wiec klamiesz czy ktoś zlamal prawo?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 13, 2018, 22:08:29 »
Jadą na zakresach obowiązków
Eqinox nie mam powodów żeby kłamać nie wiem jak u Ciebie w komendzie ale u mnie jest sporo osób...A obecna ustawa i rozporządzenie na to pozwala... Chcesz się założyć po raz kolejny?
Przycisk modyfikuj
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 22:12:49 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 13, 2018, 22:15:46 »
Jadą na zakresach obowiązków
Eqinox nie mam powodów żeby kłamać nie wiem jak u Ciebie w komendzie ale u mnie jest sporo osób...A obecna ustawa i rozporządzenie na to pozwala... Chcesz się założyć po raz kolejny?
Przycisk modyfikuj
Od kiedy zakres czynności decyduje o stanowisku? Decyduje decyzyja o mianowaniu... bez tego nikt nie zajmuje stanowiska. A ostatni zakład przegrlem rok temu wiec jasne zajmują te stanowiska czy nie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 22:24:36 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 13, 2018, 23:09:43 »
Przecież widać ze nie rozróżnia etatu na którym ktoś jest od. Zajmowanego stanowiska tyle.. życie jest czasami okrutne.. dobrze jeżeli to przyjdą dobrzy strażacy;) czego życzę.. gorzej jak dalej podoficer będzie robił jego robotę wtedy jest nieciekawie..

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 27, 2018, 21:51:00 »
A czym ze jest odblokowanie calego pb dla podoficerów (z wyjątkiem 2 stanowisk dla aspirantów i oficerów) bo o tym teraz dyskusję prowadzicie! To wycięcie Wszystkich grup aspiranckich...
Odczep się od tego pb..
A ja uważam, że:
-dblokować całe PSK/MSK dla podoficerów,
-odblokować całe kwatermistrzostwo i kadry dla cywili,
-odblokować kontrolno-rozpoznawcza dla absolwentów kierunków budownictwo, inżynieria środowiska, geodezja itd.,
-odblokować finanse dla cywili,
A raczej inaczej.. zablokować funkcjonariuszom zajmowanie stanowisk w tych komórkach..
Bo po Twoich wnioskach 90% oficerów wyląduje w komórkach które wymieniłem a potem będzie gadanie.. "łee ooo. oficerek, w życiu pożaru nie widział a teraz wielki guru" ile na tym forum padło wypowiedzi, że komendanci nie mają pojęcia o problemach podziału bojowego? Bardzo dużo. A może zlikwidujmy system kształcenia i dajmy władzę staroście! Będziemy jak taka straż miejska.. Eqinox opanuj się człowieku.
Nie uważam, że oficer będący dowódca zastępu mający 4 lata szkoły i rok służby stałej jest gorszym dowódca zastępu od podoficera z 10 letnim stażem. Albo oficer mający 5 lat służby stałej i 4 szkoły jest gorszym dowódca sekcji od podoficera z 15 letnim stażem.
stażyści, ratownicy, operatorzy - podoficerowie
dowódcy zastępu, sekcji - aspiranci, oficerowie o służbie stałej do lat 6
z-ca dowódcy zmiany, aspirant +10 stałej(12 razem z kandydacką), oficer +6 stałej(10 lub 12 razem z kandydacką).
dowódcy zmiany - oficerowie ze stażem w służbie stałej +8 lat(12 lub 14 razem z kandydacką).
dowódcy jednostki - oficer min. 10 lat stałej
dyspozytorzy - podoficerowie, aspiranci
Dlaczego podoficer nie może być dowódcą zastępu? Bo nie chciało mu się uczyć, albo bo komendant mu na to nie pozwolił blokując go..
Jest motywacja? Jest różnica? Jest doświadczenie? Co chcesz jeszcze.
co chcesz jeszcze?
Oczywiście wyróżniłbym jednostki specjalistyczne nurki, wysokościówka, chemia i grupy pr jakiś ratownik-specjalista - aspirant
Tylko, żeby ten oficer mógł zostać dowódcą zmiany to weź pod uwagę, że albo musi iść od zera albo po aspirantce, alboo.. część czasu spędzić na stanowisku dowódcy zastępu/sekcji, aby nabyć tego doświadczenia.
I teraz Eqinoxie nie chce słyszeć o reformie szkolnictwa, bo jak sam mówiłeś "kto to zrobi będzie moim bohaterem" To rozwiązanie, które ja proponuje czyni strażaków strażakami, logistyków logistykami, księgowych księgowymi, specjalistów ds. budynków i budowli specjalistami ds. budynków i budowli. Nie mówię, że jest najlepsze, ale na pewno po takim rozwiązaniu tracisz problem z brakiem oficerów, tracisz problem z obsadzeniem stanowisk, tracisz problem z wysokimi dodatkami w biurze, bo do kwatu czy do kontrolno-rozpoznawczej przyjdą ludzie za 2,5-3tyś/miesiąc niech stracę.. 4 tyś zł... bez 13, mundurówki itd... Już nie mówię o zarobkach w KW czy KG.. A i tak to jest mniej niż mają tam funkcjonariusze. I nie będą gorsi od tych co są teraz. A więcej pieniędzy zostanie dla strażaków.
EDIT: Przepraszam, że ten tekst schodzi trochę na przepis kwalifikacyjny, ale Eqinox zaczął.. Ale jest też o pieniądzach dla STRAŻAKÓW! I jak zrobić żeby strażacy dostali ich więcej. Jeżeli ktoś chce prowadizć dyskusję proszę o cytowanie w temacie o przepisie kwalifikacyjnym
Zeroberto uzdrowiciel polskiej myśli pożarnictwa;) uważasz ze nigdy nikt tego nie przemyślał;) trzeba sobie uzmysłowić ..w życiu nie ma sprawiedliwości .. w straży tez jej możesz nie spotkać.. pisanie rozwiązań bo mi się tak wydaje... do prewencji ktoś po budownictwie?;) tylko szara końcówka Ci przyjdzie .. albo ktoś wyjątkowo;) co rzeczoznawcę zrobi.. do finansow.. dobrego finansistę za 3,5 tysia .. w dużym mieście gdzie korporacje zapomnij;) NIE MA ZŁOTEGO ŚRODKA I KTOŚ ZAWSZE BĘDZIE NIEZADOWOLONY .. grupa podoficerów aspirantów czy oficerów żaden przepis ani żadna podwyżka nigdy nie pogodzi wzzystkich;)
Ja uzdrowiciel, a Ty "żelbet" cytuj w przepisie kwalifikacyjnym. To nie.. twardo dalej w podwyżkach. Pokaż mi kogoś po budownictwie kto po studiach bez układu dostaje 3tyś+ , zachęta jest i wrota do rzeczoznawcy same się otwierają. Finanse? Daj 4 tyś i przyjdzie nie jedna osoba, bo nie ma chorego wyścigu z korpo, a i tak te 4 to będzie mniej niż funkcjonariusz na tym etacie.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 27, 2018, 21:52:24 »
A kto dostaje w prewencji lub w finansach na start 10 grupę i dodatek 1000zl? Ty chyba w jakiejś ułudzie żyjesz

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 27, 2018, 21:58:51 »
A kto dostaje w prewencji lub w finansach na start 10 grupę i dodatek 1000zl? Ty chyba w jakiejś ułudzie żyjesz
Nie człowieku.. Ty jesteś niereformowalny jednak. Albo oderwany od rzeczywistości.
mł. specjalista - wydział kr - 8 grupa, dodatek powiedzmy 600-800 i to jeden z niższych jest.. i masz na rękę ponad 3600. Przyjdą ludzie po budownictwie za 2,5-3. A dlaczego przyjdą wtedy a teraz nie? Bo w chwili obecnej robiąc nabór na funkcjonariusza przechodzisz np. testy sprawnościowe. 
Pokaż mi strażaka, który chętnie przejdzie z podziału na biuro z tym samym dodatkiem, albo za 200/300zł więcej.. Albo musi wyjątkowo nie lubić tej roboty, albo skusić się na jakieś super bonusy w postaci szkoły..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 27, 2018, 22:07:21 »
nie wyjdzie ale mniejsza o to.. bardziej chodzi mi o to ze co byś nie zrobił nie będziesz miał wszystkich zadowolonych ;) nigdy tak nie będzie.. 8 grupa po szkole pamiętaj to wysoko.. przeważnie jest to przez pierwsze dwa lata 7.. a i zdarza się niżej..

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 27, 2018, 22:38:30 »
nie wyjdzie ale mniejsza o to.. bardziej chodzi mi o to ze co byś nie zrobił nie będziesz miał wszystkich zadowolonych ;) nigdy tak nie będzie.. 8 grupa po szkole pamiętaj to wysoko.. przeważnie jest to przez pierwsze dwa lata 7.. a i zdarza się niżej..
Przeglądem Twoich wiadomości kończę z Tobą dyskusję. Bo do tego nie da się odnieść.. pokaż mi gdzie ja napisałem: "8 grupa po szkole" jest napisane jak wół "do 6 lat stałej nie wyżej niż 7,8 grupa" widzisz więcej niż ludzie piszą, odpowiedzi niemerytoryczne.. nie wiesz z którego budżetu idzie kasa na 01KM/KP.. i chcesz dyskutować o pieniądzach i przepisach. wgl. moja wypowiedź dotyczyła Eqinoxa, bo te Twoje strzępione wiadomości z tematu podwyżki 2018, to nawet nie ma do czego się odnosić. Miłego wieczoru Panie Grze79.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:08:22 »
Ja napisałem  :rofl: „ml specjalista 8 grupa..” a to było mniemam odniesienie się do mojego „kto dostaje 10 gr i 1000 dodatku na start” no chyba ze do tego się nie odnosiles.. nie siedzę w prewencji ani finansach ani nie jestem 01 .. ani nie zowiem uzdrowicielem myśli pożarnictwa .. „to było do eqinoxa” to chyba jest forum a nie wasze prywatne wiadomości;) wiec wtraciłem swoje 3 gr.. z moich wiadomości dowiesz się ze nie znam wszystkich przepisów z Twoich ze uleczylbys psp;) nie wiem kto jest bardziej niebezpieczny:) a i dziękuje również miłego weekendu ten kto ma;)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1470 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:24:33 »
Jakiś czas temu jeden Pan chciał się o sporo alkoholu zakładać że przepis wejdzie i zostaną odblokowane chociażby grupy 7 dla podoficerów oraz 10 dla aspirantów...
Pewnie przepis nie wejdzie. Ale powiedzcie mi dlaczego do jasnej cholery w takim razie podoficer na ratowniku, st.ratowniku nagminnie jest pisany w rozkazie na dowódcę zastępu? Ba nawet zdarza się że podoficer pełni obowiązki 13-ego, będąc na etacie dcy zastępu.
Powoli zaczyna mnie wk*rwiać ta cała sytuacja. Bądź st. ratownikiem i rób za ratownika, kierowcę i dowódcę zastępu. Paranoja jakaś  :wall:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1471 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:48:40 »
Jakiś czas temu jeden Pan chciał się o sporo alkoholu zakładać że przepis wejdzie i zostaną odblokowane chociażby grupy 7 dla podoficerów oraz 10 dla aspirantów...
Pewnie przepis nie wejdzie. Ale powiedzcie mi dlaczego do jasnej cholery w takim razie podoficer na ratowniku, st.ratowniku nagminnie jest pisany w rozkazie na dowódcę zastępu? Ba nawet zdarza się że podoficer pełni obowiązki 13-ego, będąc na etacie dcy zastępu.
Powoli zaczyna mnie wk*rwiać ta cała sytuacja. Bądź st. ratownikiem i rób za ratownika, kierowcę i dowódcę zastępu. Paranoja jakaś  :wall:
Była kontrola KW z takim stanem rzeczy? Bo znam jednostki gdzie 5 ludzi jest pisanych na 13 i są to albo asp. albo kpt. i nie ma dla nich czegoś takiego jak zmiana 1,2 czy 3 tylko są wtedy kiedy trzeba. W sumie znam jeden przypadek gdzie mł. ogn. p.o. dowódcy zmiany mgr. inż. bezp. poż. po SPF czy po jakimś takim tworze ale mł. ogn. mgr inż. bezp. poż.   :klol:
Ja napisałem  :rofl: „ml specjalista 8 grupa..” a to było mniemam odniesienie się do mojego „kto dostaje 10 gr i 1000 dodatku na start” no chyba ze do tego się nie odnosiles.. nie siedzę w prewencji ani finansach ani nie jestem 01 .. ani nie zowiem uzdrowicielem myśli pożarnictwa .. „to było do eqinoxa” to chyba jest forum a nie wasze prywatne wiadomości;) wiec wtraciłem swoje 3 gr.. z moich wiadomości dowiesz się ze nie znam wszystkich przepisów z Twoich ze uleczylbys psp;) nie wiem kto jest bardziej niebezpieczny:) a i dziękuje również miłego weekendu ten kto ma;)
95% oficerów o stażu służby do lat 3 zaczyna w biurze od tego stanowiska. Czy 8 grupa w wydziale kr wysoka i atrakcyjna? No bym dyskutował.. rozmawiając z oficerami będącymi na pb, stażem do lat 6 każdy mówi "żadnego biura"dziwne? wg mnie nie.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1472 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:07:04 »
No Panowie przed nami pozostał ostatni, roboczy dzień kwietnia. A więc można już z 99% pewnością powiedzieć - na maja nie wejdzie żaden przepis. Także Panie Eqinox jak zwykle robi Pan szum, kłamie Pan i insynuuje i jesteś Pan zwykłą tubą propagandową. Nawet na tym forum pewne kręgi ludzi przy użyciu takich tub chcą kontrolować co myślimy i mówimy.
Ciekaw jestem jakie będzie kolejne genialne obwieszczenie nowego terminu - czerwiec a może wrzesień?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1473 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:09:30 »
No Panowie przed nami pozostał ostatni, roboczy dzień kwietnia. A więc można już z 99% pewnością powiedzieć - na maja nie wejdzie żaden przepis. Także Panie Eqinox jak zwykle robi Pan szum, kłamie Pan i insynuuje i jesteś Pan zwykłą tubą propagandową. Nawet na tym forum pewne kręgi ludzi przy użyciu takich tub chcą kontrolować co myślimy i mówimy.
Ciekaw jestem jakie będzie kolejne genialne obwieszczenie nowego terminu - czerwiec a może wrzesień?
Maj ma 31 dni więc jakoś wybitnie się nie przejmuje... Czy przepis zostanie podany 1 maja czy 31 maja to dalej maj więc panie działaczu nie oskarżaj mnie o kłamstwo.
Ale powiedzcie mi dlaczego do jasnej cholery w takim razie podoficer na ratowniku, st.ratowniku nagminnie jest pisany w rozkazie na dowódcę zastępu? Ba nawet zdarza się że podoficer pełni obowiązki 13-ego, będąc na etacie dcy zastępu.
Powoli zaczyna mnie wk*rwiać ta cała sytuacja. Bądź st. ratownikiem i rób za ratownika, kierowcę i dowódcę zastępu. Paranoja jakaś  :wall:
Ale zgodna z przepisami nawet inspekcję z KG mieli u mnie chłopaki i d-ca zastępu był st. ratownik ocena pozytywna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2018, 10:30:38 wysłana przez wujo 2010 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1474 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:47:46 »
   koledzy forumowicze, którzy zastanawiacie się jakim prawem podoficer może być i (bardzo, bardzo często) jest "pisany"/pełni obowiązki d-cy zastępu. Przeczytajcie proszę zakres uprawnień/kompetencji strażaka po ukończeniu kursu uzupełniającego. Jak byk tam stoi pewien b. ważny zapis w tym zakresie.
   Dopiero nowi strażacy ze szkoleniem jednoetapowym nawet jak będą już mieli stopień czyli będą kiedyś podoficerami nie mają takich uprawnień i im nie wolno dowodzić nawet podczas pompowania wody z piwnicy dwuosobowym zastępem na samochodzie operacyjnym.
pozdrawiam